STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Korfu s turistikou - 7 nocí

Řecko, Ostrovy, Korfu

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Korfu s turistikou - 7 nocí

Neoficiální popis ubytování

Popis
AGIOS GEORGIOS • AFIONAS • PORTO TIMONI • MAKRADES • ANGELOKASTRO • PAGI • PRINILAS
Doprava
Doprava do Řecka je zajištěna leteckou společností Smart Wings, typ letadla Boeing 737. Váhové limity zavazadel zahrnuté v ceně zájezdu: Zavazadlo odbavované do nákladního prostoru může mít max. 23 kg. Limit pro příruční zavazadlo na palubě je 8 kg. Podrobné informace o službách letecké přepravy zde LETOVÉ ČASY: BRQ -CFU: 19:15 - 22:10, CFU - BRQ: 22:55 - 23:55 OSR -CFU: 19:10 - 22:10, CFU - OSR: 22:55 - 23:55 PRG - CFU: 18:30 - 21:40, CFU - PRG: 22:25 - 23:40 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem.
Cena zahrnuje
• let Brno/Praha/Ostrava-Korfu a zpět • letištní taxy a palivový příplatek • transfery a výlety dle programu • 7× ubytování dle výběru v hotelu 3* nebo studiu • 7× all inclusive - pouze v hotelu 3* (Alkyon) • služby delegáta a průvodce během výletů
Cena nezahrnuje
• příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu 3* 9.990 Kč • příplatek za jednolůžkové studio 3.290 Kč • pobytová taxa v hotelu cca 3 €/pokoj/noc (platba na místě) • pobytová taxa ve studiu cca 1,50 €/pokoj/noc (platba na místě) • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 590 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
1. den
Odlet z Brna, Prahy, Ostravy na Korfu, transfer na ubytování v letovisku Agios Georgios na severozápadě ostrova. Ubytování nedaleko dlouhé písečné pláže, která se chlubí modrou vlajkou udělenou za čistotu moře. Letovisko "Svatý Jiří" se stejnojmenným kostelíkem je zasazeno do překrásné kulisy moře a vysokých kopců, které jsou hustě zalesněný cypřiši a olivovníky. Skalnaté útesy padající do moře na jedné straně a olivové háje na druhé straně zátoky nám učarují každodenně při našich vycházkách i koupání.
2. den
Volný den ke koupání a odpočinku.
3. den
Z letoviska půjdeme pěšky do vesničky Afionas, která leží mezi Agios Georgiem a Arillasem. Její poloha poměrně vysoko nad mořem nás odmění nádherným výhledem po okolí. V malebné taverně se můžeme občerstvit a kochat se pohledy na nejzápadnější řecké ostrůvky, tzv. Diapontia ostrovy (Mathraki a Erikoussa). Jako v dávných časech se budeme cítit v maličkých kamenných uličkách s malebnými domky, jejichž římsy oken zdobí nejen voňavé bylinky, ale i keramika. Úbočím kopce Afionas budeme sestupovat po úzké a strmé, ale dobře prošlapané stezce dolů až k proslavené "dvojité" pláži Porto Timoni. V podstatě se jedná o dvě odlišné pláže, jedna je spíše oblázková, druhá zase písčitá, a co je zajímavé, že i každá z těchto zátok má jinou teplotu vody i trochu odlišnou barvu moře. Jediným předělem je pouze vyvýšenina porostlá několika stromky, vysokou trávou a všudypřítomným vřesem. Po koupání v průzračném moři se můžeme vrátit stejnou stezkou nebo si cestu do Agios Georgios zkrátit loďkou. (Cesta tam cca 3,9 km, cca 1,5 hod.).
4. den
Volný den ke koupání a odpočinku.
5. den
Ráno půjdeme po pobřežní cestě okolo vyhlášené rybí restaurace, nad pobřežím budeme stoupat olivovým hájem po dlážděném "chodníku", který v 18. století vybudovali obyvatelé vesnic Makrades a Krini, aby měli přístup do olivových hájů. Budeme mít nádherný výhled nejen na zátoku Agios Georgios, ale i na protější kopec Afionas. Tato dlážděná pěšina končí v "okně" tvořeným stromy a skálou. Odtud budeme pokračovat po polní a asfaltové cestě dál do tradiční horské vesničky Makrades. Necháme se unést krásou starobylých uliček s malebnými domky s jemnými pastelovými zákoutími, a nezapomene si nakoupit tradiční řecké výrobky z olivového dřeva a olivového oleje, místní koření, med a další. Možnost občerstvení v taverně. (Celková doba chůze: cca 4,5 hod., cca 11 km.) Individuálně se můžete z Makrades vydat až na Angelokastro (v překladu "Andělský hrad", cca 1,7 km). Jedná se o ruiny majestátního byzantského hradu, který patřil k jednomu z nejvýznamnějších obranných zařízení na ostrově Korfu - je na skále vysoké až 60 metrů obklopené mořem. V pevnosti se nachází i dva kostelíky - Ton Angelon a Ajia Kiriaki. Návrat stejnou cestou.
6. den
Volný den ke koupání a odpočinku.
7. den
Ráno se linkovým autobusem (cca 4 EUR) vydáme do tradiční vesničky Pagi, která se nachází v zalesněném údolí asi 3 km od moře. Původní obyvatelé si stavěli obydlí dále od moře z obav před piráty, kteří brázdili Středozemní moře. Občerstvíme se v kavárně 007, jejíž majitelka ve vesnici zažila natáčení filmu o Jamesi Bondovi - konkrétně Jen pro tvé oči z roku 1981 s Rogerem Moorem. Pokračovat budeme přes jednu z nejstarších vesnic na severozápadě Korfu, Prinilas a olivovými háji přijdeme zpět na naše ubytování. (Celková doba chůze: cca 1,5 hod., cca 3,3 km).
8. den
Koupání a odpočinek, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.