STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Korfu 2024

Řecko, země bohů. Kolébka antiky. Na jeho ostrovech vás čeká průzračné moře a kilometry nádherných pláží, fantastická kuchyně, vlídná atmosféra a pohostinnost. Pokud si vyberete zájezd na Korfu, těšit se můžete na fascinující přírodní scenérie, skaliska a antické památky.

Dovolená na Korfu, to je pobyt na jednom z nejkrásnějších ostrovů Řecka a světa. Užijete si překrásné rozmanité pláže, ať už v malých oblázkových zátokách s dokonalou atmosférou, kterou ocení především romantici, či široké písčité pláže vhodné pro rodiny s dětmi.

Tato z nejoblíbenějších turistických destinací nabízí dostatečné vyžití pro každého. Chcete poznávat starověkou historii a dávnou architekturu? Obdivovat nádhernou přírodu a ochutnávat proslulou místní kuchyni? V tom případě je zájezd na Korfu jasná volba.

Zájezdy na Korfu first minute a last minute je dovolená za nejpříznivější ceny. A pokud je pro vás nejdůležitější pohodlí, vyberte si z bohaté nabídky zájezdů Korfu all inclusive.

V nejširší nabídkce zájezdů českých a německých CK na jednom místě si každý vybere. Držíme vám místo na pláži.

  Pro koho je vhodná dovolená na Korfu?

  Pro ty, kteří zbožňují pobyty u moře

  Na Korfu dokonale vypnete od každodenních starostí. Moře i pláže jsou nádherné a malebné výhledy ostrova zahřejí u srdce.

  Pro rodiny s dětmi, malými i většími

  Korfu je vhodné pro rodinnou dovolenou. Akvaparky, muzea, památky, lunaparky, restaurace, procházky, sport. Každý si přijde na své.

  Pro cestovatele a nadšence do historie

  Stejně jako v celém Řecku i na Korfu můžete objevovat nespočet památek. Proslulé jsou zdejší kostely a katedrály, které rozhodně nesmíte minout.

  Nejoblíbenější místa na Korfu

  Achilleion, neoklasicistní vila, byla sídlem císařovny Sissi, která byla velkou obdivovatelkou hrdiny Achillea, proto po něm nechala pojmenovat i svoji vilu. Krásná je také zámecká zahrada, z níž se vám naskytne krásný výhled na moře. Kochat se tu můžete také sochou samotného Achillea. Na západním pobřeží se nachází pláž Glyfada, podle mnohých nejkrásnější pláž celého ostrova. Dozlatova zbarvený písek a průzračně čistá voda krásně korespondují se skalami a zeleným kopci v pozadí. Tento nádherný pohled si dokonale vychutnáte z lehátek nebo zdejších plážových barů.

  Byzantská pevnost Gardiki byla postavena už ve 13. století. Její ruiny najdete ve střední části ostrova Korfu. I když se do současnosti dochovaly pouze zbytky hradeb, patří tohle místo k nejnavštěvovanějším historickým památkám.

  Pantokrator, nejvyšší hora Korfu ční do výšky 906 metrů nad mořem. Až na vrchol hory vede silnice, takže se sem můžete pohodlně dostat autem. Aktivní turisté si ale jistě rádi udělají výšlap, který jim zabere zhruba dvě hodiny cesty. Hora se jim za námahu odvděčí neuvěřitelným výhledem do celého okolí.

  Zájezdy na Korfu

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Korfu

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Korfu?

  Ostrov Korfu si zásluhou překrásné přírody vysloužil přezdívku „smaragdový“. Od ostatních ostrovů Řecka se Korfu odlišuje především nádhernou přírodou plnou zeleně. Olivovníky, citronovníky nebo eukalypty tu uvidíte téměř na každém kroku a jejich vůně vás omámí. Turisté na Korfu obdivují především krásné pláže s jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou. Kromě toho je na ostrově mnoho skvělých míst pro vodní sporty, surfování, potápění a windsurfing.

  Korfu je bohatý na historii a kulturu, ostatně jaké celé Řecko. Na ostrově prozkoumáte pradávné antické hradby a paláce, které pocházejí z řecké a benátské éry. Mezi turisticky zajímavá místa patří palác Achillion, hrad Mon Repos a katedrála svatého Spyridona. Ostrov je plný krásných kostelů a klášterů. Pro milovníky umění nabízí Korfu mnoho galerií a muzeí.

  Kouzlu ostrova podlehli už mnozí, například císařovna Sissi, nebo rodina Rotschilldových. My se vsadíme, že si Korfu získá i vás.

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg

  Počasí a podnebí na Korfu

  Teploty na Korfu obvykle bývají o trošku nižší než v jiných oblastech Řecka, proto si tu jedinečnou dovolenou užijí i ti, kteří nevyhledávají vysoké letní teploty panující na jižnějších ostrovech.

  Také tady se ale v létě dočkáte teplot sahajících k 30 °C, na jaře a na podzim tu pak bývají příjemné teploty kolem 24 °C.

  leden

  14 °C

  únor

  15 °C

  březen

  17 °C

  duben

  19 °C

  květen

  23 °C

  červen

  28 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  32 °C

  září

  28 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  19 °C

  prosinec

  16 °C

  Informace o destinaci Řecko

  Řecko se rozkládá se na jihu Balkánského poloostrova, na poloostrově Peloponés a na více než dvou tisících ostrovech a ostrůvcích. Hlavním městem jsou Athény. Celý stát je dosti hornatý, a to jak na pevnině, tak na ostrovech. Největším pohořím je Pindos v západní části Řecka. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Kréta, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos.

  Řecké pobřeží nabízí velmi kvalitní pláže, mnohé označené modrou vlajkou znamenající čisté moře. Břehy omývá Egejské, Jónské a Krétské moře. Navzdory vcelku malé rozloze je každý kout Řecka rozdílný a má svá specifika.

  Řecká kuchyně

  Při dovolené v Řecku vás přiláká vůně rozpáleného grilu, na kterém se nejspíš budou připravovat souvlaki, tradiční řecké špízy z jehněčího nebo kuřecího masa. Souvlaki jsou zároveň místní street food, jsou hotové hned a s hranolkami a okurkovým tzatziki salátem vás rozhodně zasytí. Větší jídla, jako je musaka z mletého masa a lilků nebo jehněčí kuličky keftedes, ochutnejte nejlépe v místních tavernách – každá má svůj „zaručeně nejlepší“ recept. Večer si přiťukněte anýzovým ouzem nebo klasickou Metaxou.

  Ceny v Řecku

  V Řecku jsou celkově vyšší ceny než v Česku. Vyplatí se navštívit místní tržiště, kde koupíte za dobrou cenu ovoce, zeleninu, olivy a olej. Tradiční pochoutky jako sýry, ryby a mořské plody jsou tu levnější než u nás, čerstvou regionální kuchyni navíc nikde jinde neochutnáte a patří k zážitkům z dovolené. Nějaké “nákupní šílenství” v obchodních centrech také nečekejte, oblečení a doplňky stojí v Řecku podobně jako v ČR.

  Vízum do Řecka

  Občané ČR mohou od 1. 5.2004 pobývat na území Řecka bez zvláštního omezení. Ke vstupu do země jim stačí platný cestovní doklad nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou (vydaný po roce 2000). Vízum do Řecka.

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování při cestách do Řecka není povinné. Další informace o zdravotní péči v Řecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové volání: 112
  • První pomoc: 166
  • Lékařská pohotovost: 1016
  • Policie: 100
  • Turistická policie: 171
  • Hasiči: 199
  • Lesní požáry – hasiči: 191
  • Přístavní policie: 108
  • nformace o službě konajících lékárnách a nemocnicích: 1434
  • Centrum pro otravy: 210-779 3777
  • ELPA – silniční asistence: 10 400

  Státní svátky v Řecku:

  1. leden - Nový rok
  2. leden – svátek Theofania spojený s „žehnáním vod“
  3. březen (Den nezávislosti) – připomíná datum 25. 03. 1821, kdy byl zahájen národně osvobozenecký boj proti turecké nadvládě Velký pátek a Velikonoční pondělí
  4. květen - svátek pracujících
  5. srpen – svátek Panny Marie
  6. říjen (tzv. Den „OCHI“, tedy Den „NE“) – připomíná řecké odmítnutí italského ultimáta na „právo vstupu a přechodu“ fašistických vojsk v roce 1940, kterým byla zahájena řecko-italská válka Vánoce (25.–26. prosinec)