STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Titania

Řecko, Pevnina, poloostrov Attika a Athény

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Titania

Neoficiální popis ubytování

Zájezd je určen pro individuální turisty. Cena na osobu vychází z aktuálně dostupných cen letenek v době přípravy této nabídky.


Co dále v Athénách nevynechat:


Akropolis - Athénská akropole byla postupně budována mezi 13. a 5. století př. n. l. a na dlouhou dobu se stala centrem tehdejší světové civilizace. Opevněné město vyrostlo kolem pahorku, na jehož vrcholu stojí monumentální chrám Parthenon zasvěcený bohyni Athéně Panenské (Parthenos), který je dodnes z dálky viditelnou dominantou města.


Chrám Dia Olympského - Pozůstatky největšího chrámu své doby zasvěcenému samotnému Diovi najdete jen pár kroků od vstupu do Akropole a hlavního náměstí Syntagma. Na širokém prostranství se do nebes tyčí už jen malá, ale neméně monumentální část sloupoví. Areál je značen jako Olympieion.


Antická Agora - Ačkoliv "agora" znamená tržiště, athénská agora byla vždy politickým i administrativním centrem antických Athén. Na velkém prostranství dnes najdete jeden z nejzachovalejších antických chrámů - Hefaistův chrám.


Římská Agora - Prostranství je více zastavěné novějšími budovami než sousední Antická agora, nicméně i tady najdeme několik zachovalých památek. K té nejnavštěvovanější patří Hadriánova knihovna na jižním okraji náměstí Monastiraki.


Panathénský stadion - Pravděpodobně nejstarší "moderní" stadion určený pro sport. Oválná stavba je celá postavena z marmoru a i více než 2.500 let po své inauguraci slouží původnímu účelu. V roce 2004 dokonce hostil část soutěží letních olympijských her (konkrétně lukostřelbu).


Kerameikos - Poměrně rozsáhlá oblast poblíž stanice metra Thissio sloužila za antického Řecka původně jako hrnčířská čtvrť, později jako velké pohřebiště - nekropole. Na místě můžete obdivovat také zachovalé Themistoklovy hradby. Součástí areálu je i archeologické muzeum.


Vrch Likavitou (Lycabettus) - Chcete-li mít celé Athény v čele s akropolí a Parthenonem jako na dlani, vyrazte na nejvyšší vrcholek v rámci širšího centra města, 300 metrů vysoký Likavitou. Naskytne se vám panoramatický výhled na hustou městskou zástavbu i antické památky.


Monastiraki - Živá, vibrující a vždy plná lidí. To je čtvrť Monastiraki v centru města. Ulice jsou plné nejlevnějších bleších trhů, stejně jako luxusních butiků a značkových obchodů. Pěší zóny opanovávají desítky restaurací, barů, kaváren, ale i nočních diskoték.


Syntagma - Centrální náměstí Syntagma, na jehož konci stojí budova řeckého parlamentu, je populární místo pro setkávání místních i turistů a oblíbený výchozí bod k poznávání města. Kříží se tu totiž mnoho linek MHD a do všech koutů Athén se tak odsud snadno dostanete.Vstupné (orientačně): Akropolis - od 20 EUR, Chrám Dia Olympského - od 6 EUR, Antická Agora - od 8 EUR, Římská Agora - od 6 EUR, Panathénský stadion - od 5 EUR, Kerameikos - od 8 EUR
Stravování
Snídaně formou bufetu.
Ubytovaní
Hotel Titania **** se nachází v historickém a obchodním centru Atén. Nabízí pokoje se zvukovou izolací a bezplatným Wi-Fi připojením. Na místě je posilovna a střešní restaurace s panoramatickým výhledem na město. Všechny pokoje jsou luxusně zařízené a vybavené samoregulačními klimatizačními jednotkami. K dispozici je satelitní TV a minibar. Hosté mohou začít den americkou snídaní podávanou denně v hotelové střešní restauraci Olive Garden. Zde vás čekají pokrmy řecké a středomořské kuchyně a ohromující panoramatický výhled na Akropolis, horu Lycabettus a město.
Poznámka
Cena transferu z letiště do centra města se liší. Zpravidla se pohybují v relaci od 1990 Kč za vůz pro 1-3 osoby.
Pokud máte zájem o transfery na oba směry je potřeba transfer zvolit v objednávce dvakrát.


Více informací k nabídce našich leteckých eurovíkendů nejen do Athén naleznete na:na našem webu.

Katalogové (internetové) ceny eurovíkendových zájezdů se mění v závislosti na aktuální dostupnosti letenek v ekonomické třídě i cenové nabídce hotelových pokojů. Obecně platí, že s čím větším předstihem zájezd objednáte, tím zpravidla získáte lepší (= nižší) cenu. Krátce před odletem může být cena stejného hotelu (zájezdu) již výrazně vyšší. Doporučujeme tedy objednávat tento typ zájezdů min. 1 měsíc před odletem. V případě, že objednáváte tento zájezd v kratší době, může se stát, že aktuálně dostupná cena letenek bude vyšší, než původně kalkulovaná. Což se následně projeví ve výsledné ceně zájezdu. Na tuto skutečnost bychom vás, samozřejmě, upozornili obratem, po obdržení vaší objednávky.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.