STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Řecko - pevnina

Pevninská část Řecka je lokalitou snů pro všechny obdivovatele antických památek. Těmi se to jenom hemží v Athénách, kde jsou k vidění zachovalé starořecké budovy postavené před několika tisíci lety na počest řeckých bohů. I další města jako Soluň, Mykény nebo Kartágo však ukrývají spoustu historických skvostů, ať už z antiky, římské nadvlády nebo z osmanského období. Nemusíte však mířit pouze do dávné historie, na zdejších plážích si dokonale užijete krásu přítomnosti.

Perfektní dovolenou na pevnině Řecka můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na pevninu v Řecku

  Oblast, kterou si zvolili za svoje sídlo bohové, se těší velké oblibě také u turistů. Ke koupání a dovádění ve vlnách je lákají písečné pláže a azurové moře. K výletům a túrám zase rozmanitá příroda, například v Národním parku Olymp, nebo v chráněné rezervaci Strofilia, kde se naskýtá pohled na písečné duny. Místa opředená tajuplnými příběhy řecké mytologie slibují božskou dovolenou, kterou vám kromě přírodních a architektonických zajímavostí, zpříjemní také nejkvalitnější řecké olivy a exkluzivní vína.

  Dovolená pevnina Řecko | STUDENT AGENCY

  Počasí na řecké pevnině

  V pevninské části Řecka můžete očekávat typické počasí charakteristické pro subtropickou oblast. Teploty okolo 30 °C tu panují od května téměř až do října a i voda se v těchto měsících pohybuje mezi příznivými 22 až 26 stupni. Během jarních a podzimních měsíců častěji prší a teploty se drží okolo dvacítky. V zimě je tu možné dokonce si i zalyžovat, a to konkrétně v pohoří Chelmos.

  Dovolená pevnina Řecko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Athény

  V hlavním městě Řecka a také antické kultury naleznete ty nejstarší a nejzajímavější památky, na které budete zírat s obdivem. Kromě návštěvy Akropolis, Dionýsova divadla nebo Hadriánova oblouku doporučujeme také ochutnávku tradičních jídel v místních restauracích.

  Antické město Delfy

  Rozlehlý archeologický areál Delfy je často nazýván jako „pupek světa“. Dřív se tu nacházela slavná věštírna, bez jejího posvěcení se neobešla žádná významná událost, jako založení města nebo vyhlášení války. Pro radu sem však putovali i prostí lidé z celého světa, názor slavné věštírny chtěl znát každý.

  Pohoří Olymp

  Nejvyšší řecké pohoří je opravdu božským místem, právě tady prý sídlilo dvanáct řeckých bohů v čele s Diem a jeho manželkou Hérou. Dnes pohoří opředené mytickým kouzlem láká aktivní turisty, kteří se chtějí pokochat dechberoucími výhledy na řecké území.

  Chráněná rezervace Strofilia

  Pokud vás láká příroda a pozorování zvířat, udělejte si výlet do rezervace Strofilia. Uvidíte tu především množství nejrůznějších ryb, lesní zvěř i ptactvo. Projít se můžete kolem skalní hory nebo nádherných lagun, a dokonce se tu najdete i místo ke koupání u písečné pláže Kalogria.

  Dovolená pevnina Řecko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg