STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Plavba po Perském zálivu z Mnichova

Spojené arabské emiráty

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Plavba po Perském zálivu z Mnichova

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Program zájezdu
Program zájezdu je pouze informační a poskytuje tipy, co v daných destinacích navštívit. Nejedná se však o prohlídku s průvodcem. Fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na lodi, není zde však možnost česky mluvícího průvodce. 

1. DEN: Dubaj (Spojené arabské emiráty)

Přílet z Prahy / Mnichova na letiště v Dubaji a následný transfer do přístavu. Nalodění na loď COSTA TOSCANA.

2. DEN: Dubaj (Spojené arabské emiráty)
Druhý den loď nadále kotví v Dubaji, hlavním městě stejnojmenného emirátu, který leží v Perském zálivu na severu Arabského poloostrova. Nachází se zde výškové budovy, luxusní hotely, obrovská nákupní centra, umělé ostrovy, zimní areál a mnoho dalšího, co nemá ve světě obdoby. Naopak ve staré části zvané Deira můžete okusit tu pravou orientální atmosféru arabského světa v uličkách s kořením a zlatem. Dubaj se pyšní nejvyšší budovou světa Burj Khalifa, která měří neuvěřitelných 828 metrů. Dále se můžete jít podívat na sedmihvězdičkový hotel ve tvaru plachetnice Burj Al Arab nebo palmový ostrov Jumeirah.  Proslulá je také fontána Dubai Fountain, která má největší systém tančících fontán na světě. Voda tryská do výšky až 150 metrů, pohybuje se v rytmu hudby a nechybí ani světelná show. Dále můžete zajít do jednoho z největších nákupních center na světe Dubai Mall, ve kterém se nachází kromě nespočtu obchodů i Dubai Aquarium, kluziště a zábavný park. Pokud však chcete vidět malebnou starou část Dubaje, běžte se podívat do čtvrti Bastakiya s pevností Al Fahidi, ve kterém dnes sídlí muzeum. Nenechte si ujít místní trhy Spice souk (trh s kořením) a Gold Souk (trh se zlatem). Dubaj čítá několik zajímavých míst, proto nezoufejte, že vše nestihnete vidět v tento den, protože loď se bude do Dubaje ještě vracet.

3. DEN: Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty)
Druhé největší město Spojených arabských emirátů na vás čeká třetí den. Město Abú Dhabí je zajímavé především tím, že kromě velice moderních mrakodrapů a čtvrtí můžete vidět také historické budovy a architektonická místa s bohatou minulostí. Hlavní dominantou města je Velká mešita šejka Zayeda (Sheikh Zayed Grand Mosque), která byla dostavena v roce 2007 a je největší mešitou v zemi. Dalším často navštěvovaným místem v Abú Dhabí je zábavní park Yas Island, jehož součástí je vodní svět Yas, Ferrari World Abu Dhabi s okruhem Yas Marina a spousta luxusních hotelů, restaurací, nákupních center a atrakcí. Jedná se o největší krytý zábavní park na světě a pokud se do Yas Island plánujete jít podívat, doporučujeme koupit lístky online předem. Dále se můžete jít podívat na Capital Gate, který moderně napodobuje šikmou věž v Pise, avšak sklon je ještě větší. Projít se můžete po krásné promenádě Corniche, na jejímž konci se nachází Emirates Palace, luxusní sedmi hvězdičkový hotel. Pokud si budete chtít něco koupit, můžete zajít do Abú Dhabí Mall nebo Marina Mall, kde se kromě obchodů nachází i kluziště nebo hudební fontány. Avšak pokud si budete chtít jen odpočinout na pláži nebo se vykoupat, můžete zajít na jednu z krásných pláží jako jsou Corniche Beach, Nurai Island, Abu Dhabi Beach, Saadiyat Beach a Al Bateen Beach.

4. DEN: Dauhá (Katar)
Čtvrtý den dopluje loď COSTA TOSCANA do hlavního města Kataru – Dauhá. Den můžete začít procházkou podél pobřeží, která je dlouhá zhruba sedm kilometrů a táhne se od hotelu Sheraton k Muzeu Islámské kultury. Arabskou kulturu asi nejlépe poznáte na trhu Wafiq, kde seženete nejen suvenýry, ale i místní koření, sladkosti nebo ručně vyráběné předměty. Muzeum, které vypadá, že se vznáší nad hladinou, neboli Muzeum Islámského umění určitě také stojí za návštěvu. I v Dauhá se samozřejmě nachází mešita, která je jedním z nejdůležitějších míst ve městě. Mešita se nazývá FANAR a má nevídaný tvar spirály. V neposlední řadě stojí za zmínku ostrov The Pearl, který je uměle vytvořený a nabízí spoustu luxusních hotelů, kaváren a restaurací. Nachází se zde například čtvrť Qanat Quartier, která je inspirována středomořím, a proto v této části najdete barevné domy a vodní kanály s mosty, které připomínají italské Benátky.

5. DEN: Na moři
Pátý den vás čeká celý den na lodi, během kterého můžete objevovat, co loď COSTA TOSCANA nabízí. Můžete strávit den na lehátku u bazénu nebo se zúčastnit programu s animátory. Dále vás může nalákat k relaxaci Spa centrum nebo pro ty aktivnější je na lodi fitness centrum. Na lodi jsou také rozmístěny salónky s živou hudbou nebo divadlo, kam můžete večer zamířit na pěvecké a taneční představení.

6. DEN: Maskat (Omán)
Na Maskat, hlavní město Ománu, se můžete těšit šestý den. Maskat je velice rozmanitý, budete oslněni krásnými pobřežími a plážemi, ale město ukrývá i spoustu historických památek nebo okolních přírodních ploch. Mimořádnou architekturou se vyznačuje Velká mešita sultána Qaboose, která zachovává dokonalou rovnováhu mezi estetikou, kulturou a hluboce zakořeněnou islámskou kulturou. Dále se můžete jít podívat do staré části města obklopenou horami a střeženou pevnostmi Al Jalali a Al Mirani, které sloužily jako věznice a pochází z 16. století. Právě ve staré části města se nachází královský palác Qasr Al Alam, ve kterém sídlí sultán Ománu a palác tak není turistům přístupný. V Maskatu můžete zajít hned do několika muzeí, která poukazují na ománskou historii. Mezi ty nejznámější patří Bait Al Zubair, kde budete mít možnost poznat dědictví Mascatu včetně tradičních ománských zbraní, šperků, oblečení a domácího nářadí. Naopak za přírodou můžete zajít do jednoho z maskatských parků, jako je Národní park Qurum nebo Park Riyam, ve kterých můžete obdivovat nádherné zahrady a jezera. Za odpočinkem nebo koupáním můžete zajít na pláže Kurum Beach a Yiti Beach.

7. DEN: Dubaj (Spojené arabské emiráty)
Sedmý den se opět vrátíte do přístavu v Dubaji, kde bude stát loď následující dva dny. Vraťte se do města a prozkoumejte, co jste ještě neobjevili nebo si užijte posledního času na lodi.

8. DEN: Dubaj (Spojené arabské emiráty)
Transfer z přístavu na letiště a odlet do Prahy / Mnichova.
Informace
Typy kajut:
- Vnitřní kajuta (kajuta bez oken) – cca 13 m2
- Kajuta s oknem – cca 18 m2
- Kajuta s balkónem – cca 15 m2, balkon cca 3 m2

Cestování s dětmi:

- Děti do 18 let mohou na lodích cestovat pouze za doprovodu dospělé osoby.
- Děti, které jsou v době nástupu na palubu mladší 6 měsíců, nemají vstup povolen.

Plavba během těhotenství:
- Těhotné ženy mohou plavbu podstoupit, ale pouze do 24. týdne těhotenství.
- Těhotné ženy musí mít potvrzení o svém zdravotním stavu a zdraví nenarozeného dítěte.

Informace o lodi COSTA TOSCANA:
- 11 restaurací, 19 barů a kaváren
- Bazény, vířivky a tobogány
- 2 divadla – večerní představení, soutěže
- Velké množství duty free obchodů
- Posilovna
- Akce s animátory (soutěže, tanec, posilování)
- Kasino
- Salónky s živou hudbou
- Taneční parket
- Sportovní hřiště
- Zóna pro děti
- Spa centrum (není zahrnuto v ceně)

Nápojové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- My Soft Drinks (cca 161 € za osobu) - zahrnuje nealkoholické nápoje
- My Drinks (cca 245 € za osobu) - zahrnuje My soft Drinks + alkoholické nápoje
- My Drinks Premium (cca 329 € na osobu) - zahrnuje My Drinks + prémiové nápoje + minibar na pokoji
Bez nápojového balíčku má klient v ceně nápoj v rámci plné penze během snídaně, obědu a večeře.
Všichni členi rezervace musí mít zakoupený stejný nápojový balíček.

Automaticky zvolený čas večeře na lodi je cca v 19 hodin. Pokud máte zájem o pozdější čas večeře (cca ve 21 hodin) uveďte prosím tento požadavek do poznámky.

Před plavbou doporučujeme stažení Costa Cruises aplikace.
Cena zahrnuje
Ubytování 7 nocí na lodi COSTA TOSCANA.
Snídaně, obědy i večeře na lodi.
Přímá letecká přeprava.
Transfer z letiště do přístavu a zpět.
Přístavní poplatky.
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

V každé kajutě se nachází: vlastní koupelna se sprchovým koutem, dvojlůžková postel, nastavitelná klimatizace s termostatem, televize, fén, trezor, telefon, Wi-Fi připojení za poplatek, toaletní potřeby, povlečení, ručníky, osušky, zásuvky pro napájení.

Cena nezahrnuje:
- Česky mluvící průvodce.
- Fakultativní výlety pořádané COSTA CUISES (není zde česky mluvící průvodce).
- Hotelové servisní poplatky na lodi - cca 77 € za osobu (dítě poloviční poplatek).
- Nápojový balíček.
- Transfery z přístavu do centra měst.
- Wi-Fi připojení na lodi.