STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Výstřední Dubaj a závan pouště

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Výstřední Dubaj a závan pouště

Neoficiální popis ubytování

Popis hotelu

Hotely odpovídající standardu **** podle hodnocení organizátora (celkem 7 nocí).

Vybavení: v areálu hotelu - restaurace, bar, recepce, trezor.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací a často s TV.

Strava: snídaně a za příplatek večeře (v uvedených dnech, obvykle v hotelových restauracích); nápoje k večeři jsou za příplatek.

Hotel v Dubaji - Novotel Al Barsha 4* (nebo podobný)

Poloha
Nachází se v samém srdci Dubaje, v blízkosti centra města a Mall of Emirates a mnoha jiných atrakcí. Nedaleko hotelu se nachází stanice metra.

Pláž
Hotel se nachází cca 8 km od nejbližší písečné pláže Al Safouh. Během dne jezdí z hotelu na veřejnou pláž bezplatný transfer (v určitých hodinách). Plážový servis - za poplatek.

Vybavení
Recepce 24h, lobby, výtahy, 2 restaurace a 2 bary (za poplatek), venkovní bazén a brouzdaliště obklopeny sluneční terasou s lehátky, slunečníky a plážovými osuškami (zdarma). Navíc k dispozici (za poplatek): konferenční centrum, obchod se suvenýry, prádelna, wellness.

Pokoje
Více než 460 komfortních pokojů. Standardní dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitní TV, telefonem, příslušenstvím k přípravě kávy/čaje, trezorem, minibarem (za poplatek) a klimatizací.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci.

Sport a zábava
Zdarma: fitness centrum, venkovní bazén, sauna. Pro děti: brouzdaliště a kroužky v miniklubu. Za poplatek: procedury ve wellness, a v sousedství půjčovna kol, tenisový kurt a centrum vodních sportů.

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.accorhotels.com/pl/hotel-6535-novotel-dubai-al-barsha/index.shtml#origin=accorhotels

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel na poušti - Tilal Liwa Hotel 4* (nebo podobný)

Poloha
Atmosférický hotel postavený ve stylu pouštní pevnosti patří ke známému hotelovému řetězci Danat Hotels. Nachází se v samém srdci emirátu Abú Dhabí, jako oáza uprostřed písečné pouště, v blízkosti několika budov. Do hlavního města SAE - Abú Dhabí - cca 170 km.

Pláž
Hotel nemá přístup na pláž.

Vybavení
Recepce 24h, lobby, hlavní restaurace Al Badlya a 2 bary (za poplatek), malý venkovní bazén (sezónně vyhřívaný) obklopený sluneční terasou (slunečníky, lehátka a plážové osušky v ceně). Navíc je k dispozici: obchod se suvenýry, prádelna, konferenční centrum, fitness centrum, sauna.

Pokoje
V arabských interiérech tohoto 1patrového hotelu se nachází 111 komfortních dvoulůžkových pokojů (o rozloze cca 32 m²). Pokoje jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitní TV, příslušenstvím k přípravě kávy/čaje, trezorem, minibarem (za poplatek), klimatizací. Většina pokojů má balkon nebo terasu.

Sport a zábava
Zdarma: venkovní bazén, fitness centrum, aerobik, sauna, šipky, obrovské šachy, dětský koutek. Za poplatek: masáže a kosmetické procedury, čtyřkolky, projížďky na velbloudech, sandboarding, projížďka na koni.

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.danathotels.com

Upozornění! Výše uvedené hotely jsou příkladové a lze je vyměnit za jiné hotely podobného standardu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Dubaj - mrakodrapy a velkolepá architektura • Abu Dhabi - hlavní město emirátů - největší mešita a prezidentský palác Qasr Al Watan • Dubai Frame - úžasný "rám" města • emirát Šardžá - perla Perského zálivu • západ a východ slunce nad pouští • pouštní safari - šílená jízda po dunách • káva se zlatými vločkami v hotelu Emirates Palace • impozantní představení "La Perle" • zábavní park "Motiongate" - zábava v hollywoodském stylu • odpočinek v plážovém klubu v Dubaji • pro zájemce týdenní pobyt ve Spojených arabských emirátech


Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Dubaje. Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.


Den 2
Po snídani se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Úzkými uličkami dojdeme k Muzeu kávy (možnost ochutnávky místní arabské kávy připravené místním způsobem), k fragmentům městských hradeb a navštívíme jeden z tradičních domů. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Následně přejezd k Dubai Frame - rozhledně hovorově nazývané "rámem", odkud můžeme vidět krásné panorama staré a nové Dubaje. Odpoledne volný čas; večeře (fakultativně) a přenocování.
Večer pro zájemce (cena cca 120 USD/os.) doporučujeme večerní představení "La Perle" - spojení hry světel a vody - obdivuhodná scénografie (s pohyblivou scénou) a mimořádné schopnosti kaskadérů, akrobatů a herců. Představení nás zavede do země vodopádů, které protékají pár metrů od sedadel v publiku a také do rušného města, které je pozadím impozantního vystoupení motocyklových kaskadérů v obrovské kovové perle. Celek je doplněn dokonale sladěnou hudbou, která zaručuje nezapomenutelné dojmy. Návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 3
Po snídani přejezd do finanční čtvrti Dubaje. Navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubai Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště, vodopádu s můstky. Vyjedeme na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Kalifa. Následně přejezd do Šardže, která je známá díky mnoha kulturním objektům. Zastavíme na nábřeží Al Majhaz v centru města, které nabízí krásné scenérie s výhledem na mrakodrapy u laguny Chaled. Přejdeme také kolem Památníku sjednocení na Modrý trh (Blue Souk), který se nachází ve dvou podobných budovách. Vydáme se do čtvrti Heart of Sharjah, revitalizovaného starého srdce města s trhem Al Arsa - skvělého místa pro nákup suvenýrů. Následně navštívíme Muzeum islámské civilizace, které zajímavým způsobem ukazuje, jak tato kultura přispívá do světové vědy nebo umění. Následně návrat do hotelu v Dubaji, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)
Odpoledne (pro zájemce, za poplatek cca 85 USD/os.) přejezd do plážového klubu v Dubaji, kde v luxusním stylu lze strávit čas na pláži s balíčkem nápojů v ceně (možnost využití pláže a bazénu, ručníků, lehátek a slunečníků a 2 nealkoholických nápojů).


Den 4

Po snídani prohlídka nových čtvrtí Dubaje. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 30 USD/os.). Následně přejedeme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium "Lost Chambers", ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova "Palm Jumeirah" a jeho budovy. Během přestávky v Nakheel Mall (fakultativně) možnost výjezdu na vyhlídkové místo "The View" odkud lze perfektně vidět ostrov ve tvaru palmy a nedalekou čtvrť mrakodrapů - Marinu (cena cca 45 USD). Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný "dubajskými Benátkami", odkud lze vyfotografovat jednu z nejznámějších ikon města - hotel Burj Al Arab, který svým tvarem připomíná plachtu lodi. Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Poté se projdeme nádhernými zahradami Dubai Miracle Gardens (sezónně otevřenými, obvykle na přelomu listopadu a prosince). Pokud bude květinová zahrada zavřená, vydáme se k další přírodní atrakci - rezervaci Ras Al. Khor, která je domovem volně žijících ptáků, např. volavek a plameňáků, s krásným výhledem na dubajské mrakodrapy. Následně návrat do hotelu, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 5
Po snídani přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Během prohlídky navštívíme důležité místo tohoto města - mistrovské dílo islámské architektury, Velkou mešitu šejka Zayeda, lesknoucí se bílým mramorem a třpytící se barvami drahých kamenů. Následně přejezd k přepychovému prezidentskému paláci Qasr Al Watan, který je odrazem emirátského bohatství a zároveň poctou arabskému dědictví. Během projížďky promenádou Corniche budeme míjet nádherné zahrady a velkolepé mrakodrapy stojící v místě, kde se ještě před půl stoletím žilo ve stanech. Navštívíme také slavný trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté zastavíme u slavného Louvre Abu Dhabi - největšího muzea na Arabském poloostrově, jehož kopule okouzluje odvážným řešením a lehkostí konstrukce. Následně přejezd do hotelu v poušti na večeři (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 300 km)
Upozornění: Qasr al Watan je oficiálním palácem prezidenta Spojených arabských emirátů. To znamená, že někdy z důvodů, které kancelář nemůže ovlivnit, může být návštěvníkům nedostupný. V tomto případě nabízíme návštěvu jiného objektu.


Den 6
Po snídani odpočinek v pouštním letovisku. Možnost koupání v bazénu nebo atrakce typu pouštní safari (pro zájemce - cena cca 80 USD/os.) - půldenní výlet 6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol. Pocítíme "závan" pouště, která nás obklopí nesčetnými zlatými úseky písku přecházejícími do obrovských dun, po kterých budeme jezdit džípy jako na rallye Dakar! Na závěr si odpočineme - budeme obdivovat západ slunce na poušti a naslouchat jejímu nekonečnému tichu. Návrat do hotelu na večeři (fakultativně) a přenocování.


Den 7
Za svítání (před snídaní) možnost pozorování jedinečného východu slunce nad pouští. Po snídani a vystěhování přejezd do Dubaje, kde bude volný čas na samostatné prozkoumávání města pohodlně propojeného metrem. Večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 300 km)
Pro zájemce návštěva zábavního parku "Motiongate" - dopřejeme si zde zábavu v hollywoodském stylu inspirovanou filmy produkce Dreamworks, Columbia a Lions Gate (cena cca 100 USD/os.).


Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na letiště v Dubaji. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. V závislosti na čase odletu snídaně v hotelu nebo na balíček na cestu. Odlet do Polska.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci "Pobyt ve Spojených arabských emirátech" a v rezervačním systému.


Upozornění k programu
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady.
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD). Akceptovány jsou bankovky vydané po roku 2006.
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 3-5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3.-8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Při vstupu do mešity Sheikha Zayeda v Abu Dhabi - je nutností mít oblečení, které zakrývá celé tělo, oblečení nesmí být těsné, průhledné ani proti světlu, nejlépe bez jakýchkoliv vzorů, potisků. Bílá barva bez ohledu na odstín a texturu materiálu je považována za průhlednou a nepřijatelnou. Při vstupu do mešity nesmí být viditelné tetování nebo známky náboženské příslušnosti k jiné než islámské tradici. Ženy musí mít povinně zakryté vlasy. Není možno si půjčit vhodné oblečení, ale pouze zakoupit za cenu cca 20-30 USD. Obuv není podstatná, protože do mešity se vchází bosky nebo v ponožkách.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Zálohy v hotelech (týká se pobytové části)

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech vybírá zálohu. Výše zálohy závisí na hotelu. O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:

1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování.

2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, návrat v místní měně při vystěhování.

Víza - informace pro prodejce

Spojené arabské emiráty zrušily s platností od 7. května 2015 vízovou povinnost pro obyvatele České republiky. Tato dohoda se vztahuje na krátkodobé pobyty. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna ve Spojených arabských emirátech obvykle trvá od začátku listopadu do poloviny dubna.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné a systém Tour Guide - ve výši cca 315 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu; pobytovou taxu v Dubaji a v Abu Dhabi (cca 35 USD/pokoj/poznávací část - platí se v hotelech) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje.

Možnost příplatku večeří (6) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).


V emirátech (při prodloužení zájezdu v pobytové části) se platí pobytová taxa na místě: ve 3* hotelech cca 10 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelech cca 15 AED/pokoj/noc, v 5* hotelech cca 20 AED/pokoj/noc.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Ekscentryczny Dubaj i oddech pustyni
Kód zájezdu: ZEZ

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.