STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Indie 2024

Indie, země plná barev, kultur a kontrastů. Nachází se v jižní Asii a nabízí neuvěřitelně pestré zážitky pro turisty z celého světa. Indie je známá svými slavnými památkami, nekonečnými plážemi, krásnou přírodou a kulinářskými specialitami.

Ti, kteří hledají nejlepší dovolenou v Indii, zde najdou vše, co si jen jejich turistická duše může přát. Zájezdy do Indie jsou plné dobrodružství, poznání kultury, historie a zvyků. Nabízí se mnoho poznávacích zájezdů do Indie, které turisty vezmou na prohlídku slavných památek, jako je Tádž Mahal, Kathmandu, Varanasi a mnoho dalších.

Pokud zvolíte last minute zájezd do Indie ušetříte peníze na ještě více zážitků. Indie je známá svými krásnými plážemi, pokud si přejete relaxovat, zvolte zájezd do Indie all inclusive a užíijte si slunce, moře a písek bez starostí.

V Indii je mnoho možností pro dovolenou v přírodě. Je zde mnoho národních parků a rezervací, které nabízejí jedinečný pohled na divokou přírodu Indie.

Indie je zkrátka země, která nabízí něco pro každého, a to nejen díky svým památkám a krásným plážím, ale také díky své bohaté kultuře a tradicím. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a poznání, je Indie tou správnou volbou pro vás.

  Pro koho je vhodná dovolená v Indii?

  Pro dobrodruhy

  Turisté mohou zkoumat rozmanitost krajiny, vychutnat si kulinářské speciality, objevovat historii a být v kontaktu s různými kulturami.

  Pro milovníky historie

  Indie je země bohatá na historické památky, jako jsou velkolepé chrámy, paláce a pevnosti, které jsou zachovány z období Indie jako mocné říše.

  Pro nadšence do přírody

  Indie, to jsou úžasné přírodní krásy. Národní parky, pouště, pláže i hory. Můžete podnikat pěší túry, vodácké výlety a pozorovat zvířata v divočině.

  Zájezdy do Indie

  Stahuji data

  Zájezdy do Indie All inclusive

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Indie?

  Indie má bohatou historii a kulturní dědictví. Můžete navštívit některé z nejvýznamnějších památek, jako je Taj Mahal, Qutub Minar nebo Red Fort. Je domovem více než miliardy lidí a je známá pro svou pohostinnost a vřelost. Můžete si užít interakci s místními lidmi a poznat jejich kulturu a tradice.

  Indie je kolébkou mnoha bojových umění, jako je Kalaripayattu, silambam, thang-ta a mnoho dalších. Můžete si najmout trenéra a vyzkoušet si některé z těchto technik.

  Indie má také mnoho nádherných přírodních scenérií, jako jsou pláže, pohoří a řeky. Můžete navštívit národní parky, jako je například Bandhavgarh nebo Ranthambore, a pozorovat zvířata v přirozeném prostředí.

  Indická kuchyně je jednou z nejrozmanitějších na světě a nabízí širokou škálu chutí a vůní. Můžete si vychutnat různé druhy jídel, jako je tandoori, biryani, masala čaj a mnoho dalších.

  Indie je relativně levná země a můžete si užít mnoho zážitků za rozumnou cenu. Ubytování, jídlo a doprava jsou v porovnání s mnoha jinými turistickými destinacemi velmi cenově dostupné.

  Zájezdy do Indie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Indie

  Jedním z nejznámějších světových památek je bezesporu Taj Mahal. Toto nádherné mauzoleum v Agra je ikonou Indie.

  Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Rajasthan, stát v severní Indii plný krásných pevností, paláců a chrámů, včetně Jaisalmeru a Jaipuru.

  Pro ty, kteří chtějí zažít něco více dobrodružného, je ideální návštěva města Varanasi. Toto město považované hinduisty za svaté je umístěno u řeky Gangy a nabízí nádherné pohledy na řeku a západy slunce.

  Milovníci moře a pláží si přijdou na své ve státě Goa. Tento pobřežní stát nabízí krásné pláže, koloniální architekturu a výbornou kuchyni.

  Kerala, stát na jihozápadě Indie nabízí krásné zelené kopců a zvláštní mozaiku kanálů a lagun.

  Hampi je archeologické naleziště v Karnatace je plné krásných chrámů a památek z dob starověkého indického království Vijayanagara.

  Ladak je horský region nabízí nádherné pohledy na Himálaje a mnoho buddhistických klášterů.

  Darjeeling je město v západním Bengálsku je známé svým čajem a nabízí krásné výhledy na Himálaje.

  Konark je archeologické místo v Orissu je domovem slavného chrámu slunce, který je považován za jeden z nejkrásnějších chrámů v Indii.

  Nezapomeňte také na Udaipur, město v Rádžasthánu plné krásných paláců a jezer, které je známé jako "Benátky východu".

  Zájezdy do Indie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí Indie

  Indie je velká země a má rozmanitý klimatický charakter. Závisí to na geografické poloze, nadmořské výšce a monzunových vlivech. Zde je stručný přehled klimatu v různých částech Indie:

  Severní Indie: Zima v severní Indii trvá od listopadu do února a teploty mohou klesat až pod bod mrazu v horských oblastech jako Himálaje. Od března do června je teplota poměrně vysoká, ale monzunové období od července do září přináší vyšší srážky a nižší teploty.

  Jižní Indie: Jižní Indie má tropické podnebí s teplým a vlhkým počasím po celý rok. Monzunové období trvá od června do září a přináší hojné srážky, které mohou vést k záplavám.

  Západní Indie: Západní Indie má horké a suché léto od března do června a monzunové období trvá od června do září. Po monzunu jsou podmínky mírnější a příjemné pro cestování.

  Východní Indie: Východní Indie má tropické monzunové klima, se silnými dešti v období od června do září. Zima je suchá a chladná s teplotami kolem 10-15°C.

  Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Indie je od října do března, kdy je počasí příjemné a suché. Nicméně, v některých částech země mohou být ceny a turistické atrakce v této době vyšší. Je důležité si ověřit aktuální podmínky a počasí pro konkrétní oblast, kam se chystáte cestovat, protože může být výrazně odlišné od celkového trendu.

  Zájezdy do Indie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  leden

  21 °C

  únor

  24 °C

  březen

  31 °C

  duben

  36 °C

  květen

  41 °C

  červen

  39 °C

  červenec

  36 °C

  srpen

  34 °C

  září

  34 °C

  říjen

  34 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  23 °C

  Základní informace

  Stát: Indie
  Hlavní město: Nové Dillí
  Jazyk: Hindština
  Orientační délka letu z ČR: cca 7 hodin
  Používané jazyky: Angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 91
  Napětí el. proudu: 220 - 240 V. Elektrické zástrčky jsou stejné jako u nás, redukce není potřeba.
  Časové pásmo: UTC+5 (+4h oproti ČR)
  Zájezdy do Indie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Indie

  Indie je druhá největší země na světě počtem obyvatel s více než 1,3 miliardou lidí a má rozmanitou kulturu, historii a geografii. Země je známá svou různorodostí jazyků, náboženství a kuchyně.

  Hlavním městem Indie je New Delhi, které leží v severní části země. Indie má mnoho dalších velkých měst jako Bombaj, Kolkata, Chennai a Bangalore.

  Indie má bohatou historii, která sahá až do doby Indie a panuje zde mnoho historických památek jako Taj Mahal, Qutub Minar, Amber Fort, Red Fort, Ellora Caves a mnoho dalších. Indie je také domovem několika světových náboženství, jako jsou hinduismus, buddhismus, džinismus a sikhismus.

  Indie má také rozmanitou přírodu, včetně Himálají, Tharské pouště, pohoří Ghát a indického oceánu. Zvířata, jako jsou tygři, sloni a opice, jsou v Indii běžná.

  Kuchyně Indie

  Indická kuchyně je jednou z nejrozmanitějších na světě a je plná chutí a vůní. Každá oblast Indie má svou vlastní kuchyni a speciality, což znamená, že je velmi různorodá.

  Indická kuchyně používá mnoho koření a bylin, jako jsou koriandr, kardamom, kurkuma, kumin, skořice a chilli. Tyto koření se používají k vytvoření různých chutí a vůní a často jsou smíchány do kořenících směsí, jako je garam masala.

  Nejpopulárnějšími indickými jídly jsou různé druhy kari, které se obvykle podávají s rýží nebo chlebem naan nebo roti. Kari se mohou připravovat z různých ingrediencí, jako jsou kuřecí, ryby, krevety, čočka, hrášek, brambory a mnoho dalších.

  Další oblíbené indické jídlo je biryani, což je směs rýže, masa nebo zeleniny a koření, která se často podává s jogurtem nebo dal. Tandoori masala je další populární jídlo, které se skládá z grilovaného masa nebo zeleniny marinované v jogurtu a koření. Pro vegetariány je Indie také skvělou volbou, protože má mnoho vegetariánských jídel, jako je paneer tikka masala, dal makhani, aloo gobi a mnoho dalších.

  Zákusky jsou v indické kuchyni také důležité a nejpopulárnějším je gulab jamun, což jsou malé kuličky vyrobené z tvarohového těsta namočené v sirupu z cukru. K dalším zákuskům patří rasgulla, kulfi a různé druhy chalvy.

  Ceny Indie

  Indie je velká a rozmanitá země, takže ceny se mohou výrazně lišit v závislosti na mnoha faktorech, včetně geografické polohy, úrovně rozvoje, dostupnosti produktů a služeb a mnoha dalších.

  V obecnosti lze však říci, že Indie je stále relativně levná země, pokud jde o náklady na základní potraviny, ubytování a dopravu. Například místní jídlo v malých restauracích nebo na ulici je obvykle velmi levné a většina jídel běžně stojí v přepočtu kolem 20 Kč.

  Ceny však mohou být vyšší v turistických oblastech a velkých městech, jako je Dillí, Bombaj nebo Bangalore. Například cena za ubytování v kvalitním hotelu v centru města může být vysoká a podobně i ceny za služby jako jsou taxi, průvodcovské služby atd.

  Dalším faktorem, který ovlivňuje ceny v Indii, je kvalita produktů a služeb. V některých případech může být levnější nakoupit v místních trzích, ale v jiných případech se může vyplatit investovat více peněz do kvalitnějších produktů a služeb.

  Vízum Indie

  Vízum si vyřídíte online na oficiálních stránkách https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestách do indie se doporučuje očkování proti žluté zimnici. Další informace o zdravotní péči v Indii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  112 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Indii:

  • Den republiky (26. ledna) - oslavuje se den, kdy byla v roce 1950 přijata ústava Indie.
  • Den nezávislosti (15. srpna) - oslavuje se den, kdy byla Indie v roce 1947 vyhlášena nezávislou zemí.
  • Gandhiho narozeniny (2. října) - slaví se narození Mahátmy Gándhího, jednoho z nejvýznamnějších vůdců nezávislosti Indie.
  • Durga Puja - hinduistický festival oslavující vítězství bohyně Durgy nad démonem Mahišásurou, trvá 10 dní v září nebo říjnu.
  • Diwali - hinduistický festival světel, oslavující vítězství dobra nad zlem, trvá 5 dní v říjnu nebo listopadu.
  • Eid al-Fitr - islámský festival oslavující konec Ramadánu, trvá jeden den a datum se každý rok mění podle islámského kalendáře.
  • Vánoce - křesťanský festival oslavující narození Ježíše Krista, slaví se 25. prosince.

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.