STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Indonésie 2023/24

Indonésie je rozlehlá a malebná země v jihovýchodní Asii. Je to skvělé místo pro dovolenou v tropickém ráji, kde se můžete potápět v azurových vodách, objevovat úchvatné přírodní scenérie a poznávat bohatou kulturu.

Pokud hledáte poznávací zájezd do Indonésie, máte na výběr mnoho možností. Můžete se vydat na Bali, kde se setkáte s jedinečnou kulturou, úchvatnou architekturou a krásnými plážemi. Nebo se můžete vydat do Yogyakarty, kde jsou některé z nejvýznamnějších hinduistických a buddhistických chrámů a svatyní v zemi.

Pokud se rozhodnete pro last minute dovolenou v Indonésii, můžete se těšit na slevy na zájezdy a ubytování. Můžete si užít nádherných pláží a aktivit, jako je surfování, potápění nebo jízda na koni, a to vše za příznivější ceny.

Indonésie je země plná krás a příležitostí. Bez ohledu na to, jaký typ dovolené hledáte, najdete pro sebe vždy něco, co vás zaujme. Od krásné přírody a historie po luxusní střediska a krásné pláže, Indonésie je ideální destinací pro každého, kdo hledá dobrodružství, zábavu a odpočinek.

  Pro koho je vhodná dovolená v Indonésii?

  Pro milovníky pláží

  Indonésie je domovem některých z nejkrásnějších pláží na světě, s bílým pískem, azurovými vodami a bohatým podmořským životem.

  Pro dobrodruhy

  Indonésie nabízí škálu možností, od pěší turistiky po rafting a potápění. Má mnoho národních parků a úchvatných přírodních scenérií.

  Pro obdivovatele kultury

  Indonésie má bohatou historii s mnoha chrámy, paláci a tradičními vesnicemi. Ideální prostředí ro poznávání kultury a tradic.

  Zájezdy do Indonésie

  Stahuji data

  Zájezdy do Indonésie All inclusive

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Indonésie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Indonésie?

  Indonésie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která láká miliony turistů každý rok. Země nabízí nejen nádherné pláže, ale také kulturní a historické památky a úchvatné přírodní scenérie.

  Jedním z největších lákadel Indonésie jsou její pláže. Indonéské ostrovy nabízejí tisíce kilometrů bílého písku a tyrkysově modré vody. Mezi nejoblíbenější destinace patří Bali, Lombok a Gili Islands. Tyto pláže nabízejí krásný výhled a mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování či surfování.

  Dalším lákadlem Indonésie jsou kulturní a historické památky. Například chrám Borobudur, který je největším buddhistickým chrámem na světě zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Také byste si neměli nechat ujít návštěvu chrámu Prambanan a dalších památek na ostrově Bali.

  Kromě pláží a památek nabízí Indonésie úchvatné přírodní scenérie. Například sopky Bromo a Merapi, které jsou populárními turistickými cíli. Kromě toho je Indonésie domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou orangutani, nosorožci a sloni.

  Indonésie má velmi přátelské obyvatelstvo, které rádo hostí turisty. V zemi je široká škála možností ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely.

  Zájezdy do Indonésie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Indonésie

  Indonésie je země plná nádherných a úchvatných přírodních scenérií, bohaté kultury a historie. Zde jsou některá z nejkrásnějších míst, které byste měli při své cestě navštívit:

  Bali, ostrovní ráj s krásnými plážemi, hinduistickými chrámy, rýžovými poli a velkým množstvím přírodních krás. Můžete si také užít surfování, potápění, horskou turistiku a další aktivity.

  Borobudur, buddhistický chrám, nacházející se na Jávě, je považován za jednu z největších svatyní na světě. Je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je známý svými monumentálními reliéfy a sochami.

  Komodo je národní park, nacházející se na ostrově Komodo. Je domovem legendárních varanů komodských. Navštívit můžete také úchvatné pláže, korálové útesy, mangrovy a další přírodní krásy.

  Raja Ampat je souostroví nacházející se v Papui a má jedny z nejkrásnějších koralových útesů na světě. Raja Ampat je také domovem mnoha ryb a mořských živočichů, a je ideálním místem pro potápění.

  Yogyakarta, město na Jávě, je centrem kulturního dědictví Indonésie s mnoha hinduistickými a buddhistickými chrámy a paláci. Zde se nachází také Královský palác a tradiční trhy.

  Tana Toraja, oblast na Sulawesi, je domovem Torajského lidu, který má bohatou kulturu a tradice. Zde se nachází unikátní hrobky a nádherné vesnice obklopené zelení.

  Gili Islands je ostrovní ráj nacházejcí se u břehů Lomboku a nabízí návštěvníkům bílé pláže, tyrkysovou vodu a mnoho možností pro potápění a další vodní aktivity.

  Zájezdy do Indonésie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Indonésii

  Indonésie je velká země s různorodým podnebím v závislosti na geografické poloze. Obecně lze však říci, že Indonésie má tropické a subtropické podnebí s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po většinu roku.

  V období od listopadu do března je na většině ostrovů monzunové období, kdy dochází k častým dešťům a silným větrům. Během této doby mohou být některé oblasti zasaženy záplavami a sesuvy půdy.

  Od dubna do října je na většině ostrovů suché období s menšími srážkami a teplejším počasím.

  Nicméně i během tohoto období může být velmi vlhko a horko, zejména v nižších nadmořských výškách. Vzhledem k tomu, že Indonésie se nachází v blízkosti rovníku, je tam vysoká sluneční aktivita a UV záření, takže je důležité si chránit kůži a oči před sluncem.

  Zájezdy do Indonésie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Indonésie
  Hlavní město: Jakarta
  Jazyk: indonéština
  Orientační délka letu z ČR: cca 16,5 až 21 hodin
  Používané jazyky: angličtina, nizozemština
  Mezinárodní předvolba: + 62
  Měna: IDR
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu C - eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+8 (+7h oproti ČR)
  Zájezdy do Indonésie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Indonésie

  Indonésie je rozsáhlá země v jihovýchodní Asii s více než 17 000 ostrovy. S více než 267 miliony obyvatel je čtvrtou nejlidnatější zemí na světě. Indonésie je bohatá na kulturní a etnickou různorodost, s více než 300 etnickými skupinami a přibližně 700 různými jazyky a dialekty.

  Hlavním městem Indonésie je Jakarta, která je také nejlidnatějším městem v zemi. Indonésie má bohatou historii a kulturní dědictví, které zahrnuje několik starověkých království, jako je například království Mataram nebo Majapahit.

  Indonésie má také bohatou přírodní krásu, včetně tropických pralesů, hor, sopek, řek a pláží. Mezi nejznámější turistické atrakce patří ostrov Bali s jeho krásnými plážemi a hinduistickými chrámy, nebo například Národní park Komodo s unikátními druhy zvířat, jako jsou varani komodští.

  Ekonomika Indonésie patří mezi největší v Asii a je založena převážně na těžbě a zpracování surovin, včetně ropy, plynu, dřeva a palmy olejné, ale také na průmyslu, službách a turistice.

  Kuchyně Indonésie

  Indonéská kuchyně je velmi rozmanitá a zahrnuje mnoho regionálních variant. Jídla jsou obvykle velmi kořeněná a mají kombinaci sladkých, kyselých a pikantních chutí. Některá z nejpopulárnějších indonéských jídel zahrnují:

  • Nasi goreng - smažená rýže s různými přísadami, jako jsou kuřecí maso, vajíčka a zelenina.
  • Gado-gado - směs zeleniny, zeleninových kuliček a jiných surovin zalitých arašídovou omáčkou.
  • Sate - kousky kuřecího, skopového nebo hovězího masa na špejli, servírované s arašídovou omáčkou.
  • Rendang - kořeněné hovězí maso vařené v kokosovém mléce a koření, což mu dává bohatou, hlubokou chuť.
  • Soto - polévka s kuřecím nebo hovězím masem, zeleninou a rýží.
  • Bakso - polévka se smaženými koulemi z mletého masa, nudlemi a zeleninou.
  • Sambal - kořeněná omáčka vyrobená z chilli papriček, která se používá jako přísada nebo dochucovadlo k různým jídlům.

  Ceny v Indonésii

  Ceny v Indonésii jsou obecně nižší než v mnoha západních zemích. Ceny se však mohou lišit v závislosti na regionu, městě a konkrétním místě, a také v závislosti na sezóně.

  Ceny za ubytování v Indonésii se mohou lišit v závislosti na kvalitě a výběru, ale většinou jsou poměrně dostupné. V oblastech s turistickým ruchem, jako je Bali nebo Lombok, jsou ceny ubytování obvykle vyšší než v jiných částech země.

  Ceny za jídlo a nápoje jsou také obecně nízké, zejména v místních stáncích a na trzích. Ceny v restauracích se však mohou lišit v závislosti na úrovni zařízení a oblasti.

  Vstupné do turistických atrakcí a památek se také mohou lišit, ale většinou jsou cenově dostupné. Výlety a aktivity, jako je potápění nebo surfování, jsou obvykle levnější než v západních zemích.

  Vízum do Indonésie

  Vízum dostanete po příletu, je platné 30 dní a lze ho o 30 dní prodloužit.

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Indonésie je nutné očkování proti žluté zimnici a žloutence typu A. V hornatých oblastech hrozí nakažení malárií. Další informace o zdravotní péči v Indonésii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  112 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Indonésii:

  • Nový rok - 1. ledna
  • Den národního probuzení - 20. května
  • Svátek konce Ramadánu - různé datum každý rok, podle islámského kalendáře
  • Den nezávislosti - 17. srpna
  • Svátek obětí - různé datum každý rok, podle islámského kalendáře
  • Výročí narození proroka Muhammada - různé datum každý rok, podle islámského kalendáře
  • Vánoce - 25. prosince

  Kromě těchto oficiálních svátků má Indonésie také mnoho dalších náboženských a kulturních svátků, které se slaví na různých místech v zemi a které jsou důležité pro různé etnické skupiny a komunity. Mezi tyto svátky patří například hinduistický Nový rok (Nyepi), křesťanské Velikonoční pondělí a Buddhistický svátek Vesak. Tyto svátky nejsou oficiálními státními svátky, ale jsou důležité pro místní komunity a jsou často slaveny velkolepě a barevně.