STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Japonsko 2024

Dovolená v Japonsku vás ohromí. Ať už vyrazíte do měst za hypermoderní architekturou a rušným nočním životem, na pláže japonských ostrovů nebo se vydáte objevovat dávné chrámy v hlubokých lesích, zájezd do Japonska vám změní život.

Japonsko toho nabízí hodně. Většina turistů sem každý rok zavítá právě proto, aby poznali rozdílnou kulturu a pohled na život. Poznávací zájezd do Japonska je pro vás tou nejlepší volbou, pokud do země vycházejícího slunce cestujete poprvé. Poznáte nádhernou přírodou, technologické vychytávky, ale také dávné tradice a pověstnou morálkou, která se na ostrovech zachovala stovky let. Dovolená v Japonsku pro vás bude plná nových informací, vjemů, vůní i chutí a vyplatí se tu strávit minimálně dva týdny.

V naší nabídce najdete zájezdy do Japonska v mnoha variantách. Vyberte si třeba Japonsko all inclusive pro komfortní pobyt, nebo vybírejte z akčních Japonsko first a last minute nabídek a vycestujte za příznivé ceny.

  Pro koho je vhodná dovolená v Japonsku?

  Pro milovníky popkultury

  Pokémon, Nintendo, Tamagotchi, anime, manga komiksy a spousta dalších japonských legend dobyla svět. Pokud je toto váš svět, Japonsko vás nadchne.

  Pro nadšené gurmány

  Neortodoxní kuchyně je v Japonsku pojem a to, co ochutnáte tady, vám zamotá chuťové pohárky. Spousta turistů míří do Japonska za gastronomií.

  Pro vášnivé cestovatele

  Kultura v Japonsku se nedá srovnat s žádnou jinou na světě, a pokud jste jej ještě nenavštívili, letos je ten nejlepší čas to napravit.

  Nejlepší lokality Japonska

  Hlavní město Tokio je nabité moderním technologického pokroku na každém kroku. Stejně tak ukrývá mnoho historických památek, především chrámy. Navštivte Senso-ji, nejstarší buddhistický chrám v Tokiu, nebo se podívejte na panoramatický výhled na město z věže Tokyo Tower. A z Tokia vyrazte do Kjóta. Kjóto je bývalé hlavní město Japonska a je známé pro svou historickou architekturu a kulturu. Navštivte některý z mnoha chrámů, například Fushimi Inari-taisha nebo Kinkaku-ji.

  Osaka je druhým největším městem Japonska a je známá pro svou gastronomii, historickou architekturu a velká nákupní centra. Pokud chcete v Japonsku nakupovat, Osaka je to správné místo. Navštivte také starou čtvrť Hozenji Yokocho, kde ochutnáte místní speciality, nebo se podívejte na vodní show v parcích Universal Studios Japan a Osaka Aquarium Kaiyukan.

  Toto je samozřejmě jen malý výběr z mnoha krásných lokalit, které Japonsko nabízí. Každá prefektura má své vlastní unikátní kulturní a historické památky, takže zvažte návštěvu více destinací, abyste mohli naplno poznat vše, co Japonsko nabízí.

  Zájezdy do Japonska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Japonska

  Japonsko patří mezi nejvíce fascinující země na světě, minimálně pro Evropany. Japonský život a kultura jsou natolik odlišné od těch, které známe, že si člověk připadá jako v jiném světě. O nádherné přírodě svědčí především fotky a videa, ale abyste poznali pravé Japonsko, musíte se ponořit hluboko do samotného každodenního života Japonců. Proto vám poradíme, co musíte v Japonsku stoprocentně vyzkoušet.

  Koukejte na anime. Anime v Japonsku sledují mladí, dospělí i staří a patří k národní kratochvíli. Zapomeňte ale na dětské kreslené seriály, anime většinou pokrývá hlubokomyslná témata s duchovním až filozofickým přesahem.

  Buďte kawaii. Kawaii znamená roztomilost, a ta je v Japonsku na každém rohu. To, co nám může připadat jako infantilní či dětinské, vzbuzuje v Japoncích radost. Nestyďte se nasadit čepici s Pikachu ušima nebo tričko s maneki-neko.

  Zahrajte si pachinko. V Japonsku je hazard zakázaný, ale můžete si zahrát pachinko, hru na bázi pinballu. Nakoupíte si kuličky, které vhazujete do spletitého labirintu překážek a cestiček. Za vysoké skóre vyhrajete elektroniku nebo vybavení do bytu.

  Dejte si ramen u jatai. Jatai je pojízdný street food stánek a v Japonsku tvoří pro jeho majitele celé živobytí. Tradiční nudle ramen se zeleninou, masem a vejcem ochutnejte u více stánků a porovnejte, který prodejce je připravuje nejlíp dle vaší chuti.

  Najděte vnitřní klid v zenových zahradách. V každém japonském městě i vesnici najdete chrám a v něm často zenovou zahradu. Jde o místo, kde si můžete odpočinout a uklidnit se od shonu každodenního života. Posaďte se a potěšte se krásou bonsají a sakurami.

  Základní informace

  Stát: Japonsko
  Hlavní město: Tokio
  Jazyk: japonština
  Orientační délka letu z ČR: 11-16 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 81
  Měna: JPY
  Napětí el. proudu: 100 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B
  Časové pásmo: UTC+9 (+8h oproti ČR)
  Zájezdy do Japonska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Japonsku

  Japonsko leží v subtropické a poloostrovní oblasti a je pod vlivem monzunových vodních proudů. Má čtyři roční období s mírným a vlhkým létem a chladnou a suchou zimou. Průměrné teploty v Japonsku v létě se pohybují kolem 25°C a v zimě kolem 5°C. V období od června do srpna se na jihovýchodě Japonska vyskytuje tzv. monzunový déšť, což znamená, že oblast je vystavena častým a silným dešťovým srážkám. V období od prosince do února může být na severozápadě Japonska sucho a mráz. V závislosti na oblasti a ročním období se mohou teploty a povětrnostní podmínky v Japonsku výrazně lišit, je vhodné sledovat aktuální počasí před cestou.

  leden

  10 °C

  únor

  10 °C

  březen

  13 °C

  duben

  18 °C

  květen

  23 °C

  červen

  25 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  31 °C

  září

  27 °C

  říjen

  21 °C

  listopad

  17 °C

  prosinec

  12 °C

  Informace o destinaci Japonsko

  Japonsko je ostrovní země v Tichomoří na východě Asie. Hlavním městem je Tokio, dalšími významnými městy jsou Šinjukú, Osaka a Nagoya. Má rozlohu cca 377 835 km² a populaci přibližně 126 milionů obyvatel. Japonsko se proslavilo svým rozvinutým průmyslem, vyspělou technologií a tradiční kulturou, mezi kterou se řadí kaligrafie, ikebana (floristika), kendo (japonský bojové umění s dřevěnými meči), taiko (japonský buben) a kimono (tradiční japonský oděv).

  Země je také známá svými přírodními krásami, jako jsou hory, termální prameny a krásné pláže. Dále se vyznačuje silnou zemědělskou a rybolovnou tradicí, jakož i vynikající kuchyní.

  Politickým systémem je demokratický parlamentní s císařem jako symbolickou hlavou státu. Ekonomika Japonska je jednou z největších a nejprosperujících na světě a je základnou pro výrobu automobilů, elektroniky a spotřebního i a popkulturního zboží.

  Kuchyně v Japonsku

  Příprava jídla je v Japonsku kapitola sama pro sebe, je považována za umění a tedy každý kuchař je (nebo by měl být) umělcem. Jako první musíte v Japonsku stoprocentně vyzkoušet ramen, chutný vývar s pořádnou porcí nudlí, zeleniny a masa, často doplněný vejcem. Je to nejen výborný pomocník při rekonvalescenci po noci strávené v izakaji, japonské hospodě, ale také vydatné jídlo, které můžete jíst každý den.

  Na ulici si dejte onigiri, což je trojúhelník rýže plněný sushi rybou, řasami nebo i něčím sladkým. Sushi určitě také vyzkoušejte. Pokud si troufnete, ochutnejte sashimi z ryby fugu, tenké plátky syrového masa z jedné z nejjedovatějších ryb na světě. Připravit takové sashimi dokáži jen skuteční mistři sushi. V Japonsku jsou přímo posedlí sladkostmi nejrůznějších tvarů, chutí a velikostí. Ani se nesnažte rozluštit, o co se jedná, ale když na stánek s dobrotami narazíte, nakupte si pár sáčků a nechte se překvapit. Večer si v izakaji dejte rýžovou pálenku saké a místní pivo. Vyvarujte se exportních značek, většinou se vyrábí v Evropě a nejsou tak originálím zážitkém Japonska.

  Ceny v Japonsku

  Japonsko není nejlevnější destinací, zvlášť pokud se chystáte do velkých měst, jako Tokio nebo Osaka. Platí se tu japonským jenem (JPY), jehož kurz se docela stabilně drží na 0,17 Kč. Ceny potravin, bydlení, dopravy a oblečení jsou vyšší než v Česku, na druhou stranu ušetříte za věci, jako elektronika a spotřební zboží.

  Pokud budete v Japonsku bydlet mimo hotel, ceny potravin v obchodě jsou kolem 2000 až 4000 JPY na týden pro jednoho. Ceny jídla v restauracích se pohybují od 1000 do 3000 JPY za jednu porci, ale určitě zkuste pouliční stánky s nudlemi ramen. Prodejci si velmi dávají záležet na kvalitě a čerstvosti surovin. Pozor, v Japonsku nedávejte spropitné. Japonci si potrpí na stanovenou cenu, za kterou dostanete to, co si zaplatíte. Spropitné může působit i jako urážka.

  Ceny dopravy v Japonsku jsou vysoké zejména v důsledku vysokých nákladů na palivo a povinného pojištění. Průměrné ceny benzínu se pohybují kolem 140 JPY za litr.

  Ceny oblečení se pohybují v různých cenových relacích v závislosti na značce a typu produktu. Průměrné ceny oblečení se pohybují kolem 5 000 JPY za neznačkové zboží, 10000 JPY za značkové zboží a i více než 20 000 JPY za kus tradičního japonského oblečení, takže opravdu záleží na tom, co budete kupovat.

  Víza v Japonsku

  Pro pobyty kratší 80 dnů není vízum do Japonska potřeba.

  Zdravotní systém a očkování

  Do Japonska nepotřebujete žádné zvláštní očkování.

  Důležitá telefonní čísla:

  • 110 - Policie
  • 118 - Pobřežní garda
  • 119 - Hasiči a ambulance

  Státní svátky v Japonsku:

   1. ledna - Gandžicu-Shōgatsu (Nový rok)
   1. února – Secubun (Svátek vyhánění ďábla)
  • První týden v únoru – Sněžný festival Sapporo
   1. března – Hina macuri – Svátek holčiček nebo panenek
  • Duben – Hanami
  • První dubnová neděle – Kanamara Matsuri (festival ocelového pyje)
   1. května – Kodomo no hi (Den dětí)
   1. května – Aoi Matsuri, Kjóto
   1. července – Tanabata (Svátek milenců)
   1. – 16. července – Obon (Svátek zemřelých)
   1. července – Tōrō nagashi (festival plovoucích luceren)
  • Červenec – Gion Matsuri – Kjóto
   1. – 7. srpen – Nebuta Matsuri – Aomori
   1. – 15. srpen – Awa Odori – Tokushima
   1. října – Jidai Matsuri – Kjóto

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Technické soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.