STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Jordánsko 2024

Vítejte na dovolené v Jordánsku, fascinující zemi nacházející se v samém srdci Blízkého východu. Jordánsko nabízí návštěvníkům bohatou směsici kultur, historie, přírodních krás a dobrodružství. Je známé svými neuvěřitelnými archeologickými poklady, včetně slavného Petra, starobylého města vytesaného do skály a zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, který znáte například z filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava. Petra je celosvětově jeden z nejuznávanějších archeologických skvostů a už jen to stojí za to vyrazit na poznávací zájezd do Jordánska.

Další zajímavé místo, které během své dovolené v Jordánsku nesmíte minout, je Jerash, jedno z nejvíce zachovalých antických měst na světě, známé pro své římské a byzantské architektonické pozůstatky. Jordánsko je domovem jedinečných přírodních krás, což z něj dělá skvělou destinaci pro dobrodruhy a outdoorové nadšence. Turistika, horolezectví, potápění, jízda na koni a mnoho dalších aktivit z vašeho zájezdu do Jordánska vytvoří adrenalinové dobrodružství. Například Wadi Rum, rozlehlé pouštní údolí a hornatá oblast s úchvatnými skalními útvary, kde byly natočeny další známé filmy, nebo Mrtvé moře, ve kterém můžete relaxovat na hladině díky vysokému obsahu soli.

Zájezd do Jordánska je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat arabskou kulturu, vychutnat si nádherné scenérie a prožít nezapomenutelné dobrodružství. Vyberte si z naší nabídky třeba Jordánsko all inclusive a užijte si komfortní pobyt. Vyberte si zájezd v akčních nabídkách Jordánsko first minute či last minute pro nejpříznivější ceny.

  Pro koho je vhodná dovolená v Jordánsku?

  Pro vášnivé cestovatele a dobrodruhy

  Prozkoumat Jordánsko je sen mnoha dobrodruhů a amatérských archeologů. Objevte dávné arabské ruiny měst a chrámů a poznejte jejich význam.

  Pro filmové nadšence a obdivovatele

  Duna, Marťan, Indiana Jones, Star Wars, Lawrence z Arábie, Mumie, Transformers a další trháky se točily na mnoha lokalitách v Jordánsku.

  Pro ty, kteří hledají pobyt za příznivé ceny

  Jordánsko nabízí arabskou orientální atmosféru za opravdu velmi dobré ceny. Pokud toužíte po moři, písku a památkách, vzhůru do Jordánska!

  Nejoblíbenější místa Jordánska

  Petra je starobylé město vytesané do skály, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Další zastávkou je Wadi Rum, rozsáhlá poušť plná fascinujících skalních útvarů a krásné krajiny, ideální pro treky, jízdu na velbloudech a pozorování hvězd. Mrtvé moře je nejníže položené místo na Zemi, jeho slaná voda a bahno jsou známé svými léčivými účinky.

  Další zajímavé památky jsou města Jerash, starověké město s dobře zachovalými římskými ruinami a slavným amfiteátrem. Město Ajloun, historické město s pevností Qala'at ar-Rabad, nabízející nádherné výhledy na okolní krajinu. Město Aqaba, přímořské město, které nabízí možnost koupání v Rudém moři, potápění a jiné vodní sporty. Město Madaba, které je známé pro své mozaiky, včetně slavné mapy Svaté země v bazilice sv. Jiří. A samozřejmě také hlavní město Jordánska Ammán s mnoha kulturními a historickými památkami, včetně římského divadla, Národního muzea a krásné citadely. Další památky Jordánska jsou Dana Biosphere Reserve, chráněné území s rozmanitou faunou a flórou, ideální pro turisty hledající přírodu a outdoorové aktivity. V neposlední řadě historická pevnost Kerak na kopci, která poskytuje pohled na krásné výhledy na okolní krajinu.

  Zájezdy do Jordánska

  Stahuji data

  Zájezdy do Jordánska All inclusive

  Stahuji data

  Zájezdy do Jordánska letecky

  Stahuji data

  Ubytování v Jordánsku

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Jordánska?

  Dovolená v Jordánsku je vhodná pro všechny, kteří mají zájem o různé druhy aktivit a zážitků. Pro milovníky historie a kultury nabízí Jordánsko řadu fascinujících památek, jako jsou ruiny starověkých měst Petra, Jerash nebo Ajloun, stejně jako historické pevnosti a hrady, například Kerak nebo Shobak. Pro ty, kteří hledají přírodu a dobrodružství, je v Jordánsku mnoho příležitostí k prozkoumání pouště Wadi Rum, hor Dana nebo koupání v Mrtvém moři. K dispozici jsou také různé outdoorové aktivity, jako jsou treky, horská kola a jízda na velbloudech. Jordánsko je také ideální pro ty, kteří hledají relaxaci a wellness. Využijte lázeňských a wellness služeb v luxusních rezortech u Mrtvého moře nebo si užijte pobyt v tichém a romantickém městečku Aqaba. V neposlední řadě je Jordánsko ideální pro gastronomické zážitky, nabízí totiž mnoho tradičních pokrmů a specialit, jako jsou mansaf, hummus, falafel a další.

  Počasí a podnebí v Jordánsku

  Jordánsko má typicky suché a horké klima, které se výrazně liší podle regionu a nadmořské výšky. V letních měsících, od června do srpna, jsou teploty většinou velmi vysoké, s průměrnými teplotami kolem 32-35°C. V některých oblastech, jako je například Wadi Rum, mohou teploty přesáhnout 40°C. V zimních měsících, od prosince do února, jsou teploty mírnější, s průměrnými teplotami kolem 12-15°C. Některé oblasti, jako je například hornatá oblast Dana a Petra, mohou mít v zimě i nízké teploty a sněžení. Jordánsko obecně má velmi malé množství srážek, které se vyskytují převážně v zimě. Nejde o velké množství, ale některé oblasti, jako je například sever Jordánska, mohou mít v zimě větší množství srážek. V oblastech podél Rudého moře a v Jordánské údolí jsou teploty celoročně velmi vysoké a srážky jsou velmi malé. V některých oblastech se vyskytují pravidelné písečné bouře a větry.

  Základní informace

  Stát: Jordánsko
  Hlavní město: Ammán
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 4 - 5 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 962
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky C, D, F, G, J, L, adaptéry dle lokality se
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Zájezdy do Jordánska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Jordánsko

  Jordánsko je arabský stát ležící v jihozápadní Asii. Hraničí s Izraelem na západě, Sýrií na severu, Irákem na východě a Saúdskou Arábií na jihu. Jordánsko má přístup k Rudému moři na jihu a jeho území zahrnuje také části pouště Negev a pouště Arava. Hlavním městem Jordánska je Ammán, který leží na severu země. Jordánsko má rozlohu přibližně 89 342 km² a odhadovaný počet obyvatel je více než 10 milionů. Oficiálním jazykem je arabština, ale mnoho lidí mluví také anglicky. Jordánsko má bohatou historii a kulturní dědictví, které sahá až do antických dob. Toto území bylo osídleno již před více než 10 000 lety a bylo domovem různých kultur, včetně Nabatejců, Řeků, Římanů a Osmanské říše.

  V Jordánsku se nacházejí významné historické památky, jako je starověké město Petra, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Další zajímavá místa zahrnují například křesťanské poutní místo na hoře Nebo a ruiny města Jerash.

  Ekonomika Jordánska je založena na zemědělství, turistice a průmyslu. Zemědělství zahrnuje pěstování obilí, ovoce a zeleniny. Turistika je důležitým průmyslovým odvětvím, protože Jordánsko je domovem mnoha historických památek a míst s krásnou přírodou. Průmysl zahrnuje textilní, elektronické a potravinářské výroby.

  Kuchyně Jordánska

  Kuchyně Jordánska má kořeny v tradiční arabské kuchyni, ale také odráží místní kulinářské tradice a vlivy sousedních zemí. V jordánské kuchyni se používají čerstvé a sezónní suroviny, jako jsou olivy, okurky, rajčata, cibule, fazole a citrusové plody.

  Jedním z nejznámějších jordánských pokrmů je mansaf, který se obvykle podává k významným příležitostem, jako jsou svatby nebo oslavy. Jedná se o pokrm z jehněčího masa vařeného v jogurtové omáčce, podávané s rýží a mandlemi. Dalším oblíbeným pokrmem je falafel, kuličky z namočených a rozmixovaných cizrny, které se smaží a podávají s chlebem, salátem a hummusem.

  Další typické jordánské pokrmy zahrnují mjadarra, směs rýže, cibule a hnědých fazolí, které se obvykle podávají s jogurtem a salátem, a maklouba, rýže smíchaná s kuřecím masem, zeleninou a kořením, která se servíruje jako pokrm na hlavní chod.

  Ceny v Jordánsku

  V Jordánsku se platí dinárem (JD), který vychází na asi 32 Kč za 1 dinár. Ubytování: Průměrná cena za noc v hotelu se pohybuje od 140 JD v menších městech levnější a v luxusních hotelech v Ammánu nebo Aqabě i násobně dráž. V Jordanu je také možné najít levnější hostely a kempy. Ceny jídel se mohou lišit v závislosti na typu restaurace a oblasti. Průměrná cena za levné jídlo v místních stáncích a fastfoodech je asi 2-4 JD, zatímco průměrná cena za jídlo v restauraci střední třídy se pohybuje mezi 7-10 JD. Ceny za dopravu se mohou lišit v závislosti na typu dopravy. Průměrná cena za taxi v Ammánu za 1 km je asi 0,5 JD, zatímco průměrná cena za jízdenku městskou dopravou se pohybuje mezi 0,2-0,9 JD. Pokud si pronajmete auto, cena se může pohybovat mezi 20-40 JD za den. Vstupné do turistických atrakcí se může lišit v závislosti na místě a sezóně. Průměrná cena za vstupné do Petra, jednoho z nejvýznamnějších turistických míst v Jordánsku, je asi 50 JD. Vstupné do mnoha muzeí a památek je asi 4-10 JD.

  Víza v Jordánsku

  Turisté cestující do Jordánska si musí zakoupit tzv. Jordan Pass, který nahrazuje vízum. Je to nejspolehlivější varianta, jak do Jordánska vycestovat. Tento pas vám umožnuje nejen vstup do země, ale díky němu můžete navštívit i památky, které pas zahrnuje. K jeho vystavení je potřeba pouze kopie pasu. Pas musí být platný alespoň 6 měsíců po návratu Více informací o vstupních formalitách do Jordánska

  Zdravotní informace / očkování

  Žádné zvláštní očkování není potřeba.

  Důležitá telefonní čísla:

  • 911 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Jordánsku:

  • Nový rok - 1. ledna
  • Den krále - 11. listopadu, oslavuje se narození krále Abdullaha II.
  • Den nezávislosti - 25. května, připomíná získání nezávislosti Jordánska v roce 1946.
  • Svátek práce - 1. května
  • Narození proroka Muhammada - přesné datum se každý rok liší podle islámského kalendáře, ale slaví se jako státní svátek.
  • Eid al-Fitr - oslava ukončení měsíce Ramadánu, přesné datum se každý rok liší podle islámského kalendáře.
  • Eid al-Adha - oslava oběti, přesné datum se každý rok liší podle islámského kalendáře.

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Technické soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.