STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Katar 2023/24

Katar, oficiálně známý jako Stát Katar, je malá země nacházející se na východě Arabského poloostrova. S bohatou historií a kulturou, která sahá až do dob 50 000 p. n. l., je Katar fascinující destinací pro turisty. Pokud vás láká zjistit o této nádherné zemi co nejvíce, poznávací zájezdy do Kataru jsou pro vás tou nejlepší volbou. Země nabízí mnoho historických památek, jmenovitě například muzeum islámského umění, kde se nachází jedna z největších sbírek islámského umění na světě. Kromě toho můžete navštívit například tradiční trhy, monumentální mešity a historický hrad Al Zubara.

Pro ty, kteří hledají dovolenou v Kataru last minute je mnoho luxusních resortů a hotelů se širokým spektrem služeb a zážitků. V moři si užijete šnorchlování a potápění, nebo se vydejte do pouště na velbloudech a poznejte místní beduíny. Katar má mnoho krásných pláží, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

Katar je známý svými sportovními akcemi, jako je například tenisový turnaj Qatar ExxonMobil Open, a nezapomenutelná je i největší sportovní akce, kterou země hostila - legendární Mistrovství světa ve fotbale 2022. Je zde i mnoho moderních nákupních center, z nichž největší jsou The Pearl Qatar a Villaggio Mall.

Všechny tyto faktory dělají z Kataru nejlepší destinací pro dovolenou na Blízkém východě. Pokud dáte zájezdu do Kataru šanci, můžete si být jisti, že zde najdete mnoho zajímavých míst a aktivit, které vám umožní prozkoumat tuto fascinující zemi.

  Pro koho je vhodná dovolená v Kataru?

  Milovníky luxusu

  Katar je zemí s mnoha luxusními hotely, restauracemi, obchody a atrakcemi, což z něj dělá skvělé místo pro ty, kteří si chtějí užít prvotřídní zážitek.

  Sportovní fanoušky

  Katar pořádá mnoho významných sportovních akcí. Grand Prix Formule 1, tenisové turnaje Qatar Exxon Mobil Open a Mistrovství světa v atletice.

  Nadšence do historie

  Katar má dlouhou a bohatou historii, která se odráží v jeho kulturních památkách, muzeích a trzích. Nadšenci do historie a kultury budou nadšeni.

  Zájezdy do Kataru

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Kataru

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Kataru?

  Jedním z největších lákadel Kataru je jeho bohatá historie a kultura. Turisté se mohou projít městem Dauhá a navštívit mnoho muzeí, jako například Muzeum islámského umění nebo Národní muzeum Kataru. Dauhá je také domovem několika historických mešit, kde návštěvníci mohou nakupovat suvenýry a ochutnat místní jídla.

  Dalším důvodem pro návštěvu Kataru je jeho nádherné pobřeží. Turisté si mohou užít sluneční paprsky a relaxaci na některé z nejkrásnějších pláží na světě, jako je například Katarská riviéra.

  Sportovní nadšenci zase ocení některé z největších sportovních akcí, jako je například Grand Prix Kataru v motocyklových závodech nebo Katar Open v tenisu.

  Katar je také domovem několika moderních architektonických skvostů, jako je mezinárodní letiště Dauhá nebo Aspire Tower. Milovníci nakupování si užijí nákupní šílenství v Mall of Qatar. Pro mnohé je důvodem pro návštěvu Kataru všudypřítomný luxus. V zemi se nachází několik pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí špičkové služby a vynikající vybavení.

  Celkově lze říci, že návštěva Kataru nabízí mnoho zajímavých a unikátních zážitků. Od jeho historie a kultury, přes nádherné pobřeží a moderní architekturu až po luxusní ubytování, Katar má co nabídnout pro každého turistu.

  Zájezdy do Kataru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Kataru?

  Katar je úchvatná země s nejkrásnějšími plážemi v perském zálivu na okraji pouště. Pokud plánujete návštěvu v Kataru, zde je několik nejlepších míst, která byste měli zvážit.

  Dauhá Corniche, oblíbená promenáda, která nabízí nádherný výhled na záliv a moderní skyline Dauhá. Museum of Islamic Art, nádherné muzeum, které nabízí pohled na islámské umění z celého světa. Katarské národní muzeum mapující historii a kulturu Kataru a jeho obyvatel.

  Souq Waqif, Tradiční trh v centru Dauhá, kde si můžete prohlédnout mnoho obchodů nabízejících místní suvenýry a tradiční zboží. Al Zubarah, starověké město, které bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí pohled na historii Kataru.

  The Pearl-Qatar, luxusní obytná čtvrť, která je postavena na umělém ostrově v zálivu. Aspire Park v centru Dauhá, který nabízí relaxaci a sportovní aktivity. Katarské mezinárodní obchodní centrum je jedno z největších nákupních center v Kataru, které nabízí mnoho butiků a restaurací.

  Al Wakrah je město, které nabízí pohled na tradiční katarskou architekturu a místní životní styl. Khor Al Adaid je oblast, která nabízí nádherný výhled na poušť a moře a je populární pro písečné duny a outdoorové aktivity.

  Zájezdy do Kataru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Kataru

  Katar má subtropické, suché a horké podnebí, což znamená, že v létě jsou teploty velmi vysoké a v zimě jsou mírné. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 42-45 stupňů Celsia, s vysokou vlhkostí v období monzunu. V zimě jsou teploty příjemnější, kolem 20-25 stupňů Celsia, s minimální vlhkostí a slunečným počasím.

  Dešťové srážky jsou vzácné a vyskytují se převážně v zimních měsících. Průměrné roční srážky jsou kolem 75 mm, ale mohou být výrazně nižší v období sucha.

  Z důvodu extrémních letních teplot a vysoké vlhkosti, je nutné být v Kataru velmi opatrný a dodržovat opatření, aby se zabránilo dehydrataci a úpalu. V městských oblastech jsou k dispozici klimatizované prostory, aby se předešlo vystavení se extrémním teplotám.

  Zájezdy do Kataru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  leden

  20 °C

  únor

  22 °C

  březen

  26 °C

  duben

  31 °C

  květen

  36 °C

  červen

  38 °C

  červenec

  38 °C

  srpen

  36 °C

  září

  36 °C

  říjen

  34 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  24 °C

  Základní informace

  Stát: Katar
  Hlavní město: Dauhá
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: cca 5,5 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 974
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky C, D, F, G, J, L, adaptéry dle lokality se
  Časové pásmo: UTC+3 (+2h oproti ČR)
  Zájezdy do Kataru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Katar

  Katar je malá země v jihozápadní Asii, ležící na pobřeží Perského zálivu. Hlavním městem je Dauhá. Katar má bohaté přírodní zdroje, zejména ropy a zemního plynu, což mu umožňuje mít jednu z nejvyšších příjmových úrovní na světě.

  Katar je konstituční monarchií s emírem jako hlavou státu. Země má velmi vysokou úroveň rozvoje a je považována za jeden z nejvyspělejších států v regionu. Katar je také známý svým investičním fondem, který se zaměřuje na akvizice v zahraničí.

  V posledních letech se Katar stává stále populárnější turistickou destinací, s množstvím moderních a luxusních hotelů, nákupních center a kulturních atrakcí. Katar se také snaží zvýšit svou mezinárodní prestiž a pořádá mnoho mezinárodních sportovních událostí, včetně monumentálního Mistrovství světa ve fotbale, které se v zemi konalo v roce 2022.

  Kuchyně Kataru

  Katarská kuchyně je kombinací tradičních arabských a perských jídel, s vlivy z Indie, Pákistánu a dalších zemí. Hlavními surovinami jsou ryby, maso (zejména skopové), rýže a koření.

  Mezi nejpopulárnější katarská jídla patří:

  • Machboos: tradiční katarské jídlo z rýže a masem (nejčastěji skopovým), které je dochuceno kořením a podává se s rajčaty nebo okurkami.
  • Thareed: toto jídlo se skládá z krájeného chleba, který se polije omáčkou z rajčat a koření a podává se s masem nebo kuřecím masem.
  • Balaleet: jedná se o dezert, který se skládá z vaječného těsta s medem, skořicí a kardamomem.
  • Harees: tento pokrm se připravuje z pšeničné krupice a masem, přičemž se vaří dlouhou dobu, aby bylo vše dokonale měkké a rozvařené.
  • Shawarma: oblíbený pokrm, který se skládá z kuřecího masa, zeleniny a omáčky, které jsou servírovány v chlebové placce. Obdoba známého kebabu.

  Kromě těchto tradičních jídel můžete v Kataru najít také mnoho dalších specialit, jako jsou například mezze talíře (různé druhy malých jídel), falafel, hummus a další.

  Ceny v Kataru

  Katar je země s vysokou životní úrovní a vysokými náklady na život. Všeobecně platí, že ceny jsou v Kataru vyšší než v mnoha zemích světa, zejména v porovnání s průměrnými cenami v regionu Blízkého východu.

  Náklady na ubytování v Kataru jsou obvykle poměrně vysoké, zejména v Dauhá, které je největším městem země. Ceny potravin a nápojů jsou také o dost vyšší než v mnoha jiných zemích. Vzhledem k tomu, že Katar je země s vysokým příjmem, jsou však ceny luxusních zboží, jako jsou například automobily a elektronika, obvykle nižší než v jiných zemích.

  V posledních letech Katar zvýšil daně, aby zlepšil svou ekonomickou situaci, což může vést k mírnému nárůstu cen. Nicméně, s ohledem na stabilní ekonomiku země, jsou ceny v Kataru stále relativně stabilní a nemusí mít výrazný vliv na běžné náklady.

  Víza do Kataru

  Vízum nepotřebujete vyřizovat předem. Po příletu obdržíte formulář, který je po vyplnění platný 180 dnů.

  Zdravotní systém a očkování

  Doporučuje se očkování proti žloutence typu A.

  Důležitá telefonní čísla:

  • 999 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Kataru:

  • Den nezávislosti - 18. prosince
  • Den národního dne - 18. prosince (oslavuje se spolu se dnem nezávislosti)
  • Den práce - 1. května
  • Den obětí - 10. prosince (národní den smutku, oslavuje se na památku zemřelých a padlých)