STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Keňa 2024

V Keni, která leží na východním pobřeží rovníkové Afriky, zažijete to největší dobrodružství, jaké si jen lze představit. Čekají tu na vás bílé písčité pláže omývané azurově čistými vodami Indického oceánu a mnoho národních parků, kde se můžete vydat na safari pozorovat žirafy, slony, lvy, nebo zebry v jejich přirozeném prostředí.

Dovolená v Keni znamená pravou africkou divočinu a noci strávené v safari stanech, stejně jako pohodu na plážích a pobyt v luxusních hotelech.

Dovolená v Keni je jedinečným zážitkem. Keňa je rozmanitou zemí, která má své jedinečné kouzlo. Zájezdy do Keni za nejpříznivější ceny hledejte v akčních nábídkách zájezdů Keňa first minute a Keňa last minute.

Vyberte si svoji dovolenou v nejširší nabídce českých a německých CK na jednom místě a rezervujte si svůj pobyt včas.

  Zájezdy Keňa

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Keňa

  Stahuji data

  Dovolená v Keni

  Národní parky, Masajové, divoká zvířata, bílé pláže, majestátní pohoří i exotická kuchyně, to vše je Keňa, země, která si pro vás připraví dovolenou snů.

  K nejvyhledávanějším letoviskům patří Diani Beach a Bamburi Beach v okolí Mombasy, kde si budete užívat relax na pohádkově bílých pláží i luxus a all inclusive služby v hotelových rezortech. V průzračné vodě můžete při potápění a šnorchlování pozorovat rozmanitý podmořský svět, za zkoušku ale stojí i vodní sporty jako lyžování nebo windsurfing.

  Keňa je tou pravou destinací pro turisty, kteří vyrážejí za poznáním přírodních krás Afriky. Najdete tu hned několik desítek národních parků, které nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie.

  Největším národním parkem je Masai Mara, který je domovem kmene Masajů a také tzv. Velké pětky, slonů, buvolů, nosorožců, lvů a leopardů. V září zde můžete pozorovat každoroční migraci ohromných stád pakoňů do Národního parku Serengeti.

  Pozornost si zaslouží také ostatní parky, například Amboseli či Hell’s Gate. V parcích jako Kakagema Forest Reserve nebo Arabuko Sokoke Forest zase můžete spatřit i několik stovek druhů ptáků. Zvláštností jsou podmořské národní parky při pobřeží Indického oceánu, z nichž nejznámější je Mombasa Marine National Park. Ti největší dobrodruzi si jistě nenechají uniknout výstup na druhou nejvyšší horu Afriky - Mount Kenyu, s vrcholy Batian a Nelion.

  Obrovským keňským fenoménem je samozřejmě safari. Ani ty nejlepší zoologické zahrady vám nemůžou přiblížit zážitky, jaké si pro vás připraví místní safari. Stáda pakoňů, hroši, ale především také sloni, lvi, zebry, buvoli nebo žirafy, všichni tito a i mnozí další živočichové jsou obyvateli oblastí, které můžete během safari navštívit. Vydat se za nimi můžete džípy, obdivovat keňské krásy je ale možné také pěkně z nadhledu, v letadle nebo horkovzdušném balónu.

  V Keni se platí keňským šilinkem, dovážení nebo vyvážení této měny je však zakázané, proto si peníze musíte směnit až po příletu. Nejjednodušší je přivézt si do Keni americké dolary, za které v bance nebo směnárně bez problému dostanete místní měnu. Rozhodně nespoléhejte na platbu kartou, ta je možná spíš výjimečně v některých luxusních hotelech, velký problém tu bývá i s výběry z bankomatu, proto doporučujeme mít u sebe stále dostatek hotovosti.

  Ceny v Keni jsou výrazně nižší než u nás, obzvláště v méně turisticky navštěvovaných oblastech. Kolik utratíte za zboží tu však můžete také snadno usmlouvat.

  Ke vstupu na území Keni je vyžadováno vízum, o to lze ale žádat elektronicky, nemusíte se tak bát žádného zdlouhavého obíhání úřadů, počítejte však s poplatkem 50 USD za podání žádosti.

  Letecky se do Keni z České republiky dostanete za cca 9 hodin, po vystoupení z letadla se ocitnete v divoké Africe, kde můžete hned začít plánovat třeba výlet na safari.

  Keňa je zkrátka rájem turistů, kteří si chtějí během svojí dovolené užít pohled na divoká zvířata a nádhernou přírodu, vyzkoušet zábavné vodní sporty i relaxovat na plážovém lehátku. Pokud si i vy takto představujete svoji vysněnou dovolenou, neváhejte si objednat zájezd do africké Keni.

  Dovolená Keňa | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety v Keni

  Hlavní město Keni leží v centrálních náhorních planinách. V kosmopolitním Nairobi naleznete mnoho luxusních hotelů nabízejících all inclusive služby, restaurace i nákupní centra.

  K největším tahákům patří masajský trh s tradičními výrobky, žirafí centrum nebo Národní muzeum. Nedaleko města se rozkládá i národní park Nairobi, kde se vyskytují sloni.

  Skutečné vzrušení zažijete v parku Hell’s Gate, jedná se totiž o jediný park v Keni, kam vás pustí pěšky. Do všech ostatních se dostanete jen tehdy, pokud si pronajmete auto. Chůze je sice nebezpečnější, ale zase se díky ní nebudete cítit jako turista, ale jako domorodý lovec. Potkat tu můžete zebry, antilopy, žirafy, paviány a mnohá další divoká zvířata.

  Druhé největší Keňské město oplývá nádherným pobřežím s bílým pískem, které omývají průzračné vody, v nichž můžete pozorovat bohatý podvodní život. Živo je ale také přímo ve městě, kde najdete luxusní hotely a apartmány i mnoho restaurací nebo barů. Velkou atrakcí je i národní park Marine, kde se budete moci potápět do tajemných hlubin.

  Národní park Amboseli je ideálním místem k pozorování obrovských stád slonů ve volné přírodě. Sloni si tu libují především ve zdejších mokřadech. Kromě pozorování rozmanitých druhů zvířat, jako jsou třeba zebry, buvoli nebo šakali, můžete v parku navštívit také masajské kmeny a seznámit se s jejich životem.

  Dovolená Keňa | STUDENT AGENCY

  Vízum do Keni

  Pro vstup do Keni je nutné mít vízum, o které lze žádat elektronicky, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government)

  Poplatek za podání žádosti činí 50 USD. Ke vstupu do země je nutný také cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíců delší než plánovaný pobyt.

  Podmínky vstupu doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.

  Dovolená Keňa | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Keni

  Počasí v Keni se relativně liší v závislosti na konkrétní oblasti. Obecně však platí, že vysokých teplot se tu dočkáte během celého roku.

  Při pobřeží Keni si budete užívat velice horké a vlhké počasí, v horách ale můžete očekávat teploty dosahující maximálně dvaceti stupňů. Na území, kde se nacházejí pouště a polopouště, čekejte horko a velké sucho.

  Období dešťů trvá v horách od března do května a poté na podzim, od října do prosince, při pobřeží musíte se srážkami počítat od května do června.

  V Keni je teplo po celý rok, hlavní turistická sezóna ale trvá od prosince do března, kdy se můžete těšit na to, že teplota vzduchu i vody se pohybuje okolo 30 °C. Pokud do Keni nevyrážíte pouze k moři, ale chcete především pozorovat divoká zvířata, vhodným obdobím je také červenec až listopad, kdy můžete zvěř dobře pozorovat u napajedel.

  Dovolená Keňa | STUDENT AGENCY

  leden

  31 °C

  únor

  32 °C

  březen

  33 °C

  duben

  31 °C

  květen

  29 °C

  červen

  29 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  28 °C

  září

  29 °C

  říjen

  30 °C

  listopad

  31 °C

  prosinec

  32 °C

  Základní informace

  Stát: Keňa
  Hlavní město: Nairobi
  Jazyk: svahilština, angličtina
  Orientační délka letu z ČR: cca 9 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 254
  Měna: KES
  Napětí el. proudu: 220 - 240 V, zásuvky typu G (3 ploché kolíky)
  Časové pásmo: UTC+3 (+2h oproti ČR)
  Dovolená Keňa | STUDENT AGENCY

  informace o destinaci Keňa

  Stát Keňa leží ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Keňa je pojmenovaná podle nejvyšší hory Mount Kenya (Kirinyaga), což v překladu znamená hora bělosti. Nejkrásnější a nejzajímavější turistické lokality Keni jsou její národní parky.

  Pobřeží Indického oceánu lemuje široká nížina, k západu se povrch stupňovitě zvyšuje do náhorních plošin a horských masívů. Na území Keni se nachází mnoho jezer, z nichž nejznámější je Ukurewe neboli Viktoriino jezero, najdete tu také sopečné vrcholy či travnaté savany.

  V Keni žije téměř 50 milionů obyvatel, z toho více než tři miliony v hlavním městě Nairobi. Obyvatelé tu hovoří téměř sedmdesáti jazyky, úřední jsou však pouze angličtina se svahilštinou.

  Místní kuchyně

  V Keni si na své přijdou milovníci netradičních pokrmů, strach z místního jídla ale nemusí mít ani konzervativnější gurmáni. Velmi oblíbené je maso, především skopové, hovězí nebo kozí, k němuž se podávají brambory, rýže, ale také nekvašená chlebová placka nebo rozmačkané banány. Za národní jídlo je považována kukuřičná kaše ugali. Pochutnáte si tu i na pečených kuřatech nebo delikátních steacích se směsí fazolí a kukuřice.

  Vzhledem k přímořské poloze určitě nepřijdete o možnost pochutnat si na rybách a ostatních plodech moře. Opravdu exkluzivní pochutiny pocházejí také z exotické zvěřiny, pochopitelně z nechráněných druhů, jako jsou velbloudi, antilopy, zebry nebo krokodýli. Určitě si také pochutnáte na kebabu, vařeném kukuřičném klasu nebo smažených těstovinových trojúhelníčcích plněných pikantním masem a zeleninou. Jako sladká tečka bývá podáváno čerstvé ovoce, například mango, meloun nebo granátové jablko.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup do Keni není vyžadováno žádné očkování.

  Mezi doporučená očkování patří:

  • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před odjezdem
  • břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem Očkování proti žluté zimnici je vyžadováno, pokud cestující přelétají z/do některé z rizikových oblastí.

  Další informace o zdravotní péči v Keni naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Policie/ ambulance/ hasiči: 999

  Státní svátky v Keni:

   1. leden – Nový rok
  • březen/duben Velký pátek a Velikonoční pondělí
   1. květen – Svátek práce
   1. červen – Madaraka Day
   1. říjen – Den prvního prezidenta – Kenyatta Day
   1. prosinec – Den nezávislosti – Jamhuri Day
   1. prosinec – 1. vánoční svátek
   1. prosinec – 2. vánoční svátek

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Technické soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.