STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Kolumbie 2024

Kolumbie je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších turistických cílů v Jižní Americe. Její bohatá historie, kultura a přírodní krása přitahují rok co rok tisíce turistů ze všech koutů světa. Zájezd do Kolumbie znamená nejen krásné pláže, ale také nádherné národní parky, historická města a vesnice, vynikající kuchyni a pestrý noční život.

Nejlepší dovolená v Kolumbii vám umožní objevit krásy místní kultury a historie, poznat milé místní obyvatele a ponořit se do každodenního pohodového života. Dovolenou v Kolumbii last minute pak doporučujeme pro ty, kteří se rozhodnou jet na dovolenou na poslední chvíli a chtějí dovolenou za nejpříznivější cenu.

Kolumbie je rozhodně jedním z nejzajímavějších turistických cílů v Jižní Americe a nabízí nádherné pláže, historické památky, přírodní krásy a skvělou kuchyni. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Kolumbie je tou správnou volbou.

  Pro koho je vhodná dovolená v Kolumbii?

  Pro dobrodruhy

  Kolumbie je země plná dobrodružství. Co takhle trekking v Andách, rafting na řekách, potápění v karibském moři a pralesní túry?

  Pro milovníky kultury

  Kolumbijské města nabízejí mnoho muzeí a historických památek, které ukazují bohatou kulturu a umělecké dědictví této země.

  Pro plážové nadšence

  Kolumbie má tisíce kilometrů nádherného pobřeží jak v Karibiku, tak v Tichomoří. Pro milovníky pláží naprostá pohádka.

  Zájezdy do Kolumbie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Kolumbie?

  Existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit Kolumbii jako svou další dovolenkovou destinaci. Jedním z nejvýznamnějších důvodů je její přírodní krása.

  Nejvíce navštěvovanými turistickými destinacemi v Kolumbii jsou Bogotá, hlavní město s bohatou historií, muzei a galeriemi. Medellín, město v Andách s nádherným panoramatem a moderní architekturou, a Cartagena, přístavní město na pobřeží Karibiku s krásnými plážemi a koloniální architekturou.

  Kolumbie je domovem mnoha úchvatných přírodních scenérií, včetně tropických pláží, exotických džunglí, horských vrcholů a rozlehlých jezer.

  Pro milovníky přírody jsou nejlepšími místy Národní park Tayrona, kde můžete relaxovat na krásných plážích a objevovat exotickou flóru a faunu, a Caño Cristales, známý jako řeka pěti barev díky svým pestrobarevným řasám.

  Kolumbie má bohatou historii, která se odráží v její kultuře a umění. Mnoho měst Kolumbie má krásné architektonické skvosty, jako jsou kostely a katedrály, které ukazují bohatou historii země. Kromě toho má Kolumbie také velkou hudební a taneční scénu, která je známá po celém světě.

  Kolumbijci jsou velmi vstřícní a přátelští lidé. Rádi sdílejí svou kulturu a historii se svými návštěvníky a jsou velmi ochotní pomoci s čímkoliv, co potřebujete. Kolumbijci také velmi milují tancování a jsou ochotni ukázat vám, jak se tančí kolumbijské tance.

  Mnoho lidí má obavy z bezpečnosti v Kolumbii kvůli její minulosti spojené s drogami a násilím. Nicméně, dnes je Kolumbie bezpečná a turisté se cítí velmi bezpečně při cestování po zemi. Kolumbie má také mnoho bezpečnostních opatření, jako jsou policejní hlídky a bezpečnostní kamery, aby zajistila bezpečí svých návštěvníků.

  Kolumbie je země plná překvapení a zajímavostí. Nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí objevit nové kultury, ochutnat nové chutě a vidět nádhernou přírodu.

  Kolumbie (1).webp

  Nejlepší lokality Kolumbie

  Kolumbie je země plná úchvatných přírodních scenérií, a bohaté historie. Zde jsou některá z nejkrásnějších míst, které byste měli při své cestě navštívit:

  Tayrona národní park leží na karibském pobřeží a má úchvatné pláže, palmové háje, vodopády a křišťálově čistou vodu. Je to ideální místo pro kempování, turistiku a pozorování ptáků.

  Desierto de la Tatacoa se nachází se na jihu Kolumbie a nabízí návštěvníkům nádherné pískovcové útvary, skalní útvary, jeskyně a mnoho druhů kaktusů.

  Medellín, město věčného jara, s krásnými parky a botanickou zahradou, kde se nachází více než 1 000 druhů orchidejí.

  Ciudad Perdida, známá jako Ztracené město, je starobylé město pozůstatků taironské kultury. Nachází se hluboko v pralese Sierra Nevada de Santa Marta a nabízí úžasný pohled na okolní krajinu.

  Cartagena je město plné historických památek, starých katedrál, kostelů a pevností z dob španělské kolonizace. V centru města se nachází krásné náměstí Plaza de los Coches s tradičními horskými kočáry.

  Salento je kouzelné městečko v oblasti Kávového trojúhelníku a je obklopeno zelenými kopci, kde se pěstuje káva. Je to ideální místo pro turistiku a ochutnávku nejlepší kávy v Kolumbii.

  San Andres se nachází v Karibiku a nabízí úchvatné bílé písečné pláže, modré moře a vynikající možnosti pro potápění a šnorchlování.

  Kolumbie (3).webp

  Počasí a podnebí v Kolumbii

  Kolumbie leží na severozápadě Jižní Ameriky a má tropické podnebí. Protože je Kolumbie blízko rovníku, počasí se během rokuv příliš nemění. Počasí v Kolumbii se může lišit v závislosti na nadmořské výšce, kdy se v některých oblastech mohou vyskytovat odlišné klimatické podmínky.

  V oblastech s nízkou nadmořskou výškou, jako jsou pobřeží na severu a východu země, jsou teploty většinou velmi vysoké po celý rok, s vysokou vlhkostí a pravidelnými dešti.

  Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou obvykle červenec a srpen.

  V horských oblastech Kolumbie, jako je například Bogotá, jsou teploty mnohem nižší, především kvůli vyšší nadmořské výšce. Průměrné teploty zde v zimních měsících dosahují asi 10 stupňů Celsia, zatímco v létě mohou být teploty až kolem 20 stupňů Celsia. V horských oblastech se také vyskytují časté srážky.

  Kolumbie má tropické počasí s pravidelnými dešti, které se v různých oblastech země liší. Je tedy důležité zvážit klimatické podmínky pro danou oblast při plánování návštěvy Kolumbie a zabalit si vhodné oblečení a vybavení pro dané podmínky.

  Kolumbie (2).webp

  leden

  30 °C

  únor

  30 °C

  březen

  30 °C

  duben

  29 °C

  květen

  28 °C

  červen

  28 °C

  červenec

  27 °C

  srpen

  27 °C

  září

  28 °C

  říjen

  29 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  29 °C

  Základní informace

  Stát: Kolumbie
  Hlavní město: Bogotá
  Jazyk: španělština,
  Orientační délka letu z ČR: cca 11,5 hod.
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: +57
  Napětí el. proudu: 100 - 127 V, zástrčka typu A má tvar dvojice plochých kolíků, je nutný adaptér
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Zájezdy do Kolumbie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Kolumbie

  Kolumbie je stát ležící v Jižní Americe a má rozlohu přibližně 1,1 milionu km². Hlavním městem Kolumbie je Bogotá a úředním jazykem je španělština. Kolumbie má bohatou historii a kulturu, zahrnující prvky původních kultur, evropské kolonizace a afrického otroctví.

  Země má také rozmanitou geografii, včetně Andského pohoří, amazonského deštného pralesa a Karibského moře. Kolumbie je také známá svým kávovým průmyslem a jako producent ropy. Země má také bohatý hudební průmysl, včetně žánrů jako je salsa a reggaeton. Kolumbie se v posledních letech snaží bojovat proti problémům s násilím a drogovým průmyslem.

  Kuchyně v Kolumbii

  Kolumbijská kuchyně je velmi rozmanitá a zahrnuje různé regionální speciality. Mezi nejznámější kolumbijská jídla patří:

  • Arepas - placky z kukuřičné mouky, které se obvykle podávají s máslem a sýrem, nebo se používají jako základ pro sendviče.
  • Bandeja paisa - tradiční jídlo z regionu Antioquia, které se skládá z rýže, masa (nejčastěji hovězího), fazolí, slaniny, avokáda, smaženého vejce, plátů a arepas.
  • Sancocho - polévka, která se připravuje s hovězím, kuřecím nebo rybím masem, yuccou, banány, kukuřicí a dalšími zeleninami.
  • Empanadas - plněné kapsy z těsta, které se obvykle plní masem, bramborami, rýží a zeleninou.
  • Ajiaco - polévka z ptačího masa s bramborami, kukuřicí, avokádem a smetanou.
  • Churrasco - grilované hovězí maso, které se obvykle podává s rýží, fazolemi, avokádem a salátem.

  Ceny v Kolumbii

  Obecně platí, že Kolumbie je poměrně levná země v porovnání s EU.

  Základní potraviny a ubytování mohou být velmi levné, zvláště v menších městech a venkovských oblastech. Ceny se mohou výrazně lišit v hlavním městě Bogotě nebo v turistických oblastech, jako je Cartagena nebo Medellín, kde jsou ceny obecně vyšší.

  V restauracích jsou ceny zpravidla přijatelné, ale v některých turistických oblastech mohou být vyšší. V oblastech s vysokou kriminalitou by mohly být ceny výrobků a služeb vyšší.

  Doprava je relativně levná, zejména autobusová a místní taxislužba, ale cena nájemného auta může být výrazně vyšší.

  Všeobecně platí, že Kolumbie může být pro turisty poměrně dostupná země s nižšími náklady, ale jako v každé zemi je důležité být obezřetný a vyhýbat se příliš velkým výdajům, zejména v oblastech s vyšší kriminalitou.

  Vízum do Kolumbie

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba.

  Zdravotní informace/očkování

  Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a žloutence typu A. Mimo velká města hrozí v celé Kolumbii nakažení malárií. Další informace o zdravotní péči v Kolumbii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  123 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Kolumbii:

  • Nový rok - 1. ledna
  • Zemědělský den - 17. března
  • Velký pátek
  • Velikonoční pondělí
  • První máj - 1. května
  • Dne nezávislosti - 20. července
  • Bitva u Boyacá - 7. srpna
  • Den oceánu - 8. září
  • Den země - 12. října
  • Den nezávislosti Kartygenského kraje - 1. listopadu
  • Den svátku Neposkvrněného početí - 8. prosince
  • Boží hod vánoční - 25. prosince

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.