STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Kolumbie 2023/24

Kolumbie je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších turistických cílů v Jižní Americe. Její bohatá historie, kultura a přírodní krása přitahují rok co rok tisíce turistů ze všech koutů světa. Zájezd do Kolumbie znamená nejen krásné pláže, ale také nádherné národní parky, historická města a vesnice, vynikající kuchyni a pestrý noční život.

Nejlepší dovolená v Kolumbii vám umožní objevit krásy místní kultury a historie, poznat milé místní obyvatele a ponořit se do každodenního pohodového života. Dovolenou v Kolumbii last minute pak doporučujeme pro ty, kteří se rozhodnou jet na dovolenou na poslední chvíli a chtějí dovolenou za nejpříznivější cenu.

Kolumbie je rozhodně jedním z nejzajímavějších turistických cílů v Jižní Americe a nabízí nádherné pláže, historické památky, přírodní krásy a skvělou kuchyni. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Kolumbie je tou správnou volbou.

  Pro koho je vhodná dovolená v Kolumbii?

  Pro dobrodruhy

  Kolumbie je země plná dobrodružství. Co takhle trekking v Andách, rafting na řekách, potápění v karibském moři a pralesní túry?

  Pro milovníky kultury

  Kolumbijské města nabízejí mnoho muzeí a historických památek, které ukazují bohatou kulturu a umělecké dědictví této země.

  Pro plážové nadšence

  Kolumbie má tisíce kilometrů nádherného pobřeží jak v Karibiku, tak v Tichomoří. Pro milovníky pláží naprostá pohádka.

  Zájezdy do Kolumbie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Kolumbie?

  Existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit Kolumbii jako svou další dovolenkovou destinaci. Jedním z nejvýznamnějších důvodů je její přírodní krása.

  Nejvíce navštěvovanými turistickými destinacemi v Kolumbii jsou Bogotá, hlavní město s bohatou historií, muzei a galeriemi. Medellín, město v Andách s nádherným panoramatem a moderní architekturou, a Cartagena, přístavní město na pobřeží Karibiku s krásnými plážemi a koloniální architekturou.

  Kolumbie je domovem mnoha úchvatných přírodních scenérií, včetně tropických pláží, exotických džunglí, horských vrcholů a rozlehlých jezer.

  Pro milovníky přírody jsou nejlepšími místy Národní park Tayrona, kde můžete relaxovat na krásných plážích a objevovat exotickou flóru a faunu, a Caño Cristales, známý jako řeka pěti barev díky svým pestrobarevným řasám.

  Kolumbie má bohatou historii, která se odráží v její kultuře a umění. Mnoho měst Kolumbie má krásné architektonické skvosty, jako jsou kostely a katedrály, které ukazují bohatou historii země. Kromě toho má Kolumbie také velkou hudební a taneční scénu, která je známá po celém světě.

  Kolumbijci jsou velmi vstřícní a přátelští lidé. Rádi sdílejí svou kulturu a historii se svými návštěvníky a jsou velmi ochotní pomoci s čímkoliv, co potřebujete. Kolumbijci také velmi milují tancování a jsou ochotni ukázat vám, jak se tančí kolumbijské tance.

  Mnoho lidí má obavy z bezpečnosti v Kolumbii kvůli její minulosti spojené s drogami a násilím. Nicméně, dnes je Kolumbie bezpečná a turisté se cítí velmi bezpečně při cestování po zemi. Kolumbie má také mnoho bezpečnostních opatření, jako jsou policejní hlídky a bezpečnostní kamery, aby zajistila bezpečí svých návštěvníků.

  Kolumbie je země plná překvapení a zajímavostí. Nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí objevit nové kultury, ochutnat nové chutě a vidět nádhernou přírodu.

  Kolumbie (1).webp

  Nejlepší lokality Kolumbie

  Kolumbie je země plná úchvatných přírodních scenérií, a bohaté historie. Zde jsou některá z nejkrásnějších míst, které byste měli při své cestě navštívit:

  Tayrona národní park leží na karibském pobřeží a má úchvatné pláže, palmové háje, vodopády a křišťálově čistou vodu. Je to ideální místo pro kempování, turistiku a pozorování ptáků.

  Desierto de la Tatacoa se nachází se na jihu Kolumbie a nabízí návštěvníkům nádherné pískovcové útvary, skalní útvary, jeskyně a mnoho druhů kaktusů.

  Medellín, město věčného jara, s krásnými parky a botanickou zahradou, kde se nachází více než 1 000 druhů orchidejí.

  Ciudad Perdida, známá jako Ztracené město, je starobylé město pozůstatků taironské kultury. Nachází se hluboko v pralese Sierra Nevada de Santa Marta a nabízí úžasný pohled na okolní krajinu.

  Cartagena je město plné historických památek, starých katedrál, kostelů a pevností z dob španělské kolonizace. V centru města se nachází krásné náměstí Plaza de los Coches s tradičními horskými kočáry.

  Salento je kouzelné městečko v oblasti Kávového trojúhelníku a je obklopeno zelenými kopci, kde se pěstuje káva. Je to ideální místo pro turistiku a ochutnávku nejlepší kávy v Kolumbii.

  San Andres se nachází v Karibiku a nabízí úchvatné bílé písečné pláže, modré moře a vynikající možnosti pro potápění a šnorchlování.

  Kolumbie (3).webp

  Počasí a podnebí v Kolumbii

  Kolumbie leží na severozápadě Jižní Ameriky a má tropické podnebí. Protože je Kolumbie blízko rovníku, počasí se během rokuv příliš nemění. Počasí v Kolumbii se může lišit v závislosti na nadmořské výšce, kdy se v některých oblastech mohou vyskytovat odlišné klimatické podmínky.

  V oblastech s nízkou nadmořskou výškou, jako jsou pobřeží na severu a východu země, jsou teploty většinou velmi vysoké po celý rok, s vysokou vlhkostí a pravidelnými dešti.

  Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou obvykle červenec a srpen.

  V horských oblastech Kolumbie, jako je například Bogotá, jsou teploty mnohem nižší, především kvůli vyšší nadmořské výšce. Průměrné teploty zde v zimních měsících dosahují asi 10 stupňů Celsia, zatímco v létě mohou být teploty až kolem 20 stupňů Celsia. V horských oblastech se také vyskytují časté srážky.

  Kolumbie má tropické počasí s pravidelnými dešti, které se v různých oblastech země liší. Je tedy důležité zvážit klimatické podmínky pro danou oblast při plánování návštěvy Kolumbie a zabalit si vhodné oblečení a vybavení pro dané podmínky.

  Kolumbie (2).webp

  leden

  30 °C

  únor

  30 °C

  březen

  30 °C

  duben

  29 °C

  květen

  28 °C

  červen

  28 °C

  červenec

  27 °C

  srpen

  27 °C

  září

  28 °C

  říjen

  29 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  29 °C

  Základní informace

  Stát: Kolumbie
  Hlavní město: Bogotá
  Jazyk: španělština,
  Orientační délka letu z ČR: cca 11,5 hod.
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: +57
  Napětí el. proudu: 100 - 127 V, zástrčka typu A má tvar dvojice plochých kolíků, je nutný adaptér
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Zájezdy do Kolumbie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Kolumbie

  Kolumbie je stát ležící v Jižní Americe a má rozlohu přibližně 1,1 milionu km². Hlavním městem Kolumbie je Bogotá a úředním jazykem je španělština. Kolumbie má bohatou historii a kulturu, zahrnující prvky původních kultur, evropské kolonizace a afrického otroctví.

  Země má také rozmanitou geografii, včetně Andského pohoří, amazonského deštného pralesa a Karibského moře. Kolumbie je také známá svým kávovým průmyslem a jako producent ropy. Země má také bohatý hudební průmysl, včetně žánrů jako je salsa a reggaeton. Kolumbie se v posledních letech snaží bojovat proti problémům s násilím a drogovým průmyslem.

  Kuchyně v Kolumbii

  Kolumbijská kuchyně je velmi rozmanitá a zahrnuje různé regionální speciality. Mezi nejznámější kolumbijská jídla patří:

  • Arepas - placky z kukuřičné mouky, které se obvykle podávají s máslem a sýrem, nebo se používají jako základ pro sendviče.
  • Bandeja paisa - tradiční jídlo z regionu Antioquia, které se skládá z rýže, masa (nejčastěji hovězího), fazolí, slaniny, avokáda, smaženého vejce, plátů a arepas.
  • Sancocho - polévka, která se připravuje s hovězím, kuřecím nebo rybím masem, yuccou, banány, kukuřicí a dalšími zeleninami.
  • Empanadas - plněné kapsy z těsta, které se obvykle plní masem, bramborami, rýží a zeleninou.
  • Ajiaco - polévka z ptačího masa s bramborami, kukuřicí, avokádem a smetanou.
  • Churrasco - grilované hovězí maso, které se obvykle podává s rýží, fazolemi, avokádem a salátem.

  Ceny v Kolumbii

  Obecně platí, že Kolumbie je poměrně levná země v porovnání s EU.

  Základní potraviny a ubytování mohou být velmi levné, zvláště v menších městech a venkovských oblastech. Ceny se mohou výrazně lišit v hlavním městě Bogotě nebo v turistických oblastech, jako je Cartagena nebo Medellín, kde jsou ceny obecně vyšší.

  V restauracích jsou ceny zpravidla přijatelné, ale v některých turistických oblastech mohou být vyšší. V oblastech s vysokou kriminalitou by mohly být ceny výrobků a služeb vyšší.

  Doprava je relativně levná, zejména autobusová a místní taxislužba, ale cena nájemného auta může být výrazně vyšší.

  Všeobecně platí, že Kolumbie může být pro turisty poměrně dostupná země s nižšími náklady, ale jako v každé zemi je důležité být obezřetný a vyhýbat se příliš velkým výdajům, zejména v oblastech s vyšší kriminalitou.

  Vízum do Kolumbie

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba.

  Zdravotní informace/očkování

  Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a žloutence typu A. Mimo velká města hrozí v celé Kolumbii nakažení malárií. Další informace o zdravotní péči v Kolumbii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  123 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Kolumbii:

  • Nový rok - 1. ledna
  • Zemědělský den - 17. března
  • Velký pátek
  • Velikonoční pondělí
  • První máj - 1. května
  • Dne nezávislosti - 20. července
  • Bitva u Boyacá - 7. srpna
  • Den oceánu - 8. září
  • Den země - 12. října
  • Den nezávislosti Kartygenského kraje - 1. listopadu
  • Den svátku Neposkvrněného početí - 8. prosince
  • Boží hod vánoční - 25. prosince