STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kuba - Holguín

Oblíbené letovisko Holguín leží na jihovýchodě Kuby. Místo vyhlášené plážemi s bílým pískem, které lemují vysoké palmy a omývá tyrkysově zbarvená voda, slibuje dovolenou, o níž sní většina turistů.

I ti, co se ale nespokojí s pouhým lenošením na pláži, si tu přijdou na své. Vždyť tu můžou podnikat výšlapy do hor, plavat s delfíny nebo se potápět na korálových útesech. Pobyt v oblasti Holguín zkrátka jen tak neomrzí.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nichž většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Holguínu

  Holguín je dost možná nejrozmanitější částí celé Kuby, protože tu najdete jak hory a lesy, tak i historické památky a samozřejmě množství kouzlených pláží.

  Když se na tomto místě vylodil Kryštof Kolumbus, prý prohlásil: „Nikdy jsem nespatřil nic krásnějšího“. A něco podobného si zaručeně řeknete i vy sami. Až se vynadíváte na tu nádheru, můžete navštívit třeba významné indiánské pohřebiště, muzeum nebo indiánskou vesničku Campina Taina a za prohlídku stojí také starobylá pevnost ve městě Gibara.

  V oblasti Holguín zkrátka každý najde přesně to, co od svojí vysněné dovolené očekává.

  Dovolená Holguín Kuba | STUDENT AGENCY

  Počasí v letovisku Holguín

  Holguín je tropickou lokalitou, do které se vyplatí vycestovat především v zimě, kdy tu nejméně prší a teploty jsou vysoké. Vzduch má přes třicet stupňů a voda se prohřívá i na 26 °C. Zhruba od května do října nastává období dešťů, ale nemusíte se bát, protože se většinou jedná pouze o rychlé a vydatné přeháňky, po kterých se zase brzy vyčasí.

  Dovolená Holguín Kuba | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město San Isidoro de Holguín

  Hlavní město celé provincie se může pyšnit velkým plochami zeleně, proto je často právem přezdíváno jako město parků. Asi nejkrásnějším a nejznámějším parkem je Parque Calixto García, v jehož blízkosti můžete obdivovat také tradiční koloniální stavby.

  Hora Loma de la Cruz

  Nad městem San Isidoro se tyčí 275 metrů vysoká hora, ze které si vychutnáte ten nejkrásnější výhled. Na vrcholek, kde stojí velký dřevěný kříž, můžete vystoupat po více než 450 schodech, na místo se ale dá dojet také autem.

  Indiánské pohřebiště Chorro de Maíta

  Na území provincie Holguín se nachází nejdůležitější indiánské pohřebiště v karibské oblasti. Odkryté hroby pochází z období, ještě než se na ostrově vylodil Kryštof Kolumbus, některé hroby jsou ale i mladší. V muzeu si prohlédnete také zajímavé předměty, se kterými byli lidé pohřbíváni.

  Město Gibara

  Na severu oblasti naleznete městečko Gibara ukrývající historické památky, z nichž je tou nejvýznamnější pevnost Fuerte el Cuartelón, která měla za úkol chránit město. O historii Kuby se mnoho dozvíte také ve zdejším Městském muzeu.

  Dovolená Holguín Kuba | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kuba
  Hlavní město: Havana
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 53
  Měna: CUP
  Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Kuba