STUDENT AGENCY Dovolená

Informace o letišti

Mezinárodní letiště Bratislava nebo také Mezinárodní letiště M. R. Štefánika Bratislava je hlavní mezinárodní letiště na Slovensku. Nachází se na severovýchodním okraji Bratislavy, 9 km od centra, v městské části Ružinov a částečně v katastru obce Ivanka pri Dunaji, s rozlohou 4,77 km².

Více na webu letiště

Více informací o parkování a dopravě na letiště

Krátkodobé parkování - na přejezdové komunikaci před terminály (zadarmo). 15ti minutové stání zdarma též na parkovišti P1 před terminálem.

Dlouhodobé parkování - k dispozici je 970 nekrytých parkovacích míst, zabezpečení rampami a kamerovým systémem; v pěší vzdálenosti od terminálu; otevřeno 24/7;

Doprava vlastním automobilem pro vás bude jistě nejrychlejší a nejpohodlnější. Letiště je situované na V okraji hlavního města Bratislava s přímým napojením na dálniční obchvat D1. Výjezdy z dálnice jsou označené piktogramem letadla doplněné slovní informací „Letisko“. Trasu si můžete naplánovat i sami pomocí nástroje Plánovač tras. Pokud pojedete vlastním autem, je třeba si opatřit slovenskou dálniční známku. Dálniční známku zakoupíte na obvyklých místech a to v okolí hraničních přechodů, na benzínových pumpách, na poštách a dalších místech označených nálepkou se symbolem prodeje.

TrasaVzdálenostTrvání
Praha - letiště Bratislava344 km3 hodiny, 13 minut
Brno - letiště Bratislava142 km1 hodina, 25 minut
Plzeň - letiště Bratislava432 km4 hodiny, 4 minuty
Ostrava - letiště Bratislava269 km3 hodiny, 18 minut