STUDENT AGENCY Dovolená

Informace o letišti

Letiště Norimberk je mezi českými turisty oblíbeným odletovým německým letištěm, a to především díky jeho snadné dosažitelnosti z České republiky. Jedná se o jedno z deseti největších letišť v Německu, má však pouze jeden terminál. Letiště leží na severním okraji Norimberku, jen asi 5 km od města. Letiště Norimberk je významnou dopravní křižovatkou, toto letiště využívají ve větší míře společnosti TUIfly a Lufthansa. Z letiště se létá přímo do zhruba 60 destinací na evropském kontinentu a jeho bezprostředního okolí (prázdninové destinace).

Více na webu letiště

Více informací o parkování a dopravě na letiště

Student Agency vám zajistí dopravu do centra města Norimberk a zpět luxusním autobusem RegioJet

Odlétáte-li na svoji dovolenou z letiště Norimberk, nabízíme vám dopravu do centra města i zpět pravidelnou linkou Žlutým autobusem RegioJet. Jízdenku a všechny důležité informace vám předáme před odjezdem, sami si nemusíte nic zařizovat, pouze nás informovat o vašem záměru linkový spoj RegioJet využít.

Žluté autobusy RegioJet jezdí do centra města každý den!

Jízdní řády pravidelné linky Praha - Plzeň - Norimberk

Podrobné přepravní podmínky pro autobusovou / vlakovou dopravu Cesta na letiště trvá cca 25 minut.

Student Agency vám zajistí dopravu na letiště prostřednictvím služby RAIL and FLY za zvýhodněnou cenu nebo ZDARMA

Program Rail and Fly (Zug zum Flug) vám poskytuje možnost využít k cestě na odletové letiště vlak německé společnosti Deutsche Bahn, a to buď bezplatně, nebo za zvýhodněných podmínek.

Služba Rail & Fly je zahrnuta v ceně zájezdů pouze u některých německých cestovních kanceláří. Obecně však pro všechny platí, že ji nabízí pouze ke kompletním zájezdům, tzv. package holidays (letenka+hotel+transfer = package holiday). Tuto službu lze po předložení příslušného voucheru uplatnit pouze na německém území, tedy vždy na úseku cesty od německých hranic na příslušné letiště a zpět. Tato služba se řídí dále obchodními podmínkami pořadatelské cestovní kanceláře.

Upozorňujeme, že v případě tzv. last minutových nabídek, se tato nabídka vztahuje většinou jen na zpáteční cestu z letiště nebo služba není k dispozici vůbec.

Zda se nabídka na jízdenku Rail and Fly vztahuje i na váš zájezd, vám ověří prodejce na základě vašeho požadavku.

Přehled transferů z vlakových nádraží na letiště, popř. zpět

Podmínky

  1. Jízdenka Rail&Fly je platná pro cestu vlakem na/z mezinárodního letiště na území spolkových zemí Německa. Jízdenka je na jméno a je nepřenosná.
  2. Pro cestu na letiště je Rail&Fly platný jeden den před odletem a v den odletu, pro cestu zpět platí jízdenka v den letu a jeden následující den.
  3. Mezi dnem odletu do destinace a příletu zpět nesmí uplynout více než 12 měsíců.
  4. Jízdenka je platná pouze s mezinárodní letenkou respektive potvrzením cesty (v papírové nebo elektronické formě), na základě předložení cestovních dokladů a průkazu totožnosti.
  5. Jízdenky Rail&Fly platí na všechny cesty společnosti Deutsche Bahn AG na všech pravidelných spojích DB-ICE (InterCity Express – spojuje hlavní německá města), EC (EuroCity)/IC (InterCity), většinou ve 2. třídě (2 Klass). Ve spojích ICE Sprinter (spoje mezi hlavními městy s méně zastávkami) je umožněna přeprava pouze na základě rezervace a poplatku.
  6. Jízdenka není platná v autovlacích DB, Thalys (vysokorychlostní vlak) a zvláštních vlacích. Pro cestování vlaky CityNightLine a jinými nočními vlaky je nutné si rezervovat místenku, lůžko a místo v lůžkové části za poplatek.
  7. U odletů z ostatních zahraničních letišť tato jízdenka neplatí. Neplatí ani na vnitrostátní (uvnitř Německa) dopravu k hranicím.
  8. Pro zákazníky, kteří nejsou obyvateli Německa, platí jízdenka Rail&Fly jen se společností DB od/k německému hraničnímu nádraží.
  9. Prosíme, zvolte si takové spojení, abyste dorazili na letiště / k odbavení nejpozději dvě hodiny před odletem.