STUDENT AGENCY Dovolená

Informace o letišti

Mezinárodní letiště Vídeň - Vienna International Airport - je svou polohou jen 18 km jihovýchodně od Vídně vynikajícím odletovým místem pro cestující z České republiky, především z regionu Morava a také pro všechny ze Slovenska.

Budova letiště se dvěma terminály je navržena s velice jednoduchou orientací a dostupností, přízemí je určeno pro přílety, první poschodí pro odlety a přístup k transferům z letiště. Pro pohodlí cestujících je k dispozici 9 VIP salonků. V těsné blízkosti letiště se nacházejí dva hotely a Business centrum. Na letiště Vídeň mohou přistávat všechny typy letounů bez omezení.

Více na webu letiště

Více informací o parkování a dopravě na letiště

Student Agency vám zajistí parkování na letišti ve Vídni za výhodnou cenu

Přemýšlíte, jak se na letiště ve Vídni pohodlně dopravit, kde zaparkovat a co vás to bude stát? Pokud si svůj zájezd zakoupíte u nás, pak vám k vybraným zájezdům poskytneme parkovací kartu za výhodnou cenu.

V případě, že se rozhodnete pro cestu po dálnici, je třeba si zakoupit rakouskou dálniční známku. Zakoupíte ji přímo na rakouských hranicích, u benzínových pump, v některých případech i benzínových pump na české straně hranice. Pro případ cesty přes Slovensko pak slovenskou dálniční známku můžete koupit na obvyklých místech, a to v okolí hraničních přechodů, opět na benzínových pumpách, na poštách a dalších místech označených nálepkou se symbolem prodeje.

Služba "Parkování u letiště ve Vídni" není poskytována k zájezdům s odletem do tří pracovních dnů od doby nákupu včetně, vzhledem k tomu, že službu není možné v daném časovém intervalu zajistit.

Jak nejlépe svým vozem dojet na letiště Vídeň si můžete naplánovat pomocí nástroje plánovač tras. Ty nejdůležitější trasy jsme pro vás již připravili my.

TrasaVzdálenostTrvání
Brno - letiště Vídeň190 km1 hodina, 51 minut
Praha - letiště Vídeň392 km3 hodiny, 39 minut
Plzeň - letiště Vídeň480 km4 hodiny, 30 minut
Ostrava - letiště Vídeň363 km3 hodin, 52 minut
Bratislava - letiště Vídeň64,9 km43 minut

Doprava na letiště Vídeň žlutými autobusovými a vlakovými linkami

Dovezeme vás vlakem přímo až na letiště Vídeň. Vlaková linka Praha - Brno - Břeclav - letiště Vídeň jezdí od poloviny června 2022 2x denně a dopraví vás přímo až před vstupní letištní halu.

Kromě tohoto přímého vlakového spojení se na letiště Vídeň dostanete také dalšími spoji RegioJet. Žluté autobusy odbavují trasu na letiště 6x denně, další žluté vlaky s přestupem ve Vídni 2x denně. Jízdenky na autobusy a vlaky RegioJet rezervujeme s ohledem na čas odletu / příletu z dovolené.

Zase o krok blíž k co nejkomfortnější dovolené.

Jízdní řád pravidelné linky Praha - Brno - Vídeň

Podrobné přepravní podmínky pro autobusovou / vlakovou dopravu