STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Malajsie 2023/24

Malajsie je krásná exotická destinace v jihovýchodní Asii, s pestrou paletou aktivit a zážitků. Dovolená v Malajsii je ideální pro ty, kteří hledají slunce, moře a pláže, stejně jako pro ty, kteří chtějí objevovat historii, kulturu a přírodní krásy.

Zájezdy do Malajsie umožňují poznat nejpopulárnější města, jako je Kuala Lumpur, hlavní město země, které je proslulé svými vysokými mrakodrapy a moderní architekturou, stejně tak historickými památkami jako je Petronas Towers, Batu Caves a Malacký průliv.

Poznávací zájezd do Malajsie, to je příležitost pro poznání přírodních krás, jako jsou národní parky, tropy, pláže a korálové útesy. Návštěvníci si mohou užít adrenalinové sporty včetně raftingu, potápění a surfování, nebo se zúčastnit kulturních oslav a festivalů.

Jednou z nejzajímavějších věcí na dovolené v Malajsii je místní kuchyně, která je plná různých vlivů, jako jsou čínské, indické a malajské chutě.

  Pro koho je vhodná dovolená v Malajsii?

  Milovníky pláží a slunce

  Malajsie nabízí nádherné pláže a tropické počasí po celý rok.

  Cestovatele a dobrodruhy

  Země je plná přírodních krás, národních parků a adrenalinových aktivit.

  Kulturní nadšence

  Malajská kultura má mnoho historických a památek, které stojí za návštěvu.

  Zájezdy do Malajsie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Malajsie?

  Malajsie je ideální destinací pro dovolenou z mnoha důvodů. Země má krásné pláže, překrásnou přírodu, kulturní a historické památky, bohatou kuchyni a přátelské lidi. Malajsie je také velmi bezpečná a turisticky přívětivá země, kde se návštěvníci cítí vítáni.

  Národní parky, jako je Taman Negara a Bako, nabízí nezapomenutelné zážitky. Tropické pralesy, procházky po stezkách a sledování zvířat v přírodním prostředí. Milovníci pláží si mohou vychutnat slunce a moře na bílých písečných plážích v Langkawi, Pangkoru nebo Tiomanu.

  Historická města Malacca a George Town nabízí bohatou historii, kulturu a tradiční architekturu. Batu Caves je největší hinduistický chrámový komplex v jeskyni, který se nachází v blízkosti Kuala Lumpur. Cameron Highlands je oblast s horskou přírodou, kde jsou plantáže čaje a různých druhů ovoce.

  Malajská kuchyně je bohatá na různé vlivy a chutě, jako jsou čínské, indické a malajské. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční jídla, jako je nasi lemak, laksa a satay.

  Zájezdy do Malajsie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Malajsie

  Jedním z nejkrásnějších míst je ostrov Langkawi, který je proslulý svými bílými písčitými plážemi a turistickou stezkou skrze deštný prales. Tento ostrov nabízí nádherný výhled na Andamanské moře a má vše, co si turista může přát: od plážových aktivit, jako jsou potápění a windsurfing, až po prohlídky vodopádů a turistiku v deštném pralese.

  Dalším krásným místem je národní park Taman Negara, který se nachází v blízkosti Kuala Lumpur. Tento park oplývá mnoha přírodními krásami. Tropické deštné pralesy, vodopády, řeky a divoká zvěř.

  Turisté zde mohou provozovat trekking, rafting, rybaření a mnoho dalších aktivit.

  Historické město Malacca, které bylo kdysi významným obchodním centrem, má mnoho historických památek, jako jsou budovy z koloniální éry, chrámy a muzea. George Town na ostrově Penang je dalším historickým městem, které nabízí bohatou kulturu, architekturu a tradiční jídla.

  Mezi další zajímavá místa v Malajsii patří Batu Caves, chrámový komplex v jeskyni, národní park Bako na ostrově Borneo a Cameron Highlands, oblast s horskou přírodou a čajovými plantážemi.

  Zájezdy do Malajsie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Malajsii

  Malajsie má tropické podnebí s vysokou vlhkostí po celý rok. Teploty se zpravidla pohybují mezi 25 a 35 °C během dne a mezi 20 a 25 °C v noci. Nejteplejší období jsou obvykle od března do května, zatímco nejchladnější období jsou od listopadu do února.

  Deště jsou v Malajsii běžné po celý rok, s vyššími srážkami v období dešťů, které se obvykle vyskytují od listopadu do února a od května do října. Během těchto období mohou být srážky velmi silné a způsobit záplavy a problémy s dopravou. V období mezi dešti bývá více slunečných dnů, ale přesto se může objevit krátkodobý déšť.

  Při plánování cesty do Malajsie je důležité vzít v úvahu počasí a zvážit, zda by se měla cesta uskutečnit v období dešťů. V každém případě je třeba připravit se na vysokou vlhkost a případné deště a zabalit si vhodné oblečení a obuv.

  Zájezdy do Malajsie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Malajsie
  Hlavní město: Kuala Lumpur
  Jazyk: malajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina, arabština, čínština
  Mezinárodní předvolba: + 60
  Napětí el. proudu: 220-240 V, zásuvky typu G - trojice kolíků
  Časové pásmo: UTC+8 (+7h oproti ČR)
  Zájezdy do Malajsie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Malajsie

  Malajsie je země v jihovýchodní Asii, která se skládá z dvaadvaceti států. Má rozlohu 329 847 km² a je domovem více než 32 milionů lidí. Malajsie je známá svými tropickými plážemi, džunglemi, horami, pestrým kulturním dědictvím a exotickou kuchyní.

  Hlavním městem Malajsie je Kuala Lumpur, což je moderní metropole plná mrakodrapů, trhů a chrámů. Malajsie má také řadu dalších zajímavých měst, jako například George Town, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO díky svému jedinečnému historickému centru.

  Malajsie je domovem mnoha kultur a etnických skupin, což se odráží v bohaté a rozmanité kultuře této země. Malajsie má také řadu národních parků a chráněných oblastí, které nabízejí úžasné přírodní scenérie a bohatou faunu a floru.

  Malajsie je také známá pro svou exotickou kuchyni, která kombinuje prvky malajské, čínské a indické kuchyně. Návštěvníci se mohou těšit na pokrmy jako nasi lemak, satay, laksa, roti canai a mnoho dalších. V Malajsii se mluví několika jazyky, z nichž nejrozšířenější jsou malajština, angličtina a čínština

  Kuchyně Malajsie

  Malajská kuchyně je plná chutí a vůní, které jsou charakteristické pro jihovýchodní Asii. Tato kuchyně je ovlivněna indickou, čínskou a thajskou kuchyní, ale má své vlastní specifické prvky.

  Jedním z nejznámějších jídel v Malajsii je nasi lemak, což je rýže vařená v kokosovém mléce a podávaná s kořeněným kuřecím, slaninou, omeletou, arašídovou omáčkou a nakládanými okurkami. Další oblíbené jídlo je rendang, což je hustá omáčka s kuřecím nebo hovězím masem, která se vaří s kořením a kokosovým mlékem.

  Malajská kuchyně také nabízí mnoho druhů ryb, mořských plodů a zeleniny, které se připravují na různé způsoby, včetně grilování, smažení a vaření v omáčkách. Další zajímavé jídlo je satay, což jsou kousky masových špízů s arašídovou omáčkou a nasi goreng, což je smažená rýže s masem a zeleninou.

  Malajsie je také známá pro své dezerty, jako jsou klepon, což jsou rýžové kuličky plněné palmovým cukrem a posypané kokosem, a dodol, což je hustá sladká hmota z kokosového mléka a palmového cukru.

  Ceny Malajsie

  Malajsie je pro cestovatele relativně cenově dostupná destinace. Ceny mohou být rozdílné v závislosti na lokalitě i sezóně.

  V hostelech a levnějších hotelech seženete ubytování od 30 do 80 USD za noc. Luxusní hotely a resorty nabízejí ceny ubytování od 150 USD a více za noc.

  Ceny za stravování se liší v závislosti na úrovni stravovacího zařízení. V průměru na místním stánku nebo v jednoduché restauraci zaplatíte za jídlo kolem 3 až 6 USD. V restauracích střední třídy se ceny pohybují mezi 10 a 20 USD za jídlo na osobu. V luxusních restauracích mohou ceny za jídlo stoupat až na 30 USD.

  Veřejná doprava je v Malajsii cenově dostupná. Jízda městským autobusem nebo vlakem může stát méně než 1 USD. Taxi je obvykle dražší, ale ceny jsou stále ještě přijatelné.

  Vstupné do turistických atrakcí v Malajsii se pohybuje v rozmezí od několika dolarů do 20 USD na osobu.

  Vízum Malajsie

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba.

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Malajsie je nutné očkování proti žluté zimnici. V hornatých oblastech hrozí nakažení malárií. Další informace o zdravotní péči v Malajsii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  999 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Malajsii:

  • Nový rok - 1. ledna
  • Den práce - 1. května
  • Národní den - 31. srpna
  • Narozeniny krále - 15. listopadu
  • Vznik federace Malajsie - 16. září
  • Islámský nový rok - různé termíny každý rok podle islámského kalendáře
  • Vesak Day - různé termíny každý rok podle buddhistického kalendáře
  • Vánoce - 25. prosince