STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Malta 2024

Je tu vaše dovolená na Maltě! Na fascinujícím a překrásném ostrově, ležícím ve Středozemním moři, najdete romantické zálivy, nádherné pláže, historické kamenné stavby i přírodní krásy. I když je ostrov, kterému se přezdívá kamenitý, rozlohou menší, ukrývá spoustu zajímavých míst, která stojí za to během své dovolené na Maltě navštívit.

Jedna z nejoblíbenějších evropských destinací nenabízí jenom odpočinek na pláži, ale také památky, které vám přiblíží maltskou minulost.

Pokud oceníte plně bezstarostnou dovolenou, zvolte pobyt na Maltě all inclusive. Místní hotely a resorty patří mezi evropskou špičku, nemusíte tak řešit další výdaje na jídlo ani pití.

Dovolenou na Maltě v akčních nabídkách fist a last minute můžete pořídíte za nejvýhodnější ceny. Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu a vydejte se objevovat krásy této perly Středomoří.

  Pro koho je vhodná dovolená na Maltě?

  Pro ty, kteří hledají něco nového

  Malta je velmi specifické a neokoukané místo s nenapodobitelnou atmosférou a navštívit ji je nezapomenutelný zážitek na celý život.

  Pro ty, kteří milují slunce a moře

  Malta se těší oblibě turistů. Dovolená na fascinujícím a překrásném ostrově je kouzelně malebná. Krásné pláže, horké slunce a průzračné moře.

  Pro zamilované páry a romantiky

  Procházet se ulicemi Valletty a sledovat západ slunce nad vodami středozemního moře je úchvatné. Vyrazte na Maltu za romantikou.

  Nejoblíbenější místa na Maltě

  Hlavní město Malty Valletta je centrem veškerého kulturního dění a také významným přístavem. Prohlédnete si tu Barraccské zahrady nabízející nezapomenutelný panoramatický pohled na Velký přístav, katedrálu Sv. Jana ukrývající bohatství z dob maltézských rytířů nebo velkolepý Palác Velmistra. Čeští turisté by neměli minout ani památník věnovaný Václavu Havlovi.

  Nasajte historickou atmosféru středověkého města Mdina. Jakmile projdete Vstupní bránou, ocitnete se ve zcela jiném čase.Historickým budovám dominuje barokní Katedrála sv. Pavla, ale i palácové komplexy Palazzo Santa Sofia či Palazzo Vilhena. Udělejte si také procházku k Citadelle, z jejichž hradeb se vám naskytne překrásný výhled.

  Ostrov Gozo ležící pouhých šest kilometrů od Malty je klidným místem, kde rozhodně nečekejte davy turistů. Těšit se naopak můžete na romantické pláže, malebná města i vesničky. Na ostrově naleznete také typická terasovitá pole, kterými se to jenom hemží na celém území Malty. Ostrov se dříve pyšnil skalním útvarem nazývaným Azurové okno, který patřil k největším turistickým atrakcím na Maltě.

  V parku Majjistral naleznete nádhernou přírodu zahrnující útesy, údolí i krásné pobřeží. Z rostlinstva tu budete obdivovat především nádherné orchideje nebo levandule, z živočichů jsou to pak zajímaví ptáci nebo plazi. Kromě toho se při prohlídce archeologických nalezišť můžete vrátit do minulosti a poznávat historii Malty.

  Zájezdy na Maltu

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Maltu

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Maltu?

  Koupání v křišťálově čisté vodě je jedním z největších maltských lákadel. Zdejší pobřeží je převážně skalnaté, to ale neznamená, že si tu neužijete dovolenkovou pohodu na plážovém lehátku. Malta se samozřejmě pyšní kilometry nádherných písečných pláží, které omývá průzračné moře.

  Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější pláže patří Mellieha Bay nebo Golden Bay. A na které pláži budete chytat bronz vy?

  Na Maltu se ale rozhodně nejezdí pouze za lenošením na pláži, to své si tu najdou turisté cestující za poznáním, zábavou i sportem.

  Malta, která byla dříve britskou kolonií, vám prostřednictvím mnoha chrámů a paláců představí časy dávno minulé. V Mdině, obehnané hradbami z arabských dob, nasajete poklidnou atmosféru během procházek spletitými uličkami i v místních restauracích. O poznání živěji je v hlavním městě Malty Vallettě, kde mimo jiné objevíte třeba chrám Maltézských rytířů.

  Městem zábavy je však St. Jullian's. Dříve malá rybářská vesnička je nyní plná barů a klubů, kde si zatancujete na rytmy moderní hudby. Malta je tak opravdu místem, kde si svoji dovolenou užijí zamilované páry, rodiny s dětmi i mladí studenti hledající především zábavu.

  A jak je to na Maltě se sportovním vyžitím? Aktivní turisté rozhodně nemusí mít strach, protože zahálet tady nebudou. Velice rozšířené je potápění, místní potápěčská centra nabízejí možnost pozorovat bohatý podmořský svět, kde se to jenom hemží barevnými rybkami. Koho neláká moře, může vyrazit do skal a vyzkoušet některou z mnoha maltských lezeckých oblastí. Samozřejmě můžete podnikat také túry do krásné přírody nebo vyzkoušet vodní sporty jako třeba windsurfing.

  Není to ale pouze nejznámější ostrov Malta i nedaleké ostrůvky Gozo nebo Comino stojí za návštěvu. Mezi turisty sice ještě nejsou tak známé, o to krásněji tu ale je. Opuštěná zákoutí i fotogenické scenérie, jimž dříve vládla dnes už zřícená vápencová skála – Azurové okno, slibují perfektní dovolenou na Maltě i pro ty nejnáročnější. Obzvláště pokud si vyberete z nabídky našich zájezdů na Maltu s all inclusive, zažijete pohodovou dovolenou plnou dobrot i lahodných koktejlů.

  Základní informace

  Stát: Malta
  Hlavní město: Valletta
  Jazyk: maltština, angličtina
  Orientační délka letu z ČR: cca 2,5 hodiny
  Používané jazyky: italština
  Mezinárodní předvolba: + 356
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky britského typu G
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Malta | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Maltě

  Na Maltě panuje typické středomořské počasí charakteristické dlouhým, horkým a suchým létem a mírnou, krátkou zimou. Hlavní turistická sezóna je na Maltě od července do září, kdy šplhají teploty nad 30 °C, ale díky stále přítomnému větru není horko nesnesitelné. Slunce svítí v průměru až 10 hodin denně. V letních měsících zde navíc téměř neprší, většina srážek spadne na Maltě v zimních měsících.

  Na jaře a na podzim se můžete těšit na příjemné teploty ideální pro návštěvu památek a výlety za přírodními krásami Malty. Pro poznávání Malty doporučujeme především jarní měsíce, kdy je příroda po zimních srážkách svěží, vše se zelená a kvete. Chcete-li však poznávání spojit také s odpočinkem u moře, bude lepší zvolit podzimní měsíce, kdy je moře po ještě létě příjemně vyhřáté.

  leden

  14 °C

  únor

  15 °C

  březen

  16 °C

  duben

  18 °C

  květen

  22 °C

  červen

  26 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  29 °C

  září

  27 °C

  říjen

  24 °C

  listopad

  20 °C

  prosinec

  16 °C

  Informace o destinaci Malta

  Maltské souostroví leží ve Středozemním moři, zhruba 95 km jižně od Sicílie a 290 km na východ od Tuniska. Toto souostroví se rozkládá na ploše 316 km2 a žije zde cca 460 000 obyvatel. Obydlenými ostrovy, a tedy i turisticky vyhledávanými, jsou Malta, Gozo a Comino. K Maltě ale náleží i tři neobydlené ostrovy - Cominotto, Filfla a St. Paul's Island.

  Hlavním městem souostroví je Valletta ležící na východním pobřeží ostrova Malta. Úředními jazyky jsou maltština a angličtina, rozšířená je ale i italština.

  Malta má členité pobřeží se skálami, zátokami a písečnými plážemi. Kromě přírodních krás nabízí také mnoho památek, které jsou zapsány i na seznam UNESCO.

  Maltská kuchyně

  Budete-li na Maltě, byla by škoda neochutnat zdejší tradiční kuchyni, která je ovlivněná Sicílií, proto tu najdete mnohé italské pochoutky.

  Místním národním jídlem je především králík upravovaný na různé způsoby. Dále pak ravioli plněné ricottou, makarony timpana, mečoun lampuki nebo pulpeti, což je pokrm z mletého masa. Velice oblíbené jsou tu ryby upravované v různých variantách a mořské plody.

  Malťané si samozřejmě potrpí i na dezerty, výborný je maltský nugát nebo zákusek imagret, ve kterém jsou slaďoučké datle. Skvělou sladkou tečkou je i čerstvé ovoce, například melouny, hroznové víno či fíky.

  Nealkoholickým nápojům tu vévodí limonáda z hořkých pomerančů nazývaná jako Kinnie. Pokud tuhle limonádu doplníte rumem, získáte oblíbený koktejl malta libre. Za ochutnávku stojí také zdejší vína.

  Ceny na Maltě

  Na Maltě jsou ceny trochu vyšší než v Česku, nicméně nejde o nic zásadního a nelze tedy tvrdit, že bylo na ostrově draho. Připlatíte si tu za služby a výlety po okolních ostrovech a ostrůvcích, za potápění a podobné aktivity. Pokud chcete ušetřit, nechoďte do restaurací a vařte si sami, případně vyzkoušejte pouliční bistra, která často servírují orientální jídla v čele s oblíbeným kebabem. Určitě se hodí vědět, že na Maltě je krásně celoročně a mimo dovolenkovou sezónu tu klesají ceny pro vstup do muzeí, na památky a také výlety na lodi.

  Vízum na Maltu

  Občané ČR nepotřebují pro vstup na Maltu vízum. Od 1. 5.2004 platí možnost volného pohybu osob na území Malty. K cestování na Maltu potřebují čeští občané občanský průkaz vydaný po roce 2000.

  Více informací o vstupních formalitách na Maltu

  Zdravotní informace / očkování

  Na Maltu není povinné žádné speciální očkování.

  Další informace o zdravotní péči na Maltě naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 112
  • Hasiči: 199
  • První pomoc/nemocnice: 196
  • Pomoc motoristům: 21242222 / 21442422, 21320349 / 21333332
  • Air Malta - rezervace letenek na letišti v Luqa (non stop služba): 21249600

  Státní svátky na Maltě:

   1. leden – Nový rok
   1. únor – Ztroskotání svatého Pavla
   1. březen – Den sv. Josefa
   1. březen – Den svobody
  • březen/duben – Velikonoce (pohyblivé svátky Velký Pátek, Velikonoční neděle)
   1. květen – Svátek práce
   1. červen – Sedmý červen
   1. červen – Svatého Petra a Pavla
   1. srpen – Nanebevzetí Panny Marie
   1. září – Svátek Panny Marie Vítězné
   1. září – Den nezávislosti
   1. prosinec – Neposkvrněné početí
   1. prosinec – Den republiky
   1. prosinec – Vánoce