STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy na Nový Zéland 2023/24

Vítejte na Novém Zélandu! Tento krásný ostrovní stát v Tichomoří nabízí neuvěřitelnou směsici přírodní krásy a kultury. Dovolenou na Novém Zélandu můžete začít návštěvou Aucklandu, největšího města v zemi. Navštivte Zlatou pláž, která je proslulá svou křišťálově čistou vodou. Na této pláži můžete vidět největší písečné duny na Novém Zélandu.

Poznávací zájezd na Nový Zéland vás provede zemí proslulou svými horami a nádhernými fjordy. Milovníci přírody by neměli vynechat národní park Fiordland, kde najdete ohromující vodopády, ledovcová jezera a horské vrcholy. Nachází se zde nejznámější novozélandská turistická atrakce, Milford Sound, nádherný fjord obklopený skalami a vodopády.

Pro nejvýhodnější ceny hlídejte akční first minute Nový Zéland či last minute Nový Zelánd nabídky. Vyberte si svoji dovolenou v nejširší nabídce českých a německých CK na jednom místě.

  Pro koho je vhodný zájezd na Nový Zéland?

  Pro milovníky přírody

  Nový Zéland je pro svou nádhernou přírodu proslavený na celém světě a celodenní túry po vrcholcích místních hor jsou nezapomenutelným zážitkem.

  Pro fanoušky Pána Prstenů

  Slavná filmová trilogie se natáčela na Novém Zélandu a země je na to patřičně hrdá - už na letišti ve Wellingtonu vás přivítá třináctimetrová socha Gluma!

  Pro milovníky adrenalinu

  Šílené atrakce a adrenalinové sporty vás na Novém Zélandu budou provázet na každém kroku. Skvělá příležitost pro aktivně strávenou dovolenou.

  Zajímavá místa Nového Zélandu

  Jste turista? Horolezec? Milovník přírody? Pokud patříte k těmto skupinám, vydejte se do národního parku Aoraki/Mount Cook a obdivujte horské masivy, ledovce a skalnaté terény. Národní park, který je součástí oblasti světového dědictví Te Wāhipounamu, se nachází na jihozápadě Jižního ostrova. Nachází se zde Aoraki Mount Cook, nejvyšší hora země. Pláž Piha je nejoblíbenější mezi surfaři, fotografy krajiny a rekreanty z Aucklandu, kteří se nechtějí příliš vzdalovat od města. Černý písek a drsný vzhled z ní dělají přírodní idylu, zatímco Lion Rock, sopečný monolit s válečným památníkem a maorskými řezbami, je "hravým zázrakem" vytvořeným člověkem.

  Mys Reinga se nachází na nejsevernějším místě Severního ostrova, i když to není úplně nejsevernější bod Nového Zélandu. Podle maorské legendy je to místo, odkud duchové odcházejí ze Země do domoviny předků Hawaiki. Pro ty, kteří ještě nejsou zcela připraveni odejít do podsvětí maják poskytuje nádherné výhledy na pobřeží a okolní zeleň.

  Ve dne oslňuje jezero Tekapo jasně modrými ledovcovými vodami. V noci se oblast stává rájem pro pozorování hvězd. Městečko a nedaleká observatoř Mount John jsou součástí Mezinárodní rezervace. Na jaře se vám naskytne další malebný bonus: lupiny, které zbarví krajnice do koberce fialových a růžových odstínů.

  Poloostrov Coromandel je mezi Novozélanďany oblíbeným místem letní dovolené. Sbírka malebných pobřežních městeček, kempů, surfařských míst a rybářských lokalit. Bonusem jsou skvosty jako Cathedral Cove a Hot Water Beach.

  Mount Taranaki, známá také jako Mount Egmont, je klidný stratovulkán na západním pobřeží Severního ostrova. Svým symetrickým tvarem se velmi podobá hoře Fudži, a to natolik, že Taranaki nahradil japonský vrchol ve filmu Poslední samuraj (2003). Přístup k tomuto velkolepému vrcholu umožňují turistické stezky v okolí národního parku Egmont.

  Rokle Hokitika, která se nachází na západním pobřeží Jižního ostrova, je jedním z těch vzácných míst, která vypadají stejně dobře jako na obrázcích. Pěší trasa dlouhá 33 km za městem Hokitika vás přivede k třpytivě tyrkysovým vodám a hustě zalesněnému okolí. Jakmile dojdete na vyhlídkovou plošinu, objeví se před vámi úžasný houpací most, ideální místo pro fotografování.

  Wanaka je vzdálená pouhou hodinu jízdy od Queenstownu a je oblíbeným místem pro svérázné maloměsto a neuvěřitelné přírodní krásy. V zimě je ideálním výchozím bodem pro lyžaře, protože město je na cestě do některých z nejlepších středisek na Jižním ostrově; v létě nabízí spoustu vodních aktivit v rozlehlém jezeře.

  Termální říše Wai-O-Tapu, která se nachází kousek od Rotoruy, už dlouho ohromuje návštěvníky gejzíry a horkými bazény. Geotermální park je pozoruhodný díky barevným pramenům, včetně zářivého Champagne Pool a fluorescenčně zelené Ďáblovy lázně. Nachází se zde také tryskající gejzír Lady Knox a bublající bahenní jezírka, která výstižně prezentují místní sopečnou činnost.

  Národní park Nelson Lakes se nachází na horním konci Jižního ostrova. V srdci parku narazíte na dvě úchvatná vysokohorská jezera Rotoiti a Rotoroa obklopená zalesněnými údolími. Jezera a parky jsou vhodné pro kempování, rybaření, pěší turistiku a koupání.

  Zájezdy na Nový Zéland

  Stahuji data

  Proč vyrazit na Nový Zéland?

  Je to především nádherná příroda, kterou jinde na světě nenajdete. Nový Zéland nabízí nejrozmanitější přírodní krásy, včetně hor, jezer, pláží, lesů a sopek. Na Novém Zélendu poznáte kulturu Maorů.Ta má na Novém Zélandu hluboké kořeny a můžete se dozvědět více o této kultuře v různých muzeích a kulturních centrech.

  Nový Zéland má rozvinutou vinařskou oblast, můžete si vychutnat skvělá vína a ochutnat místní speciality. Oblast Marlborough láká na ochutnávku vína. Tento krásný úsek Jižního ostrova zapsal novozélandské vinařství na mapu světa, v neposlední řadě díky průkopnickému pěstování odrůdy Sauvignon blanc.

  Nový Zéland je považován za jednu z nejbezpečnějších zemí na světě a to znamená, že se můžete cítit klidně a bezpečně po celou dobu vašeho pobytu.

  Míra turistického ruchu je další důvod, proč vyrazit na NOvý Zéland. I když je Nový Zéland populární destinací cestovatelů, je zde stále relativně málo turistů ve srovnání s jinými zeměmi, takže si užijete klidnější a méně “přeplněnou” dovolenou.

  Nový Zéland_kam vyrazit.jpeg

  Tipy na výlety na Novém Zélandu

  Castlepoint je malé přímořské městečko na pobřeží Wairarapy, severně od hlavního města Wellingtonu. Jeho maják je nejvyšší na ostrově. Procházka k tomuto 23metrovému krasavci vám nabídne jeden z nejdramatičtějších přímořských výhledů na Severním ostrově.

  Na trase k majáku se nachází sbírka zkamenělých mušlí; pokud budete mít štěstí, můžete spatřit domorodé tuleně a ptáky, kteří se ukrývají na dohled. Další zajímavostí je chráněná laguna na úpatí.

  Národní park Tongariro je vzácnou lokalitou dvojího světového dědictví

  Unesco, a to jak kvůli maorským kulturním asociacím, tak kvůli pozoruhodným sopečným rysům.

  V parku se nacházejí tři činné sopky, Tongariro, Ngauruhoe a lyžařské svahy Ruapehu. Jsou zde také ledovcová Smaragdová jezera (nejlépe si je prohlédnete při pěší túře Tongariro Alpine Crossing). Chcete-li se podívat na něco trochu "odlehlejšího", najdete zde také vroucí bahenní jezírka v aktivním kráteru Red Crater.

  Moeraki se proslavilo kulovitými balvany rozesetými kolem pláže Koekohe. Tyto zajímavé skalní útvary na pobřeží Otaga jsou pozoruhodné svou velikostí; jsou také velmi zajímavé pro geology, díky čemuž je tato oblast součástí chráněné vědecké rezervace. Často jsou ve skupinách a byly vytesány bahenní erozí a bouřlivými vlnami.

  Pokud máte rádi turistiku, navštivte Marlborough Sounds a Queen Charlotte Sound.

  Nová Zéland_tipy na výlety.jpeg

  Počasí a podnebí na Novém Zélandě

  Nový Zéland má oceánské podnebí, které je poměrně mírné, ale proměnlivé. Země je rozdělena na dvě hlavní části, Severní a Jižní ostrov, a klima se může výrazně lišit mezi oběma částmi.

  Na Severním ostrově jsou letní měsíce (prosinec až únor) obvykle teplé a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 20-25°C. Zimní měsíce (červen až srpen) jsou obvykle mírné a deštivé, s průměrnými teplotami kolem 10-15°C.

  Jižní ostrov je obecně chladnější než Severní ostrov, s letními teplotami kolem 15-20°C a zimními teplotami kolem 5-10°C. V oblastech s vyšší nadmořskou výškou, jako jsou Alpy Jižního ostrova, jsou teploty obvykle chladnější a mohou se v zimě dostat pod bod mrazu.

  Nový Zéland_počasí.jpg

  Informace o destinaci Nový Zéland

  Nový Zéland je ostrovní stát v jihozápadním Tichomoří, který se skládá ze dvou hlavních ostrovů, Severního a Jižního ostrova, a mnoha menších ostrovů. Jeho hlavním městem je Wellington, ale největším městem je Auckland. Nový Zéland je znám svou krásnou přírodou, která zahrnuje hory, lesy, pláže, jezera a geotermální oblasti. Je to také oblíbené místo pro turisty kvůli svému jedinečnému zvířectvu, jako jsou kiwi, tučňáci a lachtani.

  Nový Zéland má bohatou kulturu, která zahrnuje mnoho vlivů Maorů, původních obyvatel země. Maorská kultura je stále velmi důležitá pro zemi a je pro ni typická tradiční hudba, tance a umění. Ekonomika Nového Zélandu je založena na zemědělství, turismu, lesnictví a rybolovu. Země má silnou a stabilní ekonomiku a je členem několika mezinárodních organizací, jako je například Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a Světová obchodní organizace (WTO). Nový Zéland má také demokratický systém vlády a je členem Společenství národů a Commonwealthu. Jeho oficiálními jazyky jsou angličtina a maorština.

  Novozélandská kuchyně

  Novozélandská kuchyně odráží recepty evropských kolonizátorů, Maorů a hojně využívá místní suroviny. Kuchyně je často charakterizována použitím čerstvých ingrediencí, jako jsou ryby a mořské plody, maso a zelenina, a mnoho jídel je grilovaných nebo pečených. Mezi nejpopulárnější novozélandská jídla patří Fish and chips, klasické anglické jídlo, které je velmi populární i na Novém Zélandu. Ryby jsou obvykle smažené a podávají se s hranolky, octem a mačkaným hráškem.

  Mezi oblébené patří Pavlova, dezert z křehkého a lehkého bílkového těsta, které je obvykle potažené šlehačkou a ovocem. Meat pie je tradiční a oblíbená masová náplň zapečená v těstíčku. Hangi je klasické maorské jídlo, které se připravuje pomocí horkých kamenů a vkládá se do zeměníku. Kiwi burger je burger se speciálními surovinami a omáčkami, jako jsou plátky kiwi ovoce, červená řepa a vejce. BBQ. Novozélandské grilování je oblíbené především v létě, s mnoha jídly, jako jsou steaky, kuřecí maso, klobásy a zelenina. Seafood chowder je hustá polévka z mořských plodů a zeleniny.

  Ceny na Novém Zélandu

  Nový Zéland je země s průměrným životním standardem a zároveň jednou z nejdražších zemí na světě. Ceny se mohou lišit v závislosti na oblasti, ve které se nacházíte, ale obecně jsou vysoké. Některé základní potraviny, jako jsou mléko, chléb a vejce, jsou relativně drahé v porovnání s jinými zeměmi.

  Ceny ubytování jsou v Novém Zélandu také vysoké, zejména v turisticky atraktivních oblastech. Náklady na dopravu se mohou lišit v závislosti na způsobu dopravy. Například vnitrostátní lety jsou relativně drahé, zatímco ceny autobusových jízdenek jsou srovnatelné s jinými zeměmi.

  Dalšími faktory, které mohou ovlivnit ceny na Novém Zélandu, jsou sezónnost, dostupnost a kvalita produktů. V létě jsou ceny vyšší kvůli turistické sezóně, zatímco v zimě se mohou ceny zvýšit především na horách, kdy turisté vyrážejí na Nový Zéland za zimními sporty.

  Vízum na Nový Zéland

  K cestě na Nový Zéland je potřeba cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu. Každý občan ČR cestující na Nový Zéland musí mít předem schválenou registraci NZeTA. Registrace je platná na dva roky, na neomezený počet vstupů. Délka jednoho vstupu nesmí přesáhnout 90 dnů.

  Zdravotní systém a očkování

  Žádné zvláštní očkování není na Nový Zéland potřeba.

  Důležitá telefonní čísla

  111 - tísňová linka

  Státní svátky na Novém Zélandu

  • Nový rok - 1. ledna
  • Den Waitangi - 6. února (podpis Waitangského dohody mezi Maory a britskou korunou v roce 1840)
  • Velký pátek
  • Velikonoční pondělí
  • Den práce - první pondělí v říjnu
  • Den ANZAC - 25. dubna (památka na australsko-novozélandskou armádu, která sloužila během první světové války)
  • Narozeniny krále, datum se mění každý rok podle narozenin britského panovníka, který vládne Novému Zélandu