STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Panama 2024

Panama je nádherná destinace, která nabízí nespočet příležitostí pro nezapomenutelnou dovolenou. Pro mnoho cestovatelů z celého světa je ta nejlepší dovolená právě v Panamě a rozhodně stojí za to ji navštívit.

Pokud vás zajímá zájezd na Panamu, určitě neváhejte a vydejte se do této krásné destinace. Panama all inclusive je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít maximální pohodlí a relaxaci. Zájezdy na Panamu last minute jsou ideální pro ty, kteří hledají dovolenou za nejpříznivější ceny.

V Panamě je mnoho překrásných pláží. Playa Blanca, San Blas nebo Bocas del Toro, které jsou ideální pro koupání, opalování a surfování. Pro milovníky přírody je skvělou volbou návštěva národního parku Soberanía nebo sopky Barú.

Neměli byste vynechat návštěvu Panama City, hlavního města Panamy. Nabízí nádhernou architekturu, kulturní památky a vynikající gastronomii. Určitě navštivte také Panamský průplav, který je jedním z nejvýznamnějších technických projektů historie lidstva.

  Pro koho je vhodná dovolená v Panamě?

  Pro milovníky přírody

  Navštivte Národní park Soberania, tropický les plný divoké fauny a flóry, nebo křišťálově čisté pláže a korálové útesy v San Blas Islands.

  Pro milovníky kultury

  Prohlédněte si starobylé mayské ruiny v archeologické lokalitě Panama Viejo nebo si užijte atmosféru koloniálního města Casco Viejo.

  Pro milovníky adrenalinu

  Vyzkoušejte si rafting na řece Chiriqui nebo si zajeďte na surf na pláži Santa Catalina, jednom z nejlepších míst pro surfování v zemi.

  Zájezdy do Panamy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Panamy?

  Panama je domovem mnoha druhů exotických rostlin a zvířat, které se dají najít v národních parcích a rezervacích, jako je například národní park Soberania nebo Bocas del Toro. Díky své poloze mezi dvěma oceány je Panama plná krásných pláží a korálových útesů.

  Panama má dlouhou historii a mnoho kulturních vlivů, které se odrážejí v architektuře a v umění. Panama City má mnoho muzeí a historických památek, jako je například Panamský kanál, který byl vybudován v roce 1914 a je stále jedním z nejvýznamnějších inženýrských projektů v historii.

  Panama nabízí i bohatou kuchyni, která zahrnuje mnoho zdravých potravin, jako jsou ryby, ovoce a zelenina. Mezi nejznámější jídla patří například sancocho, arroz con pollo a ceviche.

  Pro ty z vás, kteří hledají dovolenou na Panamě plnou adrenalinových zážitků, máte ji mít. Rafting, horolezectví, potápění, windsurfing a další outdoorové aktivity.

  Pokud byste chtěli zažít místní kulturu, nezapomnte navštívit tradiční vesnice domorodců Kuna Yala.

  Zájezdy do Panamy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety v Panamě

  V Panamě najdete proslulý Panamský průplav, který spojuje Tichý a Atlantský oceán a je považován za jeden z největších technických divů světa.

  Za zmínku stojí také ostrovy San Blas Islands jež jsou domovem indiánského kmene Kuna a nabízejí neuvěřitelné bílé pláže a tyrkysovou vodu.

  V horské oblasti můžete navštívit malé městečko Boquete obklopené kavárnami, zahradami a dechberoucí přírodou. Pravý karibský ráj, který nabízí nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a šnorchlování ukrývá Bocas del Toro.

  Za návštěvu stojí Panama City, hlavní město Panamy nabízí mnoho historických a kulturních památek, jako například staré město Casco Viejo a moderní mrakodrapy. Santa Catalina, oblíbené místo mezi surfaři a nabízí nejlepších vlny v zemi. Aktivní sopka Barú, ketrá je zároveň nejvyšším vrcholem v Panamě a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu. A v neposlední řadě Coiba Island, ostrov nabízející neuvěřitelné šnorchlování a potápění v průzračné vodě s mnoha druhy ryb a mořských živočichů.

  Zájezdy do Panamy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Panamě

  Panama má tropické podnebí s vysokou vlhkostí a teplotami kolem 30 °C po většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu je období sucha, které trvá od prosince do dubna. V této době se očekává méně srážek a příjemné slunečné počasí.

  Od května do listopadu jsou v Panamě časté srážky a občasné tropické bouře. Nicméně, i během období dešťů, se vyskytují slunečné dny a teploty zůstávají teplé.

  Přestože Panama má tropické podnebí, výškové oblasti, jako například hory Chiriquí, mohou být chladnější, zejména v noci.

  Zájezdy do Panamy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Panama
  Hlavní město: Panamá
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 507
  Měna: USD
  Napětí el. proudu: 110 V, typ A - dvojice plochých kolíků
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Zájezdy do Panamy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  leden

  31 °C

  únor

  32 °C

  březen

  32 °C

  duben

  32 °C

  květen

  31 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  31 °C

  září

  30 °C

  říjen

  29 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  31 °C

  Informace o destinaci Panama

  Panama je stát nacházející se ve Střední Americe, který sousedí s Kolumbií na jihu a Kostarikou na severu. Má rozlohu přibližně 75 420 km² a populaci přes 4 miliony obyvatel. Hlavním městem je Panama City. Panama je známá svým slavným průplavem Panamským kanálem, který propojuje Atlantský a Tichomořský oceán a je klíčovým dopravním uzlem pro námořní dopravu. Tento kanál byl postaven ve 20. století Spojenými státy a byl důležitý pro zkrácení cesty mezi Evropou a Asii.

  Panama má tropické podnebí s vysokou vlhkostí, což znamená, že je tam velmi horko a vlhko po celý rok. Panama má také mnoho přírodních krás, jako jsou deštné pralesy, pláže, sopky a řeky. Kromě toho je Panama také oblíbeným turistickým cílem pro své historické a kulturní památky, jako jsou starobylé mayské chrámy, koloniální architektura a tradiční řemesla.

  Panamská kuchyně

  Panamská kuchyně se skládá z mnoha různých vlivů, včetně španělské, africké a domorodé kuchyně. Základem panamské kuchyně jsou ryby a mořské plody, které jsou velmi hojně k dostání díky poloze Panamy mezi dvěma oceány.

  Mezi nejtypičtější pokrmy panamské kuchyně patří například ceviche, což je tradiční pokrm z ryb a mořských plodů, který se podává s cibulí, chilli papričkami, limetkou a koriandrem. Další oblíbený pokrm je arroz con pollo, což je rýže s kuřecím masem, rajčaty a zeleninou. Mezi další typické pokrmy patří sancocho, což je hustá polévka z masa, banánů a koření, a tamales, což jsou kukuřičné závitky plněné masem, zeleninou a kořením.

  Mezi tradiční nápoje patří například chicha, což je fermentovaný nápoj z kukuřice, a seco, což je rumový nápoj s příchutí cukru a limetky. Celkově je panamská kuchyně poměrně jednoduchá a základní, ale vyniká kvalitou a čerstvostí použitých surovin a zajímavým spojením různých kulinářských vlivů.

  Ceny v Panamě

  Panamská měna se nazývá balboa (PAB), ale v praxi se běžně používá americký dolar (USD), který má pevný směnný kurz s balboou v poměru 1:1. Ceny v Panamě jsou obecně nižší než v mnoha západních zemích, ale mohou být vyšší než v některých sousedních zemích ve Střední Americe. Vše záleží na tom, o jaký produkt nebo službu se jedná a kde se nachází. V centru města Panama City jsou ceny obvykle vyšší než v okolních oblastech.

  Některé příklady cen v Panamě:

  • jízdenka na městský autobus: 0,25 - 1,25 PAB
  • litr benzínu: 0,80 - 1,20 PAB
  • litr mléka: 1,50 - 2,50 PAB
  • chléb (500 g): 1,50 - 2,50 PAB
  • lahůdková káva (250 g): 4,00 - 6,00 PAB
  • jídlo v běžné restauraci: 5,00 - 15,00 PAB
  • vstup do muzea: 3,00 - 10,00 PAB
  • nocleh v hotelu: 20,00 - 150,00 PAB

  Víza do Panamy

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba. Více informací o vstupních formalitách do Panamy naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR

  Zdravotní informace/očkování

  Doporučuje se očkování proti žloutence A i B a proti žluté zimnici. Ve všech oblastech mimo velká města hrozí nakažení malárií. Více informací o zdravotnictví v Panamě naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR

  Důležitá telefonní čísla:

  911 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Panamě:

  • Den nezávislosti - 3. listopadu
  • Den španělského objevitele - 4. listopadu
  • Den mučedníků - 9. ledna
  • Den práce - 1. května:
  • Den vlasteneckého hrdinství - 9. listopadu
  • Den suverenity - 20. listopadu
  • Velký pátek - různé datum
  • Boží hod vánoční - 25. prosince