STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Senegal 2024

Dovolená v Senegalu, to je nádherná příroda, dokonalé pláže a moře. Zájezd do Senegalu poodhalí krásy této africké země, včetně písečných dun, savan, bažin, deštných lesů a volně žijících zvířat. Zažijte nefalšované africké safari v národním parku Niokolo-Koba, obdivujte delfíny a velryby v oceánu nebo navštivte unikátní přírodní rezervace Delta Saloum či Parc de Hann. Poznávací zájezd do Senegalu je pro dobrodružství v Africe jako stvořený.

Senegal se pyšní nejkrásnějšími plážemi Afriky. Užijte si slunce a moře na pláži Yoff, Saly nebo Somone. Navštivte historické památky jako je ostrov Gorée, který je zapsán na seznamu UNESCO, nebo město Saint-Louis, které bylo hlavním městem Francouzské Západní Afriky. Ochutnejte senegalskou kuchyni plnou chutí a vůní. Pro cenově nejvýhodnější nabídky volte Senegal last minute a ušetřete na jedinečné zážitky v Africe.

  Pro koho je vhodná dovolená v Senegalu?

  Pro vášnivé cestovatele a dobrodruhy

  V Senegalu se nachází sedm památek světového dědictví UNESCO. Poklady kulturní a přírodní. Senegal je ráj pro každého zapáleného cestovatele.

  Pro každého, kdo chce poznat Afriku

  V Senegalu najdete vše, co charakterizuje Afriku. Poušť, džungle, planiny, safari, zvířata, pláže, moře i tradiční africkou kulturu.

  Pro ty, kteří chtějí zažít jedinečný Dakar

  Dakar, hlavní město Senegalu. Město, které jako poslední vidí východ a západ slunce. Místo s neopakovatelnou atmosférou a jedinečnou historií.

  Zájezdy do Senegalu

  Stahuji data

  Oblíbená místa Senegalu

  Hlavní město Dakar turistům nabízí rušné ulice s mnoha podniky, kde to žije především večer, i tržišti, na kterých můžete smlouvat o tradiční suvenýry z dovolené v Senegalu.

  Za návštěvu stojí i muzea či galerie afrického umění, pozornost si zaslouží budovy v koloniálním stylu. Až vás prohlídka města unaví, zamiřte na pláž, kde si oddychnete na lehátku, ale také budete mít možnost vyzkoušet zábavné vodní sporty, například kitesurfing či surfování.

  Retba nebo Lac Rose je slavné jezero, které se nachází asi 30 kilometrů od Dakaru. Zvláštní na něm je růžově zbarvená voda, což způsobuje řasa Dunaliella salina.

  Tato řasa není nikterak nebezpečná, takže si v jezeře můžete v klidu zaplavat. Díky vysokému obsahu soli se navíc při snaze udržet se nad hladinou nikterak nenadřete. U břehů slavného jezera také často končila poslední etapa proslulé Rallye Dakar.

  Na severovýchodě Senegalu se nachází významná ornitologická rezervace, kam rok co rok migrují asi tři miliony ptáků z Evropy. Ti tu pak hnízdí přibližně od listopadu do dubna. Především se jedná o krásné růžové plameňáky, pelikány a kachny. Celkem tu však přebývá i na čtyři sta druhů zajímavých ptáků. Proto není divu, že byla ptačí rezervace Djoudj dokonce zařazena i na seznam přírodních památek světového dědictví UNESCO.

  Největší národní park Senegalu, park Niokolo-Koba, najdete ve vnitrozemí, jihovýchodně od města Tambacounda. Rozlehlý park tvoří především savany, lesy a mokřady. K vidění je tu téměř stovka druhů savců, z nichž k těm nejzajímavějším patří antilopy, lvi, sloni, opice nebo hroši. V této oblasti se bohužel začalo rozvíjet pytláctví, proto bylo místo zařazeno i na Seznam světového dědictví v ohrožení.

  senegal_vylety_570x300.jpg

  Proč jet na dovolenou do Senegalu?

  Většina turistů míří do Senegalu především za krásnými plážemi, a to zcela oprávněně. Pláže většinou bývají plné mušlí různých barev a tvarů, pokud vás láká akčnější zábava, než je sběr mušlí, vyzkoušejte si vodní lyže nebo plavbu na plachetnici.

  Dovolenou u moře si můžete vychutnat v hotelových resortech nebo na výletě do jedné z pobřežních rybářských vesnic, jejichž pláže jsou posety stovkami barevných pirog, domorodých kánoí vydlabaných z jediného kmene stromu.

  Až vás omrzí pláže, je nejvyšší čas udělat si dobrodružný výlet na africké safari. Šanci prohlédnout si lvy, antilopy, žirafy, zebry nebo nosorožce v přirozeném prostředí by si neměl nikdo nechat ujít.

  V Senegalu však můžete vyzkoušet také jízdu na koních nebo se prohánět na čtyřkolkách či motocyklu, čeká tu na vás zábava všeho druhu.

  Nedaleko Dakaru leží ostrov Gorée, který je zapsaný na seznam UNESCO. Zajímavostí ostrova je tzv. Dům otroků, památník obětem otroctví.

  Senegal je proslulý mnoha národními parky a rezervacemi, kde si prohlédnete panenskou přírodu a především rozmanité druhy živočichů. Doslova rájem pro ornitology je Ptačí rezervace Djoudj s volavkami, kormorány nebo pelikány.

  Dobrou zprávou pro všechny turisty mířící do Senegalu je to, že pro cestu do této africké perly není zapotřebí vízum, ke vstupu postačí pouze cestovní pas platný alespoň 3 měsíce po návratu z destinace. Ani doba letu, která z České republiky činí zhruba 8 hodin, rozhodně není argumentem proti návštěvě Senegalu. Tak se pusťte do svého afrického dobrodružství a naplánujte si u nás nezapomenutelnou dovolenou v Senegalu.

  Dovolená Senegal | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Senegalu

  Pokud zvažujete, kdy je nejvhodnější čas naplánovat si dovolenou do Senegalu, nemusíte si dělat starosti. Klima je zde tropické, velmi příjemné s mnoha slunečnými dny.

  V Senegalu si proto budete užívat horkého a slunečného počasí po celý rok. Průměrné teploty se pohybují od 27 stupňů v zimě až po 32 °C v létě a na podzim. Přesto ale musíte počítat s tím, že se tu střídá suché období trvající od října do června a deštivé období od července do září.

  Na své si zde příjdou milovníci koupání v teplém moři. V Senegalu moře bývá příjemně vyhřáté celoročně, v nejteplejších obdobích dosahuje i devětadvaceti stupňů.

  A co si s sebou do Senegalu zabalit? Do místního tropického klimatu je nejvhodnější lehké, především bavlněné oblečení, na večer si můžete přibalit lehkou bundu nebo svetřík.

  Dovolená Senegal | STUDENT AGENCY

  leden

  25 °C

  únor

  27 °C

  březen

  27 °C

  duben

  27 °C

  květen

  29 °C

  červen

  31 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  31 °C

  září

  32 °C

  říjen

  32 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  27 °C

  Informace o destinaci Senegal

  Senegal se rozkládá na západním pobřeží Afriky u Atlantského oceánu. Téměř celé území je tvořeno nížinou, která se pouze na jihovýchodě poněkud zvedá v nevysoké vrchy. Senegal ze tří stran obklopuje Gambii, která ho rozděluje na dvě oblasti. Severně se nachází křovinatá polopoušť, zatímco jižní část (Casamance) je pokryta savanou, tropickými lesy a pobřežními mangrovovými porosty.

  Hlavním městem Senegalu je Dakar nacházející se na pobřeží Atlantského oceánu. Úředními jazyky jsou v Senegalu francouzština a wolof.

  Místní kuchyně:

  Senegalská kuchyně je jednou z nejchutnějších v Africe. Základ hlavních jídel většinou tvoří ryby, kuřecí nebo skopové maso, mořské plody, zelenina a rýže. Naopak zcela zakázána je tu z náboženských důvodů konzumace vepřového masa. Typickým pokrmem je ryba podávaná s rýží (Thiéboudienne), nebo Mafe, což je maso s rýží a arašídovou omáčkou.

  Skvělé je samozřejmě zdejší čerstvé ovoce plné té nejlepší chuti. Z dezertů byste měli ochutnat arašídové sušenky nebo sladké pražené arašídy. Vynikající jsou i senegalské nápoje jako mátový čaj, palmové víno či domácí pražená káva.

  Ceny v Senegalu

  Ceny v Senegalu se mohou výrazně lišit v závislosti na místě a druhu zboží nebo služby. Platí se tu středoafrickým frankem (CFA), který vychází na asi 27 CFA za 1 korunu. Ceny v Dakaru jsme vám sepsali níže:

  • Voda (1,5 litru) - 300 CFA
  • Místní pivo (33 cl) - 500 CFA
  • Jídlo v levné restauraci - 2 500 CFA
  • Jídlo v restauraci střední třídy - 7 500 CFA
  • Doprava autobusem (jeden směr) - 250 CFA
  • Doprava taxíkem (jeden směr) - 2 500 CFA
  • Benzín (1 litr) - 700 CFA
  • Taxi z letiště do centra města - 5 000 - 10 000 CFA
  • Nocleh v levné ubytovně - 7 500 CFA
  • Nocleh v hotelu střední třídy - 30 000 - 50 000 CFA

  Jak vidíte, ceny v Senegalu jsou na naše poměry nízké, nicméně je nutno k nim přistupovat s respektem. To, co nám připadá jako pakatel, je pro většinu Senegalců stále neúnosně drahé. Součástí senegalské kultury je smlouvání, takže na tržištích neváhejte navrhovat vlastní ceny.

  Víza do Senegalu:

  Čeští občané, kteří mají v plánu cestovat do Senegalu za turistickým účelem, nepotřebují vízum. Jejich pobyt v destinaci však nesmí přesáhnout 90 dnů. Pro vstup na území Senegalu pak stačí cestovní pas platný alespoň 3 měsíce po návratu z destinace.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup do Senegalu není povinné žádné očkování. Mezi doporučené očkování patří:

  • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před odjezdem
  • meningitida - očkování 1 dávkou vakcíny minimálně 14 dní před odjezdem
  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem Další informace o zdravotní péči v Senegalu naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 17 nebo 18
  • Hasiči: 19
  • Rychlá lékařská pomoc: +221338891515

  Státní svátky v Senegalu

   1. leden – Nový rok
  • březen/duben – Velikonoce
   1. duben – Den nezávislosti
   1. květen – Svátek práce
   1. květen – Den žen
   1. květen – Nanebevzetí Ježíše Krista
   1. květen – Svatodušní svátky
  • červen, červenec – Ramadán
   1. srpen – Nanebevzetí Panny Marie
   1. srpen – Svátek senegalských pěšáků
   1. září – Tabaski (obětování beránka)
   1. říjen – Muslimský nový rok
   1. listopad – Svátek všech svatých
   1. prosinec – Maouloud (narození proroka Mohameda)
  • prosinec – Vánoce

  Základní informace

  Stát: Senegal
  Hlavní město: Dakar
  Jazyk: francouzština, wolof
  Orientační délka letu z ČR: cca 8 hodin
  Používané jazyky: francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 221
  Měna: CFA
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky typu C (eurozástrčka)
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Dovolená Senegal | STUDENT AGENCY

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.