STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Singapur 2024

Vítá vás Singapur, úžasný městský stát plný kontrastů a fascinujících zážitků. Singapur je jedno z nejmodernějších měst v Asii a nabízí spoustu zajímavých možností pro turisty. Singapur je určitě skvělou volbou pro vaše cesty. Ochutnáte skvělé jídlo, prozkoumáte impozantní mrakodrapy a nádherné parky, projdete se po zábavních trzích a nakoupíte v luxusních nákupních centrech.

Zájezdy do Singapuru vám přiblíží životem pulzující město a okolí. Poznávací zájezd do Singapuru vás provede bohatou kulturou a historií tohoto místa. Těšte se na návštěvu nejvýše položeného bazénu na světě, procházku v národním parku Gardens by the Bay nebo návštěvu známého Marina Bay Sands.

Singapur nadchne svou jedinečností a má veškerý potenciál si užít nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších měst světa.

  Pro koho je vhodná dovolená v Singapuru?

  Vyznavače moderní architektury

  Obdivujte impozantní mrakodrapy a futuristické stavby Singapuru, jako Marina Bay Sands nebo Supertree Grove.

  Pro požitkáře a nadšené gurmány

  Vychutnávejte si různorodou a pestrou kuchyni Singapuru, od tradičních jídel až po ty nejmodernější gastronomické zážitky.

  Pro ty, kteří rádi adrenalin a zábavu

  Zažijte nezapomenutelnou zábavu v této živé a dynamické metropoli plné atrakcí, včetně zábavních parků, nočních klubů a adrenalinových sportů.

  Zájezdy do Singapuru

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Singapuru?

  Singapur je fascinující země, která stojí za návštěvu. Toto město-stát je plné kulturních, historických a moderních atrakcí a nabízí návštěvníkům mnoho zážitků a zábavy.

  Město bylo založeno britskou východoindickou společností jako obchodní centrum v 19. století a dnes je to jedno z největších obchodních center na světě.

  Historické dědictví se prolíná v nádherných koloniálních budovách a památkách, jako je Rafflesova hotelová slavnostní síň a Národní muzeum Singapuru.

  Singapur je domovem mnoha etnických skupin. Číňané, Malajci a Indové, kteří přináší své vlastní kulturní tradice a jídlo. Návštěvníci se mohou projít Chinatown, Little India nebo Kampong Glam, aby ochutnali autentickou asijskou kuchyni, nakupovali v tradičních obchodech a užili si jedinečnou atmosféru čtvrtí.

  Právě zde najdete skvělé asijské a evropské restaurace, které nabízejí tradiční pokrmy, ale i moderní novinky. Singapur je také známý pro svoji bohatou street food scénu, kde si můžete vychutnat lahodné pochoutky za přijatelné ceny.

  Kromě architektury a kulinářských specialit nabízí Singapur mnoho zábavy a adrenalinových zážitků. Můžete navštívit Universal Studios Singapore, Marine Life Park nebo výhledovou plošinu Marina Bay Sands, která nabízí nádherný výhled na celé město.

  Singapur má velmi kvalitní dopravní systém a můžete se snadno dostat kamkoliv autobusem, metrem nebo taxíkem. Navíc je město velmi bezpečné.

  Zájezdy do Singapuru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Singapuru

  Marina Bay Sands, symbol Singapuru s impozantním hotelovým komplexem a známou atrakcí infinity pool na střeše. Z terasy se nabízí úchvatný výhled na panorama města. Sentosa Island je umělý ostrov plný atrakcí, jako jsou Universal Studios Singapore, Adventure Cove Waterpark nebo S.E.A. Aquarium. Sentosa nabízí také několik pěkných pláží a restaurací.

  Gardens by the Bay je futuristický zahradní komplex s neobvyklými "supertrees" a klimatizovanými skleníky. V noci jsou supertrees osvětleny a nabízejí úžasnou světelnou show. Merlion Park je populární turistická atrakce se sochou Merliona, symbolu Singapuru, který kombinuje trup ryby a hlavu lva.

  Chinatown je historická čtvrť plná tradičních obchodů, chrámů a restaurací. Zde se můžete projít po koloritních ulicích a ochutnat autentickou čínskou kuchyni. Little India je další historická čtvrť s bohatou kulturou a tradicemi, plná barevných obchodů a hinduistických chrámů.

  Clarke Quay je malebné pobřežní nábřeží s množstvím restaurací, barů a nočních klubů. Singapore Flyer je obří ruské kolo s výhledem na panorama města.

  National Museum of Singapore je největší muzeum Singapuru s bohatou historií a kulturou. Hawker Centres jsou tradiční jídelní sály nabízející rozmanitou a cenově dostupnou singapurskou kuchyni.

  Zájezdy do Singapuru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Singapuru

  Singapur má tropické monzunové podnebí. Celoročně je v zemi horko a vlhko. Teploty se pohybují v rozmezí 24-34 stupňů Celsia a relativní vlhkost vzduchu je vysoká, 80-90 %.

  Existují dvě hlavní monzunová období: suché období, od května do září a mokré období, od října do dubna. V mokrém období jsou časté přeháňky a bouřky, které mohou být velmi intenzivní.

  Vzhledem k tomu, že Singapur se nachází v blízkosti rovníku, slunce vychází a zapadá každý den v téměř stejnou dobu. V zimě vychází kolem 7 hodin ráno a zapadá kolem 19 hodiny večer, v létě vychází kolem 6 hodin ráno a zapadá kolem 19:30 večer.

  Zájezdy do Singapuru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  leden

  26 °C

  únor

  26 °C

  březen

  27 °C

  duben

  27 °C

  květen

  28 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  27 °C

  srpen

  27 °C

  září

  27 °C

  říjen

  27 °C

  listopad

  26 °C

  prosinec

  26 °C

  Základní informace

  Stát: Singapur
  Hlavní město: Singapur
  Jazyk: tamilština
  Orientační délka letu z ČR: cca 14 hodin
  Používané jazyky: angličtina, malajština, čínština
  Mezinárodní předvolba: + 65
  Napětí el. proudu: 220 - 240 V, vzhledem k odlišnému typu elektrických zásuvek (britský typ), je potřeba redukce
  Časové pásmo: UTC+8 (+7h oproti ČR)
  Zájezdy do Singapuru na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Singapur

  Singapur je městský stát a ostrovní země v jihovýchodní Asii. Leží na jižním konci Malajského poloostrova, na malém ostrově a několika menších ostrůvcích. Singapur je jednou z nejvýznamnějších finančních center světa s jednou z nejvyšších úrovní HDP na obyvatele na světě. Těží také z geografického umístění a přístavu, který je nejrušnějším kontejnerovým přístavem na světě.

  Město má velkou etnickou rozmanitost, kde se setkávají vlivy čínské, malajské, indické a západní kultury. Toto rozmanité kulturní dědictví se odráží v jídle, architektuře a obchodním stylu.

  Singapur je také známý svým velkolepým nočním životem, moderní architekturou a přírodními atrakcemi, jako jsou zahrady, parky a pláže. Město je také velmi čisté a dobře organizované, s moderní dopravní infrastrukturou a vynikajícími službami.

  Kuchyně v Singapuru

  Singapurská kuchyně je bohatá na vlivy různých kuchyní, jako jsou čínská, malajská, indická, indonéská a dokonce i britská kuchyně. To vše se promítá v pestrosti chutí, vůní a ingrediencí, které najdete v singapurských jídlech.

  Hainanské kuře - kuřecí maso podávané s rýží, omáčkou a nakrájenou zeleninou. Laksa - kokosovým mlékem zahuštěná polévka s nudlemi a krevetami. Chili krabi - krabi vaření s chilli omáčkou. Nasi Lemak - malajský pokrm s kokosovou rýží, smaženým kuřecím masem a podávaný s nakládanou zeleninou a omáčkou. Char Kway Teow - smažené nudle s krevetami, klobásou, vajíčky a zeleninou. Roti Prata - indický chléb podobný plackám, podávaný s kari omáčkou. Satay - kousky masa na špejli, podávané s arašídovou omáčkou. Bak kut teh - polévka z vepřového masa vařená s bylinkami a kořením.

  Ceny v Singapuru

  V Singapuru se platí singapurským dolarem ( SGD), když 1 SGD vychází asi na 16 korun a pár halířů. Singapur je stále považován za relativně dostupné místo pro cestování a turistiku.

  Náklady na ubytování, jídlo a dopravu se mohou lišit v závislosti na oblasti, ve které se nacházíte, a na úrovni komfortu a luxusu, který si zvolíte.

  Obecně platí, že ubytování v hotelích začíná na přibližně 70 až 100 SGD za noc za základní pokoj, ale ceny se mohou lišit v závislosti na poloze, úrovni komfortu a sezóně. Levnější možností jsou hostely, které mohou být k dispozici za méně než 30 SGD za noc.

  Jídlo v Singapuru je rozmanité a záleží na tom, kde se rozhodnete jíst. V restauracích mohou ceny za jídlo začínat na přibližně 15 SGD, ale v oblasti stánků s jídlem ze najít jídla za méně než 7 SGD.

  Doprava v Singapuru je také poměrně dostupná a pohodlná. Ceny za městskou dopravu jsou poměrně nízké a ceny za taxíky jsou také relativně dostupné. V závislosti na poloze a vzdálenosti ceny za taxík se mohou pohybovat od přibližně 14 do 50 SGD.

  Celkově řečeno, Singapur může být trochu dražší než jiná místa v jihovýchodní Asii, ale stále existuje řada cenově dostupných možností pro turisty a cestovatele.

  Vízum do Singapuru

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba.

  Zdravotní systém a očkování

  Doporučeno je očkování proti žluté zimnici.

  Důležitá telefonní čísla

  999 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Singapuru

  • Nový rok - 1. ledna
  • Nový rok (druhý den) - 2. ledna
  • Den práce - 1. května
  • Národní den Singapuru - 9. srpna
  • Náboženský svátek Diwali - různé datum každý rok (oficiálně nazývaný jako "Hinduistický festival světel" v Singapuru)
  • Výročí narození proroka Mohameda - různé datum každý rok (oficiálně nazývaný jako "Hari Raya Haji" v Singapuru)
  • Výročí narození Buddhy - různé datum každý rok (oficiálně nazývaný jako "Vesak Day" v Singapuru)
  • Vánoce - 25. prosince