STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Slovensko 2023/24

Prožijte dovolenou na Slovensku. Náš východní soused toho nabízí opravdu mnoho a pokud letos neplánujete trávit volno u moře, zájezd na Slovensko je skvělou volbou pro vás i vaši rodinu.

Dovolenou na Slovensku ocení jak rodiny s dětmi i psími mazlíčky, tak cestovatelé zralého věku i milovníci turistiky. Země se pyšní povětsnými horami, slavnými jezery, národními parky a mnoha památkami. Je domovem termálních koupališť, která jsou turisty velmi oblíbená. Zájezd do Tater je vyhledávaným zážitkem nadšenců do zimních sportů, především lyžařů, a také milovníků vysokohorských túr.

Slovensko je nám blízké geograficky, historicky, kulturně a jazykově. Na Slovenske se nemusíte obávat jazykové bariéry, a proto si tu užijete komfortní pobyt bez stresu. Ať už míříte na letní dovolenou, nebo se poohlížíte kam vyrazit na lyže, zájezd na Slovensko je správná volba.

V akčních nabídkách dovolené na Slovensku first minute a last minute pořídite zájezd velmi příznvé ceny. Porovnejte si pobyty v největší nabídce zájezdů českých a německých CK na trhu a na jdnom místě na dovolena.cz. Vyberte si dovolenou přesně dle vašich přestav.

  Pro koho je vhodná dovolená na Slovensku?

  Pro ty, kteří hledají dovolenou v srdci přírody

  Ne každý potřebuje trávit dovolenou u moře. Slovensko je blízko a nabízí spoustu nádherných míst k poznávání. Navíc se všude dorozumíte.

  Pro milovníky hor a jedinečných panoramat

  Hory dominují Slovensku. Ať už milujete lyžování nebo vysokohorské túry, slovenské hory jsou ve všech ohledech dokonalé.

  Pro obdivovatele tradic a folkloru

  Slovensko má jedinečný a krásný folklor a tradice, na které místní velmi dbají. Seznamte se s nimi a zažijte je na vlastní kůži na různých festivalech.

  Nejoblíbenější turistické cíle Slovenska

  K Slovensku máme historicky velmi blízko, česká a slovenská kultura je vzájemně velmi propojena. Slovensko je štědrou dovolenkovou destinací s mnoha zajímavými místy s bohatou historií. Jedním z nich je například hlavní město Bratislava, s doinantním hradem. Za vidění stojí Spišský hrad, Bojnický zámek nebo hrad v dalším významném městě, Trenčíně.

  Dovolenou na Slovensku si užijí praví požitkáři, kteří si rádi odpočinou ve welness nebo termálních lázních. Nejvíce termálů naleznete na jižním Slovensku, kde si relax i zábavu užijete na koupališti Velký Meder, v Lázních Štúrovo nebo v Komárně. Rodinná dovolená na Slovensku, to jsou také koupaliště s mnoha atrakcemi a zoologické zahrady, například v Bratislavě, Košicích nebo Bojnicích.

  Zájezdy na Slovensko

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Slovensko s polopenzí

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Slovensko?

  Slovensko je vhodné pro dovolenou v létě, v zimě i za jakéhokoliv počasí. Pro ty, kteří míří na Slovensko za lyžováním, nebo hledají místa plná horských stezek, jsou tu Vysoké Tatry. Majestátní hory, nádherná příroda, krásné hotely i útulné apartmány vám nabídnou skvělé podmínky pro prožití pohodové a aktivní dovolené. Hory jsou asi tím největším slovenským bohatstvím. Je zde přes tisíc lyžařských vleků a lanovek, díky čemuž Slovensko figuruje v první desítce světového pořadí lyžařských velmocí. Nejvýše si zalyžujete v Tatranské Lomnici, která je položená až ve 2 200 metrech.

  Ale žádný strach, perfektní lyžování na Slovensku si užijete v jakémkoliv středisku. Zásluhou rozmanitosti svého povrchu má Slovensko nabízí velmi vhodné podmínky také pro cyklisty, a to jak ty nenáročné, tak pro sportovce. Méně nároční a rodiny s dětmi se mohou vydat prakticky kamkoliv na jižní Slovensko, ti sportovnější ocení hornatý zbytek území.

  Svůj pobyt na Slovensku můžete strávit v hotelech s all inclusive, rodiny během dovolené určitě uvítají ubytování v apartmánech, nenároční dobrodruzi mohou především v létě zakotvit v kempech nebo chatkách.

  Základní informace

  Stát: Slovenská republika
  Hlavní město: Bratislava
  Jazyk: slovenština
  Mezinárodní předvolba: + 421
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Dovolená Slovensko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Slovensku

  Slovensko leží v mírném podnebném pásu, který se vyznačuje mírnými léty a chladnými zimami. Nejstudenějším měsícem bývá leden, nejvíc se tu naopak ohřejete v červenci. Počasí ovlivňuje také nadmořská výška, v horách můžete během zimy očekávat časté sněhové přeháňky, v nejvyšších místech sníh přetrvává i do léta. Zatímco zimy na Slovensku přejí lyžování a snowboardingu, v létě se při teplotách, které v maximech dosahují i 30 stupňů, můžete koupat ve zdejších vodních nádržích.

  Informace o destinaci Slovensko

  Slovensko je vnitrozemský stát střední Evropy. Jižní část má nížinatý charakter, střed je hornatý, sever má až velehorský charakter a na východě je krajina mírně zvlněná. Slovensko patří ke Karpatské horské soustavě, nejvyšší horou je Gerlachovský štít, který měří 2 655 metrů. Slovensko se vyznačuje velikou rozmanitostí přírody, vyskytuje se zde mnoho chráněných druhů, a to zejména v Tatranském národním parku (TANAP), ale i v jiných částech Karpat. Na Slovensku žije téměř pět a půl milionu obyvatel, z toho necelý půl milion v hlavním městě Bratislavě.

  Slovenská kuchyně

  Slovenské jídlo je velmi podobné tomu, na jaké jsme zvyklí v Česku. Nejenže jsou nám tak slovenské pokrmy dobře známé, ale některá jídla a ingredience jsou dostupné i u nás. Často používané jsou houby, zelí, ovčí a kravské mléko. Zkusit byste ale měli i skalický trdelník, zvolenskou údenú pečenku, horniacke údené mäso, šarišské placky, revúcke guľky so soľou, spišské pirohy, liptovské droby, tatranskú sviečkovicu, živánsků pečenu nebo škvarkové pagáče.

  Stejně jako v České republice je i na Slovensku velice oblíbeným alkoholickým nápojem pivo. Nejznámějšími a zároveň kvalitními značkami jsou Zlatý bažant, Šariš a Smädný Mních. Výtečné je rovněž slovenské víno z vinic v Malých Karpatech – například suché bílé víno Furmint. Chcete-li vyzkoušet něco silnějšího, ochutnejte spišskou borovičku vyráběnou z plodů jalovce, bylinný likér Demänovka podobný naší Becherovce nebo pravou slovenskou švestkovou slivovici.

  Nejoblíbenější surovinou jsou ale brambory, které jsou základem mnoha vynikajících jídel, včetně halušek. Legendárním a dokonce i národním pokrmem jsou právě halušky s brynzou – knedlíčky z bramborového těsta s ovčím sýrem.

  Ceny na Slovensku

  Ceny na Slovensku jsou na stejné úrovni jako v Česku, každopádně záleží na tom, kde budete trávit čas. Ve velkých skiareálech nebo turisticky vytížených destinacích můžete očekávat nadsazené ceny, což není nic neobvyklého. Pokud zamíříte na venkov, ceny mírně klesají. Při nakupování potravin a zboží v supermarketech pak narazíte na ceny mírně vyšší než u nás. Typická místní gastronomie je na Slovensku cenově vyšší, a to jak v restauracích, tak v bistrech.

  Vízum na Slovensko

  Ke vstupu a pobytu na území Slovenské republiky nepotřebují čeští občané vízum. Jako cestovní doklad lze použít platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji vydávaný po druhé polovině roku 2000. Více informací o vstupních formalitách na Slovensko

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 158
  • ambulance: 155
  • hasiči: 150

  Státní svátky na Slovensku:

   1. leden Nový rok
   1. leden – Zjevení Páně
  • březen/duben - Velký pátek
  • březen/duben - Velikonoční pondělí
   1. květen - Svátek práce
   1. květen - Den vítězství
   1. červenec - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
   1. srpen – Slovenské národní povstání
   1. září – Den Ústavy Slovenské republiky
   1. září - Panna Marie Sedmibolestná
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. listopad - Den boje za svobodu a demokracii
   1. prosinec - Štědrý den
   1. prosinec - 1. svátek vánoční
   1. prosinec - 2. svátek vánoční