STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Slovinsko 2024

Dovolená ve Slovinsku vám nabídne moře, lesy, vinice i hory. Vydejte se poznat tuto překrásnou zemi. Zájezd do Slovinska je perfektní volbou pro ty, kteří chtějí na své dovolené dostat od všeho něco, a to po celý rok. V létě dovolená ve Slovinsku u moře naplní vaši touhu po slunci a plážích s vyhřátou průzračnou vodou, v zimě si zase perfektně zalyžujete na slovinských horách. A v průběhu roku si můžete do Slovinska zajet odpočinout na místní vinice či do lázeňských měst. Dovolená ve Slovinsku je jednoduše skvělá po celý rok.

Pokud se chcete dozvědět o zajímavé a bohaté historii země, vyberte si poznávací zájezd do Slovinska a dozvíte se například o původním osídlené Římany i velkém Korutanském knížectví, které s sebou přineslo vlivy Rakouska a Bavorska. Ty můžete obdivovat především v podobě jedinečné architektury ve větších slovinských městech.

Vyberte si z naší nabídky ty nejlepší zájezdy přesně podle svých představ. Co takhle dovolená ve Slovinsku u moře v apartmánu? Skvělá volba pro rodiny nebo zamilované páry. A pokud chcete ušetřit, zvolte si Slovinsko last minute. Zbyde vám tak více peněz na zážitky.

  Pro koho je vhodná dovolená ve Slovinsku?

  Pro ty, kteří chtějí od všeho něco

  Slovinsko je univerzální země pro dovolenou. Není daleko a nabízí moře, hory i lesy a navíc skvělé ceny. Ideální kombinace pro aktivní dovolenkáře.

  Pro ty, kteří nepotřebují k moři

  Slovinsko má pár kilometrů pláží, jeho hlavní krásy ale leží ve vnitrozemí. Prozkoumejte starobylé hrady, vydejte se na túru nebo se projeďte na kole.

  Pro milovníky kvalitního vína

  Slovinské víno patří k těm nejlepším v celé Evropě. Místo do Francie vyrazte na víno do Slovinska a ochutnejte třeba legendární dolenjský Cviček.

  Nejlepší lokality Slovinska

  Lublaň je hlavní město Slovinska a zároveň největší město v zemi. Nachází se v centrální části Slovinska a leží na březích řeky Ljubljanica. Město má bohatou historii sahající až do římských dob, kdy bylo známo pod názvem Emona. V průběhu staletí byla Lublaň ovlivňováno různými kulturami, nejvíce slovanskou, rakouskou a italskou. To se ostatně odráží i v různých architektonických stylech, které lze v Lublani vidět. Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Lublaň, kostel svatého Mikuláše, Tromostovje, Národní galerie a Prešernovo náměstí.

  Historické město Ptuj se nachází východně od Lublaně v blízkosti hranic s Rakouskem. Je to nejstarší město v celém Slovinsku a má bohatou historii. Město leží na břehu řeky Drávy a je obklopeno vinicemi, produkujícími naprosto fantastické víno, které při návštěvě Ptuje určitě ochutnejte. Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Ptuj, pocházející z 12. století, kostel svatého Jiří a také architektura. Město je totiž silně ovlivněno rakouskou a maďarskou kulturou, což se odráží také v jídle. Ptuj je známý pro své tradiční karnevaly, které jsou jedny z největších v Evropě.

  A nesmíme zapomenout na moře. Nejznámější plážovou oblastí ve Slovinsku je Piranský záliv, nacházející se v jihozápadní části země, kde tvoří přirozenou hranici s Itálií. Piranský záliv nabízí návštěvníkům krásné pláže s jemným pískem a průzračným mořem. Oblast je známá svými rybářskými vesnicemi a kulturními památkami, například středověké město Piran. Další plážovou oblastí ve Slovinsku je Koper, který se nachází asi 20 km na západ od Piranského zálivu. Koper má několik pláží, které jsou obvykle menší a méně rušné než pláže v Piranském zálivu. Nejpopulárnější pláže v Koperu jsou San Simon a Žusterna.

  Zájezdy do Slovinska

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Slovinsko

  Stahuji data

  Do Slovinska autem

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Slovinska?

  Slovinsko je známé svými přírodními krásami, jako jsou národní parky Triglav a Škocjanske jame, jezera Bled a Bohinj, pohoří Julian Alps a další. Tyto oblasti nabízejí vynikající možnosti pro turistiku, horolezectví, cyklistiku a další outdoorové aktivity. Slovinsko má také bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevovat v jeho mnoha památkách. Za návštěvu stojí hrad Bled či kostel svatého Mikuláše v Ljubljaně. Navštivte města Maribor a Piran a poznejte specifickou slovinskou architekturu.

  Ve Slovinsku si přijdou na své i aktivní dovolenkáři. Nabízí totiž mnoho aktivit pro adrenalinové nadšence, konkrétně rafting, kajakářství, horolezectví, lyžování, snowboarding i vysokohorské túry. Milovníkům vína jistě zaplesá srdce, když zjistí, že je Slovinsko domovem mnoha vinařských oblastí. Navštivte vinice jako Goriška Brda nebo Vipava a ochutnejte jedno z nejlepších evropských vín, třeba přímo ve sklípku s místními obyvateli. Slovinci jsou přátelští a pohostinní lidé, kteří vám rádi představí svou zemi a její krásy.

  Základní informace

  Stát: Slovinsko
  Hlavní město: Lublaň
  Jazyk: slovinština
  Orientační délka letu z ČR: cca 2 hodiny
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 386
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, C, F, daptér není nutný
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Zájezdy do Slovinska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí ve Slovinsku

  Slovinsko má středoevropské podnebí s četnými regionálními odlišnostmi vlivem horských masivů. V letních měsících se můžete těšit na příjemné a teplé počasí s průměrnými teplotami kolem 25°C v červenci a srpnu. Na jihu, zejména v oblasti při pobřeží Jaderského moře, jsou letní teploty ještě vyšší a tedy ideální pro strávení dovolené. V zimě se počasí v horách ochladí a sněží, takže se Slovinsko stává oblíbeným cílem pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding. V nížinách a v menších městech se teploty v zimě pohybují kolem nuly a často se vyskytují mrazy.

  leden

  20 °C

  únor

  9 °C

  březen

  12 °C

  duben

  17 °C

  květen

  22 °C

  červen

  25 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  27 °C

  září

  24 °C

  říjen

  18 °C

  listopad

  12 °C

  prosinec

  8 °C

  Informace o destinaci Slovinsko

  Slovinsko je malá země ležící ve střední Evropě, sousedící s Itálií na západě, Rakouskem na severu, Maďarskem na východě a Chorvatskem na jihu. Hlavním městem je Lublaň. Slovinsko má rozlohu přibližně 20 000 km² a žije zde zhruba 2,1 milionu lidí. Hlavním jazykem je slovinština, ale mnoho lidí mluví také anglicky, německy nebo italsky. Slovinsko je země s rozvinutým hospodářstvím a vysokým standardem života.

  Hlavními průmyslovými odvětvími jsou strojírenství, chemický průmysl a potravinářský průmysl. Země je také významným producentem vína. Slovinsko má bohatou kulturní historii a nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou například horská jezera, národní parky a historická města. Mezi nejvýznamnější památky patří Lublaňský hrad, Univerzita v Lublani, Skalní město v Postojenské jeskyni, Bledský hrad a mnoho dalších.

  Kuchyně ve Slovinsku

  Kranjská klobása: Tradiční slovinská klobása vyrobená z vepřového masa s kořením a česnekem, podávaná s kysaným zelím a bramborami. Ričet: Hustá polévka s fazolovým základem, masem a zeleninou. Prekmurska gibanica: Sladký dezert vyrobený z několika vrstev těsta plněných sýrem, jablky, mákem a mákem, podávaný s ovocnou omáčkou. Žlikrofi: Malé těstoviny plněné bramborovou směsí, často podávané s opečenou slaninou nebo smetanovou omáčkou. Idrijski žlikrofi: Speciální druh žlikrofů z oblasti Idrije, plněný bramborovou směsí s kozím sýrem a šunkou. Potica: Bábovka s ořechy, rozinkami a medem.

  Ceny ve Slovinsku

  V obecné rovině jsou ceny ve Slovinsku mírně vyšší než v některých dalších zemích střední a východní Evropy, ale stále nižší než v západní Evropě. Jídlo v restauracích: Hlavní chod v průměru stojí 10-15 eur v běžných restauracích. Ceny mohou být vyšší v turistických oblastech nebo v luxusních restauracích. Potraviny: Nákup potravin pro jednu osobu měsíčně vyjde průměrně na 200-300 eur. Doprava: Jízdné v městské hromadné dopravě stojí v průměru 1,20-2,20 eur. Ceny benzínu se pohybují okolo 1,3-1,5 eur za litr. Ubytování: Průměrná cena za noc v hotelu se pohybuje od 50 do 150 eur.

  Zábava: Vstupné do kina se pohybuje okolo 5-7 eur, vstupné na kulturní akce může být od 10 eur a výše. Vstupenky do muzeí se pohybují v podobné cenové hladině.

  Víza do Slovinska

  Pro pobyty do 90 dnů není do Slovinska potřeba žádné vízum.

  Zdravotní informace / očkování

  Žádné zvláštní očkování není do Slovinska potřeba.

  Důležitá telefonní čísla:

  • 112 - Slovinsko používá jednotné číslo pro policii, hasiče i záchrannou službu

  Státní svátky ve Slovinsku:

   1. a 2. ledna - Nový rok
   1. února - Prešernův den
  • Velikonoční pondělí
   1. dubna - Den odporu proti okupaci
   1. a 2. května - Svátek práce
   1. června - Den státnosti
   1. srpna - Nanebevzetí Panny Marie
   1. října - Den reformace
   1. listopadu - Den vzpomínky na mrtvé
   1. prosince - Vánoce
   1. prosince - Den samostatnosti a jednoty