STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy USA 2023/24

Dovolená v USA bude velká. Opravdu velká! Ostatně jako celé Spojené státy samotné.

Zájezdy do USA přilákají do této země mnoha kultur ročně přes 150 milionů turistů. Zájezdy do Spojených států jsou oblíbené mezi páry, skupinami přátel i odinami s dětmi. Turisté mohou navštívit národní parky, kde zažijí úchvatné scenérie a divokou přírodu. Objeví ikonická města jako New York, Los Angeles nebo Miami a užijí si nejlepší kulturu a zábavu, které mohou nabídnout.

Dovolená ve Spojených státech je oblíbená i díky možnosti ochutnat skvělé jídlo. USA jsou známé díky různorodým kulinářským zážitkům, od texaského grilování až po losangeleskou sushi scénu. Můžete také ochutnat nejlepší americké víno v Napa Valley nebo Sonoma Valley.

Poznávací zájezd do USA, to je možnost navštívit kulturní a historická místa jako Bílý dům, památník 11. září, Muzeum přírodních dějin a prohlédnout si muzea, galerie a kulturní instituce po celém území USA.

Jednoduše řečeno, v USA se nebudete nudit ani vteřinu, ať už zvolíte zájezd do Spojených států all inclusive a hodíte za hlavu starosti s ubytováním, jídlem i pitím, nebo sáhnete po USA last minute pro cenově nejpříznivější nabídky.

  Pro koho je vhodná dovolená v USA?

  Pro každého

  USA prostě musíte vidět, ať už vás baví příroda, malebné vesnice, hory, přírodní parky či gigantická velkoměsta. Amerika má vše.

  Pro filmové maniaky

  Americký film je světový pojem, a pokud patříte mezi fanoušky filmů, Spojené státy prostě musíte navštívit. Příští zastávka Hollywood!

  Pro ty, kteří chtějí road-trip

  Pravý americký road-trip napříč státy je snem mnoha dobrodruhů i turistů, ať už autem či na motorce. Poznejte USA od západu k východu.

  Zájezdy do USA

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené hotely

  Stahuji data

  Do USA vlastní dopravou

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do USA

  USA jsou jednou z nejvýznamnějších zemí na světě, a proto je to pro mnoho turistů zajímavá a lákavá destinace. Je mnho důvodů proč stojí za to jet do USA.

  Kulturní rozmanitost USA. Amerika je země s velmi bohatou historií a kulturou. Žije zde mnoho různých etnických skupin a komunit, což se odrážejí v jídle, hudbě, umění a tradicích. Tuto rozmanitost můžete objevovat po celé zemi.

  USA nabízí nádhernou přírodu a různorodé krajiny. Od národních parků, hor, pláží a pouští po velká jezera a řeky.

  Každý stát má něco speciálního a krásného k vidění.

  USA jsou jednou z nejvíce technologicky pokročilých zemí na světě. Většina nových technologií a inovací vychází právě z USA, takže zde můžete vidět a zažít věci, které jsou jinde jen opravdu výjimečné.

  USA jsou také domovem několika z nejlepších univerzit na světě. Můžete se zde setkat s vynikajícími profesory, studenty a výzkumníky v různých oborech.

  Zájezdy do USA na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety v USA

  Spojené státy americké nabízí neuvěřitelné množství úžasných míst k návštěvě. Výběr nejlepších míst závisí na zájmech a preferencích každého jednotlivce. Zde je několik míst, která by neměla chybět na seznamu každého cestovatele.

  USA mají úžasnou přírodní krásu, kterou nelze ignorovat. Grand Canyon, Yellowstone, Yosemite, Zion a Bryce Canyon jsou jen některé z národních parků, které stojí za to vidět.

  Pokud hledáte městské zážitky, New York je to správné dynamické místo.

  Big Apple je plný kulturních atrakcí, skvělého jídla a různých aktivit. San Francisco je dalším oblíbeným městem, které nabízí jedinečnou kulturu, úchvatné výhledy a vynikající kulinářské scény.

  Pro milovníky zábavy a adrenalinových sportů je Las Vegas ideální destinací. Toto město nikdy nespí, nabízí širokou škálu kasin, nočních klubů a zábavních parků. Na druhé straně, pro milovníky přírody a sportu, Colorado nabízí nádherné hory, kde se můžete věnovat lyžování, turistice a horským túrám.

  A konečně, pro ty, kteří chtějí poznat historii USA, jsou tu Washington D.C. a Filadelfie. Tyto dvě historické města nabízejí mnoho muzeí, památek a kulturních akcí.

  Zájezdy do USA na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v USA

  Spojené státy americké mají různé podnebí v závislosti na jednotlivém státě. Na východě se vyskytuje převážně oceánské podnebí s mírnými zimami a horkými léty.

  V centrální části je kontinentální podnebí s teplými léty a studenými zimami. Na západě se vyskytuje převážně pouštní a horské podnebí s nízkými srážkami a horkými léty.

  V jižních státech a na pobřeží Tichomoří se vyskytují subtropické a tropické podnebí s horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. USA také často trpí extrémními přírodními jevy, jako jsou hurikány, tornáda, povodně a lesní požáry.

  Zájezdy do USA na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci USA

  Spojené státy americké jsou federativní republikou, která se nachází v Severní Americe. Zahrnuje 50 států a jedno federální distrikt (Washington D.C.), který je hlavním městem země. USA jsou třetí největší zemí na světě co se týče rozlohy a čtvrtou nejlidnatější zemí na světě. USA jsou ekonomickou velmocí a mají největší ekonomiku na světě. Hlavními průmyslovými odvětvími jsou automobilový, letecký, finanční, výpočetní technika, zdravotnictví a telekomunikace.

  Kultura USA je velmi různorodá a ovlivněna mnoha různými etniky a tradicemi. USA jsou také domovem mnoha významných umělců, spisovatelů, hudebníků a filmových tvůrců.

  Politicky je USA řízena prezidentským systémem, kde hlavou státu a vlády je prezident. USA jsou také známé svým významným vlivem v mezinárodní politice a jsou členem mnoha mezinárodních organizací, jako je OSN, NATO a další.

  Kuchyně

  Některé z nejpopulárnějších amerických jídel jsou například:

  • Hamburgery - ikonické americké jídlo s masem a sýrem, obvykle podávané s hranolky a dalšími přílohami.
  • Sendviče - od klasického amerického sendviče s šunkou a sýrem až po pastrami nebo kuřecí sendviče.
  • BBQ - americký styl grilování, kde se maso pomalu griluje na dřevěných uhlících a pak se podává s omáčkou BBQ.
  • Fried chicken - smažené kuře je další ikonické americké jídlo.
  • Pizza - italská kuchyně se stala velmi populární v USA a pizza je jedním z nejvíce konzumovaných jídel.
  • Tex-Mex - kombinace mexické a texaské kuchyně, zahrnující tacos, burrito, guacamole a další.
  • Lobster roll - chlebíček plněný kousky humra, obvykle podávaný s hranolky nebo chipsy.
  • Hot dog - grilované párky v rohlíku s různými příchutěmi a přílohami.
  • Steak - pořádné maso na grilu, obvykle podávané s hranolky a zeleninou.
  • Pancakes - americké palačinky jsou velmi populární pro snídani a obvykle se podávají s javorovým sirupem a máslem.

  V USA je mnoho dalších regionálních specialit, jako jsou například Clam chowder v New England, Gumbo v New Orleans nebo specifická vysoká plněná pizza v Chicagu.

  Ceny

  Ceny v USA se mohou lišit v závislosti na regionu, městě a druhu zboží nebo služby. Obecně platí, že ceny jsou většinou vyšší v městských oblastech a na pobřeží, než na venkově a v menších městech. Náklady na bydlení jsou také vysoké, zejména v populárních městských oblastech jako New York, San Francisco, Los Angeles a další.

  Ceny potravin a dalších základních potřeb jsou obvykle srovnatelné s evropskými cenami, ale u luxusních produktů, jako jsou drahé oblečení, elektronika a automobily, mohou být ceny v USA nižší než v jiných zemích.

  V restauracích je obvyklé platit spropitné v rozmezí 15-20% z celkové částky. Ceny vstupenek do kulturních akcí a atrakcí se mohou výrazně lišit, ale většinou se pohybují v rozmezí 10-30 dolarů. Ceny dopravy jsou také různé, ale ve srovnání s Evropou jsou benzín a automobily obvykle levnější.

  Vízum

  O vízum zažádejte online zde: https://esta.usagov.cz/prihlaska-esta/nova-zadost/

  Zdravotní systém a očkování

  Do USA nepotřebujete zvláštní očkování.

  Důležitá telefonní čísla

  911 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky

  • Nový rok - 1. ledna
  • Den Martina Luthera Kinga Jr. - třetí pondělí v lednu
  • Den prezidenta - třetí pondělí v únoru
  • Velikonoce - každoročně se liší datum, slaví se v březnu nebo dubnu
  • Den veteránů - 11. listopadu
  • Den díkůvzdání - čtvrtý čtvrtek v listopadu
  • Den nezávislosti - 4. července
  • Den práce - první pondělí v září
  • Den Kryštofa Kolumba - druhé pondělí v říjnu
  • Vánoce - 25. prosince

  Kromě těchto státních svátků jsou v USA také slaveny regionální svátky a výročí, například Día de Los Muertos v některých oblastech s vysokou hispánskou populací nebo St. Patrick's Day v irských komunitách.

  Pamatujte na to, že během některých státních svátků mohou být uzavřeny některé instituce, obchody a kanceláře, takže je vhodné si před plánováním aktivity ověřit, zda jsou otevřené nebo uzavřené.

  Základní informace

  Stát: Spojené státy americké
  Hlavní město: Washington, D.C.
  Jazyk: angličtina
  Orientační délka letu z ČR: 6 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: +1
  Měna: USD
  Napětí el. proudu: 110 – 120 V s frekvencí 60 Hz. Zásuvky typu A (dva placaté kolík y), B (2 placaté kolíky, které může doplňovat uzemněný válcový kolík)
  Zájezdy do USA na dovolena.cz od STUDENT AGENCY