STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Londýn 2024

Londýn patří spolu s New Yorkem k nejvíce navštěvovaným městům na světě. My víme, proč. A je na čase, abyste to na poznávacím zájezdě do Londýna zjistili i vy sami. Vydejte se s námi do metropole, která vás nikdy nezklame.

I krátká dovolená v Londýně vás nabije energií. Zapomeňte na odškrtávání navštívených památek a vyberte si ze zážitků jen ty, které vás budou bavit. Třeba i královsky, pokud se vydáte po stopách monarchie a památek spjatých s tisíciletou historií města. Nebo se vydejte Londýnem v duchu oblíbených filmů, které se v londýnských ulicích a objektech natáčely. Harry Potter, Sherlock Holmes, Hercule Poirot či James Bond tu měli svá oblíbená místa, tak je zkuste najít.

Svezte se patrovými autobusy, zavolejte si z červené budky, přihlížejte střídání královské stráže a nezapomeňte na odpolední čaj. Toulejte se ulicemi, projděte místní trhy nebo se kochejte pohledem na City z paluby lodě. Kdyby přece jen přišel pověstný déšť, galerie, muzea nebo filmové ateliéry vás schovají do své vlídné náruče.

  Pro koho je vhodná dovolená v Londýně?

  Pro milovníky historie, architektury a umění

  Od středověkého Westminsterského opatství přes elektrárnu Battersea po moderní mrakodrap The Shard, v Londýně si každý obdivovatel architektury přijde na své. Ať už obdivujete tradici nebo rádi objevujete nové umělecké směry, mezi londýnskými památkami, galeriemi, divadly a vyhlídkami se budete cítit jako ryba ve vodě.

  Pro lovce zážitků a nadšené fotografy

  Londýn je skvělé město plné zážitků pro každého. Pro rodiny s dětmi, mladé dobrodruhy i aktivní seniory, na věku ani kondici nezáleží. Když poplujete po Temži, nasednete do kabiny Londýnského oka nebo budete nadšeně tleskat v divadle na West Endu, srdce vám skoro vyrazí přední zuby. Doporučujeme mít pusu zavřenou a oči dokořán.

  Pro fanoušky Harryho Pottera

  Most zničený smrtijedy, vchod do Děravého kotlíku nebo nádraží King’s Cross. To jsou jen některá místa důvěrně známá fanouškům Harryho Pottera. Projděte se Londýnem a hledejte slavné lokality. Závěrečnou odměnou může být návštěva filmových studií Warner Bros. na okraji města, kde se mávnutím hůlky ocitnete přímo v Bradavicích.

  Nejpopulárnější místa Londýna

  London Eye možná vypadá jako turistická past, ale ten zážitek ze vzduchu za trochu mačkanice opravdu stojí. S lístky koupenými on-line se můžete soustředit jen na půlhodinovou jízdu ve skleněné kabině s nádherným výhledem až z výšky 135 metrů. Třeba na katedrálu sv. Pavla, která rozhodně stojí i za osobní prohlídku.

  Být v Londýně a nevidět střídání stráží před Buckinghamským palácem, to by byla opravdu škoda. Ceremoniál začíná v 11 hodin dopoledne (od září do března jen obden) a na ty pochodující stráže v čepicích z medvědí kůže určitě nezapomenete. Až se vymotáte z tlačenice, projděte se po slavném Hyde Parku nebo spočiňte na lavičkách Kensingtonských zahrad. Pokud jste ranní ptáčata, vydejte se na prohlídku ikonické Tower of London dřív než ostatní. K obědu si dejte u vody fish and chips podávané v novinách a zbytek dne můžete bez ohledu na počasí strávit ve famózním Britském muzeu.

  Zájezdy do Londýna

  Stahuji data

  Zájezdy do Londýna s vlastní dopravou

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Londýna?

  Poznávací zájezd do Londýna vám ukrojí jen pár dní dovolené, ale ty zážitky budou velmi intenzivní. Letecky jste v Londýně opravdu za chvíli, takže se tam můžete vracet opakovaně a poznávat město z různých pohledů. Nebo se vydejte autobusem a cestou uvidíte navíc kus Evropy a La Manche.

  Skvělé je, že na zájezd do Londýna se můžete vydat s kýmkoliv. S rodinou a dětmi, s přáteli, s fanoušky královské rodiny, fotbalu či muzikálovými nadšenci. Každý si tu najde pro sebe něco výjimečného. Nezáleží ani na počasí, protože vždycky se můžete schovat v některé z mnoha atrakcí v centru města.

  Poznejte Londýn jako historické centrum, kudy skutečně kráčely dějiny a kde dosud vládne monarchie. Jako zábavnou metropoli plnou zážitků, od galerií přes muzea až po divadla nebo specializované prohlídky pro fajnšmekry. Jako gastronomický a nákupní ráj, kde se můžete toulat po malých trzích s lokální kuchyní stejně nadšeně jako si užívat velká nákupní centra a vyhlášené restaurace. Projděte Londýnem s průvodcem nebo si užívejte slow traveling a intuitivní poznávání staré dobré Anglie. I kdybyste na to měli jediný den, bude stát za to.

  Základní informace

  Stát: Velká Británie
  Hlavní město: Londýn
  Jazyk: angličtina
  Orientační délka letu z ČR: cca 2 hodiny
  Mezinárodní předvolba: +44
  Měna: GBP
  Napětí el. proudu: Napětí 230 V, Zástrčka typu G - tvořena 3 kolíky
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Zájezdy do Londýna na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Londýně

  Londýn je krásný za každého počasí a v každém ročním období. Podnebí v hlavním městě je mírné oceánské, proto sem také návštěvníci proudí po celý rok. I zde však platí pořekadlo: Nebude-li pršet, nezmoknem. Deště ani přeháněk není třeba se bát. K Anglii prostě patří, zvláště na jaře.

  V zimě teplota neklesá pod bod mrazu a v létě je počasí teplé a příjemné, kolem 20-23 st. C. Mimo hlavní letní a novoroční sezonu je lidí o trochu méně, proto se o termínu cesty rozhodujte spíše podle toho, jak moc jste ochotní se mačkat s ostatními.

  Informace o destinaci Londýn

  Londýn je hlavní a zároveň největší město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Nachází se na jihovýchodě země v hrabství Greater London. Londýn je sídlem královny, vlády a parlamentu. Žije zde téměř 9 milionů obyvatel mnoha národností. Městem protéká řeka Temže, která pak ústí do Severního moře. Mezi nejznámější památky Londýna patří Trafalgarské náměstí, Westminsterský palác a Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, Tower, katedrála sv. Pavla, Royal Albert Hall, Muzeum voskových figurín Madam Tussaud, Londýnské oko, Big Ben, Shakespearovo divadlo, Britské muzeum, Hyde Park nebo památník admirála Nelsona.

  Londýnská doprava patří k nejrušnějším na světě. Zdejší metro má 12 linek, rozsáhlá síť autobusové dopravy obsluhuje asi 700 linek. Nejvytíženější letiště je Heathrow s pěti terminály pro vnitrostátní i mezinárodní přepravu, další letiště poblíž jsou Stansted, Gatwick a Luton. Vlakové spojení vede z Londýna všemi směry a pobřežní Brighton je vzdálený něco přes hodinu cesty. Londýn funguje podle Greenwichského středního času (GMT). Hodiny ve Spojeném království se mění dvakrát ročně, v březnu a v říjnu. Po celý rok je zde o hodinu méně než v ČR.

  Kuchyně v Londýně

  Kde je multikulturní obyvatelstvo, tam je i fantasticky různorodá kuchyně. Londýn není v tomto ohledu výjimkou, zvláště si tu pochutnáte na indických a pákistánských pokrmech. Jsou však tradiční britské pochoutky, které byste měli ochutnat především.

  Mazlení na talíři začíná už anglickou snídaní, na níž nechybí klobása, slanina, pečené fazole, rajče, sázené vejce. Klasikou anglického občerstvení jsou Scotch Egg, karbenátky s celým vejcem uvnitř nebo Bangers and Mash, párky s máslovou kaší. Fish and Chips jsou klasikou, která je součástí národní identity, takže zapomeňte na diety. Nakupujte ideálně ve specializovaném stánku, kde nic jiného než tresku s hranolky nemají.

  Odpoledne nezapomeňte zajít do čajovny a dát si ten nejlepší čaj v konvičce, s koláčky a sendviči. Vychutnávejte si každý doušek a pozorujte dění na ulici tak dlouho, než bude čas na večeři. Pokud jde o pitnou vodu, ta z kohoutku je naprosto bezpečná. Dokonce je hodnocena jako jedna z nejlepších na světě. V Londýně je okolo 100 veřejných pítek a také většina restaurací a barů vám podá pitnou vodu zdarma.

  Ceny v Londýně

  V Londýně rozhodně není nejlevněji, dokonce je považováno za jedno z nejdražších měst na světě a průměrné ceny zde bývají výrazně vyšší než v jiných částech Spojeného království.

  • Průměrné náklady na ubytování v centru Londýna za jednu noc se mohou pohybovat od 100 GBP do 300 GBP a více, v závislosti na typu ubytování, umístění a sezóně.
  • Průměrná cena oběda v restauraci v centru Londýna se pohybuje kolem 15 GBP a více. Cena večeře se může pohybovat mezi 25 GBP až 50 GBP a více v závislosti na typu restaurace.
  • Průměrná cena jízdného na jednu cestu v londýnské hromadné dopravě (metro, autobusy, vlaky, DLR) je kolem 2,90 GBP, ale může se lišit v závislosti na zóně a metodě platby.
  • Pro vícedenní návštěvu Londýna se také vyplatí zakoupit tzv. Travelcard nebo Visitor Oyster Card, které umožňují neomezenou jízdu v určitých zónách po určitý počet dní za pevnou cenu. Ceny se pohybují od £13,10 za jednodenní Travelcard pro zóny.
  • Průměrná cena benzínu v Londýně je kolem 1,35 GBP za litr.
  • Vstupné do mnoha muzeí v Londýně je zdarma, ale návštěva turistických atrakcí jako jsou Londýnské oko nebo Tower of London může být poměrně drahá, s cenami vstupného kolem 25 GBP a více.

  Víza do Londýna

  V rámci nového imigračního systému nebudou občané EU ani nadále potřebovat vízum ke vstupu do Spojeného království za účelem krátkodobé návštěvy. Délka pobytu v takovém případě může dosáhnout maximálně 6 měsíců. Občané České republiky mohou pro běžné cesty do Spojeného království použít cestovní pas. Doklad musí být platný minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Spojeného království. Nezapomeňte, že země již není členem Evropské unie a občanský průkaz vám nestačí.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Požární služba, policie, ambulance, pobřežní služba: tel. číslo 999

  Státní svátky v Londýně:

   1. ledna - New Year’s Day
   1. ledna - 2 January
  • Pátek před Velikonoční nedělí - Good Friday
  • Pondělí po Velikonoční neděli - Easter Monday
  • První pondělí v květnu - Early May Bank Holiday
  • Poslední pondělí v květnu Spring Bank Holiday / Late May Bank Holiday
  • Poslední pondělí v srpnu Late Summer Bank Holiday / August Bank Holiday
   1. prosince Christmas Day
   1. prosince Boxing Day / St Stephen’s Day

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.