STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Skotsko 2024

Skotsko je fascinující a nádherná země s mnoha historickými, kulturními a přírodními zajímavostmi. Dovolená ve Skotsku potěší všechny milovníky přírody, historie, architektury, kulinářských zážitků a samozřejmě whisky!

Pokud plánujete zájezd do Skotska těšte se na neuvěřitelnou krajinu, zámky, národní parky a místa s bohatou historií a kulturou. Navštivte Edinburgh, hlavní město Skotska a obdivujte místní architekturu. Hrad Edinburgh Castle je turistická povinnost, nasajte jedinečnou atmosféru místa.

Poznávací zájezd do Skotska vás provede národními parky Cairngorms a Loch Lomond & The Trossachs, úchvatným Isle of Skye, městem Stirling, kde se nachází hrad, který nabízí jedinečné výhledy na okolní krajinu. Nezapoměňte na Glasgow, město plné umění, kultury a architektury.

Pokud hledáte nejlepší dovolenou ve Skotsku, zkuste golf v St. Andrews, navštivte palírny whisky v Highlands, vydejte se na ryby na moře i jezera. Skotsko je domovem mnoha tradičních festivalů, například Edinburgh Fringe Festival, kde se budete bavit na koncertech, tradičních vystoupeních a kulturních akcích všeho druhu. Už jste někdy zkoušeli házet kládou?

Skotsko nabízí nezapomenutelnou dovolenou s neuvěřitelnými zážitky, které si budete pamatovat celý život. Neváhejte a objevte krásy této úžasné země i vy.

  Pro koho je vhodná dovolená ve Skotsku?

  Pro ty, kteří ještě ve Skotsku nebyli

  Pokud jste ještě Skotsko nenavštívili, musíte to udělat. Zdejší příroda je prostě nádherná, města mají jedinečnou atmosféru a jídlo je tu skvělé.

  Pro milovníky tradiční whisky

  Tradice pálení whisky je ve Skotsku skoro jako náboženství. Pokud tento zlatý mok milujete, vydejte se na degustační výlet po malých palírnách.

  Pro obdivovatele nezkrotné přírody

  Výlet do Highlands láká miliony turistů z celého světa. Užijte si majestátní kopce a hory a navštivte jezera Loch Lomond a Loch Ness.

  Skotsko s vlastní dopravou

  Stahuji data

  Zájezdy do Skotska letecky

  Stahuji data

  Poznávací zájezdy do Skotska letecky

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Skotska?

  Skotsko je úchvatná, jedinečná a krásná země. Je proslulá pro svoji magickou krajinu, bohatou historii a kulturu.

  Největší předností Skotska jsou bezesporu jeho přírodní krásy, za kterými se vydávají turisté z celého světa. Když se řekne Skotsko, každému se vybaví charakteristická krajina opředená tajemnem.

  Země má nádherné hory, údolí, jezera i pláže, které jsou ideální pro výlety i relaxaci. Skotská vysočina, Skotské ostrovy nebo Národní park Cairngorms, to jsou nezapomenutelné zážitky pro všechny milovníky přírody.

  Skotsko má dlouhou historii a kulturu, kterou lze objevovat prostřednictvím mnoha historických památek, hradů a zámků, muzeí a kulturních festivalů. Například Edinburghský hrad, Stirling Castle nebo Urquhart Castle jsou jen některé z mnoha památek, které stojí za návštěvu.

  Skotsko je proslulé i pro svoji gastronomií. Můžete ochutnat tradiční skotské pokrmy, jako jsou haggis, nebo ochutnat skotskou whisky, která je známá po celém světě.

  Skoti jsou velmi přátelští, turisty vítají s nadšením a pomáhají jim objevovat krásy země. Skotsko je ideální pro rodinné dovolené, páry, přátele a jednotlivce, kteří chtějí objevovat nová místa a zážitky.

  Zájezdy do Skotska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety ve Skotsku

  Skotsko je domovem mnoha nádherných scenérií na světě, včetně hor, jezer a útesů, bohaté historie, kulturního dědictví, které si zaslouží být prozkoumány.

  Edinburgh je hlavní město Skotska je jedním z nejkrásnějších měst Evropy. Dominuje mu hrad Edinburgh Castle a nádherná architektura historických budov v centru města.

  Pověstné tajemné Loch Ness jezero se nachází v oblasti Highlands. Kromě toho, že je domovem legendární příšery Nessie, nabízí okouzlující výhledy na okolní hory a jezero.

  Isle of Skye je jedním z nejkrásnějších ostrovů ve Skotsku. Nabízí nádherné pobřežní scenérie, rozmanitou faunu a flóru a historické památky, jako je hrad Dunvegan.

  Horský průsmyk Glencoe nabízí nádherné výhledy na úchvatné horské scenérie, vodopády a jezera. Je také důležitým místem skotské historie.

  St. Andrews je nejvýznamnějším místem golfových nadšenců na světě a je také domovem jedné z nejstarších univerzit v Anglii. Město nabízí nádherné pláže a historické památky.

  Cairngorms National Park je největším národním parkem ve Skotsku s rozmanitými přírodními scenériemi, včetně vrcholků hor, údolí a řek.

  Tato místa jsou jen zlomkem toho, co Skotsko nabízí. Pokud se vydáte na cestu po této krásné zemi, nezapomeňte si užít přírodu, kulturu a historii, pro které je Skotsko tak jedinečné.

  Zájezdy do Skotska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí ve Skotsku

  Skotsko má vlhké a mírné podnebí proměnlivé po celý rok. Průměrná teplota v letních měsících (červenec a srpen) se pohybuje mezi 15-20°C, zatímco v zimních měsících (prosinec až únor) může teplota klesnout až na -5°C. Během zimních měsíců se také vyskytuje více sněhu a ledových srážek.

  Vzhledem ke geografické poloze Skotska, které se nachází na východě Atlantiku, je podnebí ovlivňováno západními větry, což způsobuje časté srážky po celý rok. V oblastech vyšší nadmořské výšky (například Skotská vysočina) bývá počasí mnohem drsnější a deštivější.

  Zájezdy do Skotska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Skotsko
  Hlavní město: Edinburgh
  Jazyk: angličtina
  Orientační délka letu z ČR: cca 2,5 hodiny
  Používané jazyky: skotština, skotská gaelština
  Mezinárodní předvolba: + 44
  Měna: GBP
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky typu G, je zapotřebí adaptér
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy do Skotska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Skotsko

  Skotsko je země nacházející se na severu Velké Británie a je součástí Spojeného království. Skotsko má rozlohu 78 387 km² a podle odhadů z roku 2021 má přibližně 5,5 milionů obyvatel. Hlavním městem Skotska je Edinburgh, ale významné je i město Glasgow.

  Skotsko je známé svou přírodou, zejména horami, jezery, řekami a pobřežím. Nejznámějším vrcholem je Ben Nevis s výškou 1 345 m n. m. Mezi další známé přírodní krásy patří Loch Ness, ostrovy Hebridy a Orkneje, nebo národní parky Cairngorms a Trossachs.

  Skotská kultura je velmi bohatá a má své specifické rysy, jako jsou například tradice kiltu, gajdy, skotské tance a hry, nebo skotská whisky. Skotsko je také známé svými historickými památkami, jako jsou hrad Edinburgh, hrad Stirling, zřícenina hradu Urquhart nebo hrad Eilean Donan.

  Skotsko má své vlastní parlamentní orgány, které mají pravomoc rozhodovat o určitých věcech, jako jsou například vzdělání, zdravotnictví, doprava nebo spravedlnost. V posledních letech se vedou diskuze o možném odtržení Skotska od Spojeného království a vypsání nového referenda o nezávislosti.

  Skotská Kuchyně

  Skotská kuchyně je plná chuti a tradice. Její hlavními ingrediencemi jsou často maso, ryby, koření a kořenová zelenina. Mezi nejtypičtější skotská jídla patří haggis. I když se to tak může zdát, nebojte se, není to nic strašného a ve skutečnosti chutná naprosto skvěle. Haggis jsou nasekané či rozemleté ovčí játra, plíce, srdce, ovesné vločky a koření zabalené v žaludku, podávaný nejčastěji s bramborami a tuřínem. Další tradiční jídlo je masový koláč Scotch pie. Skotsko je také proslulé svými rybami, zejména lososem, úhořem a treskou, a také mořskými plody, jako jsou například krevety nebo mušle.

  Nejznámější skotský nápoj je samozřejmě whisky, kterou Skotsko produkuje již stovky let. Když vás přepadne chuť na sladké, zkuste skotské ovesné sušenky, nebo tradiční koláč Dundee cake s mandlemi. Skotská kuchyně nabízí mnoho chutných jídel, která spojují chuťové zážitky s bohatou historií a kulturou této země.

  Ceny ve Skotsku

  Ve Skotsku jsou ceny obecně podobné jako v jiných částech Spojeného království, nicméně v některých oblastech mohou být nižší. Například v Edinburghu a Glasgow jsou ceny průměrně vyšší než v menších městech a venkovských oblastech Skotska. Tyto města jsou také populární turistické destinace, takže mohou být ceny za ubytování a stravování vyšší.

  Zde je několik příkladů cen za běžné věci ve Skotsku:

  • Průměrná cena oběda v restauraci: 10 až 15 liber
  • Průměrná cena večeře v restauraci: 20 až 30 liber
  • Průměrná cena piva v hospodě: 3 až 5 liber
  • Průměrná cena kávy v kavárně: 2 až 3 libry
  • Průměrná cena benzínu: 1,30 až 1,50 liber za litr
  • Průměrná cena ubytování: 50 až 150 liber za noc, v závislosti na typu a umístění ubytování

  POZOR: Ve Skotsku nejspíš narazíte na lokální verzi papírových bankovek, takzvané skotské libry. Ty se od těch klasických liší designem (není na nich vyobrazen britský král nebo královna), nicméně ve Skotsku v pohodě zaplatíte jak běžnými librami, tak těmi skotskými. Pokud však plánujete navštívit i Anglii, určitě si skotské libry vyměňte na ty britské, protože Angličané je v podstatě nikde nepřijímají. Na druhou stranu jsou skotské libry zajímavý suvenýrem.

  Vízum do Skotska

  Pro pobyty do 6 měsíců není vízum potřeba.

  Zdravotní systém a očkování

  Žádné zvláštní očkování do Skotska nepotřebujete.

  Důležitá telefonní čísla

  999 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky

  • Nový rok - 1. ledna
  • Den sv. Ondřeje - 30. listopadu - národní svátek Skotska
  • Velikonoce
  • Den práce - 1. září
  • Vánoce - 25. prosince
  • Silvestr - 31. prosince

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.