STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Zanzibar a Tanzánie 2024

Láká vás divoké safari i pohoda na bílých písčitých plážích? Dovolená na Zanzibaru a pevninské Tanzanii vám nabídne obojí, a k tomu navíc vzpomínky na celý život.

Zájezd do Zanzibaru znamená lenošení na pláži, opalování, plavání a potápění v naprosto průzračném azurovém moři. Krásnější pláže byste v celé Africe objevili jen těžko. Vydejte se také prozkoumat staré Kamenné město s kouzelnými klikatými uličkami, fantastickým jídlem a historickými památkami z dob britské kolonizace.

Dovolená v Tanzanii, tedy na Africkém kontinentu, vás rovněž nadchne krásnými plážemi, ale především svým safari. To je právem považováno za nejlepší světě. Ve zdejších národních parcích a rezervacích tak spatříte třeba lvy, slony, nosorožce, krokodýly, žirafy, zebry a mnohá další zvířata.

Last minute zájezdy do Zanzibaru pořídíte levně, takže vám nic nestojí v cestě poznat jedinečnou exotiku ostrova i státu Tanzanie.

Vybírejte ze široké nabídky zájezdů českých a německých CK a rezervujte si dovolenou snů za nejvýhodnější ceny.

  Pro koho je vhodná dovolená na Zanzibaru?

  Pro ty, kteří touží po exotice

  Zanzibar i Tanzánie vynikají svou exotickou africkou kulturou. Pokud toužíte po palmových plážích, jemném písku a průzračném moři, Zanzibar správná volba.

  Pro safari nadšence a dobrodruhy

  Safari v Tanzanii je legendární a vidět na vlastní oči a ze vzdálenosti jen pár metrů slony, lvy, hrochy, žirafy a další africká zvířata ve volné přírodě je zážitek, na který nikdy nezapomenete.

  Pro fanoušky skupiny Queen

  Pokud jste fanoušky této legendární skupiny, musíte rozhodně navštívit Kamenné město, kde se narodil frontman Freddie Mercury. Stojí tu jeho rodný dům i socha.

  Nejlepší lokality Zanzibaru a Tanzánie

  Aktivní turisté by si neměli nechat ujít výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Ačkoliv vrchol Kilimandžára leží ve výšce 5895 metrů nad mořem, k jeho dosažení nepotřebujete žádné výrazné horolezecké zkušenosti. Během výstupu půjdete pralesem, vřesovišti, sopečnou krajinou i ledem.

  Viktoriino jezero, známé také jako Ukurewe, se nachází na území třech států. Z největší části zasahuje do Tanzanie, poté do Ugandy a Keni. Se svojí rozlohou téměř 70 000 km2 je druhým největším jezerem na světě.

  Proslulý národní park Serengeti je domovem obrovských lvích smeček, ale i pakoňů, gazel, hrochů, krokodýlů nebo zeber. Oblast je rozmanitá nejenom na druhy divokých zvířat, ale také na krajinu. Husté lesy se tu střídají s bažinami i rozlehlými pláněmi. V nejnavštěvovanějším národním parku zažijete pravé africké dobrodružství a ze safari si odvezete ty nejkrásnější vzpomínky.

  Ngorongoro je 19 kilometrů široký kráter vzniklý explozí sopky. Unikátní místo, které je zapsáno na seznamu UNESCO, bývá často dokonce označované za osmý div světa. Uvnitř kráteru se nachází slané jezero Magadi, v jehož blízkosti můžete spatřit plameňáky, supy i orly. Národní park Ngorongoro je však především místem, kde najdete nejvíce lvů na světě.

  A opomenout nesmíme zanzibarské Kamenné město, tedy Stone Town. Doslova labyrint spletitých úzkých uliček, vinoucích se mezi historickými domky, si vás okamžitě získá svou jedinečnou atmosférou.

  Nejlépe hodnocené zájezdy Zanzibar a Tanánie

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy Zanzibar a Tanzánie

  Stahuji data

  Nejatraktivnější zájezdy Zanzibar a Tanzánie

  Stahuji data

  Nejlevnější zájezdy na Zanzibar

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Zanzibar a Tanzánii

  Tanzanie je Africký klenot, kde ještě stále můžete spatřit nefalšovanou divočinu. V mnoha národních parcích, jako jsou například Serengeti, Ngorongoro nebo Tarangire objevíte rozlehlé savany, polopouště i pralesy. V přirozeném prostředí tak můžete pozorovat slony, nosorožce, lvy, žirafy a další nádherná zvířata. V Safari můžete i přespat a věřte, že to je jedinečný zážitek na celý život.

  Nezapomenutelný je i pobyt na západním pobřeží Tanzanie či na ostrově Zanzibar, kde se nachází nejkrásnější pláže celé Afriky. Bílý písek, kokosové palmy poskytující příjemný stín a průzračně čisté moře jsou zárukou pohody, která by měla provázet celou vaši dovolenou v Tanzanii a na Zanzibaru. V blízkosti pláží se nacházejí luxusní hotely, kde si užijete bohaté all inclusive služby a prvotřídní servis od ochotného personálu. Kromě plavání a potápění k barevným korálům a hejnům ryb můžete vyrazit na túru do deštného pralesa, nebo vystoupat na některý ze zdejších horských vrcholů.

  Pestrý noční život zažijete především ve větších městech, jako je Dadoma, Dar es Salaam nebo zanzibarské hlavní město Stone Town. Ve zdejších restauracích, barech a klubech poznáte, jak se umí bavit v Africe. Při procházkách těmito místy zjistíte, že dovolená v Tanzanii neznamená pouze dechberoucí přírodu, ale také zajímavou architekturu, významné památky, skvělou atmosféru a jedinečnou kuchyni.

  Základní informace

  Stát: Tanzanie a Zanzibar
  Hlavní město: Zanzibar (Zanzibar), Dodoma (Tanzanie)
  Jazyk: svahilština, angličtina
  Orientační délka letu z ČR: cca 9 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 255
  Měna: TZS
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky typu G (3 ploché kolíky)
  Časové pásmo: UTC+3 (+2h oproti ČR)
  Dovolená Zanzibar Tanzanie | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí Zanzibar a Tanzánie

  Tanzanie a Zanzibar leží v tropickém podnebném pásmu, proto se tu během celého roku můžete těšit na vysoké teploty, které se nejčastěji pohybují mezi 25 až 33 stupni. Výjimkou jsou samozřejmě horské oblasti, kde se teploty pohybují kolem 10 °C. Vrcholky hory Kilimandžáro jsou dokonce pokryty sněhem. Od března do konce května trvá období dešťů, během této doby však v Tanzanii i Zanzibaru stále můžete prožít příjemnou dovolenou.

  Nejvhodnější doba je od listopadu do února, kdy prší spíše výjimečně a panují tu vysoké teploty okolo 30 stupňů. Podobně vysokých hodnot dosahuje také moře. Tropické podnebí na vás čeká také na ostrově Zanzibar, kde si budete užívat podobných teplot jako v Tanzanii. Během celého roku tu teploty většinou neklesají pod 28 stupňů, v nejteplejších měsících od ledna do března stoupají i nad třiatřicet. Také moře má po celý rok příjemné hodnoty, drží se okolo 28 stupňů.

  leden

  32 °C

  únor

  32 °C

  březen

  32 °C

  duben

  30 °C

  květen

  30 °C

  červen

  29 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  29 °C

  září

  30 °C

  říjen

  31 °C

  listopad

  31 °C

  prosinec

  31 °C

  Informace o destinaci Zanzibar a Tanzánie

  Sjednocená tanzanská republika neboli Tanzanie je tvořena pevninskou částí, která se dříve nazývala jako Tanganika, a souostrovím Zanzibar. Pevninská část Tanzanie leží na východním pobřeží Afriky a sousedí s Keňou, Ugandou, Rwandou, Burundi, Kongem, Zambií, Mosambikem a Malawi.

  Hlavním městem Tanzanie je Dodoma, třetí největší město v zemi. Tanzanie má více než 57 milionů obyvatel, z nichž většina žije na venkově. Hlavními náboženstvími jsou v této oblasti křesťanství a islám.

  Tanzanie je proslulá národními parky jako například Serengeti nebo Ngorongoro, kde můžete pozorovat divoká zvířata. Na území se nachází také slavné Viktoriino jezero i nejvyšší hora Afriky Kilimandžáro.

  Ostrov Zanzibar ležící při východoafrickém pobřeží pak nabízí především pohádkové pláže s jemným pískem.

  Kuchyně Zanzibar a Tanzánie

  Tanzanská kuchyně je velice rozmanitá a plná exotických chutí. Z masa je tu oblíbené především skopové, hovězí a kozí, nechybí ale ani ryby a plody moře, nejčastějšími přílohami jsou hranolky, brambory, rýže nebo kukuřičná kaše ugali.

  Místní specialitou jsou hranolky ve vaječné omeletě, rýžový pokrm biryani i grilované kozí maso nazývané nyama choma. Po vydatných hlavních jídlech většinou jako dezert postačí čerstvé ovoce, například kokos, papája či mango. Osvěžující jsou také ovocné džusy, tradičním tanzanským nápojem je pak melasa, šťáva z cukrové třtiny.

  Kuchyně na Zanzibaru se od té tanzanské v podstatě neliší. Jelikož je ale Zanzibar ostrov, ryby a plody moře jsou tu ještě oblíbenější a častější. Samakai wa kusonga, tak se nazývá místní specialita – rybí karbanátky kořeněné hřebíčkem, které se smaží na másle. Jako dezert si tu můžete dát pečené banány nebo ananas.

  Ceny na Zanzibaru a v Tanzánii

  Na Zanzibaru je neuvěřitelně levně. I za luxusnější zboží a služby tu zaplatíte v přepočtu pár korun, takže rozhodně nakupte suvenýry a dobroty do zásoby. Platí se zde tanzanským šilinkem, ale ještě raději tu mají americké dolary, které přijímají v každém obchodě i na tržištích. S eury tu nepochodíte. Pokud si nestihnete vybrat peníze v Evropě, použijte bankomaty přímo na letišti, protože směnárny nemají v Tanzanii ani na Zanzibaru příliš výhodné kurzy.

  Vízum Zanzibar a Tanzánie

  Pro vstup do Tanzanie i na ostrov Zanzibar je zapotřebí cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a také vízum.

  Vízum můžete vyřídit elektronicky přes oficiální stránky imigračního úřadu. Cena za vyřízení víza je 50 USD, orientační doba vyřízení je 10 dní. Jednovstupé turistické vízum je také možné získat na všech hraničních přechodech (poplatek je stejný tzn. 50 USD), nebo předem na zastupitelském úřadě. Nejbližší zastupitelský úřad je v Berlíně, zde za vízum zaplatíte 50 EUR, expresní vyřízení žádosti během jednoho dne pak stojí 70 EUR. Více informací o vstupních formalitách do Tanzanie

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup na území Tanzanie a Zanzibaru není povinné žádné speciální očkování. Mezi doporučená očkování patří: žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před odjezdem břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem U cestovatelů přijíždějících z rizikových oblastí je při vstupu do země vyžadováno potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

  Další informace o zdravotní péči v Tanzanii a na Zanzibaru naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Integrovaný záchranný systém: 112

  Státní svátky Tanzanie a Zanzibaru:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Den revoluce Zanzibaru
  • Březen, duben - Velikonoce
   1. Duben – Den Unie
   1. květen – Svátek práce
   1. červenec - Den Sabasaba
   1. srpen – Den rolníků
   1. prosinec – Den nezávislosti
   1. a 26. prosinec – Vánoce

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.