STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Bora Bora 2023

Vaše dovolená snů na Bora Bora! Proslulý ráj na zemi, Bora Bora, je francouzský ostrov v Tichomoří, který díky svému azurovému moři, bílým plážím a palmovým lesům uhranul stovkám tisíců turistů po celém světě.

Na Bora Bora vás čekají luxusní resorty se spoustou aktivit a přenádherné pláže. Baví vás potápění, šnorchlování, surfování, jízda na vodních skútrech? Na dovolené na Bora Bora si moře užijete! Ostrovem se prolínají stezky napříč tropickými lesy a nabízí dechberoucí výhledy na laguny a skaliska.

Bora Bora je ideální pro relaxaci a odpočinek. Těšte se na masáže, sauny, vířivky a obrovské bazény. Resorty také nabízejí romantické večeře na pláži nebo na soukromé terase s výhledem na moře, což je ideální příležitost k dovolené na Bora Bora ve dvou.

Pokud hledáte jedinečnou a nezapomenutelnou dovolenou na tropickém ostrově, zájezd na Bora Bora je skvělou volbou. Vyberte si z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu a zvolte třeba finančně příznivé pobyty v akčních nabídkách zájezdů first a last minute na Bora Bora.

  Pro koho je vhodná dovolená na Bora Bora?

  Pro ty, kteří chtějí zažít ráj

  Bora Bora je synonymem pro dokonalou dovolenou snů na exotickém ostrově, malebnější místo pro odpočinek a romantiku nenajdete.

  Pro ty, kteří hledají relax

  Na Bora Bora plyne čas pomalu a mezi starosti všedního dne patří pouze rozhodování mezi opalováním a koupáním se v moři. Skutečný relax.

  Pro zamilované páry

  Bora Bora je pro romantiku stvořený. Zásnuby, svatební cesty, výročí... Posaďte se do horkého písku a užijte si čarovný západ slunce společně.

  Nejlepší lokality Bora Bora

  Matira Point je jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Bora Bora, nacházející se na jižním konci ostrova. Tato pláž nabízí krásný bílý písek a tyrkysovou vodu, která je ideální pro plavání a šnorchlování. Na Matira Point najdete mnoho atrakcí a aktivit, jako jsou vodní sporty, jako například šnorchlování, potápění, kajakování a windsurfing. K dispozici jsou také vyhlídkové věže, ze kterých si můžete vychutnat úchvatné výhledy na pláž a okolní ostrovy.

  Hora Otemanu je nejvyšší vrchol na ostrově Bora Bora, tyčící se do výšky 727 metrů nad mořem. Jedná se o sopečný kopec, který vznikl před miliony let v důsledku sopečné aktivity. Otemanu je jednou z hlavních turistických atrakcí na ostrově a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na celý ostrov a okolní lagunu. Kromě toho si můžete pronajmout helikoptéru a proletět se kolem hory, nebo se vydat na túru až na vrchol, což může být velmi náročný, ale také nezapomenutelný zážitek.

  Coral Gardens je rezervace podmořského života, která se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova Bora Bora. Toto místo je domovem mnoha druhů korálů a ryb, včetně pestrobarevných ryb a žraloků. Kromě šnorchlování a potápění můžete také navštívit Coral Gardens v ponorce a podívat se na úchvatné podmořské scenérie z bezpečí klimatizované kabiny. Během šnorchlování se budete potápět mezi korálovými útesy a sledovat různé druhy ryb, žraloků a želv. Toto místo je ideální pro ty, kteří se zajímají o podmořský život a chtějí vidět něco neobvyklého.

  Zájezdy na Bora Bora

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Bora Bora

  Dovolená na Bora Bora je zpravidla spojována s luxusem a romantikou. Je to jeden z nejkrásnějších tropických ostrovů na světě s nádhernými plážemi, tyrkysovou vodou a křišťálově čistými lagunami. Potápění a šnorchlování: na Bora Bora je nezapomenutelným zážitkem, nachází se zde nejkrásnější korálové útesy světa, kde pobývají nejrůznější druhy ryb, rejnoků, korálů a dalších okouzlujících mořských tvorů.

  Vodní sporty na Bora Bora jsou oblíbené, ostrov jich nabízí širokou škálu, včetně windsurfingu, kajaků, plachtění, vodních skútrů a jízd na padáku.

  Na ostrově je mnoho tras na procházky a turistiku, které vám umožní prozkoumat tropickou přírodu a místní kulturu. Pro ty, kteří hledají romantickou dovolenou, Bora Bora nabízí možnost plavby po lagunách s výhledem na západ slunce nebo večeře na pláži s kytaristou v pozadí. Bora Bora je skvělým místem k odpočinku a relaxaci na nádherných plážích s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Právě proto sem každý rok míří tisíce turistů.

  Základní informace

  Stát: Bora Bora
  Hlavní město: Vaitape
  Jazyk: tahitský jazyk (Maohi), francouzština
  Orientační délka letu z ČR: cca 24 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 689
  Napětí el. proudu: používají se zejména zásuvky typu F (tzv. typ Schuko) a typu C
  Časové pásmo: UTC-10 (-11h oproti ČR)
  Zájezdy na Bora Bora na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Bora Bora

  Bora Bora je ostrov v Tichomoří, který se nachází ve francouzské Polynésii. Má tropické klima, které se vyznačuje horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. Nejteplejší období na Bora Bora je od prosince do dubna, s průměrnými teplotami kolem 30°C a vysokou vlhkostí. Nejchladněji je na Bora Bora od června do září, s průměrnými teplotami kolem 27°C a nižší vlhkostí. V období od května do října je vyšší pravděpodobnost dešťových srážek, ačkoli může pršet i v jiných měsících. Moře je téměř vždy teplé a ideální pro plavání, s teplotami v rozmezí od 26°C do 29°C.

  Informace o destinaci Bora Bora

  Bora Bora je francouzský zámořský ostrov a součást Francouzské Polynésie. Nachází se v jižním Pacifiku a je často považován za jedno z nejkrásnějších míst na světě. Ostrov je populárním turistickým cílem a je známý pro své bílé pláže, průzračné tyrkysové laguny a horský vulkán, který se tyčí nad ostrovem. Bora Bora má rozlohu přibližně 29,3 km² a žije zde zhruba 10 000 obyvatel, většinou Polynésané. Hlavním městem je Vaitape.

  Ostrov je dobře přístupný letadlem z hlavního města Francouzské Polynésie, Papeete na ostrově Tahiti. Turisté z celého světa sem přijíždějí za šnorchlováním, potápěním, vodními sporty, vycházkami po ostrově a relaxací na plážích. Bora Bora je také oblíbeným místem pro svatební cesty a romantické dovolené.

  Kuchyně na Bora Bora

  Bora Bora má bohatou kuchyni zahrnující čerstvé mořské plody, tropické ovoce a zeleninu, kokosové mléko a exotické koření. Mezi tradiční jídla patří například poisson cru, což je rybí pokrm podobný ceviche, nebo ma'a tinito, tradiční polynéský pokrm s kuřecím nebo hovězím masem a rýží. Fa'a'apu je další tradiční dobrota z kopřivového listí, které se smaží v kokosovém oleji a podává se jako příloha k masu. Turisté na Bora Bora také mohou vychutnat klasické mezinárodní pokrmy, které jsou k dispozici v mnoha restauracích a hotelových zařízeních na ostrově.

  Ceny na Bora Bora

  Ceny na Bora Bora jsou obecně vyšší než průměrné ceny většiny jiných turistických destinací. Platí se tu francouzským polynéským frankem (CFP). V přepočtu vychází jeden polynéský frank na cca 0,20 Kč.

  Základní náklady na ubytování se pohybují od 22000 do 110000 CFP za noc, v závislosti na úrovni ubytování a době pobytu. Pokud hledáte luxusnější variantu, můžete očekávat ceny nad 100000 CFP za noc.

  Stravování je také poměrně drahé, s cenami jídel v restauracích od 30 do 10000 dolarů za osobu. Alkoholické nápoje jsou obecně velmi drahé, za pivo i víno tu necháte i dvakrát tolik jako v Česku.

  Aktivity, jako jsou potápění, šnorchlování a projížďky lodí, jsou také poměrně drahé a mohou stát několik set dolarů za osobu.

  Víza na Maledivy

  Pro pobyty do 90 dnů není na Bora Bora potřeba žádné vízum.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 17
  • Hasiči: 18
  • Ambulance: 15

  Státní svátky na Bora Bora:

  • Nový rok
  • přelom ledna a února - Čínský Nový rok
   1. březen - Den příjezdu prvních misionářů
  • Velikonoce - Velikonoční pátek a Velikonoční pondělí
   1. květen - 1. máj
   1. květen - Den vítězství (konec 2. světové války v Evropě)
  • konec května - Nanebevstoupení Páně
  • začátek června - Svatodušní svátky
   1. červen - Den vnitřní samosprávy
   1. červenec - státní svátek Francie – výročí dobytí Bastily a začátku Velké francouzské revoluce
   1. srpen - Nanebevzetí Panny Marie
   1. listopad - Den všech svatých
   1. listopad - Den veteránů
   1. prosinec - Vánoce