STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Primorsko 2023/24

Prožijte skvělou dovolenou v Bulharsku Bulharsku. Primorsko si vás okamžitě získá svými dlouhými písečnými plážemi, novými moderními resorty a azurovou vodou Černého moře. Zájezdy do Primorska jsou oblíbené díky své skvělé ceně a spoustě možností zábavy v blízkém okolí pláže a města.

Z malé rybářské vesničky se postupně proměnilo ve vyhledávané turistické letovisko, kde zažijete dokonalou dovolenou v Bulharsku. Primorsko se pyšní jednou z nejdelších a nejkrásnějších pláží bulharské riviéry, najdete tu také množství kaváren, hospůdek a dalších míst k odpočinku. Nedávno zde byl vybudován také aquapark, kde s dětmi strávíte aktivní den plný zábavy.

Perfektní dovolenou v Bulharsku v Primorsku můžete pořídit za velmi přívětivé ceny v akčních first minute nebo last minute nabídkách. Vybírejte z nejširší nabídky českých a německých CK na trhu. A rezervujte si svůj pobyt včas. Každý si vybere na dovolena.cz.

  Pro koho je vhodná dovolená v Primorsku?

  Pro ty, kteří si chtějí užít all inclusive

  V Bulharsku jsou pobyty all inclusive za velmi výhodnou cenu. Pokud chcete mít veškerý komfort v ceně pobytu, Primorsko je dobrá volba.

  Pro ty, kteří chtějí levnou dovolenou

  Cena je velkým tahákem celého Bulharska. Přitom i za málo dostanete v Primorsku to samé a často i mnohem víc než u mnohem dražších destinací.

  Pro ty, kteří milují krásné pláže

  Primorsko se pyšní jednou z nejkrásnějších pláží celého Bulharska. K moři sem rádi jezdí i samotní Bulhaři, takže Primorsko prostě nesmíte minout.

  Nejoblíbenější místa Primorska

  Přírodní rezervace Ropotamo nabízí projížďky motorovým člunem po stejnojmenné řece, při které můžete obdivovat obří lekníny, vzrostlé duby a buky a plazivé liány. Při projížďce lze spatřit i malé želvy nebo vodní hady. Za návštěvu stojí i mokřady a mokré louky plné rostlin. Město Sozopol, kterému se přezdívá „město malířů a rybářů“, nabízí turistům mnoho zajímavých barů, kaváren a hospůdek. Kulturní život tu mají velmi bohatý, konají se zde festivaly hudby a divadla i koncerty pod širým nebem. Proč si během dovolené neudělat čas i na výlet za kulturou? Pouze pár kilometrů od letoviska Primorsko se nachází thrácká megalitická svatyně Beglik Taš. Zrakům veřejnosti byla svatyně po dlouhá léta skryta, od roku 2003 ji však turisté mohou běžně obdivovat. Stačí krátká procházka a z hotelu se rázem přesunete do daleké minulosti.

  Zájezdy do Primorska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Primorska?

  Letovisko Primorsko se rozkládá při pobřeží Černého moře, asi 60 kilometrů od města Burgas. Najdete zde dvě pláže, severní a jižní. Jižní pláž je oblíbená hlavně u rodin s dětmi, protože tu většinou bývá klidná voda, na severní pláži si naopak můžete užít i dovádění ve vlnách.

  Udělejte si výlet do přírodní rezervace u řeky Ropotamo, navštivte velký aquapark nebo zkuste lekce potápění. Do letoviska, mimořádně oblíbeného u Čechů, seženete levnou dovolenou, a právě cena je to, co do Bulharska každoročně přiláká miliony turistů. Primorsko přitom nabízí zajímavé aktivity celoročně, nejen v létě. Kromě moře tu najdete muzea, skvělé restaurace, parky a jen kousek od letoviska také nádherné přírodní scenérie, cyklostezky i hory.

  Základní informace

  Stát: Bulharsko
  Hlavní město: Sofie
  Jazyk: bulharština
  Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
  Používané jazyky: turečtina, angličtina, ruština
  Mezinárodní předvolba: +359
  Měna: BGN
  Napětí el. proudu: 220 V
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Primorsku

  Oblíbené letovisko Primorsko slibuje příjemné letní počasí v období od června do konce září. Toto počasí uvítají především rodiče s malými dětmi nebo senioři, i když si tu užijí slunečné a horké dny, nemusí mít obavy z úmorných veder. Teploty vzduchu se v létě většinou pohybují kolem 29 °C, moře je příjemně teplé a prší tu jen sporadicky. Na jaře tu musíte počítat s nižšími teplotami, ty ale budou ideální k zajímavým výletům.

  leden

  8 °C

  únor

  8 °C

  březen

  10 °C

  duben

  16 °C

  květen

  22 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  29 °C

  září

  25 °C

  říjen

  20 °C

  listopad

  13 °C

  prosinec

  8 °C

  Informace o destinaci Primorsko v Bulharsku

  Bulharsko leží v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově, na severu sousedí s Rumunskem, na západě se Srbskem a Makedonií, na jihu s Řeckem a Tureckem, východní hranice je tvořena pobřežím Černého moře. Počet obyvatel je zhruba 7 milionů, z nich 1,2 milionu žije v hlavním městě Sofii. Bulharsko je parlamentní republika. Úředním jazykem je bulharština, ale domluvíte se tu také anglicky, německy, rusky a někde dokonce i česky.

  Bulharská Kuchyně

  Jedním z nejoblíbenějších pokrmů v bulharské kuchyni je kyufte, smažená nebo grilovaná masový kulička z vepřového, hovězího nebo jehněčího masa. Většinou se podávají s rýží nebo bramborami. Další tradiční pokrm je čorba, hustá polévka z masa a zeleniny s těstovinami. Bulhaři také milují grilování, mezi oblíbené pokrmy patří kebab a různá další masa. Tyto pokrmy se často podávají s různými přílohami, jako jsou fazole, luštěniny a nakládaná zelenina. Bulharská kuchyně je také známá svým používáním jogurtu a balkánského sýra, který se používá v salátech, sendvičích a jako chutná ozdoba k pokrmům z masa. Jeden z nejslavnějších bulharských pokrmů je banitsa, křehké těsto plněné feta sýrem a špenátem.

  Ceny

  Ceny jsou v Bulharsku stejné, možná trochu levnější než u nás. To samé platí pro Primorsko. Jelikož je Primorsko přímořské letovisko, můžete sáhnout po dovolené all inclusive, čímž vám odpadne nutnost hledat nižší ceny v obchodech - all inclusive je tu za opravdu dobrou cenu a vy tak strávíte více času přímo u moře.

  Vízum

  Občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo platného občanského průkazu se strojově čitelnými údaji vydávanými po druhé polovině roku 2000. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska.

  Od 1. 1. 2007 je ze strany Bulharska uplatňován volný pohyb občanů EU. Při vstupu do Bulharska po nich již není požadováno prokazování dostatečného množství peněžních prostředků pro pobyt. Občan EU hodlající v Bulharsku pobývat déle jak 3 měsíce má povinnost dostavit se na oddělení migrační policie v místě pobytu a požádat o potvrzení o přechodném pobytu. Více informací o vstupních formalitách pro cesty do Bulharska.

  Zdravotní informace/očkování

  Očkování do Bulharska není povinné. Doporučuje se očkování proti hepatitidě A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem. Další informace o zdravotní péči v Turecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • tísňové volání: 112
  • policie: 166
  • hasiči: 160
  • lékařská pohotovost: 150
  • dopravní policie: 165
  • pomoc na silnicích: 146

  Státní svátky v Bulharsku:

  • leden - Nový rok
  • březen – Osvobození od osmanské nadvlády
  • Velikonoce
  • květen – Svátek práce
  • květen – Den sv. Jiří, svátek bulharské armády
  • květen – Den slovanského písemnictví
  • září – Den sjednocení
  • září – Den nezávislosti BR
  • listopad – Den vůdců národního obrození
  • 5.–26. prosinec – Vánoce