STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Réunion 2023

Réunion je ostrov v Indickém oceánu a je součástí Francouzského zámořského departementu. Tento malý kousek ráje nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky a dovolenou, která zůstane v paměti navždy. Reunion je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství, krásnou přírodu a odpočinek na pláži.

Nejlepší dovolenou na Réunionu si můžete užít na bílých plážích, kde se můžete kochat krásou moře, slunce a relaxovat. Vyzkoušet si můžete také surfování, potápění a další vodní sporty.

Pokud se vydáte na poznávací zájezd na Réunion, můžete se těšit na krásné sopky, vodopády, tropické lesy a přírodní parky. Pro milovníky turistiky jsou připraveny různé trasy s krásnými výhledy na celý ostrov.

Réunion last minute nabízí možnost vyrazit na dovolenou téměř ihned a za velmi příznivé ceny. Ostrov je vzdálen jen několik hodin letu od pevninské Evropy.

Pro ty, kteří chtějí mít vše zajištěno, je skvělou volbou zájezd na Réunion all inclusive pro skutečně komfortní dovolenou. Cestování v režimu all inclusive je ideální pro ty, kteří chtějí mít vše již předem zajištěno a nechtějí se starat o organizaci dovolené.

  Pro koho je vhodná dovolená na ostrově Réunion?

  Pro milovníky a obdivovatele přírody

  Réunion je ideální pro ty, kteří si chtějí užít krásy tropických lesů, vodopádů a sopky.

  Pro fanoušky do vodních sportů

  Surfování, potápění a šnorchlování jsou velmi populární na Réunionu díky krásnému moři.

  Pro nadšence do historie a kultury

  Na ostrově se nachází mnoho kulturních památek a festivalů, které přiblíží život na Réunionu.

  Zájezdy na Réunion

  Stahuji data

  Réunion s vlastní dopravou

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Réunion?

  Reunion nabízí návštěvníkům unikátní kombinaci krásné přírody, fascinující historie a bohaté kultury. Prvním důvodem, proč stojí za to navštívit Réunion, je jeho nádherná příroda. Ostrov je plný zeleně, obklopený tyrkysovými vodami a je domovem mnoha přírodních krás, jako jsou například vodopády, vulkány, tropické lesy a pláže.

  Zároveň je Reunion domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, což z něj dělá jedinečné místo pro milovníky přírody. Dalším důvodem pro návštěvu Reunionu je jeho bohatá kultura a historie.

  Ostrov byl v minulosti domovem mnoha různých kultur, včetně francouzské, africké, indické a čínské, což se projevuje v různorodosti jazyků, tradic a kuchyní. Reunion má také bohatou historii, která se odráží v mnoha historických památkách, jako jsou muzea, kostely a staré budovy.

  Posledním důvodem pro návštěvu Reunionu je jeho aktivní vulkanická činnost. Na ostrově se nachází aktivní sopky, jako je Piton de la Fournaise, který je jednou z nejaktivnějších sopek na světě.

  Réunion_dovolená_570x300.jpg

  Nejlepší místa na Réunionu

  Réunion je ideální volbou pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Členitý povrch ostrova umožňuje praktikovat horské túry, kanoistiku, paragliding, jízdu na horských kolech. Jeho pobřeží je vhodné pro potápění, odpočinek a ostatní vodní aktivity.

  Piton de la Fournaise je jedna z nejaktivnějších sopek na světě. Cirque de Mafate je horský kruh uprostřed ostrova známý svou divokou a nepřístupnou krajinou. Můžete zde podniknout pěší turistiku a vychutnat si nádherné výhledy. Réserve naturelle marine de La Réunion je mořská rezervace.

  Je ideálním místem pro potápění a pozorování korálů a různých druhů ryb. Cilaos je oblíbené místo díky své krásné krajině a mnoha turistickým trasám. Zde můžete ochutnat také místní specialitu – kari de haricot rouge. Saint-Pierre je největší město na Reunionu nabízí mnoho kulturních a historických památek. Můžete zde navštívit muzea, kostely a tradiční trhy.

  Plage de l'Ermitage je krásná pláž na západním pobřeží Réunionu a nabízí návštěvníkům dokonalou kombinaci bílého písku, průzračného moře a palmových stromů. Le Piton Maïdo, kopec z jehož vrcholu si můžete vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu a Piton de la Fournaise.

  V Reunionu se nachází několik krásných měst, jako například Saint-Denis, Saint-Gilles-les-Bains a Le Tampon, kde si můžete užít místní kulturu, kuchyni a tradice. Reunion je tedy krásným místem pro dovolenou, kde si můžete užít nejen krásnou přírodu, ale také získat zážitky a zkušenosti, které vám zůstanou v paměti navždy.

  Réunion_tipy na výlety.jpg

  Počasí a podnebí na Réunionu

  Reunion má tropické klima s teplotami většinou mezi 20 a 30 stupni Celsia po celý rok. Na ostrově se vyskytuje sezóna dešťů, která trvá od listopadu do března. Tato období jsou charakterizována vyššími srážkami a vyšší vlhkostí. Nejvíce srážek padá v oblastech vysoko v horách a na východní straně ostrova.

  V letním období, které trvá od května do října, jsou teploty mírnější a srážky jsou nižší. Ostrov může být v této době sušší, zejména na západní straně. Reunion má celoročně příjemné a teplé počasí, s vysokou vlhkostí v období dešťů. Turistická sezóna trvá obvykle od června do září, kdy jsou podmínky nejvhodnější pro turistické aktivity.

  Reunion_počasí.jpg

  leden

  30 °C

  únor

  30 °C

  březen

  29 °C

  duben

  28 °C

  květen

  26 °C

  červen

  24 °C

  červenec

  24 °C

  srpen

  24 °C

  září

  25 °C

  říjen

  27 °C

  listopad

  28 °C

  prosinec

  30 °C

  Informace o destinaci Réunion

  Reunion je ostrovní země a region Francie nacházející se v jihozápadní části Indického oceánu. Tvoří ho ostrov Reunion a několik menších ostrůvků. Hlavním a největším městem na ostrově je Saint-Denis. Ostrov má rozlohu přibližně 2 512 km² a žije zde přibližně 800 000 lidí. Mluví se zde francouzsky a kreolsky. Hlavními odvětvími ekonomiky jsou zemědělství (zejména pěstování cukrové třtiny), rybolov a turistický průmysl.

  Réunion je známý svými krásnými plážemi, horskými a sopečnými krajinami, tropickým deštným lesem a rozmanitou faunou a flórou. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří národní park Réunionu, vodopád Trou de Fer, Cirque de Mafate a Piton de la Fournaise, aktivní sopka, která pravidelně erupuje.

  Réunion je zámořským departementem a regionem Francie, což znamená, že má stejný status jako jakýkoliv jiný region Francie a používá Euro jako měnu.

  Francouzská Kuchyně

  Francouzská kuchyně je jednou z nejslavnějších kuchyní na světě a má své kořeny v bohaté historii a kultuře Francie. Je charakteristická svými vynikajícími a sofistikovanými chutěmi, použitím čerstvých surovin a uměním přípravy pokrmů. Francouzské jídlo je známé pro svou kvalitu a pestrost, a pro mnoho lidí představuje vrchol gastronomického umění.

  Francouzská kuchyně má mnoho klasických pokrmů, jako je Boeuf bourguignon, Ratatouille, Coq au vin, Escargots nebo Quiche Lorraine. Francouzské pečivo a dezerty jsou také velmi oblíbené, především croissanty, eclairs, makronky a Crème brûlée.

  Francouzská kuchyně je také známá pro své víno a sýry, které jsou považovány za nejlepší na světě. Francouzské víno pochází z mnoha různých oblastí země, každá má své vlastní tradiční postupy a druhy vína, z nichž nejznámější jsou Bordeaux, Burgundské a Champagne. Francouzské sýry jsou velmi rozmanité a mnoho z nich má chráněné označení původu.

  Francouzská kuchyně má své vlastní gastronomické tradice, například servírování vícechodových menu a příprava jídel podle sezóny. Francouzi také dbají na kvalitu surovin a na to, aby byla každá složka jídla pečlivě připravena. Dle Francouzů se totiž jí také očima. Francouzská kuchyně je nejen chutná, ale také vysoce sofistikovaná a reprezentuje gastronomii jako umění a kulturní dědictví.

  Ceny ve Francii

  Francie je považována za poměrně drahou zemi v Evropě. Například v Paříži jsou náklady na ubytování, jídlo a dopravu výrazně vyšší než v jiných méně turisticky navštěvovaných oblastech. Nicméně i v menších městech a venkovských oblastech jsou náklady stále vyšší než v mnoha jiných zemích. Ceny potravin v obchodech jsou obecně vyšší než v jiných evropských zemích, ale existují i cenově dostupnější možnosti v supermarketech a na trzích. V restauracích jsou ceny vysoké, zejména v turisticky hojně navštěvovaných oblastech. Doprava v městských oblastech bývá také poměrně drahá, zejména v Paříži. Ceny vlakových jízdenek závisí na trase, typu vlaku a rezervaci, ale jsou obecně vysoké ve srovnání s jinými evropskými zeměmi, .

  Vízum do Francie

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba.

  Zdravotní systém a očkování

  Žádné zvláštní očkování do Francie nepotřebujete.

  Důležitá telefonní čísla

  112 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky

  • Nový rok - 1. ledna
  • Velikonoční pondělí - pondělí po první jarní úplňku
  • Nanebevstoupení Páně - čtyřicátý den po Velikonocích
  • Svátek práce - 1. května
  • Den vítězství - 8. května
  • Svátek Jeana Baptista - 24. června
  • Národní den osvobození - 14. července
  • Svátek Máří Magdalény - 22. července
  • Svátek všech svatých - 1. listopadu
  • Den válečných veteránů - 11. listopadu
  • Štědrý den - 24. prosince
  • Boží hod vánoční - 25. prosince
  • Druhý svátek vánoční - 26. prosince

  Základní informace

  Stát: Francie
  Hlavní město: Paříž
  Jazyk: francouzština
  Orientační délka letu z ČR: 1,5 hodiny
  Používané jazyky: francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 33
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Francie