STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Mauricius 2024

Objevte krásy tropického ostrova a vydejte se na dovolenou na Mauricius.

Malý ostrov Mauricius ležící uprostřed Indického oceánu je jako stvořený pro nezapomenutelnou dovolenou v exotice. Zájezdy na Mauricius nezahrnují pouze překrásně bílé pláže a průzračnou vodu, i když právě to jsou ta největší lákadla pro většinu turistů.

Mauricius toho nabízí mnohem víc. Ať už zelené vrcholky hor, malebná políčka s cukrovou třtinou, divoké řeky, tak i bohatý podmořský život a ideální podmínky pro vodní sporty. To vše najdete na jednom malém nádherném ostrově, když strávíte dovolenou na Mauriciu.

A jak je to s dovolenou na Mauriciu a cenami zájezdů? Pobyt v tomto tropickém ráji můžete pořídit za příznivé ceny pokud využijete našich first minute nebo last minute Mauricius akčních nabídek.

Nečekejte, až co na vás zbyde. Neváhejte a vybírejte z největší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu včas.

  Pro koho je vhodná dovolená na Mauriciu?

  Pro milovníky rozmanité přírody

  Mauricius je pověstný nádhernou a bohatou přírodou, kde ptáci zpívají po celý rok a bujná vegetace je stále zelená.

  Pro milovníky podmořského světa

  Mauricius je obklopen korálovými útesy. Milovníci šnorchlování a potápění budou z barevného světa pod hladinou nadšeni.

  Pro nadšence do kitesurfingu

  Mauricius patří mezi 10 nejlepších kitesurfingových destinací na světě. Centrem kitesurfingu na Mauriciu je pláž Lе Моrne.

  Oblíbené lokality na Mauriciu

  Hlavní město na severozápadě ostrova je tím nejlepším místem k poznání života na Mauriciu. Obdivovat tu můžete rozmanitou architekturu, které dominuje islámská mešita Jummah, anglikánská katedrála nebo sídlo vlády. Nezapomenutelnou atmosféru zažijete na známém tržišti Port Louis market. Mauricius je proslavený cennými poštovními známkami, proto byste si neměli nechat ujít ani místní poštovní muzeum.

  Nejposvátnější místo na celém Mauriciu, za ně je považováno jezero Grand Bassin, které leží ve vyhaslém sopečném kráteru a někdy se mu také říká Ganga Talao. Hinduisté považují jezero za posvátné, proto k němu chodí uctívat boha Šivu. Podle pověstí voda z jezera komunikuje s posvátnou řekou Ganga, z toho důvodu sem ročně míří několik set turistů, kteří se v posvátně vodě omývají. Na břehu jezera také stojí hinduistická svatyně.

  Největšími atrakcemi, které si na Mauriciu nikdo nechce nechat ujít, jsou výlety ponorkou a podvodními skútry. Ze střediska Grand Baie vás menší člun zaveze dále do zálivu, kde již čeká větší loď se zakotvenými ponorkami a skútry. Pak už jenom nasednete a vznášíte se v oceánu kolem korálových útesů a pozorujete hejna ryb prohánějících se za okny ponorky. Vrcholem projížďky je pak plavba kolem úmyslně potopeného vraku lodi, jehož zákoutí ukrývají mnohé zástupce mořské fauny.

  Oblíbený krokodýlí park najdete u městečka Rivières des Anguilles. Park je zaměřený především na chov krokodýlů, kterých tu jsou stovky. V několika malých pavilonech si můžete prohlédnout různě stará mláďata krokodýlů, která se tu narodila. Průvodce vás pak zavede přímo ke krokodýlům, kde budete z bezpečné vzdálenosti sledovat jejich krmení. Nejsou to ale jenom krokodýli, v parku žijí také netopýři, opice a především želvy.

  Zájezdy na Mauricius

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Mauricius

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Mauricius?

  Nádherný Mauricius je jako stvořený pro romantickou dovolenou, proto je často cílem novomanželů mířících na svatební cesty. Čekají tu bílé písčité pláže, azurově čisté moře s bohatým podmořským životem, jedinečná panenská příroda a široká nabídka dalšího vyžití zahrnující sport, turistiku i kulturní památky.

  Většina turistů sem pochopitelně míří za fotogenickými plážemi. Pobřeží o délce 330 kilometrů tvoří bělopísčité pláže přímo vybízející k lenošení na slunci, vodním hrátkám a šnorchlování. Skoro celý ostrov obklopuje korálová bariéra, jež v blízkosti pobřeží vytvořila laguny s vodou pohádkové barvy a ideální prostředí pro objevování podmořského světa.

  S ostrovem Mauricius jsou spojené také vzácné známky, proto není divu, že v hlavním městě Port Louis najdete poštovní muzeum, které je mezi filatelisty mimořádně vyhledávané. Kromě poštovních známek Mauricius proslul především díky jedinečné přírodě. Jednou z nejlákavějších přírodních zajímavostí je posvátné jezero Jezero Grand Bassin ležící v kráteru vyhaslé sopky.

  Na Mauriciu můžete také rybařit nebo se potápět k překrásným korálovým útesům, či vrakům ztroskotaných lodí. Můžete se i procházet po podmořském dně díky speciální helmě, která vám zajistí kyslík. Široká je nabídka vodních sportů, zkusit můžete třeba vodní lyže, windsurfing, skútry, parasailing, paragliding či kajaky. Sportovci, kteří preferují souš, si tu na kvalitních hřištích zahrají oblíbený golf.

  Základní informace

  Stát: Mauricius
  Hlavní město: Port Louis
  Jazyk: angličtina
  Orientační délka letu z ČR: 14 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 230
  Měna: MUR
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky britského typu
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Mauricius | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Mauriciu

  Mauricius se nachází v tropickém podnebném pásmu, teplotní rozdíly mezi letními a zimními teplotami tak nejsou příliš vysoké. V měsících od listopadu do dubna zde poměrně vydatně prší, je však horko a dusno, teploty tu přes den neklesají pod 30 °C. Když prší, jedná se obvykle o krátké intenzivní přeháňky, a tak se nemusíte bát, že by vám dlouhý a vytrvalý déšť pokazil dovolenou.

  Období trvající od května do října je velmi suché, denní teploty pohybují kolem příjemných 25 °C. Teplota moře v létě dosahuje až 28 °C, v zimě pak klesá na stále příjemných třiadvacet.

  Jste-li vyznavači vodních sportů, především windsurfingu, pak je ta pravá doba pro dovolenou na Mauriciu od června do srpna, kdy zde více fouká. Je však potřeba počítat s přílivem a odlivem. Pokud se naopak chcete větru vyhnout, volte v těchto měsících spíše západní pobřeží, které je závětrné.

  Informace o destinaci Mauricius

  Mauricius je ostrovní stát v Indickém oceánu ležící přibližně 900 kilometrů na východ od Madagaskaru. Rozloha ostrova vulkanického původu je 1 865 km², pobřeží má délku cca 330 km. Na Mauriciu žije přibližně 1,2 milionu obyvatel, z toho asi 150 tisíc v hlavním městě Port Louis.

  Úředním jazykem na Mauriciu je angličtina, ale mnohem používanější je morisien, kreolský jazyk, který má za základ francouzštinu. Turisté se tu běžně domluví anglicky nebo francouzsky.

  Povrch Mauriciu je převážně hornatý, velkou část území tvoří také deštný prales. Zelené vrcholky hor, malebná políčka s cukrovou třtinou, divoké řeky i panenská příroda jsou hlavními důvody, proč se na ostrov každoročně vydávají tisícovky turistů.

  Kuchyně na Mauriciu

  Mauricijská kuchyně, o které se říká, že v sobě skrývá vlivy Francie, Indie, Afriky a Číny, lahodí oku i chuťovým buňkám. Pokrmy nejčastěji obsahují ryby a mořské plody, nešetří tu ani s výrazným kořením, nejpoužívanější z nich je chilli. Z příloh dominuje rýže na mnoho způsobů a hojně využívaná je také zelenina.

  Národním pokrmem je dholl puri, což jsou pšeničné placky s hráškem a kari podávané s omáčkami. Oblíbená je také směs z rýže a masa nazývaná jako briani, nebo milionářský salát z palmových srdíček. Dezerty nejčastěji obsahují třtinový cukr nebo třtinový rum, oblíbené je také exotické ovoce či francouzské pečivo.

  Na osvěžení jsou nejlepší džusy a ovocné koktejly obsahující mléko, popřípadě jogurt. Z alkoholických nápojů převažuje místní pivo nebo rum, který je častou složkou míchaných koktejlů.

  Ceny na Mauriciu

  Měnou na Mauriciu je MUR. Ceny za jídlo v obchodech jsou podobné těm našim. Lokální produkty jako například mořské plody, tropické ovoce či rum jsou mírně levnější než v ČR, jiné potraviny jsou o něco dražší (např. sýry či uzeniny). Místní obchody mají podobnou nabídku jako v Čechách. Hotelové restaurace bývají obecně dražší ve srovnání s restauracemi mimo hotelové komplexy.

  Cena jedné jízdy místními autobusy vyjde přibližně na 30 MUR. V případě pronájmu auta nebo skútru počítejte s cenou za litr benzinu kolem 45 MUR. Zapůjčení auta začíná od 1 000 MUR/den v závislosti od druhu vozidla. v případě skútru 500 MUR/den. Při cestování taxi se připravte na smlouvání. Většina aut zde totiž nemá nainstalovaný taxametr a je tak nutné domluvit se na ceně předem. Za cenu kolem 2 500 MUR můžete mít taxi předplacené na celodenní výlet.

  Víza na Mauricius

  Občané České republiky nepotřebují pro vstup do země víza, pokud jejich pobyt nepřesáhne dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období. Při vstupu je nutné prokázat se platným cestovním pasem. Víza na Mauricius

  Zdravotní informace / očkování

  Při cestování na Mauricius není vyžadováno žádné speciální očkování. Mezi doporučená očkování patří žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou

  Další informace o zdravotní péči na Mauriciu naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  V případě nouze (policie, hasiči, zdravotní pohotovost) je možno volat 999 a požádat o spojení na žádanou službu.

  Státní svátky na Mauriciu:

   1. Leden – Nový rok
  • leden (konec) – čínský jarní festival (pohyblivé)
   1. únor – Svátek na památku zrušení otroctví
  • únor (začátek) – Thaipoosam Cavadee (pohyblivé)
  • únor (konec) – Maha Shivaratree (pohyblivé)
   1. březen – Den nezávislosti
  • březen (konec) – Ougadi (pohyblivé)
  • duben - Velký pátek (pohyblivé)
  • duben (konec) – Ganesh Chathurthi (pohyblivé)
   1. květen – Svátek práce
   1. srpen – Nanebevzetí P. Marie
  • říjen – Diwalí (pohyblivé)
  • říjen (konec) – Eid-Ul-Fitr (pohyblivé)
   1. listopad – Svátek na památku příjezdu prvních otroků
   1. prosinec – Svátek vánoční