STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Guatemala 2022/2023

Guatemala je středoamerický stát, jehož břehy omývá Tichý oceán na jihu a Karibské moře ze severu. Území státu je hornaté až na jižní pobřeží a nížiny na severu. Všechna důležitá města jsou soustředěna v jižní polovině země.

Cestovatele lákají především vysoké Kordillery s činnými i vyhaslými sopkami, které se vypínají ve střední a jižní části Guatemaly. Právě hory jsou místem, kde se nachází řada pozůstatků starověké mayské civilizace. Oblast je však dějištěm častých zemětřesení a poloha v tropické oblasti s sebou přináší také ničivé hurikány.

  Kam v Guatemale

  Hlavním městem Guatemaly je Guatemala. Je to zároveň největší město mezi Mexikem a Kolumbii. Leží na náhorní plošině 1 500 m n. m., 75 km od pobřeží Pacifiku. Je desetkrát větší než ostatní města v Guatemale a je zde soustředěna polovina veškeré průmyslové produkce státu. Vyrábějí se zde oděvy, potraviny a stříbrné předměty. Ve městě žije 1 200 000 obyvatel Dnešní Guatemala je moderní středisko obchodu.

  Město má latinský charakter i přísné mřížovité uspořádání. Jistý půvab městu dodává mnoho budov z dob kolonie. Památky jsou spíše navštěvovány jako důležitá administrativní a dopravní centra. Univerzita Carlos, založena v roce 1676, je jedna z nejstarších na americkém kontinentu. Metropole je rozdělena do patnácti zón. Mezi největší zajímavosti v první z nich je Plaza Mayor - náměstí, které je klasickým příkladem standardního španělského systému budování měst. Je to centrum všech větších slavností, početných obchůdků a stánků se suvenýry. V sobotu je plocha plná místních obyvatel, kteří se tu prochází, jedí zmrzlinu, poslouchají hudbu, sedí na lavičkách a okázale ignorují desítky prodavačů tretek. Park Minerva místo oddychu a odpočinku, který svou věčně zelenou tváří notně oživuje vzhled města, se nachází na severu první zóny. Poblíž najdete i řadu levných hotelů, luxusní ubytovací zařízení jsou umístěny v jiných zónách. Proslulá výbornými restauracemi, bary, diskotékami a tanečními kluby, které žijí čilým nočním životem, je část Viva. Řada důležitých muzeí, mezi které patří například Museo Popol Vuh, je v desáté zóně. Její zdi ukrývají sbírku mayského a španělského koloniálního umění. Museo Ixchel je také hojně navštěvované, jsou v něm vystaveny hodnotné ukázky tradičního umění i dobové kostýmy z guatemalských horských vesnic. Museo Nacional de Arqueología y Etnologí se nachází ve třinácté zóně. Schraňuje cenné ukázky mayského umění. Museo de Arte Moderno, vás zaujme výstavami guatemalského umění z 20. století. Rozsáhlé pozůstatky Kaminalijuyú leží několik kilometrů západně od centra Guatemala City. Je to důležité mayské centrum.

  Dovolená se STUDENT AGENCY

  Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

  Odlety odkudkoli

  Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. V naší nabídce máme odlety jak z českých, tak z evropských letišť. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

  Komplexní zajištění

  S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

  Cestování bez starostí

  K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.