STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Mexiko 2023

Zájezdy do Mexika jsou čím dál víc populárnější. Zaslouženě. Je jen málo zemí na světě, kde toho zažijete a poznáte tolik.

Vydejte se po stopách Mayů a Aztéků a užijte si kouzelnou dovolenou v Mexiku. Čekají vás bílé písčité pláže, azurově čisté moře a kvalitní služby all inclusive. Relaxujte a užívejte si dovolenkovou pohodu třeba z lehátka pod slunečníkem s drinkem tequilly v ruce.

Poznávací zájezdy do Mexika vás kromě lenošení na pláži provedou krásnou přírodou, objevíte starověké památky a na poloostrově Yucatán budete ohromeni mayskými pyramidami nebo ruinami města Chichén Itzá. A právě Yucatán je také místo, kam podle archeologických poznatků dopadl před 65 miliony let meteorit, který ukončil éru dinosaurů.

Dovolená v Mexiku, to je záruka relaxu a úžasných zážitků. Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu. Pokud pobyt vyberete ve výhodných nabídkách Mexiko last minute a first minute, výrazně ušetříte.

  Pro kdo je vhodná dovolená v Mexiku?

  Pro nadšené dobrodruhy a dovolenkáře

  Pokud chcete na dovolené poznávat a zažívat něco nového, jeďte do Mexika. Skvělé jídlo, památky, moře, noční život, příroda, nabídne vám všechno.

  Pro ty, které zajímají dávné civilizace

  Ruiny aztéckých a mayských měst, jejich pyramidy a chrámy nenajdete jinde na světě. Pokud jste fanoušky dob dávných, návštěva Mexika vás nadchne.

  Pro každého, kdo rád cestuje a objevuje

  Mexiko je opravdu specifická a zajímavá země, která se nedá přirovnat k žádné jiné. Vydejte se tuto zemi poznat, ať už u moře nebo v jeho rušných městech.

  Nejoblíbenější místa Mexika

  Mexiko je ráj starodávné civilizace. Země je nabitá historií, překrásnými plážemi s bílým pískem a azurově modrou vodou. K vyhlášeným letoviskům patří především Cancun Cancun, Riviera Maya Riviera Maya, Playa del Carmen Playa del Carmen nebo Playacar.

  Výlety za podzemními sladkovodními jezery Cenotes, kde je voda tak průzračně čistá, že budete mít při šnorchlování pocit, jako byste se vznášeli ve vzduchu, jsou jedinečné. Kromě toho tu budete obdivovat také úchvatné přírodní krápníkové útvary. Pokud zamíříte do Puerto Aventura či Akumalu, můžete se těšit na plavání s delfíny či majestátními a želvami. Akumal je totiž místem, kde želvy na místních plážích pravidelně snáší svá vejce.

  Mexico city je plné zajímavých míst, jako je například hlavní náměstí Plaza de la Constitución patřící k největším náměstím na světě. Na náměstí najdete prezidentský palác Palacio Nacional nebo překrásnou katedrálu Catedral Metropolitana. Uprostřed rušného velkoměsta si můžete odpočinout v rozsáhlém parku Bosque de Chapultepec, kde mimo jiné najdete i zoo, botanickou zahradu, muzea a malebná místečka pro piknik. Nejstarší hlavní město na americkém kontinentu vám toho nabídne opravdu mnoho, tak se neváhejte pustit do objevování jeho krás.

  Zájezdy do Mexika

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Mexika

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Mexika?

  Mexiko je nejen srdcem starodávné civilizace, překrásných pláží a blankytného moře. Je celosvětově proslulé svou gastronomií, nespočtem památek a pevnostmi ukrytými v džungli. V Mexiku vás čeká putování po stopách starých Májů, potápění se s úžasnými mořskými živočichy a objevování jedinečných podzemních jeskyní.

  Ani sportovci se tu nudit nebudou. Nejpopulárnějšími sporty v Mexiku jsou potápění a surfování. Surfařské školy nabízejí kurzy pro začátečníky i zkušenější surfaře. Díky mnohým korálovým útesům a četným potopeným vrakům, je Mexiko doslova rájem pro potápěče. V rekreačních oblastech samozřejmě naleznou zázemí i milovníci tenisu či golfu.

  Mexičané jsou přátelští, milí a milují zábavu, proto také často pořádají slavnosti a festivaly plné tance, zpěvu a veselí. Oblíbené jsou také karnevaly, na kterých jsou k vidění honosné kostýmy a masky. Při těchto slavnostech se můžete většinou těšit na vystoupení známých umělců a divadelní hry. Pokud si na dovolené kromě odpočinku a relaxu chcete užít také spoustu zábavy, Mexiko je tou správnou destinací, kam vyrazit.

  Základní informace

  Stát: Mexiko
  Hlavní město: Mexico City
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
  Mezinárodní předvolba: + 52
  Měna: MXN
  Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)
  Časové pásmo: UTC-6 (-7h oproti ČR)
  Dovolená Mexiko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Mexiku

  Mexiko leží v tropickém a subtropickém pásmu, počasí se proto liší podle toho, v jaké části země se nacházíte. Zatímco ve vnitrozemí panuje sucho a teplo, v pobřežních oblastech je klima horké a vlhké. Podnebí se také liší v závislosti na nadmořské výšce. Směrem do hor průměrné teploty klesají a v horských oblastech najdete vrcholky hor, které jsou celoročně pokryty sněhem.

  V Mexiku prší celkově velmi málo a většina srážek spadne od června do října. Plánujete-li tedy dovolenou v Mexiku v tomto období, musíte počítat s vyšší vlhkostí vzduchu. Hlavní turistická sezóna je v Mexiku od listopadu do března, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C a moře je vyhřáté.

  V letních měsících je potřeba počítat s větším výskytem dešťových přeháněk. Od srpna do října jsou deště nejvydatnější. Jedná se však o krátké a intenzivní deště, které nemají dlouhého trvání. V září a říjnu se zde mohou vyskytovat hurikány, proto doporučujeme plánovat dovolenou mimo tyto měsíce.

  Díky výhodné poloze je v Mexiku sezóna po celý rok. V letních měsících tu teploty sahají až k 40 °C. Utéct sem před sněhem a mrazy ale můžete také v zimě. Zimní měsíce strávené na zdejších bílých, písečných plážích pod vysokými palmami zní jako pohádka. Ale nenechte se mýlit, nejsou to jen pláže, které činí z Mexika tak atraktivní lokalitu.

  Informace o destinaci Mexiko

  Mexiko je se svou rozlohou 1 972 550 km2 a počtem obyvatel 129 milionů největším státem Střední Ameriky. Jedna z nejpozoruhodnějších prázdninových destinací v Latinské Americe je vyhlášena zejména mnohými mayskými památkami a prázdninovými letovisky na pobřeží Karibského moře.

  Na severu hraničí Mexiko se Spojenými státy, na jihu s Guatemalou a Belize. K Mexiku patří také několik ostrovů ležících na západě v Tichém oceánu a na východě okolo pobřeží v Mexickém zálivu a Karibském moři. Hlavním městem je téměř devítimilionové Mexiko city. Úředním jazykem je v Mexiku španělština, v turistických letoviscích a na významných místech se ale domluvíte i anglicky.

  Mexická kuchyně

  Mexická kuchyně je ostrá a výrazně kořeněná. Určitě musíte ochutnat tacos, což jsou plněné kukuřičné placky. Pochutnáte si na fazolích připravených na různé způsoby a vše zapijete pivem podávaným s citrónem a solí. Stejně se servíruje i tradiční tequilla, kterou musí ochutnat každý, kdo do Mexika cestuje. Ta pravá tequilla je destilována jedině z agáve a označena etiketou 100 % de agave.

  Mexická kuchyně má dlouholetou tradici, je kombinací indiánské a evropské kuchyně. S Mexikem si každý spojí především dvě tortily a tequillu, obojí stejně ohnivé, jako je mentalita země.

  Tortily, které jsou vyrobeny z kukuřičné mouky, jsou nejčastěji plněné fazolemi, masem, zeleninou, na závěr zapečené se sýrem. Jídlo doplňuje guacamole, které se vyrábí z čerstvého avokáda. Kromě tortil je oblíbené také chilli con carne, burrito, fajitas, tacos nebo zapečená quesadilla. Všechna tato jídla jsou plná zajímavých a pikantních chutí, které se skvěle doplňují.

  Maso se v pokrmech nevyskytuje tak často, za to zeleninu, například kukuřici, fazole, papriky a rajčata najdete snad v každém jídle. Jako sladkou tečku zde nejčastěji podávají čerstvé a šťavnaté ovoce.

  Nejtradičnějším nápojem je tequilla, která se podává s citrónem a solí. Mezinárodně proslulé je pivo Corona, výborně osvěží také čerstvé ovocné šťávy a koktejly Licuados.

  Ceny v Mexiku

  V Mexiku se platí místními pesos, které kurzem vychází v podstatě 1 ku 1 k české koruně, takže snadno sami zvážíte, jestli jsou pro vás ceny produktů a služeb přijatelné. Obecně platí, že vše vychází tak nějak nastejno jako v Česku. Mimo větší města se obchodníci příliš nekamarádí s platebními kartami, takže u sebe mějte vždy dostatek hotovosti i mince, abyste případně mohli zaplatit přesně. V Mexiku si můžete dupnout a u stánků nebo na tržištích zkusit smlouvat, ale nepřehánějte to. Mexičané jsou milí a srdeční lidé, takže chtít slevu pár pesos u ovoce, zeleniny či masa je trochu pod úroveň. Naopak u prodejců se suvenýry si klidně vysmlouvejte nejnižší možnou cenu.

  Například Tequilla je skvělým tipem na suvenýr, který si dovézt z Mexika. I když jsou tu tequilly mnohem kvalitnější, než ty co seženete u nás, pořídíte je paradoxně za výrazně nižší ceny. Dalším typickým suvenýrem je sombrero, velký špičatý klobouk, dnes už v podstatě symbol Mexika. Podobně výhodně tu pořídíte také pestrobarevné šátky, ponča nebo šaty. Abyste si po návratu z dovolené mohli i doma užívat stejnou pohodu, zvolte jako suvenýr oblíbenou houpací síť vyráběnou z textilie. Ženám udělá radost také bižuterie, stříbrné šperky nebo léčivé kameny.

  Víza do Mexika

  Občané České republiky nepotřebují pro návštěvu Mexika vyřizovat žádné vízum, pokud jejich pobyt v zemi nepřesáhne dobu 180 dnů. Při pobytu nad 180 dnů už je nutné zařídit si vízum. Pro vstup do země je vyžadován cestovní pas s platností ještě 6 měsíců ode dne návratu z dovolené.

  Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu. Více informací o vstupních formalitách do Mexika

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup do Mexika není povinné žádné speciální očkování.

  Mezi doporučená očkování patří: hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem Další informace o zdravotní péči v Mexiku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 060
  • První pomoc: 065 nebo 066
  • Hasiči: 068
  • Dopravní nehody na dálnici – zelení andělé: 0781

  Státní svátky v Mexiku:

   1. leden – Nový rok
   1. únor – Den vyhlášení ústavy
   1. březen – Narozeniny prezidenta Benita Juáreze
  • pohyblivé svátky Velikonoční: velikonoční týden, Zelený čtvrtek, Velký pátek
   1. květen – Svátek práce
   1. květen – Výročí bitvy u Puebly
   1. září – První den kongresu
  • září – Den nezávislosti
  • říjen – Svátek Kolumba – Objevení Ameriky
  • istopad – Památka zesnulých
  • listopad – Výročí revoluce
  • prosinec – Svátek Panny Marie Guadalupské
  • prosinec – Štědrý večer, Boží Hod vánoční