STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Dida Frane

Chorvatsko, Severní Dalmácie, Šibenik

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Dida Frane

Neoficiální popis ubytování

Dida Frane apartmány

Apartmány Dida Frane se nacházejí v Šibeniku, asi 300 m od pláže. Nabízí ubytování v přízemí a 1. patře domu. Jeden apartmán nabízí ubytování pro 4-5 osob a druhý pro 5-6 osob. Každý z nich má dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyňský kout a jídelnu, koupelnu, balkon. Apartmány jsou vybaveny Wi-Fi a klimatizací a náleží k nim parkovací místo.

Nejbližší restaurace se nachází asi 400 metrů daleko, do centra je to cca 800 metrů. V blízkosti najdete i oblíbené zajímavosti, jako je radnice, kostel sv. Barbory a Muzeum města Šibeniku. Letiště Split leží cca 40 km od apartmánů.

Destinace

Šibenik nepatřil nikdy mezi významná turistická střediska, ale je vždy vděčným cílem pro své mimořádné historické památky. Na prvním místě je třeba jmenovat Katedrálu sv. Jakuba, která byla zapsána mezi památky UNESCO. Svého dokončení se dočkala v roce 1555. V letech 1412 - 1797 zde panovali Benátčané, kteří v historickém jádru vystavěli velkolepé paláce, tři mohutné pevnosti a bašty na ostrově sv. Mikuláše. V tomto období se Šibenik stal jedním z nejrušnějších kulturních středisek renesančního Chorvatska. Žezlo převzali Rakušané v roce 1797 a vládli zde do roku 1918. Po první světové válce se zde snažili uchytit Italové, avšak podle Rapallské smlouvy připadl Šibenik Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. V bojích počátkem 90. let byl Šibenik značně poškozen, ale škody jsou již napraveny a Šibenik je velmi navštěvovaným historickým městem.

Nejbližším turistickým místem pro poznávání historických krás Šibeniku je 6 km vzdálený vyhlášený hotelový a sportovní komplex Solaris, který je s městem spojen autobusovou linkou

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.