STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Chorvatsko - Severní Dalmácie

Severní Dalmácií se nazývá oblast kolem města Zadar. Tato turisticky vyhledávaná lokalita tvoří specifickou část Chorvatska, kde se nachází hned tři národní parky, města s dlouhou historií i souostroví Kornati.

Okuste zdejší typickou atmosféru, poznejte specifika středomořského života a nechejte se zlákat vyhlášenými letovisky, jakými jsou Vodice, Biograd, Primošten nebo Zaton. Na těchto místech prožijete perfektní letní dovolenou v Chorvatsku.

Perfektní dovolenou v Severní Dalmácii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Severní Dalmácie

  V Severní Dalmácii objevíte nádherná letoviska ukrývající oblázkové pláže lemované borovými lesíky a průzračně čisté moře.

  Pokud vás ale neužije na celodenní opalování a nicnedělání, vyzkoušejte některý z vodních sportů, například vodní lyže nebo parasailing.

  Za krásami přírody se můžete vydat do národních parků. Kaňony v parku Paklenica, vodopády na řece Krka i severodalmatské ostrovy Kornati vám ukážou tu nejkrásnější tvář chorvatské přírody.

  Večery pak můžete trávit procházkami po pláži nebo městskými uličkami, kde určitě narazíte na vyhlášenou zmrzlinu nebo na restaurace a stánky s mořskými specialitami.

  Dovolená Severní Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Počasí v Severní Dalmácii

  V Severní Dalmácii panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto v Severní Dalmácii mají příjemné teploty od jara až do podzimu.

  Už v květnu jsou průměrné teploty vzduchu i vody nad 20 °C. Nejtepleji je tu ale v létě, kdy panuje slunečné počasí s teplotami okolo třicítky, moře může mít až 26 stupňů.

  V září začínají teploty pozvolna klesat, stále se tu ale drží na krásných 28 stupních a i voda je pořád prohřátá na 24 stupňů.

  Dovolená Severní Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Národní park Kornati

  Severodalmátský národní park Kornati se skládá ze 150 větších i menších ostrovů a ostrůvků. Jméno dostal podle Kornatu, největšího ostrova celého souostroví. Kvůli neobyčejným přírodním krásám byly Kornati vyhlášeny roku 1980 národním parkem.

  Město Šibenik

  Historické město Šibenik se chlubí velkým přístavem i nádherným historickým centrem. Navštívit tu můžete až dvě desítky kostelíků a čtyři městské pevnosti. Významnou památkou je také katedrála sv. Jakuba patřící na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

  Národní park Krka

  Národní park Krka tvoří soustava kaskád, peřejí a vodopádů, pod kterými se je možné i koupat. Nejvyhledávanější jsou Skradinské vodopády, k nimž si můžete udělat příjemnou procházku po naučných stezkách, kde se dozvíte o zdejší bohaté fauně a flóře.

  Město Zadar

  Zadar představuje srdce celé severní Dalmácie. Na turisty tu čeká koupání v průzračně čisté vodě, ale i historické památky. K těm nejznámějším patří kostel sv. Donáta, antické fórum nebo katedrála sv. Anastázie. Najdete tu i jeden světový unikát – mořské varhany.

  Dovolená Severní Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Chorvatsko
  Hlavní město: Záhřeb
  Jazyk: chorvatština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  Mezinárodní předvolba: + 385
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Chorvatsko | STUDENT AGENCY