STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Vila Duće

Chorvatsko, Střední Dalmácie, Omiš

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Vila Duće

Neoficiální popis ubytování

poloha / pláž
Duće, pláž / písečná s pozvolným vstupem do moře - 200 m, větší město Omiš (obchody, lékárna atd., dlouhá písečná pláž) - 2 km
vybavenost a služby
vyhrazené parkoviště (pro klienty CK), posezení s barbecue, wi-fi připojení k internetu
popis apartmánů
trilo 4+1 Typ A: 2. patro: ložnice s manželskou postelí a rozkládacím křeslem pro 1 dítě do nedovršených 18 let, ložnice s manželskou postelí, obývací pokoj s plně vybaveným kuchyňským koutem a jídelním stolem, 2x sociální zařízení se sprchou, balkon s překrásným výhledem na moře
#trilo 4+1 Typ B: 1. patro: ložnice s manželskou postelí a rozkládacím křeslem pro 1 dítě do nedovršených 18 let, ložnice s manželskou postelí, obývací pokoj s plně vybaveným kuchyňským koutem a jídelním stolem, 2x sociální zařízení se sprchou, balkon s překrásným výhledem na moře
#bilo 4 Typ A: 2. patro: ložnice s manželskou postelí, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem až pro 2 osoby, sociální zařízení se sprchou, velký balkon s výhledem na zahradu a moře
#bilo 4 Typ B: 1. patro: ložnice s manželskou postelí, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem až pro 2 osoby, sociální zařízení se sprchou, velká terasa s výhledem na zahradu a moře
vybavenost apartmánů
klimatizace, TV sat., wi-fi připojení k internetu, pračka, myčka, trouba, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice
Upozornění
dětská postýlka: není k dispozici (je možno přivézt vlastní; max. 1 nad rámec plného obsazení apartmánu)
délka pobytu
libovolně dlouhé pobyty od 5 nocí v období do 29.06 a od 24.08.
pevně dané týdenní pobyty v období od 29.06. do 24.08 od / do soboty
Vzdalenost od moře
200
Výhody a nevýhody
zánovní apartmánová vila se stálou klientelou#k dispozici velké apartmány s více koupelnami#balkony s překrásným výhledem na moře#v klidném středisku bez možnosti rušného nočního života (-)#dům v mírném svahu (-)
Popis střediska

Střední Dalmácie je všeobecně spolu se svými ostrovy pokládána za nejkrásnější oblast východního Jadranu a mnozí její věrní návštěvníci dokonce tvrdí, že je to nejkrásnější přímořská oblast na světě, a to pro unikátní harmonii přírody a výtvorů lidských rukou.

Příroda k ní byla opravdu štědrá: členité pobřeží s kouzelnými zátokami, zářícími svými bělostnými drobnými oblázky a pískem, malebné siluety menších i větších ostrovů, plošších i hornatých, s nesčetnými poloostrovy a zálivy, horská hradba pohoří Biokovo vyrůstající přímo z pobřeží těsně nad rušnými letovisky, zeleň rozsáhlých borových lesů, udivující bohatství uměleckých památek zdejších měst a městeček, z nichž Split je dokonce zapsán do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO či svéráz přímořských i podhorských vesnic.

Mnohá ze zdejších letovisek mají starou tradici přímořských rekreačních pobytových míst, sahající většinou do období po první světové válce. Právě čeští turisté byli i v této oblasti pionýry cestovního ruchu a některé jimi tehdy využívané ubytovací objekty přežily po přestavbě až do dnešní doby.

Proslulé jsou dalmatské pláže s kombinací hrubého písku a drobnějších oblázků, kterou pokládá většina návštěvníků za příjemnější, než jsou kamenité pláže Istrie. Táhnou se mnohdy celé kilometry a rozsáhlé borové lesy jim poskytují tolik žádaný stín. Zdejší bohatá a všudypřítomná vegetace je bezpochyby jedním z významných aspektů půvabu a obliby zejména Makarské riviéry, jež je nejznámější součástí Střední Dalmácie.

Po stránce zábavy, sportovních příležitostí a kultury se zdejší letoviska v posledních letech usilovně snaží dotáhnout náskok západoistrijských středisek.

Nepřehlédnutelnou předností letovisek Střední Dalmácie je skutečnost, že vyrostla a žijí jako součást zdejších osad, vesnic, městeček a měst. Výrazný dalmatský kolorit ovlivňuje život na celém pobřeží. Pro značnou část návštěvníků je přínosem neustálý kontakt s místními obyvateli, poznávání jejich života a svérázných zvyků. Automobilisté z České republiky navíc uvítají nyní mnohem rychlejší a pohodlnější silniční spojení, které umožňuje nově dokončená dálnice Záhřeb - Split - Dubrovnik.

Nelze se nezmínit ještě o nedozírných možnostech výletů do okolí. Historický Šibenik, Trogir a Split, vodopády řeky Krka, rafting na řece Cetině, výlet lodí na ostrovy Brač a Hvar, to je jen pár tipů na jedinečné zážitky, které pozvednou Vaši dovolenou do další dimenze.

Omiš

je město ležící v Bračském průlivu jižně od Splitu při ústí řeky Cetiny pod pohořím Omiška Dinara. Díky dokonalému opevnění se jej nikdy nepodařilo dobýt Turkům. Nejcennější památkou v malém historickém centru je katedrála Sv. Michala ze 13. stol. Hlavní ulice je velice rušná a najdete zde velké množství obchodů, restaurací, kaváren, stánků a velké tržiště. Omiš se pyšní jednou z mála přírodních písčitých pláží v Chorvatsku.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.