STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Chorvatsko - Střední Dalmácie

Jako Střední Dalmácie je označována oblast v Chorvatsku kolem Splitu včetně ostrovů Brač a Hvar. Návštěvníci zde objeví bezpočet ostrovů a idylické malé pláže, staré rybářské přístavy i ruiny římských staveb.

Okuste zdejší typickou atmosféru, poznejte specifika středomořského života a nechejte se zlákat vyhlášenými letovisky, jakými jsou Vodice, Biograd, Primošten nebo Zaton. Na těchto místech prožijete perfektní letní dovolenou v Chorvatsku.

Perfektní dovolenou ve Střední Dalmácii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Střední Dalmácie

  Střední Dalmácie patří mezi turisticky oblíbené oblasti v Chorvatsku. Pobřeží je tu členité s mnoha romantickými zátokami, za nimi se tyčí horská hradba.

  Pohled na tuto nádheru až bere dech. S dechem možná budete mít trošku problém, i pokud se do hor vydáte na túru, věřte ale, že pohled, který se vám odsud naskytne, za to stojí.

  Největším městem Střední Dalmácie je Split, kde strávíte den procházkami v příjemných uličkách a obdivováním místního umění, kultury i historie. Z této oblasti ale můžete podnikat i spoustu dalších výletů na zajímavá místa Chorvatska.

  Národní park Krka s překrásnými vodopády, historické město Šibenik i Sinj, kde se třeba projedete na koních, jsou místy, která opravdu stojí za to.

  A když se vám zachce trochy adrenalinu, vydejte se k řece Cetině, pusťte se po jejich vlnách na raftu nebo kajaku a zažijte dobrodružství, na které budete navždy vzpomínat.

  Dovolená Střední Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Počasí ve Střední Dalmácii

  Ve Střední Dalmácii panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem.

  Proto mají ve Střední Dalmácii příjemné teploty od jara až do podzimu. Už v květnu se zde můžete těšit na příjemné dovolenkové počasí s průměrnou teplotou okolo 23 °C.

  V letních měsících se pak teploty šplhají i nad třicet stupňů a moře se vyhřívá na krásných 27 stupňů.

  Dovolenou se slunečným počasím a teplotami kolem 28 °C si tu užijete i v září, kdy je tu navíc i méně turistů a voda v moři je pořád krásně prohřátá na 24 stupňů.

  Dovolená Střední Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Split

  Split je jedním z nejslunnějších míst v Chorvatsku, kromě chytání bronzu a koupání se tu ale můžete i kochat mimořádnými kulturními památkami, jimž dominuje antický Diokleciánův palác. Pokud toužíte po aktivní dovolené, navštivte lesopark Marjan, kde se můžete procházet, běhat i jezdit na kole.

  Město Split

  Split je jedním z nejslunnějších míst v Chorvatsku, kromě chytání bronzu a koupání se tu ale můžete i kochat mimořádnými kulturními památkami, jimž dominuje antický Diokleciánův palác. Pokud toužíte po aktivní dovolené, navštivte lesopark Marjan, kde se můžete procházet, běhat i jezdit na kole.

  Hrad Klis

  Středověký hrad Klis najdete asi deset kilometrů od Splitu. Tuto pevnost na strategickém místě založili už Illyrové, později tu sídlili chorvatští králové. Celou rozlehlou pevnost Klis si prohlédnete na prohlídkovém okruhu. Uvnitř hradu je také malé historické muzeum.

  Pohoří Biokovo

  Biokovo je nejvyšší pohoří v Dalmácii, jeho délka je asi 35 kilometrů. Tento horský masiv vytváří při pohledu z přímořských letovisek jedinečnou kulisu. Biokovo je dobře dostupné dopravními prostředky, fyzicky zdatnější turisti se sem můžou vydat i pěšky.

  Rafting na řece Cetině

  Řeka Cetina je dlouhá 104 km a je jedním nejvodnatějších toků v oblasti. Prořezává cestu horským masívem Mosor a tvoří impozantní, hluboký a nádherný kaňon. Cetina, na které střídají klidné i divočejší úseky, je ideální řekou pro dobrodružství na raftech.

  Dovolená Střední Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Chorvatsko
  Hlavní město: Záhřeb
  Jazyk: chorvatština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  Mezinárodní předvolba: + 385
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Chorvatsko | STUDENT AGENCY