STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Vila Marija (depandance pensionu Mudražija)

Chorvatsko, Kvarner, Crikvenica

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Vila Marija (depandance pensionu Mudražija)

Neoficiální popis ubytování

Kladné stránky

blízko pláže
klimatizace v ceně
wi-fi v ceně
česky mluvící delegát v místě

Záporné stránky

vratná kauce 30€/pokoj (placeno na místě)
polopenze se podává v penzionu Mudražija

Villa MARIJA

Vila Marija se nachází hned v první řadě u moře, v oblíbeném a vyhledávaném letovisku Crikvenica. K moři a na pláž je to tedy jen pár kroků. Hned u domu jsou betonová plata k opalování, menší dětské hřiště s houpačkami. Vila Marija má dvě patra (v domě není výtah), v přízemí domu se nachází společná místnost s posezením a venkovní terasa s posezením. V celém domě je wi-fi připojení zdarma. Kousek od ubytování je restaurace, obchod a pekárna. Na další restaurace, kavárny a bary můžete narazit při procházce na pláž nebo do centra města.

Pokoj pro 2 osoby (P2)

standardně vybavený. Skládá se z jedné místnosti se dvěma lůžky nebo manželskou postelí. V pokojích je možnost jedné přistýlky, některé pokoje mají možnost dvou přistýlek (patrová postel). Součástí je sociální zařízení, sprcha, malá lednice, TV, rychlovarná konvice, klimatizace (zdarma), wi-fi (zdarma). Balkon s posezením, přímá nebo boční orientace moře. Pokoj v přízemí a některé pokoje v patrech jsou bez balkonu.

Vzdálenosti

pláž 100 m, obchod 110 m, pekárna 120 m, centrum 950 m.

Stravování

polopenze. Polopenze se podává v penzionu Mudražija (100 m).

Pláž

písečná i oblázková s pozvolným vstupem do moře. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté a vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Snad úplnou samozřejmostí jsou sprchy, toalety, převlékárny či plážový servis.

Zábava

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadrova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění (najdete zde i potápěčskou školu - Dive City Crikvenica), kde pod dohledem instruktora budete pozorovat svět pod hladinou. Šnorchlování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Mimo vodní sporty si na pevnině můžete užít minigolf, tenis, stolní tenis, plážový volejbal či badminton, nebo s i můžete vypůjčit kolo a projet se po okolí.

Destinace
Proč právě Crikvenica?

Pouhých 620 km od českých hranic a 25 km jihovýchodně od chorvatského města Rijeka se nachází město Crikvenica, které je zároveň vyhledávaným prázdninovým letoviskem. Crikvenica společně s městečky Dramalj, Jadranovo a Selce, tvoří tzv. Crikvenickou riviéru. Se svými 11 tisící obyvateli, je největším turistickým letoviskem na Chorvatském přímoří. Crikvenická riviéra se rozprostírá na východním pobřeží omývaná vodami Kvarenského zálivu Jaderského moře. Promenáda spojující všechny části riviéry se táhne od Jadranova na severu až po Selce na jihu a jsou kolem jí soustředěny všechny turistické služby - obchody, restaurace, pláže, zábava a další služby. Crikvenica jako taková má bohatou lázeňskou historii - roku 1906 byla prohlášena klimatickými přímořskými lázněmi - a i současnosti se zde nachází několik léčebných ústavů a zotavoven. Příjemné je také prostředí města, které je upravené, má mnoho zeleně, udržované parky a pulzující promenády. Crikvenica je vyhledávaným pobytovým místem hlavně rodinami s dětmi, a to díky možnostem koupání i pro nejmenší a krásnými plážemi.

V Crikvenici se určitě nudit nebudete, kromě koupání můžete zažít některou ze zábavních akcí, přehlídek či soutěží, které se pořádají během hlavní turistické sezóny. Jestliže jste milovníky nočního života, také nebudete zklamáni. Crikvenica je letním střediskem zábavy s množstvím diskoték a plážových a nočních barů.

Pláže a moře:

Jestli má Crikvenica nějakou přednost, tak jsou to bezesporu její pláže. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté, ale i vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Pozvolný vstup a azurové moře jsou samozřejmostí. Najdete zde jak pláže oblázkové, tak i pláž písečnou.

Aktivity v okolí:

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadranova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění, šnorchlování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Během hlavní turistické sezóny se ve městě koná řada kulturních akcí, kdy oblíbené jsou Rybářský týden v Crikvenici nebo Dny Crikvenice. Pokud jste nadšenci gastronomie určitě Vás potěší Měsíc modré ryby, kdy ve zdejších restauracích můžete ochutnat tradiční rybí speciality. Koná se zde i řada různých akci pro děti.

Doprava:

Odjezdy z Moravy autobusem CK. Z hlavního odjezdového místa v Hodoníně cesta trvá cca 7 hodin. Jedeme přes Rakousko a Slovinsko.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.