STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Chorvatsko - ostrovy Krk, Pag, Rab, Hvar, Korčula

Oblíbené Chorvatsko se pyšní hned několika stovkami ostrovů a ostrůvků, jejichž přesný počet prý nevědí ani sami Chorvaté. Jedno je ale jisté, chorvatské ostrovy nabízí dokonalé podmínky pro strávení perfektní dovolené u moře. Užijete si tu ruch přímořských městeček i romantiku na odlehlých plážích.

V místních restauracích si pochutnáte na rybách nebo mořských specialitách a stoprocentně si oblíbíte zdejší srdečné obyvatele.

Perfektní dovolenou na ostrovech v Chorvatsku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na ostrovy v Chorvatsku

  Největším ostrovem v Chorvatsku je Krk, na který míří turisté za historickými památkami i dlouhými písčitými nebo oblázkovými plážemi.

  Za zmínku učtitě stojí ostrov Ráb, hornatý ostrov s největších počtem písečných pláží na Jadanu. Oblíbený je především milovníky vodních sportů všeho druhu a jachtaři.

  Klidnější ostrov Pag je oblíbený u zamilovaných párů, často sem ale míří i rodiny s malými dětmi. Jeho výhodou je snadná dopravní dostupnost, neboť je s pevnonou spojen mostem.

  Pro někoho možná méně známý ostrov Dugi Otok vyhledávají především nadšenci do vodních sportů a potápěči, zajímavostí je, že do zdejších zálivů často zavítají i přátelští delfíni.

  Každý z chorvatských ostrovů je takovým malým rájem, kde si i vy užijete dovolenou bez jediné chybičky. Tak si vyberte naší bohaté nabídky zájezdů do krásných hotelů a apartmánů, kde si můžete objednat polopenzi nebo all inclusive.

  Dovolená ostrovy v Chorvatsku | STUDENT AGENCY

  Počasí na chorvatských ostrovech

  Na ostrovech v Chorvatsku panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto ostrovy nabízí turistům příjemné teploty a vysoký počet slunečných dnů. Přičemž okolí ostrova Hvar patří mezi nejslunnější oblasti Chorvatska.

  Teploty na chorvatských ostrovech bývají o něco málo nižší než na pevnině, i tady ale v hlavní sezóně šplhají nad 30 °C. Největší letní horka pak činí snesitelnějšími mírné větříky. Na ostrovech je také větší sucho než ve vnitrozemí. Moře bývá v létě vyhřáté na 25 stupňů, takže má ideální teplotu na koupání.

  Dovolená ostrovy v Chorvatsku | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Hvar

  Hvar je čtvrtým největším ostrovem v jadranském souostroví a leží ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů. Je přezdíván jako ostrov slunce, protože je nejslunnějším místem v celém Chorvatsku. Průzračné vody obklopující ostrov jsou rájem všech potápěčů.

  Korčula

  Na ostrově Korčula budete okouzleni spojením nádherné přírody, dávné historie a starých tradic i moderních prvků. Koupat se můžete na oblázkových plážích a v malebných zátokách, které omývají vody Jadranu. Nevynechejte tu ani oblíbené vodní sporty.

  Mljet

  Nejzelenější ostrov celého Jadranu, to je turisty oblíbený Mljet. Až 72 procent plochy ostrova tvoří lesy, převážné borové, ale i dubové nebo cedrové. Na severozápadní části ostrova se rozkládá také národní park, jehož součástí jsou dvě jezera.

  Krk

  Ostrov Krk si díky nádherným plážím s pozvolným vstupem do moře oblíbily především rodiny s dětmi. Důvody pro návštěvu si ale najde snad každý. Jedním z nich jsou historické památky, například kostelík svatého Donata u Punatu nebo klášter Košljunu u Punatu.

  Dovolená ostrovy v Chorvatsku | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Chorvatsko
  Hlavní město: Záhřeb
  Jazyk: chorvatština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  Mezinárodní předvolba: + 385
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Chorvatsko | STUDENT AGENCY