STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Steigenberger Pure Lifestyle

Egypt, Hurghada a okolí

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Steigenberger Pure Lifestyle

Neoficiální popis ubytování

Popis hotelu

Umístění

Moderní a elegantní hotel Steigenberger Pure Lifestyle, který je součástí prvotřídního řetězce Steigenberger, byl otevřen v listopadu 2018 a je určen pouze pro dospělé hosty. Komfortní hotel sousedí s komplexem Steigenberger Al dau Resort. Nachází se cca 5 km od nákupního centra a cca 6 km od mezinárodního letiště.

Pláž

Hotel Steigenberger Pure Lifestyle má soukromou písečnou pláž s pozvolným sestupem do moře, molo a supermoderní klub, ve kterém se jednou týdně organizuje plážová párty. Plážový servis (lehátka a slunečníky) na hotelové pláži v ceně.


K dispozici pro hosty

Hosté mají k dispozici recepci 24h, obchody s místními produkty. V hotelu je hlavní restaurace Gourmet Market, která servíruje pokrmy mezinárodní kuchyně formou bufetu, 6 restaurací a'la carte a 3 bary. Hosté mohou také využívat vybrané bary a restaurace v hotelech Steigenberger Aldau Beach a Steigenberger Aqua Magic. Hosté mají možnost relaxovat u jednoho z 10 bazénů v areálu celého hotelového komplexu a také navštívit aquapark se 6 skluzavkami v sousedním hotelu Steigenberger Aqua Magic (10:00 - 17:00); lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma. Za příplatek mohou hosté využívat také wellness centrum, masáže, vířivku, prádelnu. Navíc jsou k dispozici vodní sporty na pláži a certifikované potápěčské centrum (za poplatek). Hostům jsou k dispozici atrakce hotelu Al Dau Beach.

Internet

V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Catering

All Inclusive: snídaně dle vlastního výběru v hlavní restauraci Gourmet Market (7:00 - 11:30) nebo v restauraci Tamarind v hotelu Steigenberger Aldau (7:00 - 10:30). Oběd: Pur Chill bar u bazénu (12:00 - 17:00), Alex Beach klub (12:00 - 16:00), Bwala Pool bar v hotelu Aldau (12:00 - 17:00), restaurace Tanga Beach v hotelu Aldau (bufet 12:00 - 15:00, a'la carte 13:00 - 16:00), Tamarind v hotelu Aldau (bufet 13:00 - 15:00). Večeře: hlavní restaurace Gourmet Market (18:30 - 22:30), Alex Beach Club (večeře 2x během pobytu, rezervace nutná předem), restaurace Tanga Beach v hotelu Aldau (orientální kuchyně, jednou během pobytu, nutná dřívější rezervace), S-Square v hotelu Aldau (japonská kuchyně, 1x během pobytu, nutná dřívější rezervace), hlavní restaurace Tamarind v hotelu Aldau (bufet, 18:30 - 22:00). Hosté mohou využívat 9 barů ve dvou hotelových komplexech. V Steigenberger Pure Lifestyle: Pure Lounge (07:00 - 24:00), Pure Chill Bar u bazénu (od 9:00 do západu slunce), Alex Beach Club Bar na pláži (9:00 - 17:00, 18:00 - 23:30), Bar of Gourmet Market (otevřený 24h) a v hotelu Steigenberger Aldau Beach: Karibu Lobby Bar (otevřený 24h), Ukumbi Lobby Bar (10:00 - 24:00), Bwala Pool Bar u bazénu (od 9:00 do západu slunce), Tanga Beach Bar na pláži (9:00 - 17:00), Dewan Cafe (18:00 - 23:00). Uvedené časy jsou orientační. Za příplatek: čerstvě vymačkané džusy, dovážené lihoviny.

Sportovní a animační program

Hotel Steigenberger Pure Lifestyle organizuje bohatý sportovně-animační program. Hostům je k dispozici: posilovna (24h), golfové hřiště s 9 jamkami (příplatek za zapůjčení vybavení a večerní osvětlení), 2 bazény s kulečníkovými stoly, bezplatný vstup do aquaparku v hotelu Steigenberger Aqua Magic se 6 skluzavkami (10:00 - 17:00, občerstvení a nápoje v baru vedle aquaparku - zdarma). Za příplatek lze využít bohatou nabídku vodních sportů a certifikované potápěčské centrum (u pláže), wellness centrum.

Webové stránky

https://steigenbergeraldauresort.com/en/steigenberger-pure-lifestyle

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Skvělá nabídka pro páry. Luxusní pokoje, skvělé služby a mimořádně bohatá nabídka All Inclusive garantují dovolenou na vysoké úrovni.


Program


Den první
Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště CK.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do ČR .

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelu: 7,10,11 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby českého delegáta v místě dovolené.

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (platí se na letišti ve výši cca 25 USD/os.), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Víza

Vízum

Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta. Vízum lze získat při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os. Pro cestující s jiným než českým či polským občanstvím můžou platit jiné podmínky vstupu.

Upozornění k programu

EGYPT HURGHADA - základní informace


Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 30,7 EGP; 1 EUR = cca 33,6 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 2000). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.


Spropitné (bakšiš)
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.


Vízum
Každý cestující musí mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Egypta.
Občané ČR získají vízum při překročení egyptských hranic (na letišti). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD/os.


Čas
V zimním období + 1 hodina oproti polskému času, v létě stejný čas jako v ČR.


Orientační ceny
Oběd v restauraci od 70 EGP; 1 l vody 10 EGP; pivo v baru od 20 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 70 až do 400 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.


Pošta
Známka na pohled do ČR stojí 8 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do ČR.


Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.


Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.


Oblast


Hurghada
Nejoblíbenější letovisko u Rudého moře, které je kombinací širokých písečných pláží, modrého moře a garancí slunečného počasí. Z malé rybářské vesnice vyrostla oáza slunce a čistého moře táhnoucího se na míle daleko - nyní se turistická zóna rozprostírá cca 40 km podél pobřeží! Je to jedno z mála letovisek, kde se většina hotelů nachází přímo u pláže a láká milovníky odpočinku u moře. Díky blízkosti divů starověkého světa, jako je např. Luxor s Údolím králů nebo Kom Ombo, je také fantastickým výchozím bodem pro poznávací výlety. Milovníci vodních sportů zde také najdou spoustu atrakcí - mnoho potápěčských a kitesurfingových center umístěných v hotelech nabízí aktivní odpočinek.


Odlety z: Prahy. Sraz na letišti, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.