STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Hurghada 2023/24

Dovolená v Hurghadě se stane nezapomenutelným zážitkem pro vás i vaši rodinu. Vydejte se do tohoto egyptského přímořského letoviska a užijte si pobyt plný slunce. Zájezdy do Hurghady se těší oblibě už mnoho let a pokaždé platí, že dovolená v Egyptě vás nezklame.

Hurghada, největší letovisko u Rudého moře, je rájem pro šnorchlování a potápění. Pd hladinou se skrývá nádherný pestrobarevný podmořský svět a korálové útesy. V Egyptě je také bohatá nabídka zábavních programů a vodních sportů, které se jen těžko odolává.

Ať už budete relaxovat na plážovém lehátku nebo u bazénu, moderní hotely s bohatým all inclusive v Hurghadě vám zaručí bezstarostnou dovolenou. Dovolenou do Egypta můžete pořídit opravdu levně, především v rámci sezónních akčních nabídek. Hurghada last minute je zárukou dovolené za nejnižší cenu.

Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu. Na dovolena.cz si kadý vybere.

  Pro koho je vhodná dovolená v Hurghadě?

  Pro každého, koho láká dovolená v Egyptě

  Egypt je pojem a jeho historie i přímořská letoviska lákají každý rok miliony turistů. Proto pokud do Egypta na dovolenou můžete, neváhejte a vydejte se za novými zážitky.

  Pro milovníky moře a tajů podmořského světa

  Rudé moře si prostě zamilujete. Jeho křišťálově čisté vlny omývají nádherné rovné pláže s bělostným pískem a pod hladinou skýtá nejbarvitější okouzlující svět.

  Pro vášnivé cestovatele a dobrodruhy

  V Hurghadě můžete začít jedinečnou dobrodružnou cestu po Egyptě směrem Luxor a odtud podél Nilu na sever až do Káhiry. Poznejte kouzlo tajemného Egypta naplno.

  Zájezdy do Hurghady

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Hurghady

  Stahuji data

  Oblíbená místa okolí Hurghady

  Podlouhlý písečný ostrov Giftun leží asi hodinku romantické plavby od Hurghady. Během ní se většinou naskytne možnost udělat si zastávku u korálových ostrovů a vyzkoušet si šnorchlování. Giftun si díky svým bělostným plážím vysloužil lichotivou přezdívku egyptské Tahiti.

  Dovolená v Egyptě by se neměla obejít bez výletu do pouště Sahary. Oblíbený je Sahara park, kde se můžete projet na velbloudech, podívat se do mini zoo nebo navštívit tradiční beduínskou vesnici. V ní budete mít jedinečnou možnost ochutnat tradiční pokrmy a poznat kulturu beduínů.

  I když leží Údolí králů od Hurgady asi 270 kilometrů, rozhodně stojí za to, udělat si sem výlet. Údolí, které sloužilo jako pohřebiště faraonů, láká na nejznámější Tutanchámonovu hrobku, která se do dnešní doby zachovala téměř neporušena a zdobí ji nádherné nástěnné malby.

  El Dahar je nejstarší částí Hurgady, kde se nachází mnoho památek. Prohlédnout si tu můžete třeba koptskou katedrálu svatého Shenoudy nebo starou mešitu. Svoji procházku po stopách egyptské historie pak můžete završit návštěvou klasického tržiště nebo útulné kavárny.

  Dovolená Hurghada Egypt | STUDENT AGENCY

  Proč jet na dovolenou do Hurghady?

  Letovisko Hurghada splní vaše představy o perfektní dovolené v Egyptě. V Hurghadě si užijete dovolenou plnou opalování, plavání a šnorchlování. Kromě těchto aktivit byste ale neměli promeškat ani ideální příležitost k poznávání zvyků a kultury místních lidí.

  V Daharu, novém městském jádru Hurghady, bije společenské srdce města s velkým množstvím restaurací, hotelů a v neposlední řadě souků, typických arabských bazarů, kde nejlépe nasajete egyptskou atmosféru.

  Z památek nepřehlédněte impozantní Aldahaarovu mešitu se dvěma štíhlými minarety, udělejte si také výlet do severně položené El Gouny, nově postaveného zeleného města, které se rozkládá u několika lagun.

  Dovolená Hurghada Egypt | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Hurghadě

  V egyptské Hurghadě je suché a teplé počasí po celý rok. Ideální pro návštěvu této destinace jsou jarní, podzimní a zimní měsíce.

  Zhruba od listopadu do března zde panuje nejpříhodnější počasí pro milovníky výletů, teplota se tu pohybuje kolem 25 stupňů a vzduch je příjemný. Období od března do června je zasvěcené vyznavačům tradiční dovolené zahrnující opalovaní a dovádění ve vlnách, teplota vzduchu často šplhá až ke čtyřicítce a voda mívá i přes 25 stupňů.

  V červenci a srpnu teploty dosahují maxima a běžně i výrazně přesahují 40 °C, tato úmorná vedra už mohou být až nepříjemná, obzvláště pro děti a seniory.

  Dovolená Hurghada Egypt | STUDENT AGENCY

  leden

  20 °C

  únor

  22 °C

  březen

  25 °C

  duben

  29 °C

  květen

  34 °C

  červen

  34 °C

  červenec

  35 °C

  srpen

  36 °C

  září

  33 °C

  říjen

  31 °C

  listopad

  27 °C

  prosinec

  22 °C

  Základní informace

  Stát: Egypt
  Hlavní město: Káhira
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 20
  Měna: EGP
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Egypt

  Informace o destinaci Hurghada Egypt

  Stát Egypt leží v severovýchodní Africe, malou částí zasahuje také do Asie. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu egyptské břehy omývá Středozemní moře, z východu Rudé moře. V Egyptě žije asi 97 milionů obyvatel, z toho bezmála 20 milionů v hlavním městě Káhiře. Hlavou státu je od roku 2014 prezident Abd al-Fattáh as-Sísí. Úředním jazykem v Egyptě je arabština, na většině míst se ale domluvíte anglicky.

  Egyptská kuchyně

  Tradiční egyptské pokrmy jsou ovlivněny arabskou, tureckou a také středomořskou kuchyní. Když začneme hezky popořadě, už výběr předkrmů ohromuje. Předkrmy se nazývají mezze a bývají servírovány na malých talířcích s chlebovou plackou. Určitě vyzkoušejte čerstvý salát tabbouleh s množstvím petrželky a pšeničné krupice, smažené kuličky kibbeh z mletého jehněčího, nebo knedlíky plněné zeleninou, nazývané sambousek.

  Jako hlavní chod je podáváno grilované maso skopové, jehněčí, kuřecí nebo hovězí, občas také připravované v bylinném vývaru. Nápadití jsou Egypťané při přípravě ryb a mořských plodů. Dle jednotlivých pobřežních oblastí servírují chobotnice, krevety a humry na nespočet způsobů. Velice rozmanitá je ale také paleta vegetariánských jídel.

  Na závěr hostiny jsou podávány zpravidla velmi sladké dezerty nebo pečivo, jako například baklava, což je listové těsto s ořechy a sirupem nebo medem.

  V Egyptě se pije hlavně čaj, především ibiškový nebo černý, a také káva. Vedle toho tu samozřejmě mají i řadu osvěžujících nápojů, např. limetkové šťávy, šťávy z cukrové třtiny nebo tamarhindi – nakyslý čajový nápoj z dužiny indických datlí.

  Měna a ceny v Egyptě

  Oficiální měnou je Egyptská libra, tu ale v českých bankách ani směnárnách většinou nedostanete. Na dovolenou do Egypta proto vyrážejte s americkými dolary nebo eury, které pak můžete vyměnit v egyptských bankách č směnárnách. Ve většině hotelů, obchodů i restaurací akceptují i platební karty, u menších obchodníků a na tržištích se ale bez hotovosti neobejdete.

  V Egyptě je poměrně levně, ušetříte tu na jídle i dopravě po městě. Během pobytu se zaručeně setkáte s pojmem „bakšiš“, který lze přirovnat ke spropitnému, avšak v Egyptě po vás bakšiš budou chtít za různé větší či menší služby v hotelu, na letišti apod. Doporučujeme tedy mít u sebe stále nějaký menší obnos peněz. Tento zvyk je součástí arabské kultury a vychází z představy, že bohatství je požehnáním od Alláha, a že bohatí by se měli o svůj majetek dělit s ostatními.

  V Egyptě se také připravte na tradiční smlouvání, které je tu téměř národním sportem. Na bazarech neboli trzích se smlouvá vždy. Obchodníci často začínají na neuvěřitelných částkách, na něž turisti občas naletí. Nebuďte jedněmi z nich a vždy navrhněte alespoň o polovinu nižší cenu, než vám nabídnou. Na trzích pak tímto způsobem můžete levně pořídit suvenýry pro sebe a své blízké. Častým vývozním artiklem je například nejrůznější koření, vodní dýmky, kožené či bavlněné zboží a v neposlední řadě všemožné sošky a jiné předměty s egyptskou tematikou.

  Víza do Egypta

  Pokud občan ČR cestuje do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat mimo Sinaj, musí si vízum zajistit. Vízum je možné získat na egyptském velvyslanectví v Praze. Držitelé českého pasu mohou o víza žádat také při příletu na letiště. Egypt striktně trvá na dodržení 6měsíční lhůty platnosti pasu po ukončení pobytu v Egyptě. Cestující s pasy s kratší platností nebudou již v ČR na letišti odbaveni!

  I přes to, že je ke vstupu do Egypta vyžadováno vízum, nemusíte očekávat žádnou zbytečnou byrokracii. V případě turistických cest v délce maximálně 30 dnů lze vízum zakoupit i po příletu na letišti za cca 25 USD. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup do Egypta není povinné žádné očkování. Mezi doporučené očkování patří:

  • tetanus - zrychlené očkování proti tetanu lze provést podáním 2 dávek v měsíčním intervalu (před cestou) a 3. dávku po 6 měsících (tj. např. po návratu)
  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem Další informace o zdravotní péči v Egyptě naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +20

  • První pomoc: 123
  • Stálá služba policie: 122
  • Turistická policie: 126
  • Hasiči v Káhiře: 125
  • Hasiči v Alexandrii: 180

  Státní svátky v Egyptě:

   1. leden – Nový rok
   1. duben – Den osvobození Sinaje
   1. květen – Svátek práce
   1. června – Den nezávislosti – ochod Britů a vyklizení zóny Suezského průplavu
   1. červenec – Den revoluce – výročí revoluce z roku 1952
   1. říjen – Den ozbrojených sil
   1. říjen – Den města Suez
   1. prosinec – Den Vítězství – vstup do Port Saidu

  Mezi největší náboženské svátky patří:

   1. leden – Koptské vánoce
  • pohyblivý svátek – Qurban Bairam – svátek poutníků
  • pohyblivý svátek – muslimský Nový rok
  • pohyblivý svátek – Mulid an-Nabi - Prorokovy narozeniny
  • pohyblivý svátek – koptský Velký pátek a Velikonoce (duben)
  • pohyblivý svátek, první pondělí po koptských velikonocích – Šam an Nessim (Národní den jara)
  • pohyblivý svátek – Ramadan Bairam – konec postního měsíce ramadánu

  Kam se v Egyptě podívat?