STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Egypt 2024

Navštivte Egypt, zemi s nekonečnými možnostmi, kde můžete vidět pět tisíc let staré památky, obdivovat nádherný podmořský svět i majestátní poušť, či zakusit rušný život na orientálních bazarech.

Zájezd do Egypta je synonymem průzračného Rudého moře, jemných písčitých pláží, stálého teplé počasí a dostupnou exotiku za velmi příznivou cenu. Ať už se vydáte do Hurghady, Marsa Alam nebo Sharm El Sheikhu, určitě si svoji dovolenou užijete!

Egypt disponuje mnoha přírodními krásami, například korály v Rudém moři, jež jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Na své si přijdou i golfisté či turisté dávající přednost aktivnímu odpočinku a poznávání před pobytem na hotelové pláži.

Dovolená v Egyptě se těší popularitě díky pozůstatkům starověké civilizace a světově proslulým památkám, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga, které si s průvodcem můžete projít, stačí si vybrat poznávací zájezd do Egypta. Pověstné město Luxor skrývá početné starověké artefakty, například chrámový komplex Karnak a Údolí králů.

Vydejte se na dovolenou do Egypta za výhodné ceny v rámci akčních first minute zájezdů , či přímo vybírejte z nabídky first minute Egypt a last minute Egypt nabídek.

  Pro koho je vhodná dovolená v Egyptě?

  Pro ty, kteří prostě milují Egypt

  Egypt je pojem. Bohatá historie a neuvěřitelné památky fascinují stovky milionů lidí. Pokud mezi ně patříte, zájezd do Egypta je tou správnou volbou pro vaši dovolenou.

  Pro aktivní nadšence a dobrodruhy

  Koupání v moři není jediná zábava, kterou Egypt nabízí. Vydejte se do pouště za beduíny, objevujte prastaré chrámy a kobky nebo navštivte krásné oázy.

  Pro ty, kteří hledají naprostý relax

  Slunit se na pláži se zlatým vyhřátým pískem, osvěžit se v moři a večer zažít nezapomenutelný západ slunce je zaručeně dokonalý odpočinek pro vaše tělo i mysl.

  Egypt last minute all inclusive

  Stahuji data

  Egypt last minute nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Náš TIP Hugharda

  Stahuji data

  Náš TIP Sharm El Sheikh

  Stahuji data

  Náš TIP Marsa Alam

  Stahuji data

  Základní informace

  Stát: Egypt
  Hlavní město: Káhira
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 20
  Měna: EGP
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Egypt

  Proč jet na dovolenou do Egypta

  Dovolená v Egyptě je zkrátka úžasná po celý rok. Egypt je ideální destinací pro cestovatele, kteří se chtějí ohřát během zimy a ujet sněhu i mrazům za sluncem. Samozřejmě je možné odjet na dovolenou do Egypta i v letní sezóně, pokud je pro vás teplota pohybující se mezi 40 až 50 °C přijatelná.

  Milovníci tepla budou ve svém živlu. V Egyptě nemusíte mít obavu ze srážek, prší tu spíše výjimečně, takže vaši dovolenou špatné počasí jen tak nezkazí.

  A co je nejlepší, tato tropická destinace je skvěle dostupná, letecky se do Egypta z Česka dostanete už za čtyři a půl hodiny. A za mnohem levnější ceny, než je tomu u zájezdů do vzdálenějších exotických zemí.

  Počasí a podnebí v Egyptě

  Egypt leží v subtropickém podnebném pásu a je pro něj typické celoroční horké a velmi suché klima. Srážky se vyskytují jen ojediněle, a to v zimních měsících a především na severu v oblasti Alexandrie. Na jihu naopak prší jen zřídka, v pouštních oázách pak téměř vůbec. Většinu Egypta tvoří pouště a pro ty jsou typické velké výkyvy teplot mezi dnem a nocí.

  Ideálním obdobím pro dovolenou v Egyptě je jaro a podzim, kdy teploty již šplhají k 30 °C a i moře je příjemně vyhřáté, na jaře většinou na 22 °C, na podzim až na 24 °C. V závěru jara však musíte počítat s nepříjemnými větry, tzv. Khamaseen ohlašujícími příchod horkého léta.

  I v zimních měsících jsou denní teploty vysoké a neklesají pod 20 °C. Rudé moře patří mezi tropické a teplota vody je relativně vysoká i v době, kdy u nás panují mrazy.

  leden

  20 °C

  únor

  22 °C

  březen

  25 °C

  duben

  29 °C

  květen

  34 °C

  červen

  34 °C

  červenec

  35 °C

  srpen

  36 °C

  září

  33 °C

  říjen

  31 °C

  listopad

  27 °C

  prosinec

  22 °C

  Informace o destinaci Egypt

  Stát Egypt leží v severovýchodní Africe, malou částí zasahuje také do Asie. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu egyptské břehy omývá Středozemní moře, z východu Rudé moře. V Egyptě žije asi 97 milionů obyvatel, z toho bezmála 20 milionů v hlavním městě Káhiře. Hlavou státu je od roku 2014 prezident Abd al-Fattáh as-Sísí. Úředním jazykem v Egyptě je arabština, na většině míst se ale domluvíte anglicky.

  Egyptská kuchyně

  Tradiční egyptské pokrmy jsou ovlivněny arabskou, tureckou a také středomořskou kuchyní. Když začneme hezky popořadě, už výběr předkrmů ohromuje. Předkrmy se nazývají mezze a bývají servírovány na malých talířcích s chlebovou plackou. Určitě vyzkoušejte čerstvý salát tabbouleh s množstvím petrželky a pšeničné krupice, smažené kuličky kibbeh z mletého jehněčího, nebo knedlíky plněné zeleninou, nazývané sambousek.

  Jako hlavní chod je podáváno grilované maso skopové, jehněčí, kuřecí nebo hovězí, občas také připravované v bylinném vývaru. Nápadití jsou Egypťané při přípravě ryb a mořských plodů. Dle jednotlivých pobřežních oblastí servírují chobotnice, krevety a humry na nespočet způsobů. Velice rozmanitá je ale také paleta vegetariánských jídel.

  Na závěr hostiny jsou podávány zpravidla velmi sladké dezerty nebo pečivo, jako například baklava, což je listové těsto s ořechy a sirupem nebo medem.

  V Egyptě se pije hlavně čaj, především ibiškový nebo černý, a také káva. Vedle toho tu samozřejmě mají i řadu osvěžujících nápojů, např. limetkové šťávy, šťávy z cukrové třtiny nebo tamarhindi – nakyslý čajový nápoj z dužiny indických datlí.

  Měna a ceny v Egyptě

  Oficiální měnou je Egyptská libra, tu ale v českých bankách ani směnárnách většinou nedostanete. Na dovolenou do Egypta proto vyrážejte s americkými dolary nebo eury, které pak můžete vyměnit v egyptských bankách č směnárnách. Ve většině hotelů, obchodů i restaurací akceptují i platební karty, u menších obchodníků a na tržištích se ale bez hotovosti neobejdete.

  V Egyptě je poměrně levně, ušetříte tu na jídle i dopravě po městě. Během pobytu se zaručeně setkáte s pojmem „bakšiš“, který lze přirovnat ke spropitnému, avšak v Egyptě po vás bakšiš budou chtít za různé větší či menší služby v hotelu, na letišti apod. Doporučujeme tedy mít u sebe stále nějaký menší obnos peněz. Tento zvyk je součástí arabské kultury a vychází z představy, že bohatství je požehnáním od Alláha, a že bohatí by se měli o svůj majetek dělit s ostatními.

  V Egyptě se také připravte na tradiční smlouvání, které je tu téměř národním sportem. Na bazarech neboli trzích se smlouvá vždy. Obchodníci často začínají na neuvěřitelných částkách, na něž turisti občas naletí. Nebuďte jedněmi z nich a vždy navrhněte alespoň o polovinu nižší cenu, než vám nabídnou. Na trzích pak tímto způsobem můžete levně pořídit suvenýry pro sebe a své blízké. Častým vývozním artiklem je například nejrůznější koření, vodní dýmky, kožené či bavlněné zboží a v neposlední řadě všemožné sošky a jiné předměty s egyptskou tematikou.

  Víza do Egypta

  Pokud občan ČR cestuje do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat mimo Sinaj, musí si vízum zajistit. Vízum je možné získat na egyptském velvyslanectví v Praze. Držitelé českého pasu mohou o víza žádat také při příletu na letiště. Egypt striktně trvá na dodržení 6měsíční lhůty platnosti pasu po ukončení pobytu v Egyptě. Cestující s pasy s kratší platností nebudou již v ČR na letišti odbaveni!

  I přes to, že je ke vstupu do Egypta vyžadováno vízum, nemusíte očekávat žádnou zbytečnou byrokracii. V případě turistických cest v délce maximálně 30 dnů lze vízum zakoupit i po příletu na letišti za cca 25 USD. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup do Egypta není povinné žádné očkování. Mezi doporučené očkování patří:

  • tetanus - zrychlené očkování proti tetanu lze provést podáním 2 dávek v měsíčním intervalu (před cestou) a 3. dávku po 6 měsících (tj. např. po návratu)
  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem Další informace o zdravotní péči v Egyptě naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +20

  • První pomoc: 123
  • Stálá služba policie: 122
  • Turistická policie: 126
  • Hasiči v Káhiře: 125
  • Hasiči v Alexandrii: 180

  Státní svátky v Egyptě:

   1. leden – Nový rok
   1. duben – Den osvobození Sinaje
   1. květen – Svátek práce
   1. června – Den nezávislosti – ochod Britů a vyklizení zóny Suezského průplavu
   1. červenec – Den revoluce – výročí revoluce z roku 1952
   1. říjen – Den ozbrojených sil
   1. říjen – Den města Suez
   1. prosinec – Den Vítězství – vstup do Port Saidu

  Mezi největší náboženské svátky patří:

   1. leden – Koptské vánoce
  • pohyblivý svátek – Qurban Bairam – svátek poutníků
  • pohyblivý svátek – muslimský Nový rok
  • pohyblivý svátek – Mulid an-Nabi - Prorokovy narozeniny
  • pohyblivý svátek – koptský Velký pátek a Velikonoce (duben)
  • pohyblivý svátek, první pondělí po koptských velikonocích – Šam an Nessim (Národní den jara)
  • pohyblivý svátek – Ramadan Bairam – konec postního měsíce ramadánu

  Nejlepší lokality Egypta

  Egypt je místem mnoha úžasných letovisek i pradávných památek. Velmi populární destinací je Hurghada, učiněný ráj pro potápěče a milovníky vodních sportů. Samozřejmě nechybí ani prosluněné pláže a vyhřáté moře.

  Marsa Alam si zamiluji všichni ti, kteří hledají ráj na zemi. Dlouhé ploché písčité pláže s bílým pískem jsou skvělým místem pro odpočinek ve stínu palem, ale pokud si potrpíte na resorty, i těch tu najdete nespočet, od těch levných až po all inclusive. Egypt si pak užijete opravdu na sto procent. Sharm El Sheikh je proslavený svými luxusními hotely. Na jihu pak najdete dávná města a památky.

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.