STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Soutěsky a kaňony Jánošíkove diery

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Soutěsky a kaňony Jánošíkove diery

Neoficiální popis ubytování

Soutěsky a kaňony Jánošíkove diery

Jánošíkovy diery, nejkrásnější rokle Malé Fatry, je soustava soutěsek a kaňonů v Kriváňské Malé Fatře. Nachází se zde více než dvacet vodopádů, které vytvářejí Vodopády Dierového potoka. Bizarní skalní útvary se specifickým klimatem jsou domovem většího počtu nezvyklých druhů rostlin a živočichů. Jánošíkove diery jsou přístupné atraktivními značenými turistickými stezkami s lávkami, žebříky a řetězy. Jedná se o středně náročný turistický výlet, vyžaduje dobrou fyzickou kondici a vybavení na horské výšlapy - vhodné obutí i oblečení.

Jak probíhá cesta autobusem:

Autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná brzy ráno. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

autobusem dojedeme k hotelu Diery, odkud se vydáme do Dolných dier a jejich nádherného světa vodopádů, kaskád, železných lávek a žebříků. Přes rozcestí Ostrvné dojdeme do Horných dier. V Horných dierách se k umělým pomůckám umožňujícím průchodnost oblasti přidává i několik řetězů. Dále dojdeme do sedla Zákres. Odtud se vydáme na trasu vedoucí na 1 343 m vysoký Malý Rozsutec. Poté nás již čeká sestup lesem do malebné osady Podrozsutec a zpět do výchozího bodu túry - Bieleho Potoka. Túra trvá cca 4,5 hodiny a je dlouhá cca 12 km. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Kladné stránky

soustava soutěsek, kaňonů a vodopádů
jednodenní turistický výlet autobusem
průvodce v ceně

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.