STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Jamajka 2024

Láká vás exotická dovolená v Karibiku? Bílé písečné pláže, průzračné zátoky, korálové útesy, nádherná příroda, rozmanitá pohoří. To všechno je Jamajka, perla Karibiku.

Jamajka je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě. Pyšní nejen krásnými plážemi, nádhernou přírodou, kulturou a místním specifickým způsobem života. Mnoho cestovních kanceláří nabízí zájezdy na Jamajku, včetně all inclusive hotelů a výletů po ostrově. Strávite dovolenou relaxačně a užijete si skutečně komfortní pobyt bez starostí.

Pro ty, kteří hledají poznávací zájezd na Jamajku, ostrov nabízí řadu historických a kulturních památek, například Dunnův vodopád, Bob Marleyho muzeum a město Kingston. Turisté se mohou také projíždět na koních, půjčit si kajak nebo se vydat na túru do džungle.

Jamajka je skvělým turistickým cílem a nabízí mnoho zábavy a zážitků. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxační dovolenou na pláži nebo poznávací zájezd, Jamajka má co nabídnout opravdu každému.

Užijte si dovolenou na Jamajce a odpočívejte ve stínu palem s koktejlem v ruce a ve všudypřítomném rytmu reggae.

  Pro koho je vhodná dovolená na Jamajce?

  Pro věčné pohodáře

  Z Jamajky sálá pohoda, která se nese vzduchem spolu s tóny raggae. Nejlépe si Jamajku vychutnáte v houpací síti se sklenkou místního rumu.

  Pro milovníky potápění

  Bohatý podmořský svět máte na Jamajce na dosah ruky. Vydejte se na moře jen se šnorchlem a brýlemi, budete mít celé hodiny co pozorovat.

  Pro kulturní nadšence

  Až vás celodenní polehávání přestane bavit, vydejte se objevovat historické památky. Ty jsou koncentrovány především ve větších městech.

  Nejlepší lokality Jamajky

  Jamajku stojí za to procestovat křížem krážem. Pokud vás však tlačí čas, vyberte si aspoň to nejlepší, co perla Karibiku nabízí. Hlavní turistické letovisko Jamajky Montego Bay je proslulé nádhernými písečnými plážemi, bohatými vodními aktivitami, a hlavně všudypřítomnou pohodou. Rozhodně nesmíte vynechat hlavní město Kingston, které leží přímo na kraji Modrých hor. Ty dostaly svůj název podle mlhy, která barví jejich vrcholky. Ve městě najdete plno architektonických skvostů a pevnost Rockfort obehnanou příkopem.

  Nevynechejte ani procházku po městě Falmouth. Každý víkend se zde konají místní farmářské trhy, na kterých ochutnáte tu pravou Jamajku. Za návštěvu rozhodně stojí i bývalé hlavní město Spanish Town, které bylo částečně poničeno ohněm, hurikány i vandaly. I přes tuto nepřízeň však stále patří mezi největší jamajské skvosty.

  Navštivte národní park Blue Mountains, kde se nachází nejvyšší hora v zemi. Zde si můžete užít krásné výhledy na okolní krajinu a ochutnat místní kávu. Dalším zajímavým místem je Dunn's River Falls, což je řada vodopádů, které padají do moře.

  Pokud máte rádi pláže, určitě navštivte Negril, kde najdete nejkrásnější pláže na ostrově. Kromě pláží se zde nachází i mnoho restaurací a barů.

  Pokud máte zájem o jamajskou kuchyni, určitě navštivte město Ocho Rios, kde najdete mnoho tradičních jamajských restaurací a trhů s místními potravinami.

  Nejlépe hodnocené zájezdy Jamajka

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy na Jamajku

  Stahuji data

  Nejlevnější zájezdy na Jamajku

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Jamajku?

  Na Jamajku se jezdí především za atmosférou. Bohémové celého světa se chtějí projít po místech, kde Bob Marley napsal své nesmrtelné písně, projít se po bílých plážích, potápět se ke korálovým útesům, vyšplhat se na nejvyšší vrchol Blue Mountain Peak, ale také se dlouhé hodiny pohupovat v síti a přemýšlet nad smyslem uspěchaného životního stylu. Jamajka je také vyhledávaným centrem rybaření, plachtění a golfu. Kromě moře se zde ale můžete vykoupat i v minerálních pramenech, nebo si užít adrenalinovou jízdu na raftu.

  Počasí a podnebí na Jamajce

  Ostrov se nachází v tropickém pásmu, které z velké části ovlivňují severovýchodní pasáty. Střídá se zde období dešťů a sucha a v období od počátku června do konce listopadu je zde dokonce vyhlášen zvýšený výskyt hurikánů. Teplota je zde celoročně nad 20 °C, nejvyšší teploty sahají k 34 °C. Na Jamajku tak můžete vyrazit prakticky celoročně, pouze začátek podzimu přinášející vichřice není úplně turisticky atraktivní.

  leden

  28 °C

  únor

  28 °C

  březen

  29 °C

  duben

  29 °C

  květen

  30 °C

  červen

  31 °C

  červenec

  32 °C

  srpen

  32 °C

  září

  30 °C

  říjen

  29 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  29 °C

  Základní informace

  Stát: Jamajka
  Hlavní město: Kingston
  Jazyk: angličtina
  Orientační délka letu z ČR: 14 - 19 hodin
  Používané jazyky: jamajský patois
  Mezinárodní předvolba: + 1
  Měna: JMD
  Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Zájezdy na Jamajku na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Jamajka

  Jamajka je rozmanitý stát na stejnojmenném ostrově v Karibském moři, nacházející se jižně od Kuby a západně od ostrova Hispaniola, na kterém se nacházejí Haiti a Dominikánská republika. Hlavním městem Jamajky je Kingston a úředním jazykem je angličtina. Ostrov objevil roku 1494 Kryštof Kolumbus a až po britskou kolonizaci byla v rukách Španělů. Nezávislost získala roku 1962. Jamajka je konstituční monarchií s hlavním městem Kingston. Úředním jazykem je angličtina.

  Jamajka má nádherné pláže a turistické atrakce, jako je Dunn's River Falls, Bob Marley Museum a Green Grotto Caves. Jamajka je známá svou hudební a kulturní scénou, která zahrnuje reggae, dub a dancehall hudbu, stejně jako slavné osobnosti, jako byl Bob Marley. Jamajka je také známá svou gastronomií, včetně jídla jako je Jerk Chicken a Ackee s Saltfish. Ekonomika Jamajky se opírá o turistický průmysl, zemědělství, těžbu bauxitu a lehké průmysly. Jamajka je také členem Commonwealthu a má demokratickou vládu.

  Kuchyně na Jamajce

  Jamajská kuchyně je vynikající a nabízí mnoho lahodných jídel plných chuti a exotického koření. Je ovlivněna africkou, anglickou, španělskou a indickou kuchyní, což dává jamajskému jídlu bohatou a rozmanitou chuť.

  Mezi nejpopulárnější jamajská jídla patří Jerk Chicken, které je grilováno s exotickými kořením, jako jsou jalapeño papričky, skořice, koriandr a muškátový oříšek. Další oblíbené jídlo je Ackee s Saltfish, které je národním jídlem Jamajky. Ackee je ovoce, které se podobá vejci a saltfish je solená ryba, která se vaří s cibulí a paprikou.

  Mezi další populární jídla patří Curry Goat, což je kari z kozího masa, Escovitch Fish, což je smažená ryba s pikantní omáčkou a Callaloo, což je polévka z taro listů a kokosového mléka.

  V jamajské kuchyni se také často používá zelenina, jako jsou okra, sladké brambory a yams. Jamajské dezerty jsou také vynikající, například Jamaica Rum Cake, dort s rumem a sušeným ovocem, je nesmírně oblíbený.

  Kromě toho jsou na Jamajce velmi populární ovocné džusy a koktejly, třeba jamajský rumový punč, který se skládá z rumu, džusu z citronu, medu a koření.

  Ceny na Jamajce

  Ceny na Jamajce se mohou lišit v závislosti na oblasti, v níž se nacházíte, typu ubytování, restauraci, aktivitách a zájmech. Nicméně, následující informace vám poskytnou obecnou představu o cenách na Jamajce:

  Ubytování: Ceny za ubytování na Jamajce se mohou pohybovat od nízkých cen za hostely a penziony, až po luxusní hotely s cenami od 100 až do 500 USD za noc. Ceny ubytování se mohou v průběhu roku měnit v závislosti na sezóně a poptávce.

  Stravování: Jamajská kuchyně je vynikající a můžete si užít mnoho lahodných jídel za velmi přijatelné ceny. Ceny se mohou pohybovat od 5 do 20 USD za jídlo v místních restauracích až po více než 50 USD za jídlo v luxusních restauracích.

  Doprava: Doprava na Jamajce může být poměrně levná, avšak ceny se mohou lišit v závislosti na zvoleném způsobu dopravy. Taxislužby jsou obvykle dražší, ale jsou rychlejší a pohodlnější. Ceny za taxislužby se mohou pohybovat od 20 USD za krátkou jízdu až po 100 USD za delší jízdu. Dále jsou k dispozici autobusové služby, které jsou levnější, ale také pomalejší a méně pohodlné.

  Aktivity na Jamajce

  Jamajka nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, surfování, golf, návštěva památek, toulky přírodou a mnoho dalšího. Ceny za tyto aktivity se mohou lišit v závislosti na typu aktivity a místě, avšak obecně jsou ceny přijatelné a mohou se pohybovat od 10 do 100 USD za aktivitu.

  Víza na Jamajcu

  Pro vstup na Jamajku potřebujete pas platný ještě nejméně dalších 6 měsíců, vízum a zpáteční letenku. Jamajská vláda s platností od 7. 3. 2013 udělila neomezenou výjimku z vízové povinnosti pro občany ČR při cestách kratších než 30 dní. Výjimka se vztahuje na cesty s účelem kulturní výměny, turistiky nebo obchodní činnosti.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Telefonní předvolba: +1
  • Policie: 119
  • Hasiči/záchranná služba: 110

  Jamaican Tourist Board 2, St.Lucia Avenue Kingston 5

  • Tel.: 929 9200
  • Fax: 929 9375

  Státní svátky na Jamajce:

  Místní moc dobře vědí, co je zábava a ať už se sem vydáte kdykoliv během roku, velice často se zde stanete součástí speciálních oslav hudby, umění, kultury i sportovních akcí. Rozhodně by vás neměl minout Kingstonský karneval, únorové oslavy dne narození Boba Marleyho či srpnové slavnosti reggae.

  • Den nezávislosti - 6. srpna
  • Národní den hrdinů - 3. pondělí v říjnu
  • Den díkůvzdání -každý rok v druhou neděli v říjnu
  • Vánoce - 25. prosince
  • Silvestr - 31. prosince