STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Dominikánská republika 2023

Detsinace známá také jako Dominika, či Dominikána, je oblíbeným a velmi vyhledávaným dovolenkovým cílem turistů. Není se čemu divit, dovolená v Dominikánské republice je pobyt v tropickém ráji Karibiku.

Zájezd do Dominikánské republiky si zamiluje každý, kdo touží po odpočinku, romantice i dobrodružství. Dominikána nabízí sluncem zalité pláže s jemným bílým pískem a průzračné tyrkysové moře, které láká milovníky potápění a šnorchlování. Dominika, to jsou i historické památky, nádherná příroda a okouzlující malebná lidová architektura.

Ať už si vyberete poznávací zájezdy do Dominikánské republiky, nebo zamíříte na pobyt do oblíbené Punta Cany, na jih do Boca Chica či na sever do Puerto Plata, svoji dovolenou snů si užijete!

Vydejte se do ráje. Na dovolenou do Dominikány.

  Pro koho je vhodná dovolená v Dominikánské republice?

  Pro milovníky moře

  Pláže v Dominice jsou proslulé svým bělostným jemným pískem, palmovými plážemi a vždy vyhřátým mořem, které láká ke koupání od rána do večera.

  Pro ty, kteří chtějí vypnout

  Dominika je tropický ráj. Pokud máte dost všech starostí, není nic lepšího, než se natáhnout pod palmy na vyhřátý písek a zaposlouchat se do šumu moře.

  Pro šnorchlaře i potápěče

  Podmořský život pobřeží Dominikánské republiky je pestrý a bohatý. Potápění je tu velmi oblíbené, takže vás určitě potěší možnost ho vyzkoušet.

  Nejlepší lokality Dominikánské republiky

  Každá z turistických oblastí je v Dominikánské republice odlišná. Typicky rušná je Boca Chica s bujarým nočním životem, spoustou barů a restaurací. Kdo hledá klidnější destinaci, měl by si vybrat třeba Juan Dolio, které je oblíbené i u rodin s dětmi. Surfaři by zase měli vyzkoušet letovisko Puerto Plata, kde na ně čekají ty nejlepší vlny.

  Mezi nejznámější střediska určitě patří Punta Cana, kde jsou hotely na výborné úrovni. Každý z nich také disponuje velkým územím a je obklopen uměle vytvořeným parkem. Punta Cana je vhodná i pro rodiny s dětmi, v okolí je plno zábavných parků a ZOO parků, kam zajišťují dopravu z hotelů zdarma. Vidět tak můžete leguány, krokodýly, zaplavat si s delfíny nebo žraloky.

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Dominikánské republiky

  Stahuji data

  All inclusive dovolená v Dominikánské republice

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Dominikánské republiky?

  Dovolenou v Dominikánské republice si užijí snílci, které nadchne a těší skutečné přírodní krásy exotiky. Na své si přijdou praví požitkáři, na které v luxusních hotelech s all inclusive čeká nejen milý a usměvavý personál, různorodé hotelové bazény a nádherné hotelové pláže, tak i nepřeberná nabídka vynikajícího jídla, nápojů a míchaných koktejlů.

  Životní styl Dominikánců, který se řídí heslem „maňana“ neboli zítra, je nakažlivý. V malebně krásném prostředí a navíc na dovolené přece není kam spěchat. Pokud si chcete především odpočinout a nechat se unášet hudbou merenque s pohledem na krásné tanečníky a tanečnice, kteří mají rytmus v krvi, tak Dominikánská republika je určitě ta správná volba!

  Dominikána má také velmi příznvé podnebí, teplo a slunečno je tu po celý rok. Střídají se zde dvě sezóny, suchá a suchá s mírným deštěm, kdy i přes občasné přeháňky zůstává stále pěkné počasí. Dopřejte si vysněnou dovolenou a to třeba i místo v létě, kdy je krásně i u nás, vyrazte k moři za teplem i v zimě. Do přenádherné Dominikány.

  Základní informace

  Stát: Dominikánská republika
  Hlavní město: Santo Domingo
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
  Mezinárodní předvolba: + 1
  Měna: RDS
  Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Dominikánská republika

  Počasí a podnebí v Dominikánské republice

  Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu, podnebí je zde velmi teplé v průběhu celého roku, průměrná denní teplota se celoročně pohybuje kolem 29 °C. Největší rozdíl mezi létem a zimou je v množství dešťových srážek. Období dešťů začíná v květnu a trvá do října. Deště však nejsou souvislé, jen je třeba počítat s tím, že se občas (zpravidla jednou za 2-3 dny) přežene silný liják, po zbytek dní je ale opět jasné a slunečné počasí.

  Někteří turisté využívají pro svou dovolenou také jarní a první letní měsíce, kdy je v Dominikánské republice méně turistů a ceny zájezdů jsou výhodnější.

  Hlavní turistická sezóna Dominikány je od listopadu do dubna, kdy převládá jasná obloha a slunečné počasí. Nejvíce turistů sem přijíždí strávit vánoční svátky. Naopak nedoporučujeme cestovat na dovolenou do Dominikánské republiky v období od srpna do listopadu, kdy se mohou vyskytovat hurikány.

  leden

  27 °C

  únor

  27 °C

  březen

  28 °C

  duben

  28 °C

  květen

  28 °C

  červen

  29 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  29 °C

  září

  30 °C

  říjen

  29 °C

  listopad

  28 °C

  prosinec

  28 °C

  Informace o destinaci Dominikánská republika

  Dominikánská republika je po Kubě druhý největší a nejlidnatější stát v karibském regionu. Nachází se ve východní části ostrova Hispaniola, jenž je součástí souostroví Velké Antily, a zaujímá zhruba dvě třetiny plochy tohoto ostrova. Jedinou pevninskou hranici má se sousedním státem Haiti. Celková rozloha Dominikánské republiky je 48 511 km2, tedy více než polovina rozlohy České republiky.

  V Dominikánské republice žije bezmála 11 milionů obyvatel, z toho zhruba milion žije v hlavním městě Santo Domingo. Úředním jazykem je španělština, domluvíte se tu ale také anglicky a někde i německy.

  Kuchyně Dominikánské republiky

  Dominikánská kuchyně je kuchyní rýže, vepřového masa, ovoce, zeleniny a především kuřat. Poměrně překvapivá je téměř úplná absence ryb a plodů moře v jídelníčku. Ryby jsou zde také v porovnání s jinými zeměmi velmi drahé. Základními ochucovadly dominikánské kuchyně jsou cibule, česnek, oregano a koriandr. Za národní pokrm Dominikánské republiky je považována la bandera (prapor). Jedná se o kombinaci všudypřítomné směsi rýže a fazolí se smaženými banány a dušeným masem, které obvykle bývá kozí. Kozy zde spásají divoké oregano, díky čemuž jejich maso získává zvláštní příchuť, říkají tomu přirozené marinování.

  Ceny v Dominikánské republice

  Cenově vyjdou jak potraviny tak služby a zábava v podstatě nastejno jako v České republice. Některé potraviny bývají výrazně dražší, než byste čekali, například ryby a mořské plody, což je vzhledem k tomu, že Dominika leží na ostrově, docela paradoxní. Jízdy na surfu, potápění a další vodní radovánky vyjdou na několik set korun až jeden tisíc. Jídlo je lepší si kupovat v obchodech, nicméně ani v běžných restauracích neutratíte moc, většinou kolem 200 Kč za hlavní jídlo.

  Malý tip: pokud si budete chtít měnit peníze přímo v Dominice, použijte na směnu dolary. Mají výhodnější kurz než Eura.

  Víza do Dominikánské republiky

  Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů. Je však nutné zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně cca 10 USD na některém z konzulátů Dominikánské republiky, nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu. Turistická karta opravňuje držitele k pobytu v zemi na dobu 30 dnů. V případě delšího pobytu je třeba zakoupit prodloužení až do doby 90 dnů.

  Ke vstupu do země potřebují občané České republiky cestovní pas, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu z destinace.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup do Dominikánské republiky není povinné žádné speciální očkování. Mezi doporučená očkování patří:

  • hepatitida A – očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem

  Další informace o zdravotní péči v Dominikánské republice naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: +1 809 682 2151
  • První pomoc: 911
  • Hasiči: +1 809 682 2000

  Státní svátky v Dominikánské republice:

   1. Leden – Nový rok
   1. leden – Tři králové (slaví se 9. ledna)
   1. leden – Den Matky Boží z Altagracie (náboženský svátek)
   1. leden – Den Juana Pabla Duarte (slaví se 30. ledna)
   1. únor – Den nezávislosti
  • Březen / Duben – Velikonoční pátek (pohyblivý náboženský svátek)
   1. květen – Svátek práce
  • červen – Corpus Christi (pohyblivý náboženský svátek)
   1. srpen – Den obnovy
   1. září – Den Matky Boží de las Mercedes (náboženský svátek)
   1. listopad – Den ústavy (slaví se první nejbližší pondělí)
   1. prosinec – Vánoce (náboženský svátek)