STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Portugalsko - Azorské ostrovy

Azorské ostrovy dělí od pevninského Portugalska zhruba 1300 kilometrů.

Všech devět ostrovů má společný sopečný původ, panenskou přírodu a poklidný život místních obyvatel, žádný shon tu rozhodně nečekejte. K tomu každý jeden ostrov nabízí něco navíc, proto se rozhodně vyplatí navštívit všechny. Odměnou vám budou zajímavá místa téměř nepoznaná turisty, kteří sem kvůli vrtochům počasí nemíří tak často, dělají ale obrovskou chybu.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Azory

  Zapomenuté Azorské ostrovy se rozprostírají po obou stranách Středoatlantského hřbetu a vznikly v důsledku vulkanické činnosti, která zde vytvořila fascinující scenérie s propadlými krátery, připomínající měsíční krajinu.

  Ostrovy jsou proslulé svojí úžasnou krajinou a bohatou flórou, proto se staly oblíbeným cílem výletníků, kteří milují procházky, plachtění a chtějí se odpoutat od každodenních starostí.

  Mezi jednotlivými ostrovy a ostrůvky Azor je možné se přemisťovat trajekty nebo využít portugalské aerolinky, rozhodně totiž stojí za to prozkoumat během dovolené více ostrovů.

  Dovolená Azory Portugalsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Azorských ostrovech

  Na Azorách celoročně panují příjemné teploty, které přejí turistice a výletům, úmorných veder se tu bát nemusíte.

  V létě se průměrné teploty pohybují okolo 25 °C a voda se ohřívá na 23 stupňů.

  Zimy bývají mírně, takže se můžete těšit i na teploty přesahující 15 stupňů, které nahrávají k objevování krás Azorských ostrovů.

  Nicméně od listopadu do března tu musíte počítat s častějším výskytem přeháněk.

  Dovolená Azory Portugalsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Ponta Delgada

  Ponta Delgada je hlavním a také největším městem ostrova São Miguel. Město se chlubí krásným historickým jádrem, jehož centrem je náměstí Praça de Gonçalo Velho Cabral, další navštěvovanou památkou je klášter Convento da Esperança, k vidění je toho ale mnohem více.

  Vodopád Salto do Cabrito

  V centrální části ostrova São Miguel objevíte jeden z nejkrásnějších vodopádů, který se nazývá Salto do Cabrito. Čtyřicetimetrový vodopád uprostřed nádherné přírody je vděčným objektem fotografií z Azor. Tak nevynechejte procházku ke známému vodopádu, ať může ozdobit i vaše album.

  Ostrov Faial

  Za romantikou a omamnou vůní hortenzií se vydejte na ostrov Faial, nazývaný také jako modrý ostrov. Na ostrově vás nadchne krásné městečko Horta s velikým přístavem, kde se to jen hemží luxusními jachtami. Naskytne se vám tu také pohled na na sopku Mount Pico.

  Ostrov Terceira

  Krásný ostrov Terceira si zamilují obdivovatelé přírody a nadšení turisté. Lávové útvary, jezírka, krátery nebo útesy každého zlákají k pěším výletům. Prohlédnout si můžete také jeskyni vulkanického původu, v níž se dostanete na místa, kde dříve proudila žhavá láva.

  Dovolená Azory Portugalsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Portugalsko
  Hlavní město: Lisabon
  Jazyk: portugalština
  Orientační délka letu z ČR: cca 3 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, španělština, angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 351
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu C (tzv. eurozástrčka)
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Dovolená Portugalsko

  Další tipy na dovolenou v Portugalsku