STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Madeira 2023

Dokonalá dovolená? Madeira vás nezklame! Tento portugalský sopečný ostrov nabízí přírodní krásy, které turistům berou dech. Zájezd na Madeiru, která si vysloužila přezdívku “květinový ostrov” nebo “ostrov věčného jara”, je skvělou příležitostí, jak zažít ničím nerušený odpočinek v malém ráji na Zemi.

Poznávací zájezd na Madeiru vás seznámí s každodenním pohodovým životem u moře i se zajímavou historií ostrova. Nechte se ohromit překrásnou přírodou a pestrým podmořským životem. Koupání v přírodních bazénech uprostřed skal, obdivování podmořského světa, včetně delfínů nebo žraloků, procházky krajinou kolem důmyslných levád nebo ochutnávky tradičního vína, to je jen malý výčet toho, co vám nabídne dovolená na Madeiře.

Last minute dovolená na Madeiře vás vyjde velmi levně, a proto vám nic nebrání k dokonalému odpočinku na této portugalské perle Atlantiku. Stačí si jen vybrat z naší bohaté nabídky.

  Pro koho je vhodná dovolená na Madeiře?

  Pro ty, kteří se nechtějí nudit

  Madeira je úžasným místem, které si užijí milovníci moře, slunce, party, života, dobrého jídla, kultury, historie i přírody. Doslova ostrov snů.

  Pro milovníky krás rozmanité přírody

  Madeira je proslulá nejen plážemi, ale také divokou a bohatou přírodou. Prozkoumejte laguny a jeskyně hluboko v srdci “Zeleného ostrova”.

  Pro nadšené gurmány a milovníky vína

  Stejně jako v Portugalsku také na Madeiře ochutnáte vynikající a rozmanité pokrmy i nápoje v čele se světoznámým madeirským vínem.

  Nejlepší lokality Madeiry

  Útes Cabo Girao tyčící se do výšky 580 metrů nabízí ten nejkrásnější výhled na celé Madeiře. Při pohledu z útesu se doslova tají dech. Z vyhlídky si totiž prohlédnete hlavní město ostrova Funchal, rybářské vesničky, políčka i rozlehlé vinice. Funchal, hlavní město ostrova, si oblíbí milovníci romantických procházek úzkými uličkami i nadšení obdivovatelé historických staveb.

  K těm patří například katedrála z přelomu 15. a 16. století, nebo palác São Loure, který sloužil jako pevnost chránící zdejší přístav.

  Zajímavostí Madeiry jsou levády, na které tu narazíte téměř všude. Na Madeiře jsou procházky kolem těchto netradičních zavlažovacích kanálů velmi oblíbené. Naskytnou se vám při nich neuvěřitelné výhledy, mimo jiné i na vodopády a tunely, které bývají součástí levád.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy na Madeiru

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Madeiru?

  Madeira neboli Zelený ostrov je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky a 978 km od Portugalska. Najdete tu nedotčenou přírodu a rozmanité druhy květin. Nikde jinde neuvidíte takové množství orchidejí, lilií a magnolií. Nejvýraznější rostlinou je však dračinec neboli dracena. Některé druhy jsou až 2 tisíce let staré.

  Příroda vás na Madeiře obklopuje na každém kroku. Tak se nechte zlákat omamnou vůní květin i pohledem na nedotčenou panenskou přírodu a užijte si dovolenou na portugalském ostrově Madeira.

  K nejtypičtějším znakům ostrova patří umělé zavlažovací kanály, označované jako levády. Procházky po cestičkách kolem levád určitě na Madeiře nemůžete vynechat, naskytnou se vám při nich neuvěřitelné výhledy, kterými je Madeira štědře protkaná.

  Základní informace

  Stát: Portugalsko
  Hlavní město: Lisabon
  Jazyk: portugalština
  Orientační délka letu z ČR: cca 3 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, španělština, angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 351
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu C (tzv. eurozástrčka)
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Dovolená Portugalsko

  Počasí a podnebí na Madeiře

  Počasí na Madeiře ovlivňuje vítr vanoucí od Atlantiku i teplý Golfský proud. Zásluhou toho tady ani v zimě teploty neklesají pod 18 stupňů. Nejtepleji tu ale samozřejmě bývá v létě, kdy se teploty pohybují okolo třicítky a voda má příjemných 23 °C.

  Na Madeiře ale nikdy nemusíte mít strach z úmorných veder, naopak tu celoročně panuje počasí vlídné k výletům i sportu. Právě zásluhou celoročně stabilních velmi příjemných teplot je Madeira označována jako ostrov věčného jara a zeleně. Do nejkrásnějších barev se zabarví Madeira v období Velikonoc, kdy se zde také konají tradiční Květinové slavnosti.

  Informace o destinaci Madeira

  Madeira spadá pod Portugalsko, nejzápadnější stát jižní Evropy. K území Portugalska náleží nejen jeho kontinentální území, ale kromě Madeiry také Porto Santo a souostroví Azory, které se skládá z devíti ostrovů: Corvo, Faial, Flores, Graciosa, Pico, Santa Maria, São Jorge, São Miguel a Terceira.

  Kontinentální Portugalsko sousedí pouze s jediným státem, a to se Španělskem. Jeho rozloha, která činí 92,391 km2, je srovnatelná s Českou Republikou. Hlavním městem je Lisabon, který patří k nejstarším městům Evropy a je zároveň největším městem této země. Jediným oficiálním jazykem je portugalština, většinou se ale domluvíte také anglicky, francouzsky nebo španělsky.

  Kuchyně na Madeiře

  Kuchyně Madeiry je neuvěřitelně bohatá a rozmanitá. Espetada Madeirense je tradiční madeirská specialita z hovězího masa připraveného na otevřeném ohni. Často narazíte na pro tento pokrm speciálně upravené kulaté stoly s ohništěm uprostřed. Lapas jsou oblíbené mušle připravované v pánvi s máslem a citronovou šťávou, ideální lehké a osvěžující jídlo pro horké dny. Madeirská specialita je rozhodně Sopa de Trigo, opravdu velmi hustá pšeničná polévka se zeleninou, která vás perfektně zasytí a dodá energii pro celodenní dovádění v moři. A když už jsme u toho moře, můžete se vsadit, že na každém rohu narazíte na grilovaného tuňáka - v podstatě nejrozšířenější a nejoblíbenější rybu na celé Madeiře.

  Ceny na Madeiře

  Madeira jakožto součást Portugalska patří k Evropské unii, takže se tu platí eury. Madeira není drahý ostrov a většinu zboží i služeb tu seženete levněji nebo za srovnatelnou cenu jako v Česku. Jídlo v restauracích vychází také podobně jako u nás, levnější jsou samozřejmě ryby a mořské plody a také místní speciality. Pro vysedávání na pláži při západu slunce si kupte láhev vína v obchodě, protože v restauracích je alkohol poměrně drahý. Stejně tak ceny ve fast foodech vás můžou docela nepříjemně zaskočit, takže si dejte raději něco lokálního na ulici. Street food vyjde levně a navíc se pořád najíte.

  Vízum do Portugalska

  Občan České republiky může od 1. 5. 2004 vstupovat a pobývat na území Portugalska bez zvláštního omezení, a to pouze na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

  Více informací o vstupních formalitách do Portugalska

  Zdravotní informace / očkování

  Pro cestování do Portugalska není povinné žádné speciální očkování. Další informace o zdravotní péči v Portugalsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  Tísňové volání: 112 (jednotné telefonní číslo pro záchrannou službu, policii, hasiče) Informace o telefonních číslech: 118 Cizinecká a pohraniční policie: 808 202 653 (z pevné linky), 808 62 690 (z mobilu)

  Státní svátky v Portugalsku:

   1. Leden – Nový rok
   1. březen – Korunovace Hassana II.
   1. květen – Svátek práce
   1. květen – Referendum o plnoletosti korunního prince při dosažení 16 let
   1. červenec – Narozeniny Hassana II.
   1. srpen – Slib věrnosti Baia Sahraouisů v Dakhle Hassanu II.
   1. srpen – Vypovězení Mohammeda V. do exilu
   1. srpen – Oslava narozenin korunního prince Sidi Mohammeda
   1. listopad – Marche Verte („Zelený pochod”) do Západní Sahary
   1. listopad – Svátek nezávislosti

  Náboženské svátky:

   1. leden – Nový rok
  • březen – duben – Velikonoce
   1. duben – Den svobody
   1. květen – Svátek práce
  • červen – Boží tělo (pohyblivý svátek)
   1. červen – Den Portugalska
   1. srpen – Nanebevzetí Panny Marie
   1. říjen – Vyhlášení republiky
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. prosinec – Obnovení nezávislosti
   1. prosinec - Neposkvrněné početí
   1. prosinec - Vánoce