STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Andalusie 2024

Vítejte v Andalusii, regionu na jihu Španělska, který se pyšní nejen krásným pobřežím a horkým sluncem, ale také bohatou historií a kulturou. Vaše dovolená v Andalusii bude jednoduše nezapomenutelná.

Andalusie je známá svými krásnými plážemi. Nejlepší dovolená v Andalusii bude pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, stejně jako pro ty, kteří chtějí aktivně trávit čas. Kromě pláží můžete také navštívit národní parky, horolezectví, turistiku a cykloturistiku.

Andalusie má bohatou historii a kulturu. Při svém zájezdu do Andalusie prozkoumáte krásná historická města jako Granada, Cordoba a kouzelná Sevilla, kde se můžete projít klikatými uličkami, obdivovat krásné stavby a ochutnat místní kuchyni.

Poznávací zájezd do Andalusie vám zprostředkuje tradiční flamenco a další místní tance a zvyky, které jsou součástí každodenního života Andalusanů. Andalusie je známá svými festivaly a slavnostmi, například Semana Santa a Feria de Abril, které jsou plné zábavy, hudby, tance a jedinečného andaluského temperamentu.

Vyberte si z naší nabídky třeba zájezd do Andalusie all inclusive a dopřejte si komfortní dovolenou. Pro nejpříznivější ceny hledejte v akčních nábídkách Andalusie first minuteAndalusie last minute zájezdů.

Vyberte si svoji dovolenou v nejširší nabídce českých a německých CK na jednom místě. Rezervujte si svůj pobyt včas.

  Pro koho je vhodná dovolená v Andalusii?

  Pro ty, kteří chtějí poznat Španělsko

  Španělské regiony se od sebe často tak liší, že člověk ani neví, jestli je stále ve stejné zemi. Seznamte se s orientální kulturou právě v Andalusii.

  Pro obdivovatele rozmanité kultury

  Temperamentní Andalusie toho z oblasti kultury nabízí opravdu hodně, od lokálního jídla přes malebnou architekturu po vášnivé rytmy flamenca.

  Pro ty, kteří chtějí vidět Evropu i Afriku

  Z andaluské Tarify je to do afrického Tangeru asi 30 km, takže pokud budete dovolenou trávit na jihu Andalusie, zajeďte si na skok do Afriky.

  Zajímavá místa Andalusie

  Costa del Sol je východní pobřeží Andalusie, které je plné krásných pláží a turistických atrakcí. Toto je ideální místo pro milovníky slunce a moře. Nejvíce známé pláže v této oblasti jsou například Marbella a Torremolinos. Caminito del Rey je krásná stezka pro pěší, která se nachází v horách poblíž města Málaga. Stezka nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je ideální pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají dobrodružství.

  Andalusie má mnoho historických měst, jako jsou Granada, Sevilla a Córdoba, které nabízejí mnoho historických památek. Granada je domovem pro slavnou Alhambru, která je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Španělsku. Toto bývalé sídlo maurů je považováno za jedno z nejkrásnějších středověkých paláců na světě a přitahuje turisty z celého světa. Sevilla nabízí slavnou katedrálu a Giralda Tower, která nabízí úchvatný výhled na město. Córdoba má Mezquitu, muslimskou modlitebnu, která se nyní používá jako katedrála a patří k nejkrásnějším památkám v Andalusii.

  Zájezdy do Andalusie

  Stahuji data

  Andalusie all inclusive

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Andalusie

  Stahuji data

  Andalusie s vlastní dopravou

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Andalusie?

  Andalusie má také mnoho krásných přírodních scenérií. Můžete se projít po březích řeky Guadalquivir v Seville, nebo navštívit mnoho krásných parků a zahrad, jako jsou například krásné zahrady Alhambry nebo botanická zahrada v Malaze.

  Kromě toho má Andalusie také mnoho národních parků, například Parque Nacional de Doñana, kde se můžete projít po dunách a vidět mnoho ptáků, zvířat a rostlin. Toto je ideální destinace pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přírodě.

  V neposlední řadě má Andalusie mnoho krásných pláží, kde si můžete užít slunce a moře. Nejvíce známou pláží v Andalusii je pravděpodobně Costa del Sol, která se rozkládá na východním pobřeží Španělska. Costa del Sol nabízí nádherné bílé pláže a mnoho turistických atrakcí.

  Dovolená Andalusie

  Tipy na výlety v Andalusii

  Alhambra je historické místo v Granadě je známé po celém světě. Je to bývalý palác a pevnost, který je považován za jedno z nejvýznamnějších příkladů maurské architektury v Evropě. Je to ideální místo pro milovníky historie a architektury.

  Sevilla je hlavním městem Andalusie a má mnoho historických památek, jako je místní katedrála a věž Giralda. Kromě toho můžete navštívit i krásné parky a zahrady, jako je například Maria Luisa Park. Sevilla je také známá pro své kulturní akce, například flamenco v ulicích.

  Ronda je malebné městečko, které se nachází uprostřed hor. Je to ideální místo pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Ronda je také známá pro své historické mosty, jako je Puente Nuevo, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

  Costa del Sol je východní pobřeží Andalusie, které je plné krásných pláží a turistických atrakcí. Toto je ideální místo pro milovníky slunce a moře. Nejvíce známé pláže v této oblasti jsou například Marbella a Torremolinos.

  Caminito del Rey je krásná stezka pro pěší, která se nachází v horách poblíž města Málaga. Stezka nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je ideální pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají dobrodružství.

  Dovolená v Andalusii

  Počasí a podnebí v Andalusii

  Andalusie má typické středomořské klima. Vyznačuje se horkým a suchým klimatem v letních měsících a mírnějším a vlhčím počasím v zimních měsících. Klima Andalusie je ovlivněno třemi hlavními faktory: Středozemním mořem na východě, Atlantským oceánem na západě a pohořím Sierra Nevada, které se nachází na jihu.

  V létě může být velmi horko a suché, s průměrnými teplotami kolem 35 °C v červenci a srpnu, a minimálními teplotami okolo 20 °C. V zimě jsou průměrné teploty mnohem nižší, s minimálními teplotami okolo 8 °C v lednu a maximálními teplotami okolo 16 °C.

  Srpnové měsíce v Andalusii jsou obvykle velmi suché, s minimálními srážkami. Naopak v zimě může být více deště, ale obvykle ne tolik jako na severu Španělska.

  Počasí v Andalusii

  leden

  14 °C

  únor

  14 °C

  březen

  17 °C

  duben

  19 °C

  květen

  23 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  30 °C

  září

  27 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  18 °C

  prosinec

  15 °C

  Informace o destinaci Andalusie

  Andalusie je největší a druhý nejlidnatější autonomní region ve Španělsku. Nachází se na jihovýchodě země a sousedí s Portugalskem na západě a Gibraltarským průlivem a Středozemním mořem na jihu. Region má rozlohu 87 268 km² a podle odhadů z roku 2021 zde žije přibližně 8,4 milionu obyvatel.

  Andalusie je bohatá na historii a kulturu, s mnoha památkami z dob římské a arabské nadvlády, jako jsou Alhambra v Granadě, Mezquita v Córdobě a Giralda v Seville. Mnoho měst v Andalusii je také známých svými festivally a slavnostmi, jako je například Feria de Abril v Seville nebo Feria de Málaga.

  Ekonomika Andalusie je založena na zemědělství, turistice a průmyslu, zejména na výrobě automobilů, letadel a lodí. Andalusie je také známá svou krásnou přírodou, včetně horských oblastí v Sierra Nevada a národních parků jako Doñana a Sierra de Grazalema.

  Andalusie je také domovem pro mnoha slavných umělců, včetně malíře Pabla Picassa, básníka Federica Garcíi Lorky a spisovatele Cervantese, autora slavné knihy Don Quijote.

  Kuchyně

  Andaluská kuchyně je velmi různorodá a zahrnuje vlivy z různých kultur, včetně římské, arabské a židovské. Její základem jsou čerstvé ingredience a místní produkty, jako jsou olivy, ryby, mořské plody, citrusové plody a zelenina.

  Mezi nejznámější andaluská jídla patří gazpacho, studená polévka z rajčat, papriky, okurky a chleba. Dále také salmorejo, což je podobná polévka, ale s větším důrazem na rajčata. Další oblíbené jídlo je pescaito frito, smažené ryby, primárně sardinky a kalamáry. Také stojí za to zmínit paellu a arroz con pollo, což jsou rýžová jídla s masem nebo mořskými plody.

  Mezi sladké pochoutky patří tarta de Santiago, mandlový dort se spoustou cukru a vanilky, nebo churros, které jsou podávané s rozpuštěnou čokoládou, ale oblíbené jsou i potřené česnekem. Neortodoxní Andalusané si je dokonce namáčí do gazpacha. Kromě toho je Andalusie také známá pro svá vína, zejména sherry, které se vyrábí v městě Jerez de la Frontera. Andaluská kuchyně je plná chuti, tradice a historie a stojí za to ji ochutnat při návštěvě tohoto regionu.

  Ceny v Andalusii

  Ceny v Andalusii jsou v porovnání s jinými turistickými destinacemi v Evropě poměrně příznivé. V restauracích se dá najít levné jídlo za méně než 10 EUR, ale v turistických oblastech se ceny zvyšují. Průměrná cena večeře pro dvě osoby v restauraci v Andalusii je kolem 35 EUR. Ceny ubytování se liší podle typu a umístění. Například v Granadě se dají najít ubytování za méně než 50 EUR za noc, ale v Seville jsou ceny o něco vyšší. Vstupenky na turistické atrakce jsou také cenově přijatelné, například vstup do Alhambry v Granadě stojí kolem 15 EUR. Ceny dopravy jsou různé v závislosti na způsobu přepravy, ale veřejná doprava je poměrně levná a pohodlná. Vlakové jízdné mezi městy se pohybuje kolem 20-30 EUR. Celkově lze říci, že Andalusie je poměrně cenově dostupnou turistickou destinací s mnoha možnostmi pro levné ubytování, jídlo a zábavu.

  Vízum do Andalusie

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba.

  Zdravotní systém a očkování

  Do Andalusie není potřeba žádné zvláštní očkování.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby)
  • Občanská garda (Guardia Civil): 062
  • Národní policie (Policía Nacional): 091
  • Záchranná služba (Samur): 092

  Státní svátky ve Španělsku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
   1. květen - Svátek práce
   1. srpen - Nanebevzetí panny Marie
   1. říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
   1. listopad - Všech svatých
   1. prosinec - Den ústavy
   1. prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. prosinec - Narození Krista

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.